Veľká panda a malý drak

Veľká panda a malý drak https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485068/mid_velka-panda-a-maly-drak-9Si-485068.jpeg 5 472 108

Panda a dráček série

Každý z nás si v živote prechádza nielen rozkvitnutou jarou a krásnym letom. Prekonať musíme aj jeseň a krutú zimu. Dobre tomu rozumejú aj veľká panda a malý drak. Sami nevedia, kam až ich zavedie ich stretnutie, no cestou sa z nich stanú nerozluční priatelia, ktorí sú pripravení poradiť si a povzbudiť sa. V tejto malej knižke plnej múdrosti, odhodlania a láskavých slov poradia aj vám. Obzvlášť, keď zažívate svoju zimu – trápenie a neistotu v hocijakom tvare či hocijakej veľkosti. Nežné a do duše prenikajúce rozhovory medzi pandou a drakom vám pripomenú, čo má v živote skutočnú cenu a nad čím sa trápime zbytočne. Z každej strany sa k vám prihovára ilustrácia, do ktorej James Norbury vložil kúsok seba. Svojím umením chce šíriť povzbudenie pre všetkých, ktorí v živote stratili svoju cestu. Práve tá je v našich životoch najdôležitejšia. Alebo je dôležitejší cieľ? Keď sa na to malý drak pýta veľkej a hlavne múdrej pandy, odpovedá mu: „Najdôležitejšia ja spoločnosť.“... celý text

Duchovní literatura Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Ikar (SK)

Big Panda and Tiny Dragon , 2021

petulkapeta
31.01.2023 5 z 5

Moc krasne moudra s putováním pandy a dračka s nadhernymi obrázky.

Radějka
23.01.2023 4 z 5

Nádherné životní myšlenky… Mám knihu plnou lepíků :)

martina.culik
09.01.2023 5 z 5

Knihu jsem četla v angličtině a určitě si ji nechám v knihovně, protože jsem si po prvním přečtení jistá, že ji ještě mnohokrát otevřu.
Je to kniha pro zlepšení nálady a zamyšlení se nad drobnostmi, které často ignorujeme.
Knihu jsem kupovala s vědomím, že se jedná spíše o jednotlivé moudrosti a ne o příběh, proto mě to nepřekvapilo, jako některé čtenáře níže. Podle mého není absence příběhu nijak na škodu, možná naopak ještě více podtrhuje samotnou knihu a filozofii, kterou prezentuje Velká Panda - je důležité žít přítomným okamžikem, takže je vlastně jedno kam momentálně směřujete, hlavně si to užívejte plnými doušky.

EliBla
04.01.2023 5 z 5

Kniha mě nadchla svými ilustracemi. Panda a dráček spolu kráčí krajino a vedou spolu diskusi o relativně banálních situacích v životě, ale člověk si z toho vezme mnohá ponaučení. Kniha, kterou můžete číst vícekrát a pokaždé vám to dá něco nového nebo alespoň zamyšlení.

RoseDadas
01.01.2023 4 z 5

4,5*
Z náhodného setkání se může vyklubat i přátelství na celý život. A co že velká panda s malým dráčkem tvoří vskutku mimořádnou dvojici? Od jara napříč létem, podzimem, zimou a opět jarem procházejí noví přátelé krajinu křížem krážem, míjejí pohoří, bambusová pole, brány torii, třešňové stromy, a přitom spolu vedou rozhovory.

Mnohdy banální věty čtenáře zasáhnou svou pravdivostí. Autor čerpal z buddhistické filozofie a spirituality, a ačkoli příliš nevyhledávám nejrůznější motivační a esotericky zaměřené knihy, tak nejen kombinace zvířecích kamarádů, ale i celkové poselství uvnitř obsažené mě dostalo.

Navíc, kniha je neskutečně krásně ilustrovaná, James Norbury dokáže velké dobrodružství odvyprávět pouhými malbami, z nichž jsou některé barevné a další zas černobílé. Potenciálního čtenáře by nejspíš mohla odradit vyšší cena publikace, ovšem je třeba vzít v potaz nádherné vyvedení a také to, že ke knize se budete nejednou vracet. Při listování s dětmi kniha předává mnoho ponaučení. Panda a dráček jsou úchvatnými souputníky, kteří si získali mé srdce.

Štěpinambura
01.01.2023 3 z 5

Ilustrace se mi líbili, ale čekala jsem děj a trochu mě to zklamalo.

