Doubravka1975 Doubravka1975 komentáře u knih

Štvanice Štvanice Lucy Foley

Skvělý, čtivý a napínavý psychologický možná ne úplně thriller spíš detektivka nebo něco mezi tím:):)
Téma hodně zajímavé, že stará dobrá přátelství nemusí být po časech úplně tak dobrá, jak se na první pohled zdá.
Ale podle názvu a obálky jsem si myslela, že se příběh bude ubírat úplně jiným směrem....

SPOILER
že na konci bude mrtvol o hodně vic

05.11.2023 5 z 5

Láska pro samouky Láska pro samouky Barbora Šťastná

I když mi Klára přišla v některých situacích zoufalá, je to vtipné a nenáročné čtení.
Nepřemýšlej o tom, co si o tobě myslí ostatní. Přemýšlej o tom, co si ty myslíš o nich

01.11.2023 5 z 5

Treblinka, slovo jak z dětské říkanky Treblinka, slovo jak z dětské říkanky Richard Glazar

Velké díky a obdiv panu Glazarovi, který přežil a pak sepsal a po roce 89 vydal svoje hrůzné vzpomínky na koncentrační tábor Treblinka v Polsku, o kterém by jsme se snad ani nedozvěděli. Opravdu jsem nikdy slovo Treblinka neslyšela a už vůbec nic o tom, že se jedná o druhý nejvražednější tábor v době holokaustu. Přežili pouze uprchlí vězni. A vzhledem k relativně krátké době provozu (7/1942 - 8/1943) a počtu obětí, Treblinka drží děsivý rekord v počtu zavražděných na jednom místě v historii lidstva....

30.10.2023 5 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Tak musím říct, že na rozdíl od Klekanice mě Vodník bavil o dost víc. Je to fakt dobrá, čtivá detektivka z našich luhů a hájů. Akorát jsem opět nepochopila , stejně jako u Klekanice, do příběhu motání tentokrát Vodníka, přijde mi to zbytečné:):) Jsem zvědavá na další díla a pokud se autorka inspirovala Kyticí od Erbena, tak tipují Štědrý večer:);)

24.10.2023 5 z 5

Má cesta za štěstím Má cesta za štěstím Karel Gott

Nejsem žádná velká fanynka Karla Gotta, ale jeho písně samozdřejmě znám a nevadí mi . Tuhle jeho autobiografii máme v knihovně od samého začátku vydání. Ale jsem si říkala, kdo se s ní bude tahat. Ale po přečtení autobiografie Martiny Formanové Skladatelka voňavého prádla, kde je větší půlka právě o K.G. jsem se hecla a na kole v košíku jsem si ji přivezla domů. A musím říct , že mě bavila. Je čtivá a zajímavá , doplněna pěknými fotografiemi. Akorát se s ní blbě manipuluje. Je hodně velká a těžká. Myslím, že i z tohoto důvodu není moc půjčováná ( aspoň u nás v knihovně)
Karel Gott je opravdu legenda a postava showbyznysu, která zpívala vždy a všude, ať se dělo co se dělo:)

24.10.2023 5 z 5

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

(SPOILER) Čtivá i když trošku divná, ale naštěstí krátká detektivka, odehrávající se v současnosti na Příbramsku s hodně drsným, překvapivým až šokujícím koncem.
Moc jsem nepochopila motání do příběhu Klekánici, přijde mi to zbytečné.
I když odkaz na Erbenovu Kytici tam asi je, že vina ( matka ) je krutě potrestána. Jsem zvědavá na Vodníka

19.10.2023 4 z 5

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

Taková jednohubka. Téma silné, ale napsáno jako delší povídka. Děj není vůbec nějak rozepsán.

17.10.2023 3 z 5

Zítřek ti nikdo neslíbil Zítřek ti nikdo neslíbil Kateřina Karolová

Jsou tři, Julie, Viktor a Patrik. Tři příběhy, tři osudy. Probudí se každý sám na neznámém místě, neví proč. Nic si nepamatují a něco je špatně....
Na začátku jsme všichni zmatení Julie, Viktor, Patrik a hlavně JÁ:):) Co, že se to děje? Co to všechno má znamenat? Od půlky do sebe všechno zapadá.
Skvělý, originální příběh, který je smyšlený, ale proč by to zrovna takhle nemohlo být.... Zítřek ti opravdu nikdo neslíbil !!!
Suprová obálka
Doma, teď jak něco někde zalupe, už bystřím....brr

16.10.2023 5 z 5

Jak jsem sebrala odvahu Jak jsem sebrala odvahu Barbora Šťastná

Kniha je o autorčiných pokusech jak vybočit z komfortní zóny a údajně vychází z její Šťastného blogu, který vůbec neznám. Téma hodně zajímavé, v některých situacích se člověk pozná, ale moc mě to nebavilo.
Moc pěkná obálka, kterou nakreslila Lenka Geislerová.
Určitě zkusím další knihy od autorky

16.10.2023 3 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Mini knížka objevena v knihobudce a jsem překvapena jak je malá a tenká, jen 97 stran, ale psaná formou divadelní hry a to já nemám ráda, ale jelikož příběh znám, tak jsem se do toho pustila a Super !

