ElfkaEleanor ElfkaEleanor komentáře u knih

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

chaotické... opakující se scény... nelogické chování hlavní postavy a absurdní vyvrcholení... Dvě hvězdy za minulost, sugestivní popisy prožitku hrdinkyve středověku. Ale přítomnost to prohrála na plné care.

01.02.2024 2 z 5

Když padaly hvězdy Když padaly hvězdy Jan Kucin

první díl fantasy série. Čtivé, děj plynule utíká, originální zápletka i skvělé vykreslene postavy. Už dlouho jsem nečetla něco tak poutaveho! těším se na další dil

30.12.2023 5 z 5

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

Oceňuji nový pohled autorky na duch zemřelých a zasvětí i narušení jejího dějového stereotypu. Co mě ale otrávilo byl pomalý rozjezd. Dny a noci se opakují, hodně se opakují tytéž pocity, dojmy, popisy... Kdyby byla kniha poloviční, byla by top. Takhle tam byla moc rozvlacna a zdlouhavá.

14.08.2023 3 z 5

Smrtící DNA Smrtící DNA Franck Thilliez

Na knihu jsem narazila náhodou, není to žánr, který bych aktivně vyhledávala. Ale uchvátil mě. Striktní dělení linek dodržovalo děj přehledný a přesto konzistentní. Dějová linka mě nadchla obzvlášť v návaznosti na vědecké odkazy. Chápu, že pro někoho může být příliš detailní a vědecká fakta vyčerpávající, mě to vzhledem k mému oborů studia sedlo.

14.08.2023 5 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Že má knižní série obdobný postup (náhodně poznání starého domu-racionalni obhajoby záhadných události) s tím jsem ok. Většina ostatních knih má dost osobitého, takže nejsou nudné a předvídatelné. Tato mě ale zklamala. Přijde mi velmi podobná Duchu domu Ashburnu. Sice je hlavní postava muž a zápletka je jedna z nejsurovejsich z celé série, ale na plný počet hvězd to není.

06.08.2023 3 z 5

Náš dům Náš dům Louise Candlish

Bohužel, kniha pro mě byla až příliš překombinovaná. Ano, je originální tím, že poznáme obě strany příběhu. Postavy nechají nahlédnout do nitra a přesto si se čtenářem nedokáží vytvořit pouto. Vlastně jen jeho linie je trochu sugestivnější a zajímavější. Vše je zdlouhavé, rozvláčné a ten konec... Ach jo...

06.12.2022 2 z 5

Sestry Foxovy Sestry Foxovy Lucie Hlavinková

Toto tema je pro mne nove, nemohu tedy posoudit realie a hru s fakty.

Jako roman o trech sestrach, ktere zalozily spiritismus je vsak kniha vydarena. Propracovana graficka uprava. Svezi dej, ktery ac preskakuje neni zmatecny, ale naopak si stale udrzuje pozornost ctenare.

20.09.2022 5 z 5

Temné duše Temné duše Pavel Motejlek

Fanoušci hry Dark Souls, ale i RPG her obecně, budou nadšeni. Kniha drží herní styl vyprávění i vykreslování postav. Jak však osloví širokou veřejnost, to je otázka...

14.02.2021 5 z 5

Království Království Amanda Stevens

Druhý díl je ještě napínavější než první. U autorky je opravdu velký posun. Po rozjezdu z jedničky se teď dějí velké věci a není konec... Už se těším na další díl...

14.02.2021 5 z 5

Do pr…, dělejte, co máte rádi Do pr…, dělejte, co máte rádi John C. Parkin

Nesedl mi styl psani a ani jsem nemela chut knihu docist. Autor se stale opevuje, popisuje svuj zivot a prihody az prilis sebestredne a proste ne... Nektere myslenky jsou uzotecne a prospesne, ale zpracovani nic moc.