EtELINKA23
30.12.2022 5 z 5

Balzám pro duši. Krása jedním dechem.

kalinkacz
26.12.2022 5 z 5

Panda a dráček je tak nádherná a laskavá kniha. Je plná překrásných ilustrací a životních myšlenek. Čtení je to sice rychlé, ale budete se ke knize mnohokrát vracet, ať ji totiž otevřete na jakékoli straně, tak vás potěší…
Pokud jste si zamilovali loňskou novinku Chlapec, krtek, liška a kůň, tak by vám ve sbírce neměla chybět ani tato kráska.

Damaj
24.12.2022 5 z 5

Krásná knížka s moudrem a nádhernou ilustrací na každé stránce. Zajímavé myšlenky, které nutí člověka přemýšlet.

Iva095
17.12.2022 5 z 5

To je tak krásná a milá knížka plná mouder a pravd. Trošku jsem se bála aby to nebylo úplně stejné jako Chlapec, krtek, liška a kůň což vůbec nebylo. Přesto, že si jsou knížky hodně podobné tak je každá úplně jiná. Možná že se mi líbila i o trošku více než Chlapec, krtek, liška a kůň. Moc krásná jednohubka, ke které se určitě budu vracet. Knížka je určitě skvělá i jako dárek. Moc doporučuji.

eliska2126
11.12.2022 5 z 5

Já mám tyhle knížky opravdu ráda. Už když jsem tenkrát četla Chlapce, krtka, lišku a koně, tak jsem si říkala, proč takových knih není víc. U takových knih se prostě zamyslíte nad životem a je plná takových těch obyčejných mouder, na která ale bohužel zapomínáme.

Panda a dráček je hodně podobná jako Chlapec, liška, krtek a kůň, ale vychází z buddhismu, takže se myšlenky neopakují.

"Čas strávený nic neděláním, není nikdy promarněný."

hana5094
11.11.2022 5 z 5

Kniha jako dělaná pro snílky. Ilustrace i text hladí po duši a dodávají naději.

ava.s
03.11.2022 5 z 5

Milá knížka, nejen pro děti, krásné ilustrace, zajímavé myšlenky.

Jodelle
02.11.2022 3 z 5

Krásná kniha, plná velkých myšlenek, nicméně postrádala kouzlo. Nevím zda se to stalo překladem, ale měla jsem pocit, jako by rozhovory mezi pandou a dráčkem byly umělé a vynucené. Navíc důležité fráze o vnímání života, byly vhozeny do obecenstva jen tak, jakože mimochodem. Měla jsem pocit jako bych četla slabikář, celkově to bylo bez snahy použít různorodá slova čestiny, čím by si jistě získali dychtivé čtenáře a duše básníků. Na druhou stranu, jsou nemotorné fráze doplněny krásnými ilustracemi, díky kterým to stojí za to.

Lauralex
19.10.2022 5 z 5

Líbezná cesta dvou nesourodých bytostí, které nám ukazují, jak nádherné je být, prostě jenom být. Je úplně jedno, kdo jste, kým jste, kde jste a s kým jste, stačí být sám sebou a být dobrý, to udělá tu největší službu. Pohlazení po duši, uvědomění si, zahřeje na srdci, kouzlo maličkosti, ve které se skrývá její velikost, láska, teď a tady. I slzička ukápla. A právě díky těmto nádherným knihám máme možnost si to připomínat, poněvadž je tak snadné na to zapomenout. Tohle je to kouzlo a krása knihy v její literární i hmatatelné podobě.

grimik
17.10.2022 4 z 5

Milý a tuze pěkný soubor obecných, známých i méně známých mouder.

xxtom
07.10.2022 4 z 5

Zajímavé myšlenky doplněné krásnými ilustracemi.

Ayen
27.09.2022 5 z 5

Tady ani slovy nejde vyjádřit, jaké pocity jsem měla, při čtení této knihy. Krásné, dojemné, jednoduché a něžné. Každá stránka mě na několik minut pozastavila ve vlastních myšlenkách ... a ty ilustrace jsou naprosto kouzelné.

Jana.machova5
18.09.2022 5 z 5

Nádherné... kéž by tak svět vidělo víc lidí...

Aniday
14.09.2022 5 z 5

milé, srdečné, opravdové, výstižné, vskutku krása v maličkosti... děkuji...