Eliška13 Eliška13 komentáře u knih

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

(SPOILER) Od Ruty Sepetys jsem četla všechny knihy a ani tato nezklamala. Určitě moc doporučuju.
Celou dobu jsem si myslela, že hlavním problémem bude pan Van Dorn a že nejdůležitější zápletka nastane ve chvíli, kdy se dostane k zápisníku. Přišlo mi to hrozně očividné, až mě štvalo jak.
Jasně jsem se spletla, takže jsem byla „mile“ překvapena, že to bylo jinak. Kniha vlastně dopadla docela dobře. Ale z epilogu a odhalení pravdy mi bylo opravdu smutno.

14.04.2024 4 z 5

Poselství deště Poselství deště Tanya Stewner

Bohužel každá běžná situace, kterou parta prožívá, se musí zvrhnout. Pořád přibývala spousta nových informací, ale bylo to celou dobu napínavé a to především v závěru.
Stejně jsem nadšená i jako předchozích dílů.

15.08.2021 4 z 5

Zrcadlo, zrcadlo Zrcadlo, zrcadlo Rowan Coleman

Řekla bych, že docela dlouhou dobu se řešilo pořád to samé a konec byl poměrně předvídatelný.

24.06.2021 3 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Hezká knížka, u které jsme se několikrát nahlas smála, ale i brečela. Přišla mi spíše jako průměr, ale hezká.

04.05.2021 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Překrásná, čtivá, dojemná kniha. Jsem hrozná ráda, že jsem se rozhodla, ji přečíst.

29.04.2021 5 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Do knížky jsem se okamžitě zamilovala a celou ji zhatila za jeden večer a noc, nemohla jsem se odtrhnout. Neskutečně čtivý a krásný příběh.

24.03.2021 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Kniha byla moc krásná. Přeskakování v čase pro mě bylo náročnější na pochopení a ze začátku nebylo snadné udržet pozornost. Ale pak do sebe všechno zapadne. Je to velmi dojemný a silný příběh. Hrozně jsem se bála, že to dopadne, jak to dopadlo.

10.03.2021 5 z 5

Nebe ze zlata Nebe ze zlata Laura Wood

Od knihy jsem neměla žádné očekávání, že začátku jsem měla i celkem problém udržet pozornost. Kniha je velmi krásná s úžasným příběhem. Ale ten se bohužel vymyká realitě, život takový není, ale během čtení si to na chvíli myslet můžete... Trochu mě mrzí, že příběh je tak trochu předvídatelný.

20.02.2021 4 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Kniha mě opravdu pohltila, jde o kus historie o kterém toho víme tak málo. Opravdu krásný příběh stejně jako u předchozích knih této autorky.

14.02.2021 5 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Knížka se mi ve výsledku líbila, ale někdy mi přišla trochu moc přetažená za vlasy, prostě určité situace se mi zdály nereálné. Možná jsem čekala i něco trochu víc, ale nějak zklamaná nejsem.

07.02.2021 4 z 5

Teď už tě vidím Teď už tě vidím Nicole C. Kear

Knížka se mi moc líbila. Snadno podaná pro pochopení nesnadného osudu.

31.01.2021 4 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Kniha se mi velmi líbila, byla rozhodně dost napínavá a zajímavá a taky plná poměrně nečekaných zvratů.

01.11.2020 5 z 5

Já a holka odvedle Já a holka odvedle Jared Reck

Někoho tahle knížka možná nenadchla, ale mě úplně pohltila. Původně jsem ji chtěla číst je při cestě autobusem, protože je poměrně skladná, ale nevydržela jsem čekat na další jízdu. A dobře jsem udělala, protože tolik kapesníčků bych s sebou určitě neměla. Vžila jsem se do děje a nemohla se odthnout. Mě se takhle kniha prostě líbila...

26.09.2020 5 z 5

První opravdový polibek První opravdový polibek Kasie West

Taková fajn oddechovka. Na to, že zas tak nečtu přečteno v podstatě za den.

19.09.2020 4 z 5

Audrey se vrací Audrey se vrací Sophie Kinsella (p)

Asi už jsme na to trošku stará. Od poloviny mi příběh začal připadat hrozně naivní a problémy se najednou řešili mnohem snadněji...

13.09.2020 3 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Od této autorky jsem již četla dvě knihy a nemohla jsem odolat té třetí. Musí říct, že jsem měla asi hodně velké očekávání a jsem možná malinko zklamaná. Nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila, ale prostě jsem čekala něco víc.

30.07.2020 4 z 5

Quo vadis? Quo vadis? Henryk Sienkiewicz

Knihu jsem četla jako povinnou četbu a nerada čtu z donucení. Byla pro mě trochu náročnější na pozornost, ale přes to se mi kniha celkem líbila a myslím že není na škodu si ji přečíst.

22.02.2020 3 z 5

Virus Virus Kathy Reichs

Knížka byla od začátku do konce neustále napínavá. Nemohla jsme se od ní vůbec odtrhnout. I přes to, že to není úplně můj šálek kávy, se mi kniha opravdu líbila.

26.08.2019 4 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Ze začátku jsem knihu často odkládala, protože mě moc nebavila. Ale potom mě příběh úplně pohltil a byla jsem nadšená. Konec jsem opravdu nečekala, nevěřila jsem, že to Finch udělá.

22.05.2019 4 z 5

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Knížka se mi sice líbila, byla dojemná i docela čtivá, ale nějak výrazněji mě nenadchla.

07.04.2019 3 z 5