ElizPetrova ElizPetrova komentáře u knih

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Tento příběh mě hodně bavil, vraha jsem vůbec neodhadla a na konci jsem byla docela v šoku. Styl vyprávění pomocí dvou dějových linek mi opět seděl a nemohla jsem se odtrhnout. Jediné mínus v tomto případě vidím v poměrně uspěchaném odhalení a vysvětlení zápletky. Celkově za mě opět zdařilá napínavá detektivka.

19.04.2022 4 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

U posledního dílu jsem se trochu obávala počínající klesající tendence kvality této série, nicméně tento případ mě naštěstí vyvedl z omylu. Tato kniha byla neskutečně napínavá, mrazivá, nervy drásající.. Garantuji vám, že knihu jen tak neodložíte. Bavilo mě, že jsme vyšetřování měli možnost vidět z více úhlů pohledů, nejenom z pohledu hlavní inspektorky. Jinak musím opět vyzdvihnout postavu Kim, to je neskutečná ženská a jedna z nejsympatičtějších hlavních postav, se kterými jsem se v knihách kdy setkala.

14.04.2022 4 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Nevím proč, ale tento případ mě nijak obzvlášť nechytil, ale jedná se o sérii Kim Stoneové, takže je jasné, že i přesto se mi kniha četla dobře a nemohu ji hodnotit negativně. Ráda vidím v osobnosti Kim určitý vývoj a bavilo mě číst o ní a jejím životě. Nicméně Alex jako hlavní záporák je extrémně unavující a i trochu nerealistická. Vyšetřující případ mi přijde, že jakoby ustoupil do pozadí a z toho vzniklo i několik nejasností při odhalení vraha.

09.04.2022 3 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Další výborné pokračování mé oblíbené hlavní hrdinky detektivky Kim a jejího týmu. Líbí se mi, jak se v jednotlivých dílech styl vyšetřování případu něčím liší. Nemohu si vynachválit autorčin vypravěčský um, který mě dokáže ke knize doslova připoutat a jen číst a číst. Přečteno za jeden den a neskutečně jsem si to užívala. Závěr mě velmi překvapil.

03.04.2022 4 z 5

Měla jsem co dělat, abych knihu dočetla. Jediný důvod, proč jsem ji přečetla celou byl ten, že nerada nechávám knihy nedočtené a byla psaná formou emailů, tím pádem se četla rychle. Nicméně příběh za mě o ničem, vtipy mi nepřišly moc vtipné, hlavní hrdinka mi byla nesympatická a celý příběh byl pro mě takový dost nerealistický.

31.03.2022 2 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Třetí díl zatím nejlepší z celé série. Příběh mě hned od začátku vtáhl, měl spád, napětí, akci. Na konci jsem skoro nedýchala. Kim je naprosto skvělá, boží, sarkastická hlavní postava, dle mého ji zkrátka nejde si nezamilovat. Celý její tým mě prostě baví a jsem šťastná, že jsem paní autorce dala šanci. Navíc skvělým bonusem je to, že se paní autorka činí a knížek v sérii je vydaných už mnohem více, takže mě čeká pořádná porce parádního čtení.

30.03.2022 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Skvělá detektivka. Jednou z jejích největších předností je určitě to, že je výborně čtivě napsaná, člověk se nenudí a nutí ho to číst pořád dál. Detektivka Josie Quinn mi zrovna k srdci nepřirostla, ale nemůžu říct, že mi byla nesympatická, jen jsem si k ni nějak nedokázala vytvořit žádnou citovou vazbu. Příběh byl pojat zajímavě, hlavního záporáka jsem vůbec neodhadla. Nicméně to, co mi hodně vadilo, tak bylo to, do jaké míry případ vyeskaloval a to, že by zmizelo a zemřelo tolik dívek, aniž by to někdo začal podrobněji zkoumat a zabývat se tím, uvěřitelné není. Ale i tak se jedná o napínavý detektivní počin, mohu doporučit.

