dubakm dubakm komentáře u knih

Fikce říznutá dějepisem, humorem a psychologii postav. Četla se lehce, ale k mým top knihám ji rozhodně řadit nemůžu.

23.07.2014 3 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Romantická vsuvka mi vůbec nevadila, naopak , byla hezkým kontrastem k mrazivému tajemství minulosti. Kniha se četla lehce, opisy míst i osob byly důkladné, ale ne zdlouhavé. Určitě doporučuji.

18.07.2014 4 z 5

Lži Lži Táňa Keleová-Vasilková

Příběh byl zajímavý, reálny, ale otočení povahových rysů Violy i Viktora bylo až moc násilné,nelogické a hodně málo pravděpodobné. Nebo jsem se naštěstí s tak velkými otočeními povah nestřetla.

21.06.2014 3 z 5

Manželka, která utekla Manželka, která utekla Tess Stimson

Kniha o tom, že žádný z nás není jen ,,černý nebo bílý", špatný nebo hodný, každý tu svou pravdu vidíme ze svého uhlu a bez kompromisů to v životě nejde.Jo, jo, žádne duhy a jednorožce nám naší životní cestu neulehčí :-)) Kniha se četla dobře, určitě přečtu i nějakou další od p. Stimson.

03.06.2014 4 z 5

Mafie matek Mafie matek Kerstin Gier

Vtipná kniha o společenství supermatek, které jsou vším možným, jen ne tím, čím se prezentují. Ty jejich emaily neměli chybu, tam to vzájemným pochopením a tolerantností jen sršelo :-)))

26.05.2014 4 z 5

Deset žen Deset žen Marcela Serrano

10 žen, 10 osudů, 10 životných cest, 10 vítězství, 10 proher a ukrývají se v nich životy dalších milionů lidí.

15.05.2014 4 z 5

Úžasná knížka o cestě životem nejhoršího psa na světě, který byl zároveň i tím nejúžasnějším přítelem a společníkem pro Johna a Jenny. Viz kniha: Za to, co jsme za našeho psa a zničené věci utratili,bychom si mohli koupit malou jachtu.Ale na druhou stranu, kolik jacht vás bude čekat celý den za dveřmi, až se vrátite? Kolik z nich bude žít pro chvíli, kdy vám budou moci vylézt na klín nebo s vámi sjet kopec na sáňkach a lízat vám obličej?
Určitě si někdy najdu čas i na film.

05.05.2014 4 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Co pořád psát o knihách, které vás tak pohltí, že je přečtete během dne? Katko, piš ty knihy delšíííí :-)) Další hezký příběh, okořeněný humorem, romantikou i správnou dávkou napětí. Tyrkysová a lososová barva se i u nás doma mění na zelenou a růžovou, holt většina chlapů má nízké spektrum barevnosti. A ještě musím vyzvednout fakt, že v knize se nezapomína ani na aktéry předchozích dílů,za což autorce moc děkuji. Budu se těšit na další určitě skvělou knihu.

11.04.2014 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Tak kukačka dočtena a napsano a podtrženo: líbila se mi. Opravdu nečekejte rozsáhle krvetřískajíci nesbovské detektívky, tady jde o klasické psychlologické rozuzlování kriminálniho činu. Skvěle popsané osoby, dialogy , tohle Rowlingová opravdu umí. Budu se těšit na další setkáni s Robin a Cormoranem.

11.03.2014 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Takže asi takhle: četla se celkem rychle, dokonce jsem se u ní i zasmála, ale nějaký veliký WOW efekt se nekonal. Nevím, možná až budu mít tu,,bitch" angínu za sebou, tak změním názor ( ale pravděpodobně ne). Vadil mi celkem drsný slovník, který se táhl celou knihou, opakujíci se vtipy (někdy je méně opravdu více) a prostě něco mi tam hodně chybělo (nebo přebývalo?) Ale své nadšené diváky si určitě najde.

03.03.2014 3 z 5

Amelia Earhartová Amelia Earhartová Jennifer Lesieur

,,Jak se rodí hrdinové? Kdysi z Jupiterova stehna, dnes z televízní obrazovky. Před sto lety musel člověk vykonat něco velkého, nového, nebezpečného. Mít dost štěstí, aby z toho vyšel živý a užil si slávy. A nenarodit se jako žena "
Amelia Earhartová měla život plný výzev, které ji táhly k výšinám. Chtěla tak uniknout předem nalinkované existenci lidí připoutaných k zemi. Své poslední tajemství ale svěřila mořským hlubinám.

08.04.2019 4 z 5

Rozený svůdce Rozený svůdce Susan Elizabeth Phillips

Skvěle jsem se u ní pobavila. A tím vlastně splnila vše, co jsem od ní čekala. Vtipná, čtivá a romantická :-)

25.02.2016 4 z 5

Rozkoše léta Rozkoše léta Evie Hunter (p)

Odstíny po páté, po šesté, po sedmé........ A přitom to mohl být hezký, jemně erotický román pro ženy, nebýt toho ,, bratříčkování" a napodobování jiných erotických sérií.

03.11.2014 3 z 5

První kniha Vikinga Vika První kniha Vikinga Vika Runer Jonsson

Četla jsem jí své nemocné dcerce a obě jsme se u ní skvěle pobavili. Prý ji příště musíme číst znova :-))

22.10.2014 5 z 5

Návrat Pařížana Návrat Pařížana Julia Stagg

Třikrát padnout někomu k nohám-řízení osudu, náhoda nebo láska ? No, asi záleží na osobě vlastníci dotyčné nohy ,Fabiene :-))))

22.10.2014 3 z 5

Zbožňuju Paříž Zbožňuju Paříž Lindsey Kelk

Rychlá oddechovka, kde jedinou změnou oproti prvnímu dílu je pouze lokace- z NY do Paříže :-)

20.10.2014 3 z 5

Údolí havranů Údolí havranů Barbara Erskine

Moje prvotina od p. Erskine a určitě ne poslední její kniha. Úžasně čtivá ( jo, jo, číst do 4.hod rána a vstávat v 7. hod je opravdu znamením čtivosti, né mé posedlosti ), nádherně vykreslujíci scenérie Říma i,,Keltské anglie" a s působivým dějem přelínajícim součastnost s minulostí. A evidentně p. Martin není jediný, který odpratáva z cesty oblíbené osoby ve větším než malém množství :-) Rozhodně doporučuji .

18.10.2014 4 z 5

Krvavý písek Krvavý písek M. T. Majar (p)

Tak druhý díl byl těmnější, drsnější a paradoxně nejtěmněji tam vyzníval zástupce homo sapiens. Konec byl pochopitelný, Tori se prostě upnula k pocitu bezpečí a ten pro ní, v daný moment, představoval jen jeden z nich-vzhledem k předchozím zvratům. To ovšem neznamená, že se vše nemůže změnit, a já se na další díl rozhodně těším, protože.....

12.10.2014 4 z 5

Znamení vlka Znamení vlka M. T. Majar (p)

No jo, p. Majar nepíše žádné sladké lovestory, ale ty snad ve světě supernatural ani neočekávame. Drsný svět si přirozeně žádá pravý opak Twilight ságy :-)) , pro sladké řečičky není ve světě lycas místo. Ale hvězdičku jsem musela ubrat, Ruben jako alfa byl ....hm.. na vyštěkání :-)

11.10.2014 4 z 5

Kde končí řeka Kde končí řeka Nora Roberts

Čtivá kniha střídajíci romantické části s napětím a gradujíci v překvapivý závěr. Budu se muset poohlídnout po další tvorbě p. Roberts.

04.09.2014 4 z 5