eliska2106 eliska2106 komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Mistrně vykreslená atmosféra a pocit strachu aniž by se jednalo o akční krvák, jaké se píší dnes. Všechny emoce vyvolá pomocí náznaku a vlastně skrze představivost čtenáře. Pro mě byla tak přesvědčivá, že jsem si musela knížku v noci odepřít, abych vůbec usnula.

09.11.2019 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Srdcovka. Jednou za čas dostanu chuť si ji přečíst.

29.08.2023 5 z 5

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Kniha je plná důvěrně známých dialogů. Oproti filmu má pro mě mnohem větší emoční rozměr, neboť máme šanci nahlédnout do Honzových i Doubravčiných myšlenkových pochodů ;-)

30.05.2019 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

SPOILER
Popravdě nevím, co jsem čekala, ale toto rozhodně ne. Ten příběh byl tak promyšlený, uvěřitelný a působivý. Věděla jsem jen, že děj se má odehrávat v období první světové války, takže i linka ze současnosti pro mě byla milým překvapením. Zůstává ve mě jen jedna otázka: Kde se vzala ti potomci pana Lefèvra, dožadující se obrazu, když si Sofie s Édouardem změnili jméno a zřejmě neměli žádné děti?

02.03.2020 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

"Muž, který sázel naději a vypěstoval štěstí." - Trefné! :-)

07.01.2018 5 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Být ochutnávačem kávy by byl job snů. Nejspíš to nepůjde. Nevadí, ani Tracymu se to nepodařilo, ale trénovat na to můžu. Možná by mě to stejně časem omrzelo, protože "stejně tak jako i jiné věci se zdají zprvu jedinečné se časem projeví jako všední" :-)

20.08.2017 4 z 5

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Na začátku mi příběh dost připomínal Harryho Pottera, bez urážky, je to prostě ikona. Ale postupně se v knížce vyklubal osobitý svět, méně epický než HP a tím se stal paradoxně ještě epičtějším. SPOILER = ta gay zápletka byla prostě BAZva :-)

15.08.2017 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 3 Srdcerváči. Kniha 3 Alice Oseman

Nejvíc nemůžu z toho, jak jsou z tak jednoduchých kreseb krásné cítit výrazy tváří a emoce. Úplně to hřeje a mrazí.

14.07.2023 5 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Myslím, že tahle bude ze série moje oblíbená.

25.04.2022 5 z 5

Skřítci Skřítci Maciej Szymanowicz

Když jsem knížku našla v knihovně, nevěděla jsem, zda si ji vůbec půjčovat, ale nakonec mě docela mile překvapila. Autor má opravdu pohádkovou fantazii, místy jsem se pobavila. Knížka taky přináší milosrdné výmluvy na to, proč se něco ztratilo, někde je nepořádek nebo zmatek ;-) + roztomilé ilustrace a pevné listy

03.01.2022 4 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Do téhle knížky už se mi moc nechtělo, ale dokud jsem měla přehled v ději, pustila jsem se i do ní. Je pro mě opravdu milým překvapením, že autorka kromě ústřední lovestory dotáhla příběhy i ostatních postav a co víc - poutavě převyprávěla příběhy, které už jsme vlastně víceméně znali :-)

29.08.2017 5 z 5

Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni - Stázina Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni - Stázina Václav Čtvrtek (p)

"Každá voda nakonec steče dolů a Stázina se dostane Kubovi za ženu." to je prostě srdcovka. Jen ty starší jazykové obraty trochu ruší četbu, ale tak už to s legendárními příběhy je, staly se legendou za dlouhou dobu.

30.06.2021 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Měla bych ke knížce nějaké výtky, ale nechám si je pro sebe a budu je přehlížet, protože celkově mi to přišlo boží!

27.03.2021 5 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Zvláštní, jak člověku nedojde, že možnost se dotknout svých blízkých je vlastně výsada ...

27.03.2020 5 z 5

Kapsa plná žita Kapsa plná žita Agatha Christie

Řekla bych, že jsem podezřívala snad úplně všechny kromě pachatele, rafinované!

20.03.2020 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Tolik pokory, tolik odhodlání, tolik strachu, tolik citu. Nádhera!

12.10.2019 5 z 5

Zázrak v Neratově Zázrak v Neratově Tomáš Kutil

Ráda čtu úvahy farářů i rozhovory s nimi. Marek Orko Vácha, Zbigniev Czendlik, Václav Vacek i Robert Fulghum jsou mými častými společníky, když o něčem přemýšlím. Josef Suchár mi je však svými názory asi zatím nejbližší a o to víc mě těší, že nás bude oddávat.

13.03.2019 5 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Milé vyprávění, nečekané názory, skvělé biblické postřehy a tolerantní přístup ke světu

26.04.2018 5 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Tohle byla první kniha s poznámkami pod čarou, u které jsem se uvolnila a neměla pocit, že si z ní musím odnést nějaké cenné informace pro studium ;)

10.01.2017 5 z 5

Od začátku do konce Od začátku do konce Robert Fulghum

Nevím co o téhle knize napsat víc, než ji ze srdce doporučit. Při čtení jsem se mnohokrát přistihla, že už nečtu, ale brouzdám se ve vlastních myšlenkách, které ve mě Fulghum vyvolal :-)

02.11.2016 5 z 5