12.10.2023 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Skvělé mini povídky, myšlenky nejen o autech a za volantem.
"Strašně pěkné" také používám :):):)
Líbí se mi formát kroužkového bloku. A proč zrovna kroužkový blok, to se dozvíte hned na začátku:):)
Miluji své nudné Vánoce a nepřál bych si zažít nic z toho , co by obohatilo vánoční číslo ženského časopisu. Myslím, že mám šťastný život - a šťastné životy jsou svým způsobem nudné

11.10.2023 5 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Tak za prvé bych tohle dílo vůbec nenazvala hororem, je to spíš psychologické drama a za druhé až doteď jsem si myslela, že Frankenstein se jmenuje to stvořené monstrum. Na to že autorka tohle napsala roku 1818 a bylo jí tehdy 19 let, tak klobouk dolů, je to nadčasové dílo. Příběh totiž vůbec není o monstrech, ale hlavně o lidech. O jejich touhách, zodpovednosti a morálce a hlavně posuzovat a odsoudit někoho jen podle toho jak vypadá a přitom mu nedají jednu jedinou šanci....
Začátek teda divný, nezajímavý, než jsem pochopila , že ty dopisy vypráví mořeplavec a pak až zase na konec, který do toho zapadl

11.10.2023 5 z 5

Pan Theodor Mundstock Pan Theodor Mundstock Ladislav Fuks

Přes krkolomný začátek který ne a ne pochopit :):) nakonec vynikající a dokonalé i s tím tušícím a nakonec trochu jiným koncem.
Vše za mě napsali dokonale uživatelé Precim a DuncanIdaho.
Pan Theodor Mundstock je totiž praktický člověk, který má na všechno metodu.
Víte, celé tajemství spočívá v tom, nežít v žádných iluzích....vždyť je to ŠiMON

05.10.2023 5 z 5

Žena bez minulosti Žena bez minulosti Dominic Nolan

Téma zajímavé, ale moc mě to tentokrát nebavilo. Zvláštně napsaný dialogy, že jsem někdy vůbec nevěděla, kdo co říká. Abigail mi bylo líto, musí to být hrozný ztratit paměť, to si vůbec nedovedu představit

01.10.2023 3 z 5

Možná, možná ne Možná, možná ne Robert Fulghum

Skvělé, krátké úvahy a postřehy z autorova života.
MOŽNÁ - slovo, které nám ukazuje otevřené dveře a široké obzory

01.10.2023 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Vaše maminka byla za války v lágru? Ne ...za války ne....
Ufff...
Silné a těžké čtení. Příběh je inspirován skutečnými osudy politických vězeňkyň a jejich dětí v padesátých letech minulého století v Československu. Tyhle oběti komunistického režimu leží ve společných šachtách u severní zdi Ďáblického hřbitova v Praze.
O provokační akci Kámen na československých státních hranicích jsem doteď vůbec neměla ani tušení.
Velké díky a obdiv autorce
DOPORUČUJI
Mysleli jsme, že po válce bude už jen dobře, že budujeme lepší svět pro všechny. Jenže svoboda se nedá zdědit. Každá generace si ji musí vybojovat sama. Znovu a znovu !

27.09.2023 5 z 5

Sněhurka musí zemřít Sněhurka musí zemřít Nele Neuhaus

Pleť bílá jako sníh, vlasy černé jako eben a rty červené jako krev. Ano, to jsou charakteristické znaky pro pohádkovou Sněhurku. A ta musí zemřít.... Ale tenhle příběh není žádná pohádka, ale napínavá a čtivá detektivka od začátku do konce.
Vyšetřovací tým Pia Kirchhoffová a Oliver von Bodenstein, sympaťáci.
Tohle už je 4.díl série, tak se musím poohlédnout po dalších dílech

24.09.2023 5 z 5

Invaze 1968. Ruský pohled Invaze 1968. Ruský pohled Josef Pazderka

Posloucháno audio, skvěle zpracované a namluvené. Formou rozhovorů pohled několika Rusů na invazi Československa roku 1968.
Velký dík autorovi a všem zúčastněným.
Velký obdiv a respekt té statečně skupince lidi na Rudém náměstí 25.8. 1968....a ta naše československá vlastnoručně vyrobená vlajka na věznici je taky nejvíc....
Už jen z toho originálního rozhlasového vysílání mrazí....
1 hodina 55 minut
Vážení posluchači, zůstaňte u svých přijímačů, zůstaňte, setrvejte u svých přijímačů, za malý okamžik budeme vysílat mimořádně důležitou zprávu....
Všemu lidu Československé socialistické republiky, včera dne 20. srpna 1968 kolem 23 hodiny ....

20.09.2023 5 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Nejsem cílová skupina této knížky, ale byla v knihovně v oddělení pro dospělé a úsek humoristické. Zaujala mě obálka i název.
Mě osobně to vůbec vtipné nepřišlo. Je to drsné a bohužel ze života. Rodiče a Ben nesympatičtí, doslova na ranu. Babičky mi bylo líto, ale plyne z toho ponaučení jak pro děti, tak pro dospělé i pro babičky ( prostě nebýt nudná a být za každou cenu drsňačka)

15.09.2023 5 z 5

Ženy a knihy Ženy a knihy Stefan Bollmann

Knihy miluji dalo by se říct od narození a pořád jsem chtěla, aby mi někdo četl, čím jsem všem už pěkně lezla na nervy, tak jsem se radši naučila sama v 5 letech číst. Knihy a čtení je pro mě závislost a vášeň, asi doopravdy s následky :):):)
Čtivé, zajímavé literární zajímavosti a minulost čtení a knih za téměř tři století.
Doporučuji

15.09.2023 5 z 5