Elize Elize komentáře u knih

Jako ve filmu Jako ve filmu Kelly Oram

Takové hezké oddechové čtivo, četlo se to hezky a od první třetiny knížka i hezky odsýpala, byla změna, že čtenář má vyprávění z mužského pohledu, ale na to, že vyprávění vede muž, tak to bylo napsáno, tak... nechci říct zženštile, ale zkrátka to nebyl dle mého názoru pohled kluka vysokoškoláka, nicméně to nepůsobí nijak rušivě, co mi vadilo víc, že v knize jaksi vypadlo sbližování hlavních hrdinů - jasně stali se z nich nejlepší kamarádi a jasně jsme všichni věděli, kam to směřuje, nicméně autorka zde zaspala ten zlom... Nate napíše píseň někdy po polovině knihy a bum, tam si to uvědomí... taky mi to nevadilo, ale hodně mě zklamal ten konec - respektive ta zápletka byla taková zvláštní i to rozzuzlení, nevím, ten konec to nějak celé zabil.

10.06.2022 3 z 5

Molly Molly Agnieszka Lingas-Łoniewska

Tohle se mi moc líbilo, četlo se to v podstatě samo, dialogy velmi pěkně napsané, že to mezi postavami jiškřilo a zároveň krásně posouvalo děj dopředu, uznávám, že téma bylo poněkud těžké a konec se nemusel asi každému líbit, byl to sice happy-end, ale ne takový klasický, ale sedělo mi to k tomu, zas kdyby to skončilo úplně pohádkově, tak by to působilo falešně a Molly potřebovala svou životní zkušenost a dospět, aby mohla být se svým Vikem. Ani mě nevadila vulgárnější mluva, nebyla zde neustále, jen v některých pasážích a tam se podle mě i hodila (nakonec, co by měl člověk čekat od dětí z dětského domova? dnes takhle mluví běžná mládež). Nejprve jsem nevěděla, jestli se do toho vůbec pouštět, bála jsem se, že to bude nějaký polský úlet jako 365 dní, ale nebylo to tak, byla jsem velmi spokojená, mluva byla sice vulgární, ale jak došlo na city, či sexuální scény, tak vše bylo popsáno jemně, s citem a člověk se do toho opravdu položil. Postavy byly krásně vykreslené, Molly mě nerozčilovala, byla taková podle toho, čím si prošla, to mi spíš vadil Robin, který ji neustále vyznával lásku, ale často ji jen využíval jako všichni lidi okolo. Nejlepší byl samozřejmě Vikoušek, který byl zkrátka pravý chlap ve všech smyslech slova. Moc hezké, i když náročné, ale čtivé a konec byl za mě dojemný, což se málokdy stává, větina autorek má spíš tendenci ho odbýt.

10.06.2022 5 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Na tenhle díl jsem se hrozně těšila, už v prvním díle jsem si Izzy hrozně oblíbila, líbilo se mi, jak se přímočará, férová a s ničím se nemaže. Hrozně jsem se těšila na napětí mezi ní a Willem a kdy konečně jejich přátelství přeroste v lásku... bohužel, to byl možná ten problém, asi jsem se těšila moc. Knížka byla moc hezky napsaná, čtivá, ale něco tomu chybělo, nějaké napětí, nějaký wow moment, nevím... zkrátka něco, kdy bych alespoň trochu byla napjatá, jak to bude s hlavními postavami, ale to se nestalo. Ani se nedá říct, že by se příběh vyvíjel postupně... čtenář se zde dozvídá - asi v polovině knihy - že oba dva hlavní hrdinové jsou do sebe zamilovaní vlastně už dávno (?) a jenom jaksi čekáme na moment, kdy si to budou schopni říct... bylo to spíš jak na houpačce nahoru dolů, nahoru dolů a do toho tam byl nastrčený Cole, u kterého jsem úplně nepochopila, jaký s ním měla autorka po celou knihu záměr... v anotaci to působí tak, že si najednou má Izzy zvolit mezi dvěma, ale ve skutečnosti je Cole spíše něco jako její nový kamarád, na kterého Will střídavě žárlí a střídavě ho bere v pohodě... je to pěkná knížka, má hezkou obálku, neurazí, ale za mě ani nenadchne a není to ten typ knížky po které bych sáhla podruhé.

