elfinkaa97 elfinkaa97 komentáře u knih

Slavík Slavík Kristin Hannah

Po přečtení této knihy mě napadá jediné slovo: Dokonalost. Do knihy jsem se začetla od prvních stran, kdy nám autorka už na začátku předložila záhadu, na jejíž rozuzlení čekáme celou knížku a v průběhu odhalujeme její střípky. Nejprve se mi kniha zdála příjemná a oddechová, ale od cca druhé čtvrtiny mě naprosto pohltila a nešlo přestat. Posledních asi deset stran jsem probrečela. Občas mám z nějaké knihy pocit, že bych změnila tenhle a tamten detail. Občas si říkám, že děj byl fajn, ale konec byl úplně na nic. Občas je kniha prostě dobrá. Ale na Slavíkovi bych neměnila vůbec nic. Všechno bylo na svém místě, bylo to tak, jak to mělo být, každičký detail a dokonce i víc, než bych čekala. Poslední kapitola naplnila úplně všechno, co jsem si od knihy přála. Děkuju autorce za tak úžasný a nezapomenutelný příběh. Dokonalost.

10.03.2021 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Dokonalost! Úžasná dobrodružná středověká kniha, doporučuji všemi dvaceti! #mustread pro milovníky seriálu kniha vůbec nebude zklamáním, ale právě naopak. Vyplní pár plot holek nevysvětlené v seriálu a oblíbené scény si vychutnáte o to dýl, protože jsou psané. Boží :)

18.07.2022 5 z 5

Tato knížka mi naprosto vyrazila dech. Když by to byla fikce, řekla bych si, že to vlastně nebylo ani tak dobré, ale při každém slově jsem si uvědomovala, že tohle se vážně stalo a děje se to neustále. Nedokážu si představit že by se tohle mohlo stát v mé blízkosti a Oxana to zažila na vlastní kůži. Strašně moc si přeju, aby své děti zase viděla a neváhala bych si koupit další díl jen abych se dozvěděla, zda se s nimi potkala. Příběh o neuvěřitelně zasáhla a donutila se mě zamyslet. Nedávám 5 hvězdiček knize, dávám je samotné autorce za přetrpění božího mučení a za to, že byla schopná se k tomu všemu vrátit a sepsat to do jednoho skvěle čtivého svazku.

08.01.2016 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Kniha je čtivá, stejně jako předchozí díly, ale za mě je to i tak asi nejslabší díl. Konec mě zklamal. Po přečtení téměř 1000 stránek bych čekala na konci větší boom, ale přišlo pouhé "hmm, takže tak". Navíc už mě unavuje prodlužování "vztahu" mezi Cormoranem a Robin. Chápu, že je to vymyšlený příběh, ale proboha v reálu už by spolu buˇněco měli, nebo by je oba už city opustili, tohle oťukávání nemůže trvat takhle dlouho. Poslední mou výtkou je obrovské množství postav, mezi kterými jsem se neustále ztrácela.
Každopádně propracovanost, se kterou Rowlingová dokáže takový příběh vytvořit mě nutí dát místo 2 hvězdiček 3. A přes i tak nízké hodnocení se těším na další díl série.

10.07.2023 3 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Miluju knihy od Johna Greena a moc se mi líbila kniha Líbali jsme se od Davida Levithana. Tato kniha byla fajn, v jednu chvíli mě opravdu chytla ale Green napsal omoc hezčí knihy. Přestože má kniha moc hezký námět,mohlo to být možná o něco víc rozpracované. Ale i tak se kniha četla pěkně a rychle.

14.11.2016 3 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Pane bože, to byla ale blbost! první třetina knihy se ještě dala, ale ty zbylé dvě třetiny jsem se prokousávala skoro tři týdny. Zbytečně zdlouhavé, nezajímavé, všichni tam po sobě jenom řvou, nikdo neřekne jediné milé slovo, i když si vyznávají lásku tak si u toho nadávají a to i sprostě. Už NIKDY tuhle knížku číst nebudu a tím pádem ze mě bude šťastný člověk.

29.03.2016 2 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Konečně jsme porazili Temného pána a zničili Velký prsten! Bude se mi moc stýskat po úžasné Středozemi, ale bez Gandalfa a Froa by stejně nebyl příběh to, čím je ted. Ale na druhou stranu ty dodatky byly zajímavé, hezké doplnění celého děje :)

13.08.2015 4 z 5

Bylo to takové zajímavé dobrodružství. Čtenář by měl mít určitě nějaké znalosti o historii 20. století, aby mu došly narážky a pobavil se tak, jak nejspíš autor zamýšlel. Příjemná oddechovka, nicméně znovu bych po ní už asi nesáhla.

24.09.2019 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Jodi Picoultová asi nikdy nezklame. Příběh je čtivý, nelze se od něj odtrhnout,doporučuju milovníkům příběhů z druhé světové války a fanouškům JP. :)

08.06.2018 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Tlustá, dlouhá a jednoduše perfektní! Nějak tak bych popsala tuhle knihu. Dlouhé pasáže popisující vnitřní monology samotného Cormorana se četly v podstatě samy. Kniha vás pomalu dovádí k šílenství, protože vám nijak nenapoví, kdo by mohl být vrahem. Ale i tak máte na konci pocit, že jste to vlastně čekali a že přesně takhle to mělo skončit. Všechno sedělo, vše bylo tak jak mělo být. Neměnila bych tu jediné slovo.

