Edlik Edlik komentáře u knih

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Tak řekněme slabší 4*. Další zástupce z módní vlny severské krimi. Děj a zápletka jsou zajímavé. Postavy dobře napsané, ale měl jsem problém u konce. Nějak moc rychle to skončilo a zůstalo pár nedořešených dějových linek. Ano vím, že bude další díl, ale i tak mohlo být dořešeno více.

18.04.2018 4 z 5

Dívka, která upíjela měsíc Dívka, která upíjela měsíc Kelly Barnhill

Hodně velké překvapení! Kde začít? Obálka!!! Je nádherná, prostě úžasná. Anotace vám "práskne" vlastně skoro celou zápletku, takže se tady o tom nemusím více rozepisovat. Co mě ale hodně překvapilo, je že to není klasický pohádkový příběh. Jsou zde části, které jsou na knihu pro děti docela filozofické, ale mě se to líbilo. Také se mi líbí jak je do příběhu umně skryto poučení, které tady netrčí z příběhu jako pěst na oko. Za mě moc velké a příjemné překvapení.

29.03.2018 4 z 5

Všichni kdo mají rádi GG nutnost. Občas se budete smát, některé pasáže vás dojmou. Lauren je vtipná i mimo scénář. Někdo tady psal, že se mu části, kde Lauren popisuje svůj život nelíbily, mě ano! Pro mě to ukazuje, že má životní nadhled a zkušenosti. Musím říct, že jsem se opravdu bavil a můžu knihu jen doporučit.

15.02.2018 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Tady musím opravdu říct, že pro mě je film mnohem lepší než kniha. Ale i tak super.

13.02.2018 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Myslíte si, že vozit děti do školky a setkávat se s ostatními rodiči je pohoda? Tak to jste na omylu! Pokud máte ve svém okolí matku, která jezdí ve velkém SUV, vozí svoje děti na všemožné kroužky, myslí si, že její děti jsou výjimečné tak musíte udělat jedno. Vezměte nohy na ramena a utíkejte! I já jsem pár "MATEK" ve svém okolí v knize poznal :-)

13.02.2018 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Moje oblíbená knížka. Libí se mi vedlejší dějová linka vztahu hlavních postav. J.K. aspoň tedy pro mě, umí nejlépe popisovat prostředí, okolí atd. Když čtu její knihy tak vše naprosto dokonale vidím.

30.01.2018 5 z 5

Oběť Oběť James Carol

Zatím poslední díl série. První díl nastavil laťku docela vysoko. Druhy a ani třetí díl na něj nemá. Ale čtou se všechny hezky. Jen druhým dvěma rychle dojde dech.

31.08.2019 3 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

Opět kniha nezklamala. Příběhy z minulosti jsou zajímavé, konec jsem sice odhadl, ale i tak to bylo dobré čtení.

08.04.2019 4 z 5

Pankhart Pankhart Camilla Läckberg

Opět super. Hlavni zápletku jsem odhadl před koncem, ale i tak se mi kniha moc líbila.

17.02.2019 4 z 5

Z hovna bič Z hovna bič C. D. Payne

Upřímně nic moc... Od C. D. Payna jsem četl Mládí v Hajzlu a to se mi hodně líbilo, i Nestydaté plavky jsou ok. Ale bohužel tato kniha je hodně slabá. Prakticky nulový vývoj hlavní postavy... Dannyho projev jakoby z oka nebo kopírky vypadl od jiných Paynových hrdinů.

17.06.2018 2 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Ze začátku jsem měl strach, že mě příběh nevtáhne do děje vzhledem ke způsobu jak je kniha napsaná. Začátek byl opravdu trochu těžkopádný, ale za chvíli už je to jak jízda na horské dráze, která nepustí až do konce. Za mě rozhodně velké překvapení!

24.04.2018 5 z 5

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

Krásné, milé a plné čokolády. VAROVÁNÍ!!! Při čtení budete mít chutě na čokoládu. Kniha se krásně a lehce čte. Kniha film jsou spojeni jen v určitých bodech a obě varianty se mi moc líbí.

21.04.2018 5 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Ano, jedná se o YA, ano máme tam pár YA klišé. ALE svět, ve kterém je kniha zasazena je tak nádherně krutý, bizardní a zvrácený, že to všechno bohatě překoná. Dvůr a hlavní lodě imperátora mi něčím strašně připomínaly film Flash Gordon - ano já vím, ale prostě jsem si to pak opravdu takhle představoval. Hodně se mi líbila i kritika náboženství jako nástroj, který brání pokroku a způsobuje úpadek.

08.03.2018 4 z 5

Horrorstör Horrorstör Grady Hendrix

Design tady rozhodně vítězí nad obsahem. Ale jako taková jednohubka je kniha dobrá. Má i docela strašidelné části, u kterých se budete bát. Návštěva IKEA už nikdy nebude jako dřív :-) !

27.02.2018 3 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Pro fanoušky nutnost. Jinak klidně můžete přejít....

26.02.2018 3 z 5

Temnější tvář magie Temnější tvář magie Victoria Schwab

Hodně dobrý nápad. Kniha má pomalý rozjezd, ale to je prý autorčin "trademark". Ale jinak je příběh hodně čtivě napsaný a čte se rychle a lehce.

30.01.2018 5 z 5

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Kniha se mi líbila víc než díl předešlý. Těch twistu tady bylo možná až moc:-) Ale nachytat jsem se nechal. Doufám, že i další díl bude minimálně stejně dobrý.

22.03.2020 4 z 5

Šíleně bohatí Asiati Šíleně bohatí Asiati Kevin Kwan

Co dodat...?
Tady si nejsem úplně jistý jestli je lepší kniha nebo film. U obého se občas zasmějete. U knihy mi trochu chybí více dořešeny závěr. Ale co mi vadí hodně je spousta chyb, překlepů atd... Tímto trpí většina knih z Omegy. Také se mi nelíbilo obrovské množství nepřeložených výrazu pro které je potřeba neustále listovat nakonec a občas i číslování těchto poznámek nebylo správně. Co je naopak dobré jsou rodinné "stromy" které velmi pomáhají v orientaci ve velkém množství postav.

26.02.2020 3 z 5

Povolení prudit Povolení prudit C. D. Payne

Velmi slabý vývar z ponožek Nicka Twispa... Bohužel zklamání a rozhodně devátý díl nedosahuje kvality prvních dílů a pan Payne měl v nejlepším sérii ukončit. Rozhodně se do dalších dílů už nepustím.

10.01.2020 2 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Čte se rychle. Zápletka zprvu zajímavá, ale vadí mi časté a zbytečné odbočky kdy je popisováno něco co potom nemá žádný význam. Rozuzlení je bohužel nijaké a konec celý dojem kazí. Některé věci nejsou dořešeny (žena v kšiltovce).

19.12.2019 3 z 5