Doubravka1975 Doubravka1975 komentáře u knih

Milé, pohodové čtení. Stylem mi trochu připomíná Saturnina.
Vyhoď přítěž člověče! Hleď ať je tvůj člun života lehký, opatřený jen tím, co potřebuješ

30.07.2023 5 z 5

S kým mě bavil svět S kým mě bavil svět Marie Poledňáková

Vynikající autobiografie. Svůj vlastní životní příběh sepsala původně pro svého vnoučka Vašíka ( aby věděl co a jak bylo ....) naše vynikající režisérka Marie Poledňáková, autorka vynikajících filmů, které zná snad úplně každý.
Doporučuji
Někdy i se slzami v očích, lze najít příběh, kterému se lidi můžou smát.
Dramata a maléry začnou být s odstupem času zábavné, což je koneckonců podstata komedie.
Každý, kdo chce, ten umí psát. Umí napsat alespoň jednu knihu - a to příběh svého života, tvrdí Saroyan americký prozaik

28.07.2023 5 z 5

Cirkus Humberto Cirkus Humberto Eduard Bass (p)

Úžasný příběh zachycující tři generace cirkusáků a cirkusu. Při čtení se mi vybavovaly scény ze seriálu, který jsem viděla jen 1x, hned jak ho poprvé dávali v TV a že už je to let ...:):):)

19.07.2023 5 z 5

Balkán – Ráj svobodného cestování Balkán – Ráj svobodného cestování Marek Audy

Nedávno jsem byla na vynikající přednášce sympaťáka dobrodruha a jeskyňáře Marka Audyho, který bydlí v nedalekých Jedovnicích. Na přednášce probral a ukázal fotky z cesty celým Balkánem. Zde v knize je podrobněji popsaná cesta a objevování jeskyní Srbskem, Bulharskem, Černou Horou, Bosnou a Hercegovinou. A v plánu je Albánie, Kosovo a Makedonie, ale zatím prý nenapsal ani řádek....:):)
Luxusní fotografie

19.07.2023 4 z 5

Péct, milovat a žít Péct, milovat a žít Josef Maršálek

Josefa Maršálka obdivuji a znám z Tv od první řady Peče celá země a teď, po přečtení téhle ÚŽASNÉ autobiografie ho obdivuji ještě víc !
Super

17.07.2023 5 z 5

Varhaník z mrtvé vesnice Varhaník z mrtvé vesnice Danuta Chlupová

Silný, čtivý příběh z Karvinska 50. a 60. léta 20. století, který není rozebrán nějak do hloubky. Dvory, kde se příběh odehrává je vymyšlená obec, ale zároveň velmi reálná. Reprezentuje osud všech vesnic a městských částí v Karvinsko uhelném revíru, které lidé museli nuceně opustit kvůli těžbě uhlí. Všechna ostatní vesnice a města, která se v románu objevují, skutečně existují. Postavy a události jsou fiktivní, avšak historické a politické události jsou podle skutečnosti.
Doporučuji !!!
Krásná obálka
PS: manželův děda byl také zavřený v 50.. letech jako politický, na Borech. Také dral peří a prý když viděli letět vrabce, tak už jim prsty jely. Říkával :):) pak byl ještě přeřazen do Jáchymova do uranových dolů. A jinak to byl velký frajer, Muž s velkým M. Jsem ráda, že jsem mohla poznat ....

14.07.2023 5 z 5

Kdo o tom ví? Kdo o tom ví? Lesley Kara

Čtivý příběh plný démonů minulosti, závislosti, ale i nové naděje a lásky.
Astrid mi moc ze začátku sympatická nebyla, ale fandila jsem ji a držela palce, aby odolala a vydržela nepít.
Příběh se odehrává v městečku Flinstead, stejně jako autorčina prvotina Fáma, která je zde i zmíněná a líbila se mi o trošku víc. Ale i tak plný počet

10.07.2023 5 z 5

V Seattlu se nachází tančírna Century, kde jde o jediné. O tanec, hlavně o tango. Nezáleží na tom jakého jste věku, pohlaví, národnosti, náboženského vyznání či sexuální orientace. Je to místo setkávání, překonávání obav a objevování nových možností. Odehrávají se zde příběhy krátké, dlouhé některé končí zde, jiné pokračují i mimo tančírnu. Moc pěkné, zajímavé z části autobiografické čtení. Knížka je plná úžasných ilustrací, které namalovala manželka autora Willow Baderová. Moje první setkání s autorem a určitě ne poslední.
A jestli jste si všimli na obálce má tanečník jednu botu červenou a druhou černou. jsou to autorovy nohy a boty. A boty jsou pro tanec to nejdůležitější a autor má každou nohu jinou, takže si musí kupovat dva páry a nosit z každého jednu. A v obchodě měly jedny červené a jedny černé a tak si řekl proč ne! A nakonec se to ukázalo jako velmi praktické. Taneční mistr říká červená - černá a on ví kterou nohou má jít :):):)

