Dousabel Dousabel komentáře u knih

Ctitel Ctitel Charlotte Link

Já mám trochu problém s knihy od CH. L., protože můj zájem většinou v polovině knihy trochu opadne. Možná kdyby to bylo aspoň o trochu kratší, vždycky mám po dočtení její knihy tak trochu rozporuplné pocity, jestli se mi to líbilo, nebo ne. Každopádně chtěla jsem dát původně 3 hvězdy, ale ten závěr je přece jen velice napínavý, tak nakonec tu hvězdu přidám :)

10.07.2016 4 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Je to krásné, je to uklidňující, je to romantické a pohádkové a proč by se to, safra, nemohlo stát ve skutečnosti? :) Jojo má neskutečný dar, aby se člověk díval po přečtení jejích knih na svět mnohem optimističtěji a veseleji. Miluju ji a miluju ten krásný pocit z každé její knihy, snad krom Než jsem tě poznala... A oceňuji i dokonalý překlad, to taky udělá své!
Myslím si, že tato paní spisovatelka by dokázala udělat ten nejkrásnější příběh i z příbalového letáku na nějaký lék, nebo z návodu na použití vysavače :o))))

28.06.2016 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Úžasné! Ať už bravurně vykreslenou atmosférou, tajuplným prostředím, krvelačným monstrem, archaickým jazykem, nebo samotným Sherlockem, opravdu úžasné! I když je ten legendární pan Holmes sebestředný namyšlenec, genialita mu upřít rozhodně nelze, a s ním samozřejmě i siru Doylovi :) Jediné, co mi trochu kazilo dojem z knihy, rozhodně doporučuji nečíst v létě, ale ideálně uprostřed ponurého podzimu, při mlze a uprostřed močálů :o)

19.06.2016 5 z 5

Sladké odpuštění Sladké odpuštění Lori Nelson Spielman

Strašně milá a příjemná kniha. Takové typické dovolenkové čtení, myslela jsem si, že děj bude lehce předvídatelný, ale přece jen obsahuje pár zvratů, které mě během čtení opravdu překvapily a vyrazily mi dech. A celý ten nápad s odpouštěním vůbec není špatný, sice bych nevolila zrovna tuto formu, ale po dočtení jsem si sáhla do svědomí a určitě by se našel někdo, koho bych i já poprosila za odpuštění, či bych ráda přijala omluvu. Moc pěkná a svým způsobem velmi uklidňující a smiřující knížka :)

18.06.2016 4 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Naprosto skvělý pychothriller. Autor si s námi pohrává jako kočka s myší, nejdříve nám nabídne Tildinu verzi a člověk uvěří a představuje si ty největší a nejneuvěřitelnější konspirační teorie. Začínala jsem vážně uvařovat o existenci trollů:), navíc se od knihy od první strany nedá fakt odtrhnout. Druhá část s Danielem, mohla být opravdu delší, ale co opravdu oceňuji, je naprosto logické vysvětlení všeho, to se mi fakt líbilo. Navíc, kdyby byla tahle část delší, nevím, jestli by se mi vrátily panty zpátky, posledních 50 stran jsem četla s otevřenou pusou :D :D

13.06.2016 5 z 5

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Persephone, Seraphine a Juniper. Tak krásný příběh tří sester plný soudržnosti, lásky, ale také intrik a zrady. K mému překvapení jsem si nakonec nejvíce oblíbila Percy, příběh Edith a její matky byl pro mě spíše utrpení, mnohem více se mi líbily ty flashbacky do minulosti. Taky jsem si občas během čtení říkala, proč je to tak zdlouhavé, vždyť by se dala dobrá třetina vynechat a zkrátit, ale po dočtení jsem zjistila, že se mi po sestrách Blythových a jejich zámku vlastně docela stýská :)

11.06.2016 4 z 5

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

Spíše než samotný detektivní příběh se mi strašně líbil popis myšlení a vnímání člověka postiženého pokročilou Alzheimerovou demencí. Maud si nejde nezamilovat a prakticky celou dobu mi jí bylo hrozně líto. Samozřejmě jsem byla opravdu zvědavá, kam se poděla ta Elizabeth a co se stalo se Sukey, ta detektivní zápletka je napsaná výborně, do poslední chvíle jsem netušila, co se s nimi vlastně stalo.
Není to žádný nervydrásající thriller, spíše takové poklidné vyprávění a vzpomínání, žádná velká akce se tam neděje a chce se to přece jenom obrnit notnou dávkou trpělivosti s naší zapomnětlivou Maud, ale za to, jak je její postava napsaná, rozhodně plný počet!:)

