Elka252 Elka252 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silný, nádherný, emotivní a smutný příběh. Plný bolesti a zármutku napsaný tak lehce jako by ho vyprávěl sám život. Vše do sebe po přečtení zapadá a dříve zvláštní chování Hany se mi zdá oprávněné. Jsem ráda že jsem situaci vyděla z více pohledů.Tohle rozhodně není první ani poslední příběh od této autorky.

20.10.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Nádherný, silný, emotivní a smutný příběh! Plný bolesti a zármutku napsaný tak lehce jako by ho vyprávěl sám život. Uvěřitelný ale přesto jiný než příběh obyčejné němé dívky. Toto není moje první ani poslední příběh od autorky.

20.10.2020 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Bezpochyby jsou všechny knihy od Rowlingové geniální a do této skupiny patří i tato. Knihu už jsem četla před delší dobou ale vždy se jí ráda znovu pohltím. Miluju kouzla, magii, famfrmál a celičký kouzelnický svět. Více než Harryho jsem si zamilovala jeho věrné přátele a všechny dobráky z Fénixova řádu ( z nich zdaleka nejvíce Tonksovou). Tuto knihu jako všechny ostatní mám moc ráda a sama tajně chci cestovat časem, létat na koštěti, hypogryfovy nebo testrálovy bojovat proti temným silám a zažít čistý smých přátel v nebelvírské společenské místnosti.
A ještě něco Severus Snape je můj hrdina.!

01.05.2020 5 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Nádherná kniha. Opravdu okouzlující. Když jsem ji poprvé otevřela netušila jsem že mě bude tolik bavit a to hlavně proto že Sci-fi skoro vůbec nečtu. Kniha byla ale skvělá uvěřitelná s realistickým koncem !!! Emanuel mě dokázal strhnout do vyprávění tak, jako bych to všechno prožívala i já... Chvílemi jsem byla štastná že vyklíčilo obilí, cítila jsem úzkost nad tím že bych i já neměla slyšet už nikdy ptáky, strachem jsem se třásla ve starém sklepě a nebo osvobozovala vesnice... Emanuel a i všechny ostatní jsem si zamilovala a žasla na odvahou, přátelstvím a důvtipem...Nejlepší postavou se pro mě stala s polu s Emanuelem taky Menou a čahoun Peyssou. Názory jsem ale většinou sdílela s Tomášem. Konec byl smutný ale svým způsobem nádherný!!

15.04.2020 5 z 5

Zase nádherná kniha. I tento díl Harryho Pottra se mi moc líbil. Je taky jiný než ostatní. Prostředí, děj, jazyk odpovídá věku postav a neustále se vyvíjí. V šestém díle byl mím favoritem a nejlepší postavou Albus Brumbál.( To jsem ještě nevěděla že nejlepší z nejlepších je Severus Snape a ten je mým hrdinou! Nemám ale za zlé těm co knihu právě dočetli a moji oblíbenou postavu protivného učitele lektvarů nenávidí protože já cítila úplně to stejné! Po 7.dílu však Severusem Snape přestanete opovrhovat a doufám že i ti co by ho teď nejraději probodli mu odpustí)

19.04.2020 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

(SPOILER) Kniha se mi zdála celkem dobrá. Byla čtivá a místy vtipná ( Hlavně scény v autě to bylo vážně bezva a mohla jsem se potrhat smíchy :-D) Margo my ze začátku připadala jako fain holka ale na konci se můj názor o dost změnil a chovala se jak jí Q právem řekl jako spratek. Quentin my taky nepřišel nic moc, za to jsem si zamilovala Bena a Lacey. Na konci knihy jsem hodně přemýšlela jestli je tohle je vážně konec. Sice i Hvězdy nám nepřály skončilo otevřeným koncem ale tady už jsem si přímo říkala kde je posledních 20 stran takhle přece nemůže skončit román! Kupodivu skončil a zanechal ve mně filozofické otázek které nebyly zodpovězeny.

28.05.2020 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Nádherný začátek, nádherné série v nádherném kouzelnické světě psaný nádhernou autorkou... Slovo nádhera by se zde mohla opakovat ještě 1000* a bylo by málo... Kniha byla výmečná a dobře propracovaná miluju famfrpál, Bradavice a celičký kouzelnický svět... Celá (nádherná) série se mi líbila - Fandila jsem BRUMBÁLOVI, POŠUKOVI MOODYMU, LUPINOVI, SIRIUSOVI, TONKSOVÉ a celému FÉNIXOVU ŘÁDU. Měla jsem ráda HARRYHO a HERMIONU a jejich schopnost dokončovat za sebe věty. Nikdo neměl na RONA a to ani ve filmovém provedení.
SEVERUS SNAPE je můj hrdina!

