Doubravka1975 Doubravka1975 komentáře u knih

Moje sváteční pečení Moje sváteční pečení Josef Maršálek

Další krásná, inspirativní kniha plná receptů. Nemůžu pochopit, že stačily 4 dny k upečení a nafocení všech 60 receptů. Kniha je věnována sestřičce Zuzce.
- Udělejte mně i sobě radost a pečte.
S láskou, samozdřejmě
A tohle z knihy a každého receptu přímo sálá

16.06.2023 4 z 5

Moderní česká cukrařina Moderní česká cukrařina Josef Maršálek

V televizí pravidelně sledují pořad Peče celá země a v neděli ráno Buchty po ránu. A chtěla jsem si vypůjčit v knihovně knížku Josefa Maršálka Péct, milovat a žít, ale ta byla zrovna půjčená. Tak jsem si ji hned zarezervovala a vypůjčila si všechny ostatní co tam byly :):):)
Knížka krásně zpracovaná. Při prohlížení se člověku sbíhají sliny. Akorát v ingrediencích někdy je vejce na kusy a někde na gramy. Některé recepty na mě moc moderní. Mám radši klasiku a jednoduchost.
Knížka je věnována babičkam Josefce a Božence, protože bez nich by autor nebyl tam kde teď je. ÚŽASNÉ

16.06.2023 4 z 5

Ve správný čas na správném místě Ve správný čas na správném místě Peter Freestone

Hodně zajímavá a hodně obsáhlá autobiografie Petera Freestonea, od jeho dětství, mladí, 12 let života jako asistent Freddieho Mercuryho...... Nyní žije v České republice a své životní zkušenosti předává dál a po celém světě vzdělává mladé o HIV/AIDS. Pomocí projektu TFA (Titanik - Freddie - AIDS) jehož zakladatelem je sympatