Duchoslp Duchoslp komentáře u knih

Předurčený Předurčený Benedict Jacka

Mám ráda knížky o magii a tady je všeho tak akorát. Napínavý děj plný magie, padouši a šťastný konec. Taková pohádka pro dospělé.

15.05.2023 3 z 5

Poslední hřebík Poslední hřebík Stefan Ahnhem

Poslední díl je stejně skvělý jako ty předchozí. Tentokrát má Fabian trošku méně prostoru, ale knížka je stejně čtivá a napínavá.

13.05.2023 4 z 5

Most sebevrahů Most sebevrahů Taylor Adams

Ze tří vydaných knih je za mě tahle úplně nejhorší. Ve dvou předchozích vás děj zcela úplně pohltí. Tady jsem se nemohla začíst a prokousat se první polovinou knihy byl fakt boj. Jsem docela zklamaná

08.05.2023 3 z 5

Ticho ve tmě Ticho ve tmě Darcy Coates

Závěrečný díl měl o něco menší spád než díl předchozí. Chvílemi připomínal spíš love story než klasické post-apokalyptické čtení. Za mě je ale celá série vydařená a přečetla jsem jí jedním dechem

02.05.2023 4 z 5

Šepot v mlze Šepot v mlze Darcy Coates

Třetí díl byl zatím absolutně nejlepší. Děj má spád. Celou cestu jsem prožívala s Clare a Dorranem. Knížku jsem přečetla jedním dechem. Jsem moc zvědavá na závěrečný díl

30.04.2023 4 z 5

Výkřiky v temnotě Výkřiky v temnotě Darcy Coates

Druhý díl byl mnohem lepší než první. Děj měl opravdu spád a celou cestu jsem prožívala společně s Clare a Dorranem. Knížka se čte opravdu dobře. Jsem zvědavá kam se bude příběh vyvíjet

29.04.2023 4 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Apokalypsu jako žánr úplně nemusím, ale v podání Clare a Dorrana se mi docela líbila. Knížka se čte opravdu dobře. Oběma jsem celou dobu držela palce a jsem zvědavá na další díl

26.04.2023 3 z 5

Kniha noci Kniha noci Holly Black

Motiv magických stínů byl super. Jen jsem se úplně nemohla začíst a místy mi děj přišel trošku rozvláčný. Hlavní postavy Charlie a Vience nejsou žádní svatoušci ale budou se vám líbit.

24.04.2023 3 z 5

Lovec Lovec Jack Heath

Druhý díl byl zbytečně překombinovaný. Asi by stačila jedna vyšetřovací linie a navíc zůstává spousta nezodpovězených otázek. Lehce polepšený Timothy si stejně nemůže odpustit pár nechutnějších scén. Dojem z knížky je hodně rozpačitý

15.04.2023 4 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Zrovna jsem knížku dočetla a jsem trošku na rozpacích, děj, zápletka a Timothy jsou super. Knížka má spád, je tady spousta zvratů, ale nějak se nemůžu přenést přes ty masožravé scény. Rozhodně nic pro slabší povahy

13.04.2023 4 z 5

Podezření Podezření Brianna Labuskes

Postava Gretchen není klasickou vyšetřovatelkou, ale mě se její postava líbila. Její neempatický pohled je originální a dává knížce náboj. Střídání pohledů jednotlivých postav a časové prostřihy vás nutí být ve střehu. Přivítala bych další pokračování

11.04.2023 4 z 5

Dotek viatáru Dotek viatáru Kristina Waagnerová

Než jsem se dostala ke druhému dílu chvíli to trvalo, ale musím říct, že druhý díl byl mnohem lepší než první. Líbí se mi, že Isarell mění a začíná si dělat věci po svém. Děj má opravdu spád a knížka se skvěle čte. Moc se těším na další díl

08.04.2023 4 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Moc se mi líbí prolínání děje z ostrova a pátrání v současnosti. Od knížky jsem se nemohla odtrhnout. Čekalo mě i pár dějových překvapení. Nic nemusí být, jak se zdá

08.04.2023 4 z 5

Umění smrti Umění smrti David Fennell

Grace je chytrá a ambiciózní vyšetřovatelka, která se jen tak nenechá odradit. Díky svému týmu rozpletá případ tajemného umělce. Vrah je blíž než se může zdát. Doufám, že můžeme čekat další díl

03.04.2023 4 z 5

Co za světla není vidět Co za světla není vidět Kerstin Gier

Taková fantasy romantika spíš pro mladší čtenáře. Matylda a Quinn jsou hodně zajímavá dvojka a vcelku dobře se doplňují. Koření tomu dodávají víly a další mystické bytosti z jiného světa.

28.03.2023 3 z 5

Mlčet jako hrob Mlčet jako hrob Lone Theils

Skvělé čtení stejně jako předcházející knížky. Příběh má spád a děj je napínavý od začátku do konce. Samozřejmě nechybí ani pár překvapení. Nora mě opravdu baví

24.03.2023 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Josie má spoustu vlastních strašáků a problémů, ale i přesto se snaží rozplést zamotaný případ zmizelé dívky, která není jediná. A jak se ukazuje během vyšetřování, věřit nesmí nikomu

20.03.2023 4 z 5

Vězeňkyně koruny Vězeňkyně koruny Jeffe Kennedy

Taková rychlovka na jedno nebo dvě odpoledne. Knížka velmi detailně popisuje zákulisí na císařském dvoře a všechny intriky a plány jak manželek, dětí i císaře. A jak je těžké se vymanit ze zaběhnutých pravidel

17.03.2023 3 z 5

Sekta Sekta Mariette Lindstein

Dlouho jsem se odhodlávala než jsem začala knížku číst. Téma sekty není zrovna pohodové čtení. Je zajímavé sledovat co všechno si nechá hlavní hrdinka Sofie líbit a co všechno je ochotná snášet než se jí otevřou oči. Šikana a ponižování jsou na denním pořádku

15.03.2023 4 z 5

Únikovka Únikovka Marc Meller

Taková hodně čtivá knížka. Nečekejte žádné komplikované zápletky, ale děj má spád a prožíváte ho spolu s postavami. Myslím, že by z toho byl dobrý film

09.03.2023 3 z 5