Elea Elea komentáře u knih

Hlubinná bouře Hlubinná bouře Lincoln Child

Kniha se mi hodně líbila, zajímavá, napínavá, od autora zatím nejlepší, co jsem četla.

08.09.2016 5 z 5

Pacifický vír Pacifický vír Clive Cussler

Příjemná zábava, děj je napínavý a má spád, hlavní hrdina je sice příliš dokonalý, ale ještě to lze přežít.

04.09.2016 4 z 5

Falešná hra Falešná hra Lincoln Child

Tento díl se mi líbil víc než první, pomalu si na Gideona zvykám a začíná se mi celkem líbit.

02.09.2016 3 z 5

Království stínů Království stínů Barbara Erskine

Hodně zajímavý děj, popis historických událostí se mi líbil o něco víc než současnost.

28.08.2016 4 z 5

Modrý labyrint Modrý labyrint Lincoln Child

Souhlasím s Palele - také mám dojem, že Pendergastovi dochází dech. Opakované řešení jeho rodinných problémů začíná být dost únavné. Navíc se mi víc líbí knihy, kde se nevyskytuje Constance.

21.08.2016 3 z 5

Ledová kletba Ledová kletba Lincoln Child

Kniha se dá přečíst, pokud má člověk hodně volného času, nesmírně moc trpělivosti a je předem odhodlán nepřemýšlet o obsahu. Rozhodně nepatří mezi knihy, ke kterým se budu vracet.

19.08.2016 3 z 5

Cestovní ruch pro Sš a veřejnost Cestovní ruch pro Sš a veřejnost Daniela Drobná

Průměrná učebnice poskytující jen základní informace, určitě se najdou lepší.

18.08.2016 3 z 5

Knihu jsem dočetla jen díky svému přesvědčení, že se knihy mají dočíst. Humor mi připomínal Švejka, ale toho rozhodně nemusím. Takže další knihy od Jonasson raději ne.

17.08.2016 2 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Moje první kniha od této autorky. Hodně zajímavá, napínavá a čtivá, určitě budou následovat další knihy.

14.08.2016 5 z 5

Kód smrti Kód smrti Lincoln Child

Gideon Crew rozhodně není Pendergast, ale je celkem vtipný a dá se to číst.

11.08.2016 4 z 5

Nebezpečné ženy Nebezpečné ženy Lawrence Block

Kniha je velmi rozváčná a velmi nezáživná, úroveň většiny povídek je podprůměrná, nejvíce mě zklamala povídka GRR Martina, která v podstatě jen řeším způsob smrti většiny postav. Za přečtení stojí jen Stíny pro Silence, Zápas s Ježíšem a případně ještě Ruce, co tam nejsou, ale to - bohužel - vše.

09.08.2016 2 z 5

Písemná a elektronická komunikace pro SŠ Písemná a elektronická komunikace pro SŠ Renáta Drábová

Podprůměrná kniha s hodně širokým obsahem, ale problématika je řešena jen velmi stručně, spíš jen bodově, bez bližšího vysvětlení. Kniha zdaleka nedosahuje úrovně dříve vydaných knih dr. Kuldové.

05.08.2016 2 z 5

Písemná komunikace v praxi Písemná komunikace v praxi Jiří Pondělíček

Kniha velmi podrobně a názorně popisuje obchodní korespondenci, první část se zaměřuje na normu psaní textů, druhá část je věnovaná českému pravopisu a ve třetí části jsou vzory dopisů k různým událostem.

02.08.2016 5 z 5

Třetí brána Třetí brána Lincoln Child

Zajímavé prostředí a popis archeologických prací, děj trochu předvídatelný.

02.08.2016 4 z 5

Bílý oheň Bílý oheň Lincoln Child

Po slabší trilogii je zpět "starý" Pendergast, díky za to. Vynikající čtění, podle mého názoru jedna z nejlepších knih autorů.

27.07.2016 5 z 5

Kráter Kráter Douglas Preston

Zajímavá kniha s váhavějším rozjezdem a hodně překvapivým závěrem,

24.07.2016 4 z 5

Království Království Clive Cussler

Celkem příjemná oddychovka, i když knihy o Fargových mají dost podobný scénář, hrdinové dovedou téměř vše a u této knihy mi závěr připadal dost divný.

20.07.2016 3 z 5

Ztracená říše Ztracená říše Clive Cussler

Celkem příjemná, oddechová četba, i když dokonalost hlavních hrdinů mi trochu vadí.

18.07.2016 4 z 5

Dva hroby Dva hroby Lincoln Child

Podle mého názoru ještě slabší než druhý díl, hodně překombinované, Pendergast je místy dost nesnesitelný. Vadila mi změna překladatele a s tím spojené vulgarismy, které se v předcházejících knihách neobjevovaly, vzhledem k tomu, že němčina není mojím koníčkem, vadily mi také německé výrazy.

13.07.2016 3 z 5

Chladnokrevná msta Chladnokrevná msta Lincoln Child

Kniha je přece jen horší než první díl, Pendergast až příliš často snadno prohrává.

13.07.2016 4 z 5