Efča59 Efča59 komentáře u knih

Husa Líza a vánoční hvězda Husa Líza a vánoční hvězda Petr Horáček

Za mě zatím nejpovedenější kniha od Petra Horáčka, co se týče příběhu, která se mi zatím dostala do rukou. Je o huse, která se snažila přinést hvězdu z oblohy, protože si přála, aby zářila na jejím vánočním stromku. Příběh je jednoduchý, ale má pointu, ponaučení a ilustrace jsou jako obvykle překrásné. I dvouleté Lucince se moc líbila vydržela u ní ležet vedle mě od začátku až do konce (nebývá zvykem ????).

13.03.2019 4 z 5

Zeptej se táty Zeptej se táty Jan Balabán

Tuto knihu jsem přečetla již podruhé a to v rámci Čtenářské výzvy. Když jsem ji přečetla před osmi lety poprvé, patřila mezi moje top knihy a doufala jsem, že se k ní někdy vrátím. To, jak se vám bude kniha líbit, zavisí pravděpodobně i na momentálním naladění. Za mě se jedná o velmi kvalitní knihu, mistrné přelévání myšlenek, zároveň ale velká deprese . Celkově vyznívá tak, že na ztrátu blízkého člověka se nedá připravit a následně sami uvažujeme o smyslu našeho bytí na tomto světě. Přes samotné depresivní ladění za mě špička, hluboké, depresivní, krásné.... Balabána prostě můžu.

03.12.2018 5 z 5

Áďa spadla do kanálu aneb putování dávnou Prahou Áďa spadla do kanálu aneb putování dávnou Prahou Sylva Francová

Jedna z nejkrásnějších dětských knížek poslední doby. Úžasné ilustrace, spousta informací o Praze (i já jsem se poučila ????) a hlavně ta všudypřítomná "milost". Lucinka knížce sice ještě ještě nerozumí, ale už ukazuje, kde je Aďa, Nika, Eman, Fero. To je taková nádhera. Úplně k poňuchňání.

20.10.2018 5 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Velmi zdařilá prvotina. V podstatě se jedná o tři dějové linky, které se nakonec vzájemně propletou. Nejvíce se mi asi líbila Celou knihu zpestřuje i prvek mystery , i když jsem si ze začátku říkala "co to jako je?" Pouze mi lehce vadil hovorový jazyk.
Za mě 4,5 */ 5*

18.09.2018 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

I já jsem neodolala a precetla jsem první dil tetralogie. A myslím,že rozhodně potřebují další. Potrebuji nutné vědět, jak se budou osudy Lily a Elen dál vyvíjet. Nedávám pět hvězd, protože byl trochu problém se do knihy začíst. První část Dětství byla možná trochu náročnější na zacteni, ale druhá část Dospívání už byla výborná a těším se na pokračování.
Při čtení jsem marně přemýšlela o tom, že kniha mi připomíná něco, co už jsem dávno četla. Až na konci mi došlo, že by se dala možná přirovnat k české Gabre a Malince, kterou mi v dětství četla babička

31.08.2018 4 z 5

Gerda: Příběh velryby Gerda: Příběh velryby Adrián Macho

Nádherná. Čteme a prohlížíme s dcerou pořád dokola. Zamilovaly jsme se obě.

18.06.2018 5 z 5

Marie a Magdalény Marie a Magdalény Lenka Horňáková-Civade

Tak toto byla jedním slovem nádhera. Krásný jazyk, zajímavě propletený příběh, nešlo přestat číst.

04.01.2018 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Mně se kniha líbila... Přečetla jsem ji v podstatě na jeden zátah. Jedná se o intimní zpověď autorky, ve které se snad každý místy najde. ZN. Ideální číst po rozchodu nebo v krizi vztahu.

01.01.2018 5 z 5

Jsem máma Jsem máma Kristína Farkašová Tormová

Literární skvost to pravda není, ale jako oddychove čtení na mateřské dovolené mohu doporučit.

04.08.2017 3 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Kniha o učení buddhismu z pohledu kočky.. Vtipná, oddechové, pozitivní literatura, že které si člověk něco odnese.

11.09.2016 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Opět výborná promyšlená "Keplerovka". D o poslední chvíle nejasný vrah, kniha plná zvratů. Posledních 250 stran nutno přečíst na jeden zátah, protože jednoduše nejde přestat.

31.07.2016 5 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Kniha poněkud jiná, než autorovi ostatní knihy. Možná lehce slabší, ale nepochybně pravdivá. Četla se lehce, přečteno za pár hodin.

19.06.2016 4 z 5

100 dní štěstí 100 dní štěstí Fausto Brizzi

Krásná a zároveň zvláštní kniha. Co všechno byste chtěli udělat, když víte, že máte před sebou jen 100 dní života? Jaké je to plně si uvědomovat, že některé věci a lidibvidíte naposled. Nevím, jestli to takhle může být doopravdy. Ale jde o zajímavou knihu, při které často pomyslíte na to, co byste asi udělali právě vy.

14.06.2016 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Knihu velmi vystihuje text na zadní straně přebalu.
"Toto je knížka o lásce,určená i těm čtenářům,kteří bývají ke knížkám o lásce zpravidla nedůvěřiví."
"Je to knížka, která vás rozesměje i dojme."

31.08.2015 4 z 5

První telefonát z nebe …a co když to koncem nekončí? První telefonát z nebe …a co když to koncem nekončí? Mitch Albom

Čtivá kniha s překvapivým závěrem. Nejde jen o detektivku, spousta situací donutí čtenáře k zamyšlení.

24.06.2015 4 z 5

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Milé, laskavé, dojemné.

15.10.2020 5 z 5

Doufejme v to nejlepší Doufejme v to nejlepší Carolina Setterwall

Bohužel jsem měla velká očekávání, která nebyla na 100% naplněna. Bojovala jsem spíše s první části, druhá mi přišla zajímavější a donutila mě k zamyšlení, že člověka nemá cenu do něčeho tlačit proti jeho vůli.

04.05.2020 3 z 5

Stínka Stínka Daniela Schreiter

Doporučila bych všem, co chtějí jednoduchou a výstižnou formou dozvědět, co je autismus (resp. Aspergeruv syndrom), jaké má projevy a s jakými životními překážkami se autiste musí potýkat. Moc povedené.

20.03.2020 5 z 5

Trny v čase Trny v čase Jan Tomeš

Musím se bohužel připojit k většině komentářů. První půlka knihy mě bavila, zbytek už o dost méně. V druhé polovině mi přišla celá "filosofická" linka nějak navíc.

14.01.2020 3 z 5

Bůh v renaultu Bůh v renaultu Michal Viewegh

Tak asi takhle. Jako oddychovka do nemocnice dobrý. Ale marně se snažím najít starého dobrého Viewegha. Jedná se v podstatě o soubor povídek "o ničem" :-D. Jedna povídka o krásném posledním dnu a posledním přání se mi tedy líbila, naopak poslední povídku bych do knihy nezařazovala. Protože kdo si chce číst bez jakékoli navaznosti ofňukají o tom, jak je těžké potkat na akci skorobyvalou manželku

10.10.2019 2 z 5