03.06.2022 4 z 5

Král Král Devney Perry

Jo tak tohle byla pecka! Rozhodně chci více takových knih a už se moc těším na další díl! Kombinace detektivky a erotiky se zde krásně spojila. Mezi hlavními postavami to jiskřilo a Bryce byla taková ta hrdinka, o které snad každý čtenář rád čte... silná, velmi charismatická žena a Dash se k ní dokonale hodil a doplňoval ji a byli si po celý příběh naprosto rovnocennými partnery. Bylo to čtivé a neskutečně napínavé, rozhodně doporučuji!

Víš, že mi chybíš? Víš, že mi chybíš? Estelle Maskame

Krásné zakončení celé série a že to byla pro hlavní hrdiny opravdu dlooouhá společná cesta. Zpočátku jsem Tylerovi hrozně držela palce, aby Eden přesvědčil a ji jsem zase chápala a rozuměla jsem jejímu zlomenému srdéčku. Každopádně nás příběh nenechal dlouho čekat a autorka ukázala, že má několik es v rukávu, jak příběh moc krásně rozzuzlit a vyřešit, ani mi nevadilo, že některé vztahy zůstaly otevřené, vždyť to tak je i ve skutečném životě. Moc krásná knížka a doporučuji celou sérii.

Vím, že tě chci Vím, že tě chci Estelle Maskame

Moc pěkné, rozhodně bych se nebránila dalším dílům z Tylerova pohledu, je to zkrátka moc fajn kluk. Za mě velmi dobře napsané, zvlášť ty části, kdy se vracíme k Tylerovu dětství. Autorka vše servírovala tak věrohodně a myšlení Tylera jako dítěte bylo prostě reálné, jeho neustálé doufání, snaha tátu potěšit, vážně mě za něj bolelo srdce, když člověk neustále s ním prožívá jeho bolesti a zklamání. Tenhle díl asi nejvíc chytnul za srdce.

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Tento druhý díl byl snad ještě lepší, než ten předchozí. Ovšem po celou dobu čtení jsem cítila neskutečnou frustraci - hrozně už jsem chtěla, aby se hlavní hrdinové dali dohromady. Měli se rádi, jiskřilo to mezi nimi, ale zkrátka to pořád nešlo a ach bože! :D jinak musím také vyzdvihnout, že je zde moc hezky popsaný život v New Yorku a opravdu jsem hodně prožívala Edenin a Tylerův první homerun. Posledních pár stránek byla neskutečná jízda, kdy jsem se opravdu modlila, i když jsem tušila, jak to zhruba dopadne. Tylerovo rozhodnutí na samotném konci jsem chápala. Moc hezká knížka.

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Nejsem sice úplně cílová skupina této knihy, nicméně se mi to moc líbilo. Bylo to velmi čtivé, velmi dobře napsané, takže člověk skutečně prožíval trápení hlavních postav. Hrozně jsem oběma hrdinům fandila, zpočátku jsem se trochu bála, že Tyler bude něco jako Hardin z After, ale naštěstí ne. Byl to prima kluk, který se prostě na cestě životem ztratil. Nejvíc mě asi štval táta Eden, který se celou dobu choval jako kretén - nicméně, čtenář se s hlavními postavami sžije a příběh chytne za srdce. Za mě tam mohlo být trochu méně těch večírků a amerického života, ale jinak doporučuji.

Hacker Hacker M. K. Hardy

Tak tohle se mi moc líbilo a byla jsem moc spokojená. Příběh je čtivý, hlavní hrdinové vám hned přirostou k srdci a příběh se díky jejich dopisování pěkně postupně vyvíjí a po dlouhé době jsem u takového příběhu prožívala emoce hlavních hrdinů a fakt jsem jim neskutečně fandila, aby jim to vyšlo. Knížka je moc pěkná a má i hezkou obálku, a pokud hledáte krásnou romantiku a knížku, co se vám neomrzí otevřít vícekrát, je toto přesně pro vás. Doporučuji!

