elenk elenk komentáře u knih

Ukradené myšlenky Ukradené myšlenky Sabine Thiesler

Ještě teď se zamýšlím kdo tedy vlastně ten pachatel byl a o co mu šlo...možná prostě jen psychopat a nic víc.....za mě měla kniha slabý rozjezd, místy jsem se nutila ke čtení ale ke konci se to začalo rozjíždět a nakonec zde bylo napětí, které by se dalo místy krájet...četla jsem daleko lepší knihy, ale tato není k zahození.

15.08.2019

Malé temné lži Malé temné lži Sharon J. Bolton

Mám ráda její styl psaní, pro mě druhá kniha od autorky. V jejích knihách nelze očekávat žádné cukrkandly, ale syrovost, ovšem s dávkou naděje. Tak to je, a tak to bude pro mne byla daleko výraznější a napínavější knihou, ale jak říkám...ani tato nezklamala.

15.08.2019 4 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Těžko hledat slova. Zápletka je kvalitní a opravdu zamotaná...Nejvíce se mi líbila kriminalistka, který byla sympatická a ze které autor neudělal zamindrákovanou ženskou, jako ostatní její kolegyně...:)....Obdivuji spisovatele kteří dokáží vymyslet něco takového a ještě manipulovat se čtenářem takovýmto způsobem....

17.06.2019 5 z 5

Na okraji Na okraji Lina Bengtsdotter

Typicky severské...nordic noir prostě miluji a štve mě jen to, že mě ta pochmurnost v knihách obsažená nepřestává bavit : Charlie je stejně chladná, složitá a nežensky ženská kriminalistka stejně tak, jako její “kolegyně” v knihách ostatních autorů krimi. ......kniha Vás nemusí bavit ale nepustí Vás. Vše se odehrává v horkých letních dnech, kde jsme obklopeni “mládeží” a z dálky pozorujeme, kdo z toho podivného městečka by to tak asi mohl být....konec je nečekaný. Kniha nepostrádá plynulé tempo, žádné nečekané zvraty v ní nejsou ale autorka si hraje s naší myslí a čeká od nás naše tipy na pachatele.....nevim proč ten název knihy je zrovna Na okraji?

10.05.2019 4 z 5

Krvavé svatební šaty Krvavé svatební šaty Pierre Lemaitre

Náročné čtení...na první pohled kniha vypadá jako “jednohubka” ale ve skutečnosti je třeba ji číst pozorně. Obdivuji překlad,kniha má krásné fráze, slovní obraty. Děj knihy je originální a velmi napínavý. Kapitolu s Franzem jsem četla s velkým preskakovanim čehož nelituji protože poslední dvě kapitoly jsou zajímavější a zde také začíná to pravé napětí.

08.05.2019 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Muži jsou nevyzpytatelní, ale ženy také, a to si hlavní hrdinka vybrala hned z kraje knihy, kdy udělala něco díky čemu jsem s ní už nesympatizovala...bavilo mě to, ale bylo to ujeté. Chaotické. Některé postavy tam byly naprosto zbytečně. Některé scény nedávaly smysl...Ke konci knihy mi přišlo, že to autorka psala pod vlivem spěchu...jak kdyby tam chtěla za každou cenu obsáhnout vše...přitažené za vlasy. Doporučuji knihu Poslední paní Parrishová - je to stejný námět

03.05.2019 2 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Waaaau.....Škoda ze neznám první dvě knihy trilogie ale tato kniha byla famózní.....tyto konce, kdy si autor se čtenářem pohrává do poslední chvíle miluji....v knize nejsou nějaké nechutnosti..nebo tedy alespoň já to tak nevnímam a bylo by fajn zfilmovat.

29.04.2019 5 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Velké překvapeni. Po dlouhé době kniha od které jsem se nemohla odtrhnout.

24.04.2019 5 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Depresivní a skutečné psycho...něco jako styl nordic noir. Knihu jsem zakoupila protože se jedná o německého spisovatele (tudíž mi bylo jasné, že ji psal nějaký férový "psychoš" :),kniha je napínavá a obsahuje spoustu informací z oboru psychologie. Jedná se o propracované dílo od kvalitního autora a pro mě velké překvapeni.tady už čtenář může opravdu vidět rozdíl mezi takto precizně sepsaným dílem,které ale vždy nepohladí, s jednodušším stylem psaní typu “Bryndza”.

