Elea Elea komentáře u knih

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Nesmírně zajímavá kniha, která obsahuje řadu námětů a rad o zdravém stravování.

18.06.2024 5 z 5

Umíráme na objednávku? Umíráme na objednávku? Tomáš Kašpar

Celá kniha jen popisuje problémy a stíhání léčitelů, kteří objevili lék na rakovinu. Podle jiných zdrojů však úspěchy - minimálně některých z nich - nebyly tak jednoznačné, jak uvádí autor. V celé knize se autor snaží vyvolat co nejdepresivnější dojem.

16.06.2024 odpad!

Krutá hra o tvé zdraví Krutá hra o tvé zdraví Tomáš Kašpar

Kniha nepřináší nic nového, jen shrnutí myšlenek a názorů jiných autorů, příp. výsledků výzkumů, to vše napsané dost agresivním a manipulativním způsobem.

14.06.2024 1 z 5

Maskované město Maskované město Genevieve Cogman

Nenáročná, odpočinková pohádka pro dospělé, tento díl se mi líbil víc než předcházející, také se mi víc líbili hlavní hrdinové.

10.06.2024 4 z 5

Síla mysli -  Jak se naučit pracovat se svým vědomím a podvědomím Síla mysli - Jak se naučit pracovat se svým vědomím a podvědomím John Kehoe

Zajímavá, srozumitelně napsaná kniha o změně vědomí a podvědomí. Autor neuvádí jen nutnost změnit své myšlení, ale také nabízí způsoby, jak postupovat. Podle mého názoru nejlepší kniha o tomto tématu, a to z několika důvodů. Jednak autor sice navazuje na vědecký výzkum a jeho závěry, ale necítí potřebu je podrobně a důkladně popisovat (jako některé jiné knihy), metody jsou popsané jasně, srozumitelně, včetně příkladů z praxe, metod je uvedeno několik, takže je možné si vybrat nebo je střídat.

03.06.2024 5 z 5

Líbánkový efekt aneb Jak vytvořit nebe na zemi Líbánkový efekt aneb Jak vytvořit nebe na zemi Bruce H. Lipton

Autor v knize popisuje, jak lze přeprogramovat podvědomí a žít život podle svých představ. Bohužel název knihy i její obal, které evokují trochu jiný druh literatury, na mne působily spíš odrazujícím dojmem.

25.05.2024 4 z 5

Odhalení Marie Magdaleny - První apoštolka, její feministické evangelium a láska, která je silnější než smrt Odhalení Marie Magdaleny - První apoštolka, její feministické evangelium a láska, která je silnější než smrt Meggan Watterson

Autorka vysvětluje Mariino evangelium na příkladech ze svého života, kniha je psaná srozumitelně i pro ty, kteří neprošli náboženskou výchovou a výukou. Negativně hodnotím překlad se spoustou hovorových výrazů, pro mne hodně rušivých.

20.05.2024 4 z 5

Skotsko. Země dávných tajemství Skotsko. Země dávných tajemství Jan Hrdina

Zajímavá kniha o Skotsku, jeho historii a tajemstvích.

15.05.2024 4 z 5

Jak přelstít ďábla Jak přelstít ďábla Napoleon Hill

Kniha určitě stojí za přečtení, hodně mne zaujalo hodnocení úlohy církve a školského systému.

12.05.2024 4 z 5

Nemoc jako symbol Nemoc jako symbol Ruediger Dahlke

Kniha přiřazuje jednotlivým zdravotním problémům psychický stav, který je vyvolává, je zajímavá, ale už jsem od autora četla lepší knihy.

09.05.2024 3 z 5

Falešná hodnota Falešná hodnota Ben Aaronovitch

Nejslabší kniha autora, hodně chaotický děj, střídání časů, mnoho zaměnitelných a nezajímavých postav.

06.05.2024 2 z 5

Neviditelná knihovna Neviditelná knihovna Genevieve Cogman

Trochu překombinovaný příběh s některými celkem zajímavými postavami. Jsem zvědavá na pokračování.

04.05.2024 3 z 5

Padlí andělé / Leviatan Padlí andělé / Leviatan Thomas Sniegoski

Velmi příjemná, nenáročná oddechovka, naprosto úžasný je pes Gabriel.

30.04.2024 4 z 5

Nemoc jako cesta Nemoc jako cesta Ruediger Dahlke

Kniha nás nutí dívat se na nemoc jako na reakci na naše chování a myšlení a hlavně převzít odpovědnost za své zdraví.

11.04.2024 5 z 5

Hladový vrch Hladový vrch Daphne du Maurier

Určitě jsem od autorky četla lepší knihy.

10.04.2024 3 z 5

Mesiáš Mesiáš Hana Blochová

Uznávám snahu autorky o netradiční pohled na Ježiše, ale kniha se mi nelíbila, připadala mi nesmírně chaotická a poměrně hodně čerpala od jiných autorů.

01.04.2024 2 z 5

Vesmír vědomý si sám sebe Vesmír vědomý si sám sebe Amit Goswami

Zajímavá, ale také hodně náročná kniha napsaná stylem vědecké publikace. Vzhledem k tomu, že fyzika nikdy nebyla mým přítelem, byla četba trochu boj.

31.03.2024 5 z 5

Miluj bližního svého Miluj bližního svého Erich Maria Remarque (p)

Úžasná nadčasová kniha.

30.03.2024 5 z 5

Řekni mi, kde tě bolí, a já ti řeknu proč Řekni mi, kde tě bolí, a já ti řeknu proč Michel Odoul

Stručný přehled tradiční čínské medicíny, zajímavá je třetí část knihy s vysvětlením příčin jednotlivých nemocí.

25.03.2024 5 z 5

Největší tajemství Ježíše z Nazaretu: Po stopách největšího světového mýtu Největší tajemství Ježíše z Nazaretu: Po stopách největšího světového mýtu Vladimír Liška

Kniha nabízí řešení několika nevyjasněných událostí v životě Ježíše a také úvahy, jak moc se církev odchýlila od jeho učení.

18.03.2024 3 z 5