Jax Jax Kristen Callihan

Třetí díl byl opět moc hezký a čtivý. Jaxe jsem si oblíbila už ve druhém díle, takže jsem na něj byla zvědavá. Bohužel jsem měla občas pocit, že jsem v knížce hluchá místa, což mě trochu mrzelo. Bylo to ale milé, takže jsem to přelouskala do konce, ale za mě byl zatím nejlepší druhý dil se Scotíkem.

05.05.2022 3 z 5

Neústupná princezna Neústupná princezna Meghan March

Stejně jako předchozí série, má i tato vzestupnou tendenci. Druhý díl za mě určitě o stupeň lepší než první. Líbilo se mi, že zde byla pasáž, kdy spolu hlavní dva hrdinové jen tak prostě byli v jedné domácnosti a přesto jsem se s nimi jako čtenář nenudila. Samozřejmě ani zde nechyběly trochu přitažené sexuální scény, ale líbily se mi víc, než v prvním díle. Konec nezklamal v tom, že samozřejmě nám to autorka usekla v tom nejlepším, ale po první sérii bych to ani jinak neočekávala. Jsem zvědavá na další díl a rozhodně si ho přečtu.

05.05.2022 4 z 5

Královsky v háji Královsky v háji Emma Chase

Musím říct, že jsem byla spokojená, knížka byla čtivá, vtipná, naivní, ale mnoho jsem toho od ní neočekávala a byla jsem tím pádem příjemně překvapená. Mezi hlavními postavami to jiskřilo a líbilo se mi, že Nicholas nebyl takový ten floutek a marnotratný syn, ale vždy se snažil dostát svých povinností. Samozřejmě jedna hvězdička za moc hezkou obálku :) Jako lehké trochu naivní, ale oddechové a zábavné čtivo doporučuji.

05.05.2022 5 z 5

Vášeň Vášeň Geneva Lee

Tak tohle bylo celkem zklamání a já se bohužel musím přidat k negativním komentářům. Knížka byla čtivá a rozhodně měla potenciál a tam její klady končí. Hlavní hrdinka je nezajímavá a přestože se autorka snaží, aby působila inteligentně tím, že často používá v přímé řeči pojmy a cizí slova, tak je neskutečná naivka a její největší problém je, že nedokáže držet gaťky hore... hlavní hrdina Alexander je už o něco zajímavější, ale ani tady z toho autorka moc nevytěžila a jeho tajemství jsou předvídatelná a autorka nám je naservíruje zkrátka moc lacino. Často jsem měla pocit, že čtu nějakou o dvě třídy horší variantu 50 odstínů šedi, jelikož jsou zde opakované stereotypy (hrdina, co nesnese dotek, vyžaduje submisi apod.) Další nepovedená věc byly (alespoň za mě) sexuální scény. Nejsem rozhodně puritánka, ale sexuálních scén je v knize zkrátka příliš, hlavní hrdinové se například hádají, řeší i poměrně závažné problémy a o odstavec dál už ze sebe rvou oblečení a především se sexuální scény neustále opakovaly, nebylo v nich nic nového, jen opakující se výrazy (asi 10x během jedné stránky napsané slovo šukat), pocity hlavní hrdinky furt dokola a možná i chyba překladu, ale výrazy jako číča, pleskání apod. působily rušivě a absolutně zde chybí napětí, nebo že by to zkrátka mezi postavami zahořelo, to se říct nedá. Hlavní hrdinové zde zkrátka souloží na každé druhé stránce tak, až je to fyziologicky nemožné... A tím se asi dostávám k hlavnímu bodu a to tomu nejhoršímu, knížka naprosto postrádá uvěřitelnost a je celá hrozně naivní. Výhodou knih je to, že do nich můžete napsat cokoliv, ale musí vám to čtenář věřit a to zde naprosto selhalo. Nechápu proč se to jmenuje královská sága, takzvaný princ nepůsobí, že by měl jakékoliv povinnosti, chová se jen jako bohatý magor s jedním starým obtloustlým chlápkem, který mu dělá ochranku a jeho agenti MI5 nemají na práci nic lepšího než špehovat hlavní hrdinku, jako cože? a královská rodina, zde taky nehraje roli a když už se v knize objeví (asi 2x na pár stran), tak působí silně přitaženě za vlasy, určitě se britská královská rodina baví jen o tom jak kdo s kým šuká a kde je postavený ve společnosti... to bylo úplné fiasko... dávám dvě * za pěknou obálku a čtivost a doufám, že se autorce druhý díl povede líp.