09.04.2020 5 z 5

Vango Vango Timothée de Fombelle

Tak nádhernou knihu už jsem dlouho nečetla. Kniha byla naprosto úžasná! Myslím že každý by měl mít odvahu jako Vango. Myslím že každý by měl mít Ethelinu vůli. Myslím že každý by se měl usmát jako Hugo Eckener. Myslím že každý by měl mít alespoň kousek z rázné povahy Myšice. Myslím že každý by měl milovat zvířata jako Zefiro. Každý by měl možnost dostat druhou šanci jako inspektor Boulard. Každý by měl umět vařit jako Mademoiselle nebo léčit jako Basilio. A myslím že by si každý měl přečíst knížku Vango. O lásce, zradě, utrpení prožívaná ve složité době v první polovině minulého století. Nádherná kniha! Tady žádné slova nepomůžou snad jen přečíst si.

25.05.2020 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

(SPOILER) Toto je opravdu úžasná kniha. Provází jí, láska, zrada, přátelství, válka, boje o moc a ktomu všemu rychle přibývající mrtví lidé za zdí. Mohla bych říct že dokonalá. Tolik jednotlivých příběhů sepsaných do jedné tlusté fantazy knihy. Asi jsem měla tu výhodu že jsem před čtením neviděla seriál a v celé knize mně provázelo strach a napětí co se stane na další straně. Bylo fain i střídání ,,vypravěčů,,.K srdci mi přirostl Jon Sníh, Eddard a Catelin Stakovi a líbila se mi i postava Waldera Freye. Naopak jsem nesnášel prince Joffreyho a královnu Cersei (ale kdo by oplýval láskou k Lannisterům že? ) a vyloženě mě štvaly obě sestry - Arya a Sansa Starkovy.

19.05.2020 5 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Nádherná knížka! Má to co v každé knize nesmí chybět. Provází ji láska, zrada, přátelství, válka, boje o moc a rychle přibývající příšery za Zdí. Říše krvácí jelikož nemá jednoho panovníka ale na bitevním poly jsou hned čtiři armády. Každý detail se ukáže důležitý až o pár kapitol dál a celý příběh je tím naprosto kouzelný, jelikož člověk nikdy neví co příjde na další stránce. V tomto díle také autor udělal Daenerys jednu z nejnudnější postav - jelikož se kolem ní nic zásadního nedělo. Stejně tak mě více nudilo vyprávění Jona Sněha. Naopak jsem si užívala kapitoly Tyriona jehož charakter jsem ještě lépe poznala a měla jsem ho zdaleka nejraději. Mojí oblíbenkyní byla také Catelin Stark, Brienne a lord Varyse. Nesnášenou postavou byl naopak chlapecký král železného trůnu Joffrey a místy také Theon Greyjoy

23.06.2020 5 z 5

V komentářích se mísí většinou jen dva názory -
5 bodů - senza
Odpad - fůj

Já kupodivu nezastávám ani jeden z nich. Na knize mi nevadilo že byla napsaná jako scénář, chtěla jsem se dozvědět co se stane s Hermionou, Ronem, Harrym,Giny, Lenkou, Drackem, Nevillem.... v posledním díle a to sem mi z větší části podařilo. Naopak na Harryho Pottera a zbylé díly to nemá...
Knihu jsem si užívala až do doby když jsem se o kritice z venčí dozvěděla a v té době jsem ji začala vnímat.
Albus mi nebyl moc sympatický jako hlavní hrdina ale Dracův synek ano.
Kniha byla fain a upřímně se divím že na škole učí ještě stará McGonagalová( jsem za to ráda(ale poklesla my brada)

09.04.2020 4 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Skvělé vypracovaná knížka a ten konec mě nad míru překvapil

02.03.2020 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Moc pěkná kniha která dokázala propojit náš svět s tím který má přijít. Tajemno a hrůza která se mi při čtení zažírala až do morku kostí mizela jen ve chvílích kdy jsem se smála. Svět je skvělé propracovaný ale zezačátku jsem se trochu ztrácela v pojmech. Ilan i celá pětadvacítka mi byla simpatická a já toužím objevit jejich tajemství.