28.03.2022 4 z 5

Milion malých střípků Milion malých střípků James Frey

Kniha je rozhodně zajímavě napsaná. Měla jsem ji na seznamu už poměrně dlouho a měla jsem příliš velká očekávání, což je částečně určitě i má chyba. Příběh se celkem táhl, místy mi autorův neotřelý styl psaní i spíše vadil a občas jsem se i vyloženě nudila. Po dočtení knihy jsem byla trochu na rozpacích, jelikož jsem autorovi konec příběhu nevěřila. Celou dobu jsem se domnívala, že se jedná o příběh, který je z větší části autobiografický a tak jsem k němu také přistupovala, poté, co jsem si na internetu dohledala skandál ohledně této knihy, nebyla jsem ani příliš překvapená, že je příběh spíše fikcí než autobiografií. Celkové vyznění knihy je za mě spíše zklamáním. Už jen samotný závěr, kdy autor knihy odcházející z léčebny (kdy celý život předtím byl od dětství v podstatě závislý, chlastal a bral drogy denně) se prostě "jen" rozhodne, že už se nikdy nenapije a od té doby se skutečně nikdy nenapije, přičemž většina jeho spolubojovníků z léčebny se nenapraví a zemře. Kdyby to bylo ve finále takto jednoduché, že si závislá osoba uvědomí, že záleží pouze na jeho rozhodnutí to neudělat, tak se s tématem závislosti nemusíme ani potýkat.

26.03.2022 3 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Druhá díl z této detektivní série se trochu liší od prvního dílu. Je zde kladen více důraz na psychiku osob než na samotné vyšetřování. Nicméně kniha byla i tak svižná, napínavá, velice dobře napsaná, a proto se četla sama. Kim a celý její tým mě prostě baví a jsem zvědavá na další případy. Barney jako psí parťák Kim je už jen třešničkou na dortu, doma mám psího chlupáče se stejným jménem, tak mě to i mile potěšilo.

13.03.2022 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Na tuto detektivní sérii jsem byla zvědavá, ale zpočátku se mi do ní moc nechtělo, musím se přiznat, že to bylo z povrchních důvodů kvůli obálce, která mě vůbec nezaujala a evokovala ve mně pocit, že se bude jednat o nějakou tuctovou béčkovou detektivku. Jsem ráda, že jsem se nakonec rozhodla ji dát šanci, od začátku do konce jsem byla napnutá. Líbilo se mi, jak se celkově autorka vypořádala s vyšetřováním daného případu, hlavní vyšetřovatelka Kim je přesně ten typ člověka, s jakými sympatizuju, velmi rychle jsem si ji oblíbila, vraha jsem nebyla schopna odhalit. Jediná část příběhu, která mi tam vůbec neseděla, byla část se sestrami. Celkově však hodně dobrý počin, těším se na další díl.

07.03.2022 4 z 5

Mimoňka Mimoňka Sarah Andersen

Pár úsměvných momentů, roztomilé komiksové kresby, ale bohužel nic víc. Asi jsem nebyla cílovka, i když jsem od autorky už jeden komiks četla a ten mě bavil mnohem více.

03.03.2022 2 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Sarah J. Maas je bez debat jedna z mých nejmilejších a nejoblíbenějších autorek, předpokládám, že bych četla vše, co by vydala, i kdyby to měl být nákupní seznam. Miluji autorčin styl psaní, pokaždé mě okamžitě vtáhne do děje a v jejím případě pro mě platí, že čím delší kniha, tím lepší. Na pokračování Dvorů jsem čekala poměrně dlouho a byla jsem štěstím bez sebe, když mi kniha dorazila domů. Byla jsem na příběh Cassiana a Nesty strašně moc zvědavá, Cassian pro mě byl oblíbenou postavou už předtím a byla jsem ráda, že se autorka zaměřila na tuto dvojici. Nutno podotknout, že v knize se toho zas až tolik moc napínavého neděje, když nebudu počítat konec. Za sebe musím říct, že mi to ale nevadilo. Zajímalo mě, jak se bude charakter Nesty vyvíjet, bavilo mě číst o jejích myšlenkových pochodech, bavilo mě číst o výcviku, nových postavách a vztahů mezi nimi. Vím, že hodně lidem vadily lechtivé scény, kterých je v knize požehnaně, já jsem si na to u autorky zvykla a upřímně proti nim nic nemám, k jejímu stylu vyprávění to prostě patří a navíc to umí pojmout dobře. Je jasné, že příběh má pár mezer, které bych mohla autorce vytknout, ale nemůžu to udělat, protože jsem se zkrátka dobře bavila celou dobu. Moc ráda jsem strávila na Dvorech opět nějaký ten čas, snad brzy na viděnou!

02.03.2022 5 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Filmové zpracování mám moc ráda, proto jsem byla zvědavá na jeho knižní předlohu. Příjemná, rychlá a vtipná oddechovka, u které jsem se pobavila a relaxovala. Nicméně v tomto případě dávám výjimečně přednost filmu.

