E_Lan E_Lan komentáře u knih

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Krásná sonda do padesátých let poválečných let v Itálii, do které nás zavede dospívající dívka. Poutavě, napínavě napsané, postavy propracované. Lahůdka číst. Jen ty 4 díly mě malinko demotivují.

09.09.2021 4 z 5

Dráček Drápek a Království ohně Dráček Drápek a Království ohně Barbora Kvasnovská

Krásná knížka, děti nadšené (četli jí se mnou už podruhé), příjemný poučný příběh a povedené dětské ilustrace. Příjemné večerní čtení.

04.09.2021 4 z 5

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Dobrá, vlastně velmi dobrá detektivka. Velmi zamotaná, trochu moc dlouhá, ale s dobře propracovanými postavami, utíkajícím dějem a zajímavým námětem. Až jsem se v té komplikovanosti trochu ztrácel.

23.08.2021 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Je to opravdu neskutečná knížka pro děti. Nádherně se čte, postavy jsou prostě vynikající a i když člověk předtím viděl film, tak to vůbec nevadí. Už se těším na druhý díl. A mé děti ještě více.

19.08.2021 5 z 5

Asi se to jinak přečíst nedá než na jeden smutný zátah. Neskutečně originální pohled do duše opuštěného mozku a okolí, které se snaží s tím sžít. Plné fantazie, nádherných vztahů a i několika mouder.

06.08.2021 5 z 5

Když ti to udělá radost... Když ti to udělá radost... Michal Viewegh

Je to tak půl na půl. Polovina povídek je dobrá, zábavná a sem tam i něco objevného přinášející. Druhá polovina je vysloveně slabá, ne trapná, ale s chybějící pointou. Takže suma sumárum takové lehké krátké prázdninové čtení.

06.08.2021 3 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

No, vcelku krutá detektivka, která prostě dává smysl. Byť zvrácený, ale o to více napínavý. Několik pohledů dokreslující dějovou linku, docela překvapivé rozuzlení a v audio verzi přes počáteční rozpaky také dobrá atmosféra.

31.07.2021 4 z 5

Jsme poslední Jsme poslední Hanna Jameson

Zpočátku to byla docela zajímavá napínavá kniha, ale postupem času se ukázalo, že se apokalyptické pozadí snaží zakrýt totální chaos tohoto díla. Špatně a hlavně nezajímavě vykreslené postavy, uvadající příběh, nesmyslné zvraty a doslova blbé rozuzlení.
Ne, člověk najde lepší odpočinkové knihy, tomuto je třeba se vyhnout.

18.07.2021 1 z 5

Pravá láska Pravá láska Robert Fulghum

Ale ano, je to dobrá kniha. Plná kratičkých příběhů o lásce, které se nejspíš skutečně staly. Některé jsem poučné, hodné zamyšlení, některé jsou krapet slabší. Nedá se číst na jeden zátah, je potřeba to prokládat jinou knihou nebo lépe knihami.

11.07.2021 4 z 5

Ledová obluda Ledová obluda David Walliams

5 hvězdiček za lehoučkou fantazii a především pak za přednes pana Lábuse. To je prostě inspirativní dílo jak dětem číst večer pohádky:-) Doporučuji v audio verzi. Jinak je to takový ztřeštěný příběh s dobrým koncem, což prostě děti očekávají. Hezké.

28.06.2021 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Vynikající detektivka, napínavá jak kšandy od začátku do konce. A to jsem už se severskými drsnými thrillery téměř skončil. Tento stojí ale za přečtení, stará mordparta prostě funguje…

26.06.2021 5 z 5

Už je tady pan Flat! Už je tady pan Flat! Jaume Copons

Neskutečně si tuto knihu s dětmi užíváme:-) Jednak se u “bublin” dcera učí číst a já se vyžívám v různých hlasech vtipných postav a příšerek. Super napsané pro děti do deseti let!

19.06.2021 5 z 5

Jak člověk smýšlí Jak člověk smýšlí James Allen

Moudrá, přemoudrá kniha. Tu si člověk snad povinně musí přečíst aby pochopil o čem svět a smýšlení je. Zůstávám jen v úžasu, kolik se vejde do tak krátké knihy moudra. A navíc mám pocit, že člověk v různých kapitolách bude knihu vnímat jinak, vždy dle své situace a potřeby. Bravo!

13.06.2021 5 z 5

Federer vs. Nadal: Život a kariéra dvou tenisových legend Federer vs. Nadal: Život a kariéra dvou tenisových legend Sebastián Fest

Jsem velkým fandou tenisu, této dvojice nevyjímaje. Proto je pro mě kniha neskutečně poutavá a zajímavá z různých pohledů. Jak oba přistupují k životu, kariéře a především k technice a taktice tenisu. I přesto, že se mi to dobře četlo, se nemůžu ubránit pocitu, že knize chybí lepší struktura a nějaké ucelenější poselství. Závěrem za tenisového fandu ale spokojenost.

13.06.2021 4 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Moc hezké, pro čtyřicátníka narozeného v druhé polovině sedmdesátých let, v mládí hrajícího na počítačích, obdivujících sci-fi filmy a nyní tak nějak dospělého člověka prostě povinná četba. Beru to jako zábavný hold naší době. Zábavné, tak trochu mimo, plné fantazie a na konci poučné. Bravo.

30.05.2021 5 z 5

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Co se zpočátku jevilo jako “nekonečná kniha”, která bude okupovat příliš mnoho našich společných večerů s dětmi při usínání, se postupem času a příběhu stalo něčím, bez čeho si zítřejší večer nějak nedokážu představit. Takový nášup fantazie, lidského poučení, jak pro děti, tak pro dospělé! Neskutečné! Miloval jsem film, když jsem byl malý a teď v plné dospělosti unešen knihou, která film (a mnoho jiných pohádkových příběhů) strčí do kapsy. Krása...

19.05.2021 5 z 5

Stepní vlk Stepní vlk Hermann Hesse

Jak tuto knihu hodnotit? Těžce. Skvělé dílo, hluboké, plné fantazie a mouder. Autorův doslov, směřující k vysvětlení věku autora, pro osvětlení hloubky myšlenek, byl sakra důležitý. Po něm jsem pochopil, že střípků jsem na svůj spíše čtyřicítkový věk pochytil docela dost. Přesto se ke knize musím vrátit později.

17.05.2021 4 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Super detektivka, atraktivní zápletka, výborné postavy a zábava od začátku do konce. Tomu konci jsem prostě do posledního odstavce prostě nechtěl věřit. Opravdu uvěřitelný příběh.

14.05.2021 4 z 5

Šíleně jednoduché - Posedlost jako základ úspěchu Apple Šíleně jednoduché - Posedlost jako základ úspěchu Apple Ken Segail

Pro mne ohromně zajímavé. Myšlenka jednoduchosti představená na příkladu Applu pro mě neskutečně přitažlivá a poučná. Přistihl jsem se, že “hůl jednoduchosti” používám od té doby při jednáních ve své práci a šok působí velmi dobře. Skvělé, nejen pro milovníky Applu.

04.05.2021 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Hezky napsané, smutné, dobře se čte. Sem tam i nějaké to poučení z života prolínajících se postav. Takové lehké čtení na léto...

04.05.2021 4 z 5