13.08.2021 4 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Na tuto knihu jsem se těšila a i když jsem věděla že bude šložitá a příběh bude jistě hluboký. Kniha pro mě však byla oříšek. Místy jsem se do ní neuměla ponořit, mnohé pasáže byli nudné a nezáživné a dějová linka (Sophie za války) byla odbyta. Sice jsem se dozvěděla něco o komandu Hoosovi ale kolem samé omáčky totiž samotné waw (volba o které jsem si myslela že bude zabírat větší část knihy) jsem shledala na jedné straně která byla napsaná suše a bez emocí. Sophiina volba byl i přes to velice silný příběh. Plný emocí a zvratů.

16.04.2021 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Záživná, drama kniha která se rychle četla. (jsem ale čekala trochu něco víc) . Po celou dobu my po zádech projížděla husí kůže, byla jsem napjatá a zvědavá.

22.01.2021 4 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Hostina pro vrány je skvělá kniha. Nechybí v ní láska, zrada, závist, přátelství, válka, nekončící boje o moc a to celé protkané vzpomínkami na časy dávno minulé. V této knize vystupovali hlavně postavy které zatím neměli tolik prostoru. Dost mi ale chyběl Tyrion, Dany nebo třeba Jon Sníh kteří se knize vůbec neobjevili. Stále tady pro nás byla Cersei, Jamie nebo třeba Brienne což jsou podle mě skvěle napsané charaktery. V tomto díle už se ani tolik neválčí ale o to více se v Západozemí kují pikle a všichni se pomalu připravují na to co přichází.

24.08.2020 5 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Tak tohle byla vážně boží kniha. Originální a výmečná, stejně poutavá, zábavná a skvělá jako předchozí díly. Má všechno co na knize nesmí chybět provází ji láska, zrada, přátelství, válka, boje o moc a rychle přibývající Jiní - mrtví lidé za zdí nebo Divocí. Autor má v této sérii tendenci zabíjet moje oblíbené postavy a možná také proto si z této knihy odnáším heslo : „Nikoho si neoblibuj jelikož se může stát že se nedožije další stránky! “ . Přesto jsem měla nejrači ( z těch co přežily ;-) Tyriona Lannistera, Jemmiho Lannistera, starou královnu trnů z rodu Tyrellů a Brienne :-). Mojí oblíbenkyní byla také Catelin Stark (SPOILER: ale z té zrůdy kterou se stala na konci závěrečného protologu se trochu bojím). Taky jsem ráda že jsem zaznamenala nějaký posun u Daenerys Targaryen, minulý díl se s ní totiž nic zásadního nedělo. Stejně jako v případě Jona Sněha kde mě jeho kapitoly bavily také více než v předchozím díle.

10.07.2020 5 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Velmi inspirativní kniha. Když jsem knihu četla ptala jsem se sama sebe
,, PROČ??,,
,, Muselo se to stát? ,,
Knihu jsem četla s mamkou a ta byla vždy o krok na před. I tak jsem vnímala každý detail. Zločin spáchaný na malém děvčátku se mě velice dotkl.O to hůř že se to vše stalo a kolika dětem! Poslední věta mě naprosto dojala. I po pár letech si na ni občas spomenu a řeknu si,, Bude líp,,.

03.04.2020 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

(SPOILER) Celá série je nádherná. Konec byl dojemný, byla jsem šťastná že vyhráli, zoufalá kolik umřelo postav, smutná že se s Harrym loučím. Celkově jsem fandila BRUMBÁLOVI, LUPINOVI, POŠUKOVI MOODYMU, SIRIUSOVI, TONKSOVÉ a celému Fénixovu řádu. Měla jsem ráda HARRYHOa HERMIONUa jejich schopnost dokončovat za sebe věty. Nikdo neměl na RONA na a to ani ve filmovém provedení. SEVERUS SNAPE je můj hrdina!

03.04.2020 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Moc pěkná kniha která dokázala propojit náš svět s tím který má přijít. Tajemno a hrůza která se mi při čtení zažírala až do morku kostí mizela jen ve chvílích kdy jsem se smála Ernovým a Ravenovým vtipům. Svět je skvělé propracovaný ale zezačátku jsem se trochu ztrácela v pojmech. Ilan i celá pětadvacítka mi byla simpatická a já toužím objevit jejich tajemství. Jen mi trhá nervy že jim Ilan pořád neoznámila že je dívka.

13.08.2021 4 z 5