01.03.2022 3 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Milé pokračování ze série Bridgertonových. Nic velkolepého, nic překvapivého.. Ryze oddechová záležitost.

26.02.2022 3 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Příběh v podstatě o ničem, což by se dalo s přimhouřenýma očima přehlédnout, nicméně od humorné literatury očekávám humor, který se, pokud nepočítám několik vtípků, kdy jsem se pousmála, nekonal anebo asi mi je styl humoru ohraný z předchozího dílu. Druhý díl bohužel horší než první. Zatím si nejsem jistá, zda dám pokračování šanci.

22.02.2022 2 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Kniha mi v knihovně ležela několik let, i když jsem na ni slyšela samou chválu, tak se mi do ní moc nechtělo. Nicméně tentokrát jsem ji dala šanci a musím říct, že jsem po mnoha kladných recenzích čekala něco jiného, více strhujícího. Příběh je dosti depresivní a mrazivý, avšak místy je bohužel nudný a rozvleklý. Kvůli tomu jsem si nedokázala k žádným postavám vytvořit alespoň minimální emoční vazbu a dočetla jsem ji pouze proto, abych se dozvěděla, jak to s Agnes nakonec dopadlo.

21.02.2022 3 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Je zvláštní hodnotit příběh, který není fabulací, a přesto se jedná o takovou nepředstavitelnou hrůzu a utrpení. O knize již bylo řečeno hodně, takže se nebudu opakovat. Jen snad dodám, že před paní Violou Fischerovou se hluboce klaním a obdivuju její sílu prožít si takovou bolest a žít dál. My se můžeme pouze modlit za to, že se lidstvo z historie poučilo a nebude se opakovat a být vděční a pokorní za to, kdy a kde žijeme a že se máme dobře, samozřejmost to totiž není.

19.02.2022 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Volné pokračování Medvědína předčilo má očekávání a je dle mého názoru i o kousíček lepší než první kniha. Městečko samotné a lidi v něm mi za tak krátkou dobu hrozně moc přirostli k srdci, že jsem se nemohla dočkat, jak se to s hlavními hrdiny bude vyvíjet dál. Příběh dokáže rozesmát i rozplakat. Kniha v sobě skrývá krásná poselství, ke kterým se budu určitě ještě vracet. Nic v příběhu není pouze černé nebo pouze bílé. Nikdo není pouze zlý nebo dobrý člověk. A to vše dohromady utváří komplexní a realistický pohled na jinak poměrně dost obyčejný život lidí v malém městečku vyprávěný neobyčejným způsobem a to tuto knihu činí výjimečnou. Nepřestávám žasnou nad tím, jak Fredrik Backman naprosto brilantně dokáže popsat vlastnosti člověka a přenést jeho emoce na čtenáře. Úžasný, skvělý, geniální! Všichni povinně přečíst, i když se o sport nezajímáte, protože tato kniha ani náhodou není pouze o hokeji.

17.02.2022 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Tak jsem se konečně po několika měsících, kdy jsem měla knihu rozečtenou, k ní znovu dostala a zhltla jsem ji během jediného dne. Táta mě už od dětství učil lásku k hokeji, kterou mám jako fanoušek dodnes, takže hokejové prostředí pro mě bylo to pravé ořechové. Příběh, který jsem dostala, jsem vůbec nečekala. Kniha otevírá mnoho vážných témat a je plná lásky, smutku, zoufalství, naděje, přátelství a nenávisti. Autor umí tak nádherně vyjádřit emoce a ne jednou jsem měla slzy na krajíčku. Jediné, co mě mrzí je to, že jsem se k autorovi dostala až teď.

14.02.2022 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Skvělý thriller. Jednotlivé kapitoly jsem poměrně krátké a zakončené tak, že vás to nutí pokračovat ve čtení. Sama jsem se o tématiku Jacka Rozparovače nikdy moc do detailů nezajímala, tak mě teorie uvedená v knize celkem překvapila, nicméně dává mi i docela smysl. Vyšetřování je napínavé, mrazivé a vy do poslední chvíle netušíte, jak to celé skončí, protože si s vámi autorka celou dobu hraje. Jako jediné mínus beru to, že mi hlavní hrdinka nebyla příliš sympatická, ale celkově knihu hodnotím velmi kladně.

13.02.2022 4 z 5