16.03.2022 2 z 5

Dej mi Království Dej mi Království Marcy Jell

Moje první kniha od této autorky a obávám se, že i poslední... Bylo to čtivé, celkem dobře napsané, i když bych trochu omezila přímou řeč, některé dialogy nikam děj neposouvaly a byly úplně zbytečné. První polovina knihy byla super, chemie mezi postavami fungovala, bylo to zábavné, vtipné, trochu ale uspěchané... hlavní hrdinové se vůbec neznali a už si vyznávali lásku, ale i to bych odpustila, ale ta druhá polovina? Za mě rozhodně ne, bylo to chaotické, samé dialogy, hádky a nepřehledná přímá řeč, kdy ani nevíte, kdo všechno u ní je... hrozně moc malých dětí, kdy se jen řeší čí je kdo, zároveň to bylo tak předvídatelné! a na závěr naprosto uříznutý konec, autorka nám nedá ani náhled na sblížení Olivera se Samem... prostě druhá polovina rozhodně ne a je důvodem, proč se ke knize už nikdy nevrátím, dávám jednu * za pěknou obálku a druhou za začátek knihy

02.03.2022 2 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Opět to byla neuvěřitelná jízda! Knihu zkrátka čtete a čtete a nejde to ji odložit! Je zde všechno na co jsme u Maasové zvyklí - čtivost, akce, napětí, romantická linka a samozřejmě ani tentokrát nechyběl časový zámek, který neskutečně poháněl děj dál. Zpočátku jsem se obávala, jak se to bude číst, především podle komentářů, jak je Nesta nesnesitelná... ale bylo to celkem v pohodě. Nesta sice byla na pár facek, ale naštěstí celkem brzy se snažila napravit, ale zkrátka šlo to postupně, ani jsem nic jiného neočekávala a navíc (ač se to někomu možná zdálo nedostačující), tak měla své důvody, proč být taková. Co se týče dvojice Cassian a Nesta, tak za mě pecka, šlapalo to vždycky, ale tady to mezi nimi opravdu jiskřilo a už od začátku bylo jasné, že k sobě pasují - on generál, ona valkýra. Akorát mohli by už Feyre a Rhys přestat v každém díle umírat? Opravdu jsem trnula, jak to s nimi dopadne, jako opravdu! Závěr byl hodně emotivní a za mě i vydařený, rozhodně doporučuji! Jako vše od této autorky! Ale... přeci jen bych ráda měla alespoň ještě jednu knížku, která bude z pohledu Feyre a Rhysanda... vím, že se nejspíš nedočkám, ale přijde mi, že bych o nich dvou mohla číst donekonečna, jsou úžasná charismatická dvojice, která mě nikdy neomrzí :)

11.02.2022 5 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

Naprostá spokojenost! Teda za mě určitě lepší než první díl a prosím víc takových knih! Hlavní hrdinku Joellen si zamiluje snad každý a myslím, že se v ní zhlédne nejedna čtenářka. Napsat, že chemie mezi hlavními postavami funguje, by bylo snad i slabé... zkrátka to jiskřilo jak blázen, každý jejich dialog byl snad ještě lepší než předchozí. Moc se mi líbí, jak se jejich vztah postupně vyvíjí, žádné skoky a spěch, bylo to moc krásné a už dlouho jsem se u knížky tolik nenasmála. Rozhodně doporučuji a popravdě jsem moc zvědavá, s čím dalším autorka přijde.

17.12.2021 5 z 5

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

V knížce nám autorka tentokrát naservírovala velice aktuální témata. Bylo to čtivé, milé, mělo to své veselé okamžiky, ale i velice tragické momenty. Bohužel, mě to úplně nesedělo, jednak mám pocit, že tyhle témata se na člověka momentálně hrnou ze všech stran (stačí otevřít Netflix) a především mi to nesedělo jazykově! Některé zásadní momenty byly scvrklé do jednoho odstavce a pak hromada několikastránkových dialogů, které nebyly pro děj vůbec zásadní. Než se hlavní hrdinové setkají a trochu sblíží, tak musí čtenář urazit přesně 12 kapitol! To je v případě jednodílné knihy hrozně moc! Zvlášť když vezmete v potaz, že pár stránek na to Mickey uvádí, že nechce zničit, co se jim podařilo vybudovat... Za mě hrozně roztahané a občas to mělo sklony se nikam neubírat. Mám problém, že v těchto knihách jsou rozebírána vážná témata v příběhu, který postrádá alespoň minimální spád. Bylo to čtivé, hezké, ale určitě to není pro každého, moc hezká obálka a název "Někdo nový" zde dostává zcela nový rozměr.

