Elize Elize komentáře u knih

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Rozhodně bych neřekla, že je země víl v knize zpracovaná lépe než v knížkách od Maasové - je zkrátka jiný, ale musím uznat, že zpracovaný velmi zajímavě a nevšedně. Je zde celá řada velmi originálních nápadů. Perfektně má autorka zpracovaný královský rodokmen, který je v podstatě protkán skoro až lidskými problémy. Samozřejmě nemohu nezmínit zajímavý a velmi nevšední popis polibku Jude a Cardana.

18.08.2019 4 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Jednorázovka - a to doslova. Knížka na jeden den. Jinak nápadité a velmi vtipné zpracování klasického motivu Krásky a zvíře. Musím říct, že jsem se u knížky hodně nasmála, což hodnotím kladně. Také všechny hlavní postavy jsou celkem zajímavé a dobře napsané dialogy. Mezi Rhenem a Harper je dokonalá chemie a jejich postupující vztah je dobře psaný, že mu čtenář skutečně věří. Jinak je to v podstatě klasický příběh Kráska a zvíře, (nebo Dvůr trnů a růží od S. J. Maas) což ovšem nic špatného neznamená. Rozhodně jsem pro nové verze starých a ověřených motivů, stejně jako například stále funguje Romeo a Julie od Shakespeara.

11.08.2019 4 z 5

Rebelové vln Rebelové vln Sara Raasch

Oproti předchozí autorčině sérii je to jedním slovem bomba! Velmi zajímavý nápad s jednotlivými syndikáty i zajímavé politické vztahy. Zpočátku trochu déle trvá, než se děj rozjede, ale nijak to knížce neubírá na čtivosti. Dobře psané, čtivé a velmi precizně zakomponovaná cizí slova a názvy. Líbí se mi také, že se autorka nebála dát do knihy trochu té techniky, je celkem osvěžující mít tam nějaký pokrok a dát do příběhu parní lodě. Za mě bych tam dala více Vexe a Lu, jejich slovní výměny jsou prostě boží. Dala bych pět hvězd, nebýt kapitol o Benovi, který mě sám o sobě jako princ (bukvice) nijak neoslovil. Kapitoly s ním jsou méně záživné. V podstatě téměř celou knihu řeší své vnitřní rozpory ohledně církve, své totožnosti, svých činů a své lásky. Rozhodně se ale moc těším na další díl.

11.08.2019 4 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Skutečně famózní zakončení celé série. Je zde vše, co čtenář u Maasové zbožňuje - akce, napětí a místy i romantika a hlavně sex :D Klasicky perfektně čtivě psané.

Negativně bych snad ohodnotila pouze jen měkkou vazbu. U knihy, která má 1000 stránek je to velmi nepraktické. Rozhodně mě nebaví dřepět u stolu, abych si neponičila vazbu. Dále musím říct, že konec byl předvídatelný a za mě bych věnovala více prostoru Lorcanovi, který je dle mého názoru charekteristicky zajímavá postava a mnohem méně kapitol Crochankám. Ovšem to jsou jen drobnosti, zvlášť pokud se člověk ohlédne za celou sérií.

04.08.2019 5 z 5

Zrada vítězů Zrada vítězů Marie Rutkoski

Druhý díl byl pro mě stejně dobrý jako první, i když se tam mnohem více řešila politika. Stejně čtivé a místy velmi napínavé, dobře psané. Jestli se ovšem ve třetím díle nedají Kestrel a Arin dohromady, tak si budu asi rvát vlasy :D

11.07.2019 4 z 5

Kletba vítězů Kletba vítězů Marie Rutkoski

Velmi zajímavá kniha, je to opět něco trochu jiného v sekci fantasy. Musím ocenit, jak je knížka psaná čtivě. Moc nechápu, proč se hlavní hrdinka tolik přátelí s Jessou, když nemají absolutně nic společného - to je trochu jak vytržené z romantického filmu. Jinak je děj plynulý a romantická linka se vyvíjí celkem přirozeně a důvěryhodně.

04.07.2019 4 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Dobře napsané, čtivé, napínavé. Hlavní hrdinku jsem si okamžitě oblíbila, sice mě trošku rozčilovala Jasova rodina, která v knize funguje na bázi mafie, ale zase to bylo něco jiného a zajímavého. Oproti předchozí sérii Kronik Pozůstalých mi přišel styl psaní autorky v této knize lépe propracovaný a děj nepředvídatelný. Rozhodně zhltnu i druhý díl.

23.06.2019 5 z 5

Ohnivá krev Ohnivá krev Elly Blake

Druhý díl stejně kvalitní jako první, velmi čtivý s napínavým dějem a zajímavými zápletkami. Opět vynikající dialogy mezi hlavními postavami, velmi dobře napsaný rozhovor mezi Ruby a Arcusem v závěru knihy. Jediné, co mi v knize schází je mapka, aby se čtenář lépe orientoval v autorčině světě.

22.06.2019 5 z 5

Ledová krev Ledová krev Elly Blake

Velmi čtivě psané a napínavé a především dokonale psané dialogy mezi postavami - především mezi Ruby a Arcusem. Rozhodně doporučuji!

22.06.2019 5 z 5

Mráz nebo noc Mráz nebo noc Sara Raasch

Z celé série jednoznačně nejlepší kniha. Líbilo se mi, jak zde postupně celkem nenápadný a ne příliš strhující příběh vygraduje do napínavého konce. Přestože se jedná prakticky o kopii Skleněného trůnu co se zápletky týče, tak styl psaní je velmi odlišný a kniha tak získává osobitý charakter. Velmi oceňuji, že autorka příliš nezabředla do zdlouhavého popisu závěrečné bitvy.

22.06.2019 4 z 5

Led nebo oheň Led nebo oheň Sara Raasch

Druhý díl mi přišel lepší než první. Autorka si v knížce odpustila dlouhé úvahy hlavní hrdinky a charaktery jednotlivých postav tak získávají konečně nějaké barvy. V knize je i více napětí a děj není tolik předvídatelný. Velmi oceňuji střídavé vyprávění Meira/Mather.

26.05.2019 3 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Zpočátku jsem se v knížce hodně ztrácela - hodně údajů, málo přímé řeči a neskutečné množství překotných myšlenek hlavní hrdinky, které byly chvílemi velmi chaotické, zbytečné a nicneříkající o charakteru hlavních postav, nicméně přetrvaly až do konce knihy a rušily tak napínavost některých scén. Čtivější se knížka pro mě stala až spíše za polovinou. Děj byl předvídatelný a některé odstavce neustále se opakujících úvah se daly přeskákat. Knížce hodně přidává moc pěkný obal a její provedení.

25.05.2019 2 z 5