22.01.2021 1 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Spojování s Kingem? Není to tak popisné a rozvláčné... Ale hra s psychikou postavy, úzkostmi a animálními pudy v nás, ta je velmi vydařená. Bohužel na úkor děje. Ten je tam střípkovitě tak nějak aby se neřeklo... A rozuzlení? Pointa je originální nicméně i tak zůstalo dost nejasností. Trhlina mě nadchla, Tmu považuji za slabší kus.

31.12.2020 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Prvni kniha, co jsem od autora cetla. Jsem unesena. Nezkoumala jsem, zda se opira o skutecnost ci je to jen jako, ale o zminene Djatlovove vyprave jsem cetla hodne a tento roman podobnym bezkonkurencne vevodi. Tajuplny vsudypritomny des... Plizivy strach z neznameho a k tomu styl psani ich-formou, ktery vas chytne a nepusti. Jsem zvedava na dalsi autorovi knihy.

28.12.2020 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Nádherné vyprávění, které potěšení každého, koho nadchla Dívka, již si tu zanechal od Jojo Moyesove. Dva proudy vypraveni: současnost a válečná léta. V obou liniích jsou hlavními hrdinkami ženy. Zde je navíc zohlednen i pohled můžu a jejich postoj k dané situaci. Vyprávění je sugestivní a plynule. Situace nejsou křečovitě naivní, ale naopak věrohodne.

25.12.2020 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Dej byl od začátku poměrně průhledný. Chybělo to obvykle napětí. Pointa byla překvapivá jen částečně... Přesto byla kniha stále nadprůměrná, být v rámci série se jedná o slabší dílo.

21.12.2020 4 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Hlavní postava je sympaťák, na kterého se usměje nečekaně štěstí s novou práci. Brzy se ale dostane do situace, kdy sám neví komu věřit. V tomto díle se dostává až na pole magie. Není to vysloveně ducharina. Zato konec rozbíjí žánrové stereotypy.

15.12.2020 5 z 5

Sekáč Sekáč Terry Pratchett

Pro Smrtě mám zkrátka slabost... Nemohu jinak než knihu doporučit :)

24.11.2020 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Prijemne napeti, svizny zajimavy dej a originalni zapletka... Vrele doporucuji kazdemu, kdo ma rad duchariny bez silenych krveproleti a dojaku... :)

31.10.2020 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Prvni polovina knihy je zajimava. Skrze poutavou ich formu se vzijete do role hrdinky a napeti, ktere proziva ona vam lehce beha po kuzi. Druha pulka uz je ale divocejsi a spadnejsi. Pro milovniky klidnych ducharin uz ne tak pritazliva. Rozuzleni pak prekvapive a necekane.
Lze doporucit jako napinavou odpocinkovou cetbu pro milovniky hororu z viktorianskych domu...

28.10.2020 4 z 5

Moudrost stromů Moudrost stromů Fred Hageneder

Je to takovy encyklopedicky kockopes. Obsahuje botanicke popisy, ale nedostatecne detailni fotografie ci kresby. Informace o lecitelstvi zase vyberou par narodu, jak rostlinu uzivali, ale nebyly by na skodu i soucasne medicinske poznatky... Bachovy terapie zahrnuty jsou, toto ne. Vliv v kulturach je zrejme nejucelenejsi a nejprinosnejsi. Za to a krasne barevne az umelecke fotografie 2*

26.10.2020 2 z 5

Kosti svaté Brigity Kosti svaté Brigity Philip Freeman

Příjemné oddechové čtení obohacené o věrohodné vykreslení dobové atmosféry Irska 6. století skrze život hlavní postavy. Perličky popisující zvyky zpestří děj a ještě více vtáhnou do děje. Nazvat však knihu detektivka? Nevím, zda je to šťastné. Ano, je tam zápletka, je tam pátrání, ale bez velkého napětí, dramatu... Spíše slouží jako spojnice mezi popisy jednotlivých postav, země a zvyků.

Vhodné odpočinkové čtení pro toho, kdo se zajímá o období chtistianizace Irska a střet křesťanství s druidismem...

25.10.2020 4 z 5