16.04.2018 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Neuvěřitelné,naprosto dokonale propracovaná kniha, která vás nepustí a na konci vás nechá jen bezradně a ohromeně přemítat nad neskutečnou autorčinou vynalézavostí a nápaditostí. Já jsem po přečtení jen zůstala sedět s otevřenou pusou a poslední dvě stránky jsem musela číst pořád dokola,abych se ujistila, že to je pravda. Neuvěřitelné.

31.07.2017 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Dala bych i pět hvězd protože tahle knížka byla tedy fakt něco - Vždy když jsem ji vzala do ruky, bavilo mě každé slovo, jenže prvních 100 stran mi nějak trvalo něž jsem se jimi prokousala. Tohle byl můj první thriller a jsem z něj nadšená!! Nemůžu se dočkat až si přečtu další knihy této autorky. Líbilo se mi, jak se nebála cokoliv popsat a jak bylo vše promyšlené a závěr byl naprosto dokonalý. Celou dobu padá vina na dva lidi a až na úplném konci se dozvíte, kdo z nich to je! :) Díky Gillian, nejspíš jsem našla svůj oblíbený žánr. :)

02.03.2016 4 z 5

Poselství jednorožců – komplet Poselství jednorožců – komplet Michaela Burdová

Pozor! Obsahuje spoilery!
Ze začátku mě zarazilo zmenšené písmo, ale téměř okamžitě jsem si na to zvykla. Znovu jsem se zamilovala do Veragina a Elease, do Aranis a Snížka no prostě do celého příběhu. Byl to krásný návrat a na konci mi téměř unikla slza. Škoda že Míša nenapsala i nějakou doplňkovou knihu k PJ o tom, jak to bylo dál s Veraginem jakožto s učněm Orlina a nebo jestli se Aranis někdy ke své láscě vrátila, nebo si našla jiného v zemi Všehovzniku. A také jak to bylo dále s Eleasem a Lavril, nebo s Falienem, Kassandrou a také s Nelil. :3

24.05.2015 5 z 5

Šesté vymírání: Nepřirozený příběh Šesté vymírání: Nepřirozený příběh Elizabeth Kolbert

Kniha je velmi čtivá, přesto popisuje hodně vážné téma jak z historie, tak to co se děje právě teď - vymírání tvorů. Autorka nás bere do minulosti, seznámí nás s Darwinem a dalšími teoriemi, které dnes bereme jako samozřejmost, ale dříve byly středem sporů. Ze současnosti se zmiňuje o vymírání korálů, acidifikaci moří a dalších fenoménů, které, pokud dál budeme spalovat tolik uhlíku jako doposud, může dopadnout katastrofálně. Určitě doporučuji k přečtení, problematika je aktuální a autorka zmiňuje i jakousi naději do budoucna.

12.12.2020 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Na knize mi vadila ta obrovská nedůvěra a skeptičnost policajtů vůči Theovi, závěr mi přišel takový uspěchaný a nevysvětlený, občas mi dělalo problém se začíst, ale v konečném důsledku to nebyla špatná kniha. :)

30.10.2019 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha je zkrátka úžasná. Přečetla jsem ji během tří dnů a nemohla jsem se odtrhnout. Pokaždé se dozvíte něco nového a jelikož kapitoly nejsou vůbec dlouhé, neustále vás to nutí číst "ještě o jednu kapitolu navíc." Jen mi přišlo, že konec byl takový uspěchaný. Kniha se příjemně táhne, vyšetřování pokračuje v dokonale se hodícím tempu ale najednou je konec. Super kniha,krátký konec.

14.06.2018 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Musím říct, že tentokrát byli kniha a film srovnatelně dobré. Obojí byli dojemné, roztomilé, v pravou chvíli smutné a neuvěřitelně zábavné. Dovedou člověka k zamyšlení. Příběh Willa a Lou je opravdu nádherný a ve své podstatě i pravdivý, dokážu si představit, že někdo tam venku ve světě zažil něco přesně takového.

16.03.2017 4 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Přečteno za jediný den! 50 odstínů šedi se můžou jít bodnout,tohle je skvělý příběh!

08.10.2016 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Pro člověka, který nesnáší popisné části bez dialogů bude tahle knížka asi těžká , ale kdž se prokoušete na konec, uvědomíte si pravé poslání knihy a jak jednoduchá je vaše cesta když nenesete na zádech obří monstrózní batoh, přestože každý máme nějaký ten "batoh" na zádech, který si musíme nést sami. Jinak příběh je poutavý, vtipný a hlavně je UPŘÍMNÝ. :)

29.06.2015 4 z 5

Nemohla jsem uvěřit tomu, jak krásně se mi tato kniha četla. Nemám ráda knihy ve kterých je moc popisu a téměř žádné dialogy. Tady to ale Mistr Tolkien úžasně vyvážil a přestože je tam hodně složitých slov, při kterých čtenář ihned pozná, že se jedná o těžkou literaturu, přečetla jsem ji jedním dechem. Už se těším, až si ji zase půjčím a znovu se vrátím do úžasné Středozemě za Gandalfem, Bilbem a trpaslíky. :)

14.03.2015 4 z 5