29.05.2016 5 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Naprosto šílená a ztřeštěná pohádka pro dospělé, u které musím uznat, s odstupem pár dní po dočtení, že je v ní přece jen spoustu životního moudra :)
Odteď se na krávy, prasátka, krocany a vůbec na všechna zvířata dívám naprosto jiným pohledem :o)

26.05.2016 4 z 5

Černý úsvit Černý úsvit Rolf Börjlind

Ach jo, bude se mi po nich sakra stýskat, po všech!
Opravdu povedená severská trilogie, v posledním díle konečně vše dořešeno a vysvětleno, měli to opravdu geniálně promyšlené, klobouk dolů! Navíc oceňuji zápletku rasové politiky, která se stává v dnešní době čím dál víc aktuální.
Milí Börjlindovi, přeji Vám krásné, pohodové manželství, ať Vám to pěkně klape, šlape a pište, pište, pište... :o)

10.05.2016 5 z 5

Třetí hlas Třetí hlas Rolf Börjlind

Nevěřila jsem, že se jim tentokrát podaří, propojit všechny ty zdánlivě nesouvisející zločiny a přece jenom ano!:) Promyšlené to mají opravdu parádně, manželé Börjlindovi. Zase jsme se dozvěděli trochu více o životě Toma a Abbase, ale ještě toho zbývá hodně nezodpovězeno, navíc se přidává další tajuplná postava jak hrom - Luna :D Jsem zvědavá, jestli se v závěrečném díle dočkám všech odpovědí:)
Jinak ústřední příběh paráda, napnutá jsem byla jak kšandy, sice ty občasné, až něuvěřitelné náhody, jsou přece jen trochu přitažené za vlasy, ale já jim to všechno odpouštím:) Bohužel jednu hvězdu musím srazit za Olivu, která mě tentokrát dobré dvě třetiny knihy hrozně rozčilovala! :D

01.05.2016 4 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Paráda! Super thriller s geniálně propracovanou zápletkou a naprosto nečekaným rozuzlením! Na konci knížky mě čekalo opravdu velké překvapení, vůbec mě to nenapadlo! Opravdu, i při psaní knih platí, že ve dvou se to lépe táhne! :) Jdu se pustit hned do dalšího dílu.

27.04.2016 5 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Zatím rozhodně nejlepší porodní bába, kterou jsem četla, přece jen je mi 20. století bližší, než středověk, ale i tak, co se týče některých postupů velice pokroková :) Každý porod jsem prožívala s Patience, Bitsy i rodičkami, jako bych tam byla s nimi a radovala se z každého zdravého novorozence :)
I popis doby zdařile popsán, počínající rasová segregace, hospodářská krize, bída, hlad a stoupající všeobecná agresivita a strach.
Moc ráda si od této porodní báby zase přečtu :)

24.04.2016 4 z 5

Na velké planině Na velké planině Johan Theorin

Vůbec jsem netušila, jak moc se mi potom starém Gerlofovi stýská! A proto jsem byla ráda za každou, i když sebekratší, povídečku! Některé byly zábavné (smála jsem se hodně v povídce s labutí), některé byly příjemně strašidelné, jiné smutné, přiznám se, že asi dvě jsem zřejmě úplně nepochopila, ale všechny v sobě měly přesně tu tajuplnou atmosféru, kterou umí vykreslit jenom pan Theorin. Už jsem i odvykla stylu jeho psaní a díky této knížce se pustím do ölandské tetralogie brzy znovu:)

04.04.2016 4 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Docela mě udivuje zdejší nízké hodnocení, protože mě se to tedy velice líbilo! Napnutá jsem byla od začátku až do konce, vymyšlené i propracované mi to přišlo opravdu dobře a i autorčin styl psaní mi sedí. Možná to bylo na konci lehce kostrbaté, ale dopadlo to přesně, jak mělo a vysvětleno bylo vše poměrně zdařile. Rozhodně se nebudu bránit dalším počinům této paní autorky :)

26.03.2016 4 z 5

Kája Mařík. Kniha 1. Díl I.-III. Kája Mařík. Kniha 1. Díl I.-III. Felix Háj (p)

To by bylo na světě krásně, kdyby všechny děti lítaly po lese v budničkách, maminky jim pekly rozpíčky a vívance, občas na ně vytáhly rákosky (ale Kája byl bit zbytečně moc!), terefón by měl jenom pan Štulc a těch loupežníků bylo jenom pramálo!