07.07.2023 5 z 5

A život je tu! A život je tu! Petr Vurbs

Taková milá jednohubka.
Autor vtipné popisuje svoje zážitky, radosti a starosti, které mu narozením dcery obrátily život naruby.
Děti jsou největším vítězstvím, ale zároveň největším bojem

07.07.2023 4 z 5

Ani jsem netušila, že kamarád Toma, Huck má také svůj samostatný příběh. K loupání hrachu ideální odpočinková četba ušima. Super i když dobrodružství Toma se mi líbilo trošku víc

04.07.2023 5 z 5

Dobrodružství Toma Sawyera Dobrodružství Toma Sawyera Mark Twain (p)

Dobrodružství uličníka Toma Sayera jsem si matně pamatovala z dávno minulých let, ale teď jsem si pustila audioknihu k loupání hrachu. Super příběh

04.07.2023 5 z 5

Mých tisíc životů Mých tisíc životů Jean-Paul Belmondo

Jean - Paul Belmondo není můj nějaký veliký oblíbenec. Ale je to veliký oblíbenec mého taťky a i mého manžela a když dávají v TV nějaký film s Belmondem, tak to u nás jede (i doma u rodičů), takže všechny filmy s Belmondem znám i když u nich nesedím a nedívám se na ně :):):)
No, a je to hlavně veliký oblíbenec mého kolegy z práce. A ten tuhle biografii koupil své manželce na vánoce. A ta je na tom se vztahem k Belmondovi jako já :):):)
Nicméně knihu jsem si půjčila, že do ní aspoň nakouknu a musím říct, že čtení je to zajímavé....

04.07.2023 4 z 5

Vražda na hřišti Vražda na hřišti Catherine Shepherd

5. a poslední díl série Julia Schwarzová a Florian Kessler a opět povedený příběh, čtivé, krátké kapitoly. Děj není zbytečně překombinovaný, aktuální nesmrtelné téma závislosti.
Pěkná pohodová kriminální série - doporučuji

02.07.2023 4 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Vtipné a smutné, pravdivé a plné emocí a životních myšlenek + úžasné fotbalové prostředí. Britt-Marie je starší dáma, která vám není vůbec sympatická a pěkně vás štve, ale postupně zjistíte, že se někdy chováte jako ona :(:) a nakonec ji budete obdivovat a fandit jí. Konec jsem si přála jiný, ale i tak SUPER !!!
Když zavřete oči. Vybaví se vám všechna vaše životní rozhodnutí. A dojde vám , že jste se při nich vždycky ohliželi na někoho jiného nebo ....co by tomu řekli lidi ??
Všechno musí mít smysl. A když nemá, je nutné najit hned řešení

29.06.2023 5 z 5

Sešit s tátovými recepty Sešit s tátovými recepty Jacky Durand

Taková milá jednohubka nejen o vaření a touhách, ale hlavně o rodičovské lásce a vztahu otce a syna
- Člověk miluje jak nejlíp dovede. Rodičovství je to nejtěžší povolání.
- Ale já čas neztrácím. Chci všechno: číst, psát i vařit

27.06.2023 5 z 5

Sexy dorty Sexy dorty Josef Maršálek

Když jsem si půjčila z knihovny všechny knihy co tam byly Josefa Maršálka, teda kromě té jediné, kterou jsem si chtěla půjčit ( Péct, milovat, žít), tak jsem je vzala do práce, aby jsme si s kolegyní mohly o přestávce listovat a prohlížet a ona mi tuhle hned zabavila a odnesla domů a pokusila se o jeden ze sexy dortů ( nahrálo tomu , že její syn měl zrovna narozeniny)
Chuťově byl vynikající. Jinak pečení je to teda vyšší dívčí , hlavně to zdobení. To pro mě není. Ale kniha moc pěkné zpracovaná a nafocená a úžasný prolog.

27.06.2023 4 z 5

Vražda s nápovědou Vražda s nápovědou Catherine Shepherd

4.dil série Julia Schwarzová a Florian Kessler a opět čtivé a zajímavé čtení. Příběh o jednom nepovedeném dětství a zvrácené výchově

26.06.2023 4 z 5

Staré pověsti české a moravské Staré pověsti české a moravské Alena Ježková

Když byli synové malí, tak jim Ježíšek nadělil pod stromeček tyhle srozumitelněji přepsané staré české pověsti od A. Jiráska

20.06.2023 5 z 5

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Mám ráda pověsti a legendy. A které že jsou nejlepší? No přece TY NAŠE ! STARÉ, ČESKÉ ! Mám je ráda od školní povinné četby. Knížku máme doma i sem tam poslouchám audio. Trochu nechápu to nízké hodnocení zde

20.06.2023 5 z 5

Frida Kahlo a barvy života Frida Kahlo a barvy života Caroline Bernard

O mexické malířce Fridě Kahlo jsem toho četla a viděla hodně a tak tady jsem nemohla odolat. Tak nádherná obálka a moc pěkné sepsaný její silný, životní příběh

16.06.2023 5 z 5