Dvorik Dvorik komentáře u knih

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Tohle snad ani neni Nesbo, jak ho zname ze serie HH.

22.07.2022 3 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Nebylo to spatne, ale na HH to proste nema. V Synovi je spousta podobnych postav i prostredi jako v HH, ale Simon Kefas jako hlavni postava a nahrada za Harryho je proste nezajimavy.

10.07.2022 3 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Zizen je od dob Snehulaka opet strasne cool. Poslednich 200 stranek je masakr a knihu nechcete vubec odlozit!

26.05.2022 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Je neuveritelne, ze tento treti dil psal stejny autor jako predchozi dva (Netopyr a Svabi), ktere jsou hodne prumerne a brzy na ne zapomenete. Toto je prvni dil, ve kterem se dynamicky prolinaji 2 casove linie, svizne kratke kapitoly, zadna omacka kolem. Tesim se na Nemesis!

30.01.2022 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Svabi jsou sviznejsi nez Netopyr, cemuz napomahaji kratsi kapitoly, ktere uz nejsou zbytecne ani pojmenovane. Bangkok je zajimavejsi nez Sydney. Porad chybi ale napeti jako ve Snehulakovi (uvidime dalsim dilem Cervenkou).

21.01.2022 3 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Cetl jsem jen Snehulaka a pak Netopyra. To je opravdu jina liga. Zde se prvnich 200 stranek nic nedeje, neustaly popis nudne australske historie. Pribeh jako takovy je fajn, ale nema zadne napeti a ani finale neni moc uspokojujici. Mimochodem ve Snehulakovi je zminen vrah z teto knihy.

16.01.2022 3 z 5

Lovci kožišin Lovci kožišin František Flos

Tech 20 stran mi stacilo. Odkdy se chlapy tituluji: Mily Dane. Pouzivaji slova: Bajecne apod.? Vypravneni zni jako cervena knihovna nejaky teplych pratel. Odpad.

02.01.2022 odpad!

Norsko Norsko Marek Podhorský

Takto má vypadat správný průvodce. Hodně obrázků nejzajímavějších destinací. Žádné zbytečnosti jako v jiných o hotelech, restauracích apod.

05.05.2019 5 z 5

Neskutečná kniha, kde hltáte každou stránku a dozvídáte se stále nové a nové detaily i přesto, že se pokládáte za velkého fanouška. S obavami jsem se přesunul do třetí části politické, kde jsem očekával úpadek rozjeté knihy. Za mě je to ale nejlepší kapitola, kde se odehrává ten největší Arnoldův boj a kulturistický souboj se S. Olivou nebo filmový s Predátorem je proti tomu slabý čajíček.

05.05.2019 5 z 5

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Kdyby to bylo o polovinu kratší, tak by to bylo pořád dlouhé. Polovinu knihy zabírá neustálý nudný popis fauny a flory podmořského světa. V knize se vlastně skoro nic neděje.

15.04.2019 3 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Smyšlená totalitní společnosti jistě zajímavá a děsivá, forma podání mi ale nesedla. Prvních 160 stran je o ničem než se začne něco vůbec dít. Čtení z Goldsteinovy knihy a popis reality je nejzajímavější. Neuspokojivé finále.
Farma zvířat je mnohem lepší.

08.03.2019 3 z 5

Norsko – turistický průvodce Norsko – turistický průvodce Phil Lee

Pro turistu, který chce jet autem, spát v kempu nebo wild a hlavně trekovat = vše lowcost, je to špatná kniha.
O popisu tras nemůže být skoro řeč, když už se autor k něčemu takovému odhodlá, tak celému treku věnuje krátký odstaveček bez mapy a bez jakékoliv užitečné informace.
Fotky, které by vás navnadily, na dané místo jet, v průvodci víceméně nejsou.
Hlavně se popisují města, hotely, hostely, restaurace, doprava apod.

Doporučuji radši průvodce od M. Podhorského:

17.02.2019 3 z 5

1000 divů Čech, Moravy a Slezka 1000 divů Čech, Moravy a Slezka Petr David

Taková hezká obrázková wikipedie. Bohužel se autor věnuje více městům, kostelů a budovám než přírodě.

15.02.2019 3 z 5

Historie SS - Hitlerovy neslavné legie smrti Historie SS - Hitlerovy neslavné legie smrti Nigel Cawthorne

Monstrózní kniha mapující vznik všech organizací kolem Hitlera/Himmlera včetně hlavních "lidí" kolem nich. Navazuje popisem přesunu jednotek v průběhu války, brutalitou v různých masakrech a končí Norimberským procesem s SS pohlaváry.

07.02.2019 4 z 5

Ekonomie dobra a zla Ekonomie dobra a zla Tomáš Sedláček

Hodně těžká četba. Sedláček je ďábel. Nejzajímavější je kapitola 6 - Bernard Mandeville.
Toto není kniha o ekonomii, ale spíše filosofování o ekonomii.

31.01.2019 4 z 5

Kat a blázen Kat a blázen Jan Werich

"No vidíte, ale co je to za hrdiny, když ve skutečnosti neumřeli? Proto si myslím, že by bylo přímo v jejich zájmu, aby umřeli dodatečně za naši věc se zpětnou platností.“

Tato vtipná narážka sedí i na dnešní dobu. Někdo umře a dá se mu medaile za hrdinství = Populismus. Kdo neumře, nedostane nic a hrdinou není. Běžná věc.

27.01.2019 3 z 5

Poklad na Stříbrném jezeře Poklad na Stříbrném jezeře Karel May

Kdo miluje film, bude velmi překvapen velkými rozdíly a obrovským množstvím jiných postav. Hlavně finálem, kde se ukáže proč se originál jmenuje IM (V) jezeře a ne NA jezeře.

27.01.2019 5 z 5

Továrna na Absolutno Továrna na Absolutno Karel Čapek

Po Válce s mloky, RUR a Bíle nemoci tohle utrpení vzdávám po 70 stranách. Nesmysl střídá nesmysl. Plno náboženských keců, které nikam nevedou a nemají v knize žádný význam, mě nutí přeskakovat řádky. Sám autor přiznává v předmluvě, že vůbec nevěděl, co psát a jen ho tlačily noviny, aby dál tu kaši nastavoval. Ztráta času.

22.01.2019 odpad!

Nepodmíněný základní příjem Nepodmíněný základní příjem Marek Hrubec

Myšlenka o NZP je jistě zajímavá, ale pouze v teorii. Nikdo si neuvědomuji, že po zavedení NZP by se zvedla radikálně cena práce, následoval by růst cen a částka NZP by byla opět k ničemu jako dnešní životní minimum (tedy by se vše vrátilo do původních kolejí).

Zajímavé části jsou: Diskuze (Hrubec) a poslední část o celosvětovém významu (Parijs).
Část od Zuzany Uhde jsou jen blbosti od feministky, která by nejraději dostávala peníze od státu za to, že si doma sama uklízí.

15.01.2019 3 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Alegorie:
Kuliš - Trockij
Napoleon - Stalin
Major - Lenin
Lidé - kapitalisté
Boxer - pracující lid
Ovce - tupý dav bez vlastního názoru

13.01.2019 4 z 5