Elion Elion komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Vrány jsou dost depresivní jednohubkou. Ať chcete nebo ne, kniha vás chytí a nutí vás číst až do samého konce. Na tom konci vás pak vyplivne totálně semletý a psychicky vyřízený.
Je to příběh napsaný s velkým citem k tématu, které se v něm odehrává. Protože to, co popisuje se může dít kdekoliv kolem nás. Za kterýmikoliv zavřenými dveřmi, od jakékoliv rodiny. Domácí násilí na dětech.
Doufala jsem, že na konci příběhu se dočkám třeba pochopení toho, proč se to dělo, proč byla celá rodina k mladší z dcer tak moc zlá, ale bohužel. To si můžeme jen domýšlet.
Na to, jak je to útlá kniha, nese obrovské poselství a měla by být čtena. A já věřím, že nenechá nikoho chladným a že nejedno oko nezůstane suché.

19.11.2023 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Serie s Harrym se nikdy neomrzí. Četla jsem dřív, čtu teď a jednou budu číst svým dětem. Nádherná serie u které vím, že s námi bude navždy.

11.03.2022 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

tak tohle byl pro mě úžasný doják a jako správný romantik jsem si na konci krásně poplakala. Krásně napsaná kniha. Dívka snažící se prosadit v mužském světě a na pozadí toho nenucená romantická linka které trvá velmi dlouho než vykvete. Nádherná kniha když má člověk nějaký splín na zlepšení nálady.

12.10.2020 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Do série Romantické útěky jsem se chtěla pustit už dlouho ale nikdy jsem se k tomu nedostala a tak jsem si řekla že teď už nastal čas a že by to mohlo být fajn. A taky že bylo. Nebo spíš, bylo to mnohem víc než to. Krásná romantická jednohubka která velmi pohladila po duši a zanechala pocit že svět je ještě v pořádku a že správní chlapi ještě pořád po světě chodí.
V knize je i pár zvratů a nečekaných událostí ale i když vlastně všichni víme jak kniha nakonec dopadne, těšíme se na to, co se stane než dojdeme ke konci.
Moc se těším na další díly z této série protože v ní chci pokračovat.

09.12.2023 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Krásná kniha. Četla jsem ji jako dítě a letos se k ní vrátila a konečně jsem pochopila vše co jsem jako malá nedokázala. Tato kniha má své kouzlo v každém věku.

30.12.2020

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

No, nějak nemám slov co bych k tomu řekla. Silný příběh a ještě sillnější dívka. V rámci okolností, moc krásné čtivo a hodně poučné.

23.08.2019 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Další díl z pera, pro mě, naprosto fantastického autora detektivek. Tenhle autor se s tím rozhodně nepáře. V každé knize dokáže level hnusu a morbidity posunout o další kousek výš a v každé knize si Robert a Garcia musí lámat hlavu ještě o kousek víc aby svého padoucha dopadli.
Hlavní dějová linka je, jako v každé jeho knize, moc dobrá, ale tentokrát mě zaujalo víc to, co se dělo v pozadí. Už od prvního dílu přeji Robertovi stejný partnerský vztah, jako má jeho parťák a zatím všechny ženy, o které mohl nebo měl mít Robert zájem autor sprovodil ze světa. Tentokrát ne, tentokrát se tahle linka sune velmi pomalu a ona žena na konci knihy zůstala naživu. A já se zatraceně moc těším na další díl už jen kvůli ní. Snad mi ji autor zase nesprovodí ze světa.
Jestli máte rádi detektivky u kterých vám nevadí velmi brutální vraždy a ještě horší popisy místa činů, tak na tuhle sérii určitě mrkněte.

15.12.2023 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Krásná kniha. Velmi pěkná zápletka. Četlo se to svižně a rozuzlení bylo velmi překvapující. Nakonec se nemohu rozhodnout jestli vraha lituju nebo ne.

05.03.2022 5 z 5

Jako skalní fanoušek HP jsem si samozřejmě musela přečíst i tento životopis a , bože, to byla paráda. Ještě nikdy jsem snad nečetla tak krásně a s citem napsaný životopis. Ve spoustě chvil jsem si připadala, jako kdyby Tom seděl vedle mě a všechno mi vyprávěl osobně.
Díky tomu, že nám vypráví nejen o svém dětství v ateliérech Harryho Pottera, ale i o tom, jak se snažil být, i přes to všechno, normálním dítětem, se tento životopis stává ještě krásnějším. Vypráví nám i o svých temnějších stránkách, o svých špatných rozhodnutích, která ho dovedla až na samý okraj a musel napnout všechny své síly, aby se z toho dostal. Ale, jak sám říká, všechno tohle ho zformovalo a udělalo to z něj toho, kým je.
Vůbec se nedivím tomu, proč má, tato kniha, tak moc pozitivních hodnocení. S velkou radostí si ji zařadím do své knihovničky vedle knih o HP a určitě ji doporučuji všem, kteří si ve filmu zamilovali postavu Draca Malfoye. Možná to není úplně tak o Dracovi jako o Tomovi, ale Tom je v mnoha ohledech lepší než Draco a i jeho životopis je lepší.

22.04.2024

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Kniha byla krasna, jen asi do prvni tretiny mi delalo velky problem s tim ze jsou tam dva pohledy. Nejdriv mi to vubec nedavalo smysl ale pak kdyz uz jsem na to prisla to byla krasna kniha. Je v ni krasne popsana lidskost i tech nejhorsich moznych podminkach.
Takze 4 hvezdy jen za tu zmatecnost o kom zrovna ta kapitola je, nez na to clovek prisel. Jinak krasna.