Bála jsem se, že se mi v dnešní době už čtení Káji nebude tolik líbit, jako kdysi před 20 lety, ale bavilo mě to ještě mnohem více. Závidím tehdejší klidný, skoro bezstarostný život hajných a lesních, závidím Kájovi a Zdeni jejich čistotu, upřímnost i naivitu, kterou dnešní děti ztrácejí hrozně brzy. A jen doufám, že Kája Mařík se bude číst navěky, bude se předávat z generace na generaci a nikdy neupadne v zapomnění!

07.03.2016 5 z 5

Chlapec v kufru Chlapec v kufru Lene Kaaberbøl

Pořád jsem si při čtení říkala, proč má ta knížka hodnocení v modrých číslech, když to zase není až tak nepovedený počin. Zápletka poměrně originální, na tohle jsem vůbec nepomyslela, četlo se to docela dobře, až na ty zmatky a zbytečně moc postav a dějových linií na začátku. Ale konec mě teda totálně přesvědčil proč. Závěr příběhu je docela dobrý, ale vůbec nechápu, na co tam byl ten zářijový doslov? Má to nalákat na další díl? Nebo mi snad do knihy v tiskárně nevložili nějaké stránky? :)
Po dočtení musím uznat, že to celé působilo dosti kostrbatě a spíše mě těch posledních 6 stran docela rozladilo.

23.02.2016 3 z 5

Vražedná akademie Vražedná akademie Martin Olczak

Tak tohle mě opravdu velmi bavilo, super thriller se zajímavou zápletkou. Hlavní hrdinové na mě působili sympaticky a moc jsem jim fandila. A ještě oceňuji opáčko ze získání Nobelovek za literaturu, zjistila jsem, že mám velké nedostatky ve znalostech :)

23.02.2016 4 z 5

Čtenář z vlaku v 6.27 Čtenář z vlaku v 6.27 Jean-Paul Didierlaurent

Krásná knížka o nepředvídatelnosti osudu, nikdy nevíme, v kterém okamžiku se nám může život, i zdánlivě nějakou bezvýznamnou maličkostí, obrátit vzhůru nohama.
Moderní pohádkou bych sice toto dílko nenazývala, až snad na Zerstor 500, ten doufám opravdu není skutečný, stal se totiž i mou noční můrou:), ale spíše jemně vyprávěný příběh o tom, jak osud svedl dohromady jednoho obyčejného člověka, který miluje knihy a svou zlatou rybku a jednu obyčejnou slečnu, která dělá toaletářku a má neskutečný životní nadhled.

16.02.2016 4 z 5

Zmrzlinová královna Zmrzlinová královna Susan Jane Gilman

Jak už tu bylo psáno, první půlka popisující Malčino pohnuté dětství, dospívání a seznámení se s Bertem byla supr. Ale poté, co se z hlavní autorky stane posedlá kariéristka s touhou po bohatství, která se za každou cenu snaží dosáhnout svého a hlavně nahrabat, co nejvíce, ztratila veškeré mé sympatie. A nepomohlo jí ani to, že se v osmdesáti zhulí jako puberťák :) Holt, každý má jiné priority, já budu raději věnovat veškerý svůj volný čas sobě a rodině (a čtení:) )

16.02.2016 3 z 5

Pýthiiny rady Pýthiiny rady Erik Axl Sund

Patologická! Tohle slovo pro mě nejvíce vystihuje tuto trilogii. Je to patologické, divné, nechutné, zvrácené, ale musím uznat, že fakt geniálně vymyšlené. Jestli celý příběh měli pánové promyšlený hned od začátku, nebo se jim rozvíjel postupně, fakt klobouk dolů. Sedělo to snad do posledního detailu a závěr opravdu překvapivý, i když ne úplně podle mých představ :)
Pro silnější, otrlé a především bezdětné čtenáře vřele doporučuji!

07.02.2016 4 z 5