Elea Elea komentáře u knih

Ledový ostrov Ledový ostrov James Rollins (p)

Další zajímavá kniha od Rollinse, i když je hlavní děj dost podobný, stále mě ještě baví.

22.06.2016 4 z 5

Pohřbeno v hlubinách Pohřbeno v hlubinách James Rollins (p)

Další zajímavá kniha od Rollinse s rychlým dějem, ale podle mě napsal i lepší.

21.06.2016 4 z 5

Spartský poklad Spartský poklad Clive Cussler

Zajímavý děj, kniha se dobře čte, i když mi trochu vadila naprostá dokonalost hlavních hrdinů.

20.06.2016 4 z 5

Podzemní říše Podzemní říše James Rollins (p)

Rollinsova první kniha, přesto zajímavá, děj má spád a místy trochu mrazí.

19.06.2016 4 z 5

Nevinná krev Nevinná krev James Rollins (p)

Další zajímavý Rollins, ale první díl se mi líbil víc.

18.06.2016 4 z 5

Rouhání Rouhání Douglas Preston

Knihy autora mám ráda, ale tady bylo na můj vkus příliš moc vědy a filozofických úvah, moc fanatismu a velký chaos.

17.06.2016 3 z 5

Krvavé evangelium Krvavé evangelium James Rollins (p)

Další vynikající Rollins, tento netradiční popis upírů se mi líbil.

17.06.2016 5 z 5

Poslední muž Poslední muž Vince Flynn

Zajímavý děj, mimořádný spád - vlastně jako u všech knih autora, jen neomylnost a nesmrtelnost hlavního hrdiny se už trochu dostává k hranici parodie.

13.06.2016 4 z 5

Ve jménu cti Ve jménu cti Vince Flynn

Výborný děj napínavý až do konce, škoda jen, že autor již další knihy nenapíše.

10.06.2016 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nikdy bych nevěřila, že budu číst knihu o II. světové válce a že z ní budu naprosto nadšená. Toto byl ale především příběh o nesmírné laskavosti a lidskosti v době, která těmto vlastnostem vůbec nepřála.

06.06.2016 5 z 5

Hrozba patriotů Hrozba patriotů Steve Berry

Zajímavý děj, kniha měla spád podobně jako další knihy autora, i když úrovně těch nejlepších nedosahuje.

03.06.2016 4 z 5

Kolo temnoty Kolo temnoty Lincoln Child

Po vynikající Diogenovské trilogii mě tato kniha zklamala, dlouho trvalo než děj dostal spád, závěr byl trochu překombinovaný a Pendergast mi připadal jiný než v předcházejících dílech. Stále se nemohu rozhodnout, jestli jeho hovorový jazyk (především v první části) je záměrem autorů nebo vinou překladu. Podle mého názoru je to nejslabší kniha celé série.

25.05.2016 3 z 5

Kniha mrtvých Kniha mrtvých Lincoln Child

Vynikající zakončení souboje bratrů Pendergastů, napínavé, čtivé, místy trochu děsivé.

22.05.2016 5 z 5

Tanec smrti Tanec smrti Lincoln Child

Zajímavé, napínavé, překvapivé - ostatně jako všechny knihy s Pendergastem.

19.05.2016 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Krásný zážitek, knihu jsem přečetla za jeden den, z řadou názorů a myšlenek se ztotožňuji. Pro mě nejlepší Murakami.

16.05.2016 5 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Úžasný anglický humor, sympatický hlavní hrdina, ale v druhé polovině byl děj stále méně logický a stále více zamotaný.

15.05.2016 3 z 5

Údolí tyrannosaura Údolí tyrannosaura Douglas Preston

Zajímavý děj, líbily se mi vstupy tyrannosaura, ale také jednobarevné postavy - buď naprosto kladné nebo absolutně záporné a nemyslící policisté. Bohužel nakladatel z nějakého - pro mě nepochopitelného důvodu - považoval za nutné sdělit čtenáři obsah na obalu knihy.

13.05.2016 4 z 5

Vůl v chryzantémách Vůl v chryzantémách Saki (p)

Krátké, hodně ironické povídky, i když byly napsány před více než sto lety, popis společnosti se hodí i na současnost.

09.05.2016 4 z 5

Tajnosti Egyptské Tajnosti Egyptské Paul Brunton

Hodně zajímavé vyprávění o Egyptě.

07.05.2016 4 z 5

Zaříkávač andělů Zaříkávač andělů Kyle Gray

Úžasná knížka, která mi přinesla hodně klidu, pohody a pozitivní energie. Určitě se k ní budu ještě vracet.

04.05.2016 5 z 5