Veľká panda a malý drak

Veľká panda a malý drak https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485068/mid_velka-panda-a-maly-drak-9Si-485068.jpeg 5 467 107

Panda a dráček série

Každý z nás si v živote prechádza nielen rozkvitnutou jarou a krásnym letom. Prekonať musíme aj jeseň a krutú zimu. Dobre tomu rozumejú aj veľká panda a malý drak. Sami nevedia, kam až ich zavedie ich stretnutie, no cestou sa z nich stanú nerozluční priatelia, ktorí sú pripravení poradiť si a povzbudiť sa. V tejto malej knižke plnej múdrosti, odhodlania a láskavých slov poradia aj vám. Obzvlášť, keď zažívate svoju zimu – trápenie a neistotu v hocijakom tvare či hocijakej veľkosti. Nežné a do duše prenikajúce rozhovory medzi pandou a drakom vám pripomenú, čo má v živote skutočnú cenu a nad čím sa trápime zbytočne. Z každej strany sa k vám prihovára ilustrácia, do ktorej James Norbury vložil kúsok seba. Svojím umením chce šíriť povzbudenie pre všetkých, ktorí v živote stratili svoju cestu. Práve tá je v našich životoch najdôležitejšia. Alebo je dôležitejší cieľ? Keď sa na to malý drak pýta veľkej a hlavne múdrej pandy, odpovedá mu: „Najdôležitejšia ja spoločnosť.“... celý text

Duchovní literatura Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Ikar (SK)

Big Panda and Tiny Dragon , 2021

Denča__02
21.04.2024 5 z 5

Panda a dráček je kniha, kterou chcete mít u sebe, když máte špatný den. Je plná různých filozofických myšlenek a citátů, které Vás pohladí po duši.

„Co to děláš?“ zeptal se dráček.
„Netuším,“ odpověděla panda,
„ale moc mě to baví.“

ziriant
18.04.2024 5 z 5

Milá a hluboká knížka. Přečteno za půl hodinky, ale jak asi každý pochopí - toto není o čtení. Je to o pohlazení po duši, když rozevřeme stránku s krásnou a citlivou ilustrací doplněnou trefným moudrem, které jsme zrovna potřebovali slyšet. O tom, že se budeme rádi vracet.

Aliii
12.04.2024 5 z 5

Knížku jsem objevila díky knižnímu kvízu v práci a zalíbila se mi tak moc, že jsem si ji musela koupit. I když už nemám knížky kam dávat.
Potěší oči, pohladí duši, povznese srdce a probudí mysl

skrob
28.03.2024 1 z 5

(SPOILER) Pokud jste ještě nečetli žádnou knížku s "duchovními moudry" tak to pro vás bude příjemné čtení. Ale pokud už máte v téhle kategorii knih něco načteno, tak jste všechno tohle někde viděli... a lépe.

Jaehyun
14.03.2024 3 z 5

Pěkné ilustrace, ale obsahově mi to bohužel nic neříká. Líbilo se mi to ale víc než Chlapec, krtek, liška a kůň.

saez
19.02.2024 5 z 5

Nádherné ilustrace a hluboké myšlenky, podané zdánlivě jednoduchou a krásnou formou.
Díky Careerdesigner za doporučení.

susen9085
17.01.2024 5 z 5

Velice milé čtení, vizuál nádherný a slova hluboká a smysluplná.

Arwen777
10.01.2024 5 z 5

Kouzelné...
Krásná kniha pro chvilky, kdy se zastavíte od všedního ruchu, pro chvilky listování a kochání se kresbami, pro chvilky zamyšlení a rozjímání.
Kniha, která se dotýká dětského já v nás, která nám dovolí obdivovat něžné kresby. Zároveň svými myšlenkami donutí to dospělé já přemýšlet nad smyslem našeho konání.
Rozhodně stojí za to si s touto knihou udělat chvilku pohodlí. Doporučuji.

LunaL.
10.01.2024 5 z 5

Někdy i málo slov poví tak mnoho..

Kllara
03.01.2024 5 z 5

Krásná slova a tak krásné obrázky, až člověk zatouží být součástí světa, který zachycují. Ale copak vlastně už nejsme? Možná stačí jenom otevřít oči... A především srdce. Myslím si, že čím více si knihu čtenář rozloží (a nepřečte ji celou naráz), tím více k němu budou moct její slova promlouvat. Jsem ráda, že je tohle má první přečtená kniha v roce 2024.

Dionýsos
31.12.2023 5 z 5

Tohle byla nádhera. A ještě nádhernější dárek k Vánocům. Připoměla mi knihu, kterou jsem našla pod stromečkem minulý rok "Chlapec, krtek, liška a kůň", také filosofická "pohádka". Takové knihy se hluboce dotýkají dětského já uvnitř dospělých a v tom je jejich kouzlo.
Nevím, co víc dodat, tak si dovolím parafrázovat svou maminku: Tohle je kniha nejdříve rodičům, a poté od rodičů dětem.

vladimir5170
16.12.2023 5 z 5

Pohlazení po duši. Krásná knížka.

Alyssana
15.12.2023 5 z 5

Tato knížka byla jedno velké vřelé objetí plné moudrosti a laskavosti.

Elion
09.12.2023 5 z 5

Milá a velmi laskavá kniha s mnoha krásnými myšlenkami a moudry. Jsem moc ráda že jsem se nakonec rozhodla knihu přečíst.
Je to krásná jednohubka na večer, ale pokud si skutečně chcete její hloubku vychutnat a zahloubat se do jejích myšlenek, rozložte si ji na více chvil. Přečtěte si kousek a zamyslete se nad tím co vám kniha chce říct.
Textu v knize není mnoho, ale o to větší hloubku má. Doplněný je o krásné ilustrace které celou knihou provází.
Knihu vám musím určitě doporučit a nad myšlenkami v ní se zamyslete.

het2
06.12.2023 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih, jaké se mi dostaly v poslední době do rukou, a to jak po stránce výtvarné (ty kresby jsou prostě nádherné), tak po stránce obsahové.

bee88maja
28.11.2023 5 z 5

Knihu jsem si pořídila v anglickém originále.
Ilustrace mne baví a jako milovník pandy jsem tuto knihu nutně potřebovala. Putování a příběh přatelství oslovuje mnohé generace. Když toužíte po něčem milém, co Vás pohladí. Jako např.medvídek Pů nebo Malý princ anebo Medvídek Paddington, Panda a dráček je další z mnoha roztomilostí s hlubší zprávou a symbolikou přátelství...

kikies
10.11.2023 5 z 5

Milé, roztomilé a hluboké. Doporučuji všem!

knidopel
13.09.2023 5 z 5

Krásná kniha s mnoha moudry a myšlenkami. Už nějakou dobu jsem po ní pokukovala a nakonec jsem ji dostala jako dárek, který mě moc potěšil. Nádherné a milé ilustrace a krátké texty, které pohladí po duši.

Andyska007
05.09.2023 5 z 5

Milá, laskavá kniha s úžasnými myšlenkami a nádhernými obrázky. Budu si v ní i v budoucnu často listovat...

Anastazie0810
02.08.2023 5 z 5

Nádherná, krásná, úžasná. Tahle kniha je skvostem jak graficky tak slovem. Někdy ani žádný text není potřeba, ilustrace stačí.
Věřím, že si ji budu prohlížet určitě ještě mnohokrát.