12.04.2021 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Další ze silných příběhů. Excelentně napsané a jako jeden z mála příběhů se šťastným koncem.

24.08.2019 5 z 5

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

Letos se mi ještě nestalo že bych se nějakou knihu spálila a ani tahle není výjimkou.
Kniha, ve které se ocitáme uprostřed dalších knih. Konkrétně v knihkupectví a to je ráj pro knihomolské srdce.
Kniha je naprosto typickým od nenávistí k lásce, ale rozhodně jí to neubírá na kvalitách.
Já hledala lehkou romantiku na zrelaxování a to přesně mi tahle kniha dala. Ta trocha té erotiky co tam byla vstunutá tomu jen dodala další chuť.
Některé ze situací v knize byli trochu přitažené za vlasy ale nakonec to ničemu nevadilo.
A ten konec! Moje knihomolské srdce se vzneslo do nebes. Tohle je podle mě sen každé holky co miluje knihy.
Knihomolsé romantické dušičky, touhle knihou rozhodně nešlápnete vedle.

05.05.2022 5 z 5

To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 1. (Zvěrolékař na blatech) To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 1. (Zvěrolékař na blatech) James Herriot (p)

Krásně napsaný příběh o tom, co zažíval obyčejný veterinář na začátku své praxe a jak postupovaly lékařské metody a vyvíjely se nové léky.
Rozhodně se k těmto knihám ještě jednou vrátím.

21.02.2022

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Osudy jedné porodní báby s tajnou minulostí, protloukající se světem minulého století. Více takových knih.

28.08.2019 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Tak i já už jsem se konečně dostala k tomu, abych si přečetla tuhle jednohubku od Ali Hazelwood. Po tom, jaké jsem na ní slyšela ohlasy, jsem se neskutečně bála, jestli se mi bude líbit. Nebylo by to poprvé, co bych se spálila. Ale jak moc jsem se pletla.
Hlavní hrdinku Olive jsem si neskutečně zamilovala, tím stylem, že bych ji za její naivitu občas praštila její vlastní knihou po hlavě =D Kolikrát jsem si řekla: „Holka no táááák, to přeci musíš vidět“. A když už to viděla, tak si řekla, že vidí blbě. No nemilujte ji za to. =D
A Adam… co k němu říct. Vysoký, krásný, svalnatý a ještě takový „drsňák“, který pod tvrdou slupkou schovává nádhernou a citlivou duši.
Celá kniha tak byla plná slow-burn romantiky, zároveň ale předstírané romantiky, parádního humoru, sarkasmu a klišé. A všechno to do sebe skvěle zapadalo a ladilo. Chemii mezi hlavními hrdiny jste viděli na první pohled a jen jste se bavili nad tím, jak jsou oba úplně praštění.
Zasazení do vysokoškolského prostředí se tady hodně osvědčilo. Konečně nám nějaký autor ukázal, že krásná romantika se dá psát i pro postavy, kterým není max dvacet. Tím, že jsou postavy starší, vyspělejší, si s nimi autorka mohla více pohrát a dodat tak celé knize nádech reálnosti.
Za mě to byla skvěle napsaná romantická kniha a myslím, že jsem dlouho takovou nečetla. Určitě brzy sáhnu po další knize od této autorky. Jestli jsou i její další knihy takovéhle, tak není na co čekat.

22.04.2024 5 z 5

Veľká panda a malý drak Veľká panda a malý drak James Norbury

Milá a velmi laskavá kniha s mnoha krásnými myšlenkami a moudry. Jsem moc ráda že jsem se nakonec rozhodla knihu přečíst.
Je to krásná jednohubka na večer, ale pokud si skutečně chcete její hloubku vychutnat a zahloubat se do jejích myšlenek, rozložte si ji na více chvil. Přečtěte si kousek a zamyslete se nad tím co vám kniha chce říct.
Textu v knize není mnoho, ale o to větší hloubku má. Doplněný je o krásné ilustrace které celou knihou provází.
Knihu vám musím určitě doporučit a nad myšlenkami v ní se zamyslete.

09.12.2023

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

Kniha je naprosto typickým "od nenávistí k lásce", ale rozhodně jí to neubírá na kvalitách.
A ten konec! Moje knihjomolské srdce se vzneslo do nebes. Tohle je podle mě sen každé holky co miluje knihy.
Knihomolsé romantické dušičky, touhle knihou rozhodně nešlápnete vedle.

25.04.2022 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Jedna z nejlepších YA knih co jsem teď v poslední době četla. Nemohla jsem se od toho odpoutat a knihu jsem tak přečetla na jeden zátah. Kniha je nesmírně čtivá. Moc se mi na ní líbí to, že děj není moc složitý a vše je v knize krásně popsáno. Za mě rozhodně 5 hvězdiček a vím už teď že jednou se k ní moc ráda vrátím.

15.09.2020 5 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Opět další lahůdka pd Kotlety jak má být. Tenhle autor nikdy nezklame.

03.04.2020 5 z 5

Králové Wyldu Králové Wyldu Nicholas Eames

Krásně napsaná kniha.
Čtení mě bavilo hned od samého začátku.
Nejlepší na tom všem bylo to, přemýšlet nad tím, že je to vlastně putování několika staříků a to, jak někdy popisovali, co jim ta cesta dává za útrapy a jak to za mlada zvládaly. Nedalo se nad tím nesmát =)

12.02.2020 5 z 5