22.04.2019 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Moc jsem se těšila, ale opravdu průměr.Autorka je kvalitni spisovatelkou, umí asi z “ničeho” udělat něco, ale popravdě jedné věci jsem už měla po krk...MATRJOŠKY...konec nereálný.z mého pohledu celkově nesmysl.

19.04.2019 2 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Sofistikovaně, emotivně sepsané drama, na které jsem se těšila s každou stránkou víc a víc. U této knihy jsem se do děje skutečně ponořila - a to především jako “žena” čtenář naplno. Konec knihy je krásně dotažen. Kniha je napínavavá a poučná pro všechny ženy. Knihy tohoto žánru mne vždy přivedou ke stejnemu zjištění: nic není tak jak se to jeví navenek.....svět je jedno velké divadlo a my hrajeme své role.

16.04.2019 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Rozjezd byl pomalejší ale konec byl skvělý. Tentokrat Robert zvolil jiný styl psaní..vraha neprozdradil docela dlouho...víc mě bavily pasáže s Petersonem a jde vidět, ze v tomto ohledu nás autor vážně natahuje...kniha mi přišla trochu slabší než ostatní ale konec to zachranil.

13.04.2019 4 z 5

Brida Brida Paulo Coelho

Knížku čtu každý rok už několik let..dá se říct moje nej knížka....běžně čtu krimi ale tohle je něco úplně jiného...respektuji názor druhých hodnotitelů ale tohle není pro každého...knížka je vyloženě pro ženy a má takovou hloubku,kterou pochopí jen ty “vybrané”.....ženy příliš přemýšlivé....docela mě překvapily názory jiných....je to nádherná knížka.....

01.04.2019 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Tohle byla další pecka spisovatelky.Snad ještě lepší než za zavřenými dveřmi.Moc jsem od knihy neočekávala ale žánrově mě nadchla....napínavé.

17.02.2019 5 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

V knikhupectvi byl starší pán, který nechtěl radu jakou knihu dá manželce a vybíral intuitivně...byl tam asi pět minut a vzal tuto....a ja myslím na jeho paní a říkám si jak se ji kniha líbila ?? Vzal jsi snad proto, ze jméno knihy vystihovalo jeho touhu aby ji na chvíli umlčel nebo to jednodušše byla první, která mu padla do oka?? Ja si ji vzala tedy také a jsem nadšená....je to příběh.krátký ale příjemný....

17.02.2019 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Autor umí psát, to jo, ale pro mě to čtivé nebylo...myšlenka super, samozřejmě dočteno, ale tak nějak bez zápalu...úplně mi jeho styl nesedí. čtyři hvězdy za to, že to mělo děj...ale je to jen můj přístup ke čtení a mě to nesedlo. Nebo už je těch detektivů a detektivek na mě moc:))

19.11.2018 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Začínám se s týmem Eriky čím dal víc sbližovat..ty vzájemné vztahy umí Bryndza krásně popsat. Narozdíl od jiných autorů mě jeho knihy chytají hned na začátku a mají klesající tendenci (vraha znám už téměř na začátku ale pořad mě to drží). Jasný není to Nesbo či Carter, ale u nich mě ty knihy dostávají do rauše spíše na konci..Bryndza má proste svoji osnovu, která se mu osvědčila a které se drží...dva póly příběhu (vrahovi pohnutky, snaha detektivů o odhalení vraha)...k Fosterove má člověk pořad blíž a stejně ji pořad méně chápe.

18.11.2018 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Těžko srovnávat s kterýmkoliv jinými autory...moje druhá kniha od Cartera a je to nářez. Velké diky patří překladatelce, která to opravdu neměla jednoduché..dekuji pani Pacnerová.

17.11.2018 5 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Líbilo se mi to moc.Konec byl opravdu hodne napínavý..málokterá kniha mě zvedne ze židle.

09.11.2018 5 z 5

Střepy Střepy Michael Robotham

Očekávala jsem trochu více..kniha se táhla...ale číst se to rozhodne dalo. Robotham je výborný spisovatel,jen tady byl vrah jasný od počátku,což mi trochu vadilo.

09.11.2018 4 z 5