13.12.2021 3 z 5

Madly Madly Ava Reed (p)

Hrozně jsem se těšila na tuhle dvojici a rozhodně jsem patřila do týmu Mason, bylo to hezky napsané, čtivé, ale některé věci se zde příliš opakovaly a po celou knihu jsem měla pocit, že se to nikam neposouvá, že se vztah mezi hlavními protagonisty nikam nevyvíjí. Za půlkou knihy jsem měla skutečný pocit, že June jen hledá chabé výmluvy, proč Mason ne, za mě tam nebyl jediný reálný důvod... a pak přišel konec, kde se to rychle sfouklo, všechny důvody proč ne, byly ty tam, jako kdyby autorka hlavně chtěla stihnout alespoň jednu sexuální scénu mezi postavami. Jedna hvězdička navíc za Masona, je to skutečně méďa k pomilování.

10.12.2021 4 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm L. J. Shen

Tak tohle se mi opravdu líbilo! Bylo to čtivé, žádný dialog nebyl stupidní, ba naopak, dokonale napsané sarkasmy a chemie mezi hlavními postavami fungovala od samého začátku a přistihla jsem se, že jim oběma držím palce. Hrozně mě bavily jejich slovní přestřelky, za mě spokojenost, rozhodně doporučuji.

10.12.2021 5 z 5

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

Opět pěkné, čtivé, je zde všechno na co jsme od Mony Kasten zvyklí, ale v tomto díle se přidávají kapitoly z pohledu dalších postav, jako je Lydie a Ember, je to věc názoru, ale za mě to tam být nemuselo. Ne, že by i tyto kapitoly nebyly čtivé, ale ani jedna z postav mě nezaujala. Ember byla zajímavá, ale její kapitoly jsou v knížce asi pouze tři, což je podle mě zbytečné, od Lýdie toho bylo více, ale zase neměla za celou knihu absolutně žádný progres... celou knihu jsme čekali, zda odhalí své tajemství svému milému profesorovi, ale nakonec jsme se ani to nedozvěděli. Zkrátka, když už ji tam autorka nutně musela dát, tak jsem čekala nějaký zvrat v její dějové linii a to se nestalo. V romantických knihách jsem zkrátka zastánce, když se autor soustředí na ústřední dvojici a neodbíhá, je to pak těžké na napsání a nemusí se to vždy povést (uvidíme v dalších dílech). Vztah mezi Ruby a Jamesem se zdálo, že se konečně začíná posouvat, ale jejich usmiřování na začátku mi připadalo trochu křečovité. Nejprve se James nechtěl vnucovat, pak hned otočil, že bude o Ruby bojovat a pak si během jednoho hovoru na jednu stránku odpustili. Nechci jen kritizovat, knížka je moc pěkná, hezká obálka, čtivá, poutavá, ale zároveň citlivá. Trochu mě zde (stejně jako u prvního dílu) vadil překlad a neustálé "maminka" a "tatínek"... k sedmnáctiletým středoškolákům se ne v každém kontextu hodí... (když se James vzteká, nenávidí své rodiče a otce udeří do obličeje, tak by asi neříkal "tatínek")... taky je zarážející, jak všechny postavy (a to zdůrazňuju všechny!) prožívají na svůj věk hrozně hluboké pocity. Co se týče konce, zůstává nám opět otevřený, v tomto případě, bych řekla, že je ještě více otevřený, než v prvním díle, takže čekání na třetí díl bude peklo... za mě konec ale nereálný, určitě by to probíhalo jinak, ale to už odpouštím, protože to tak autorka potřebuje pro svůj příběh. Těším se na další díl.

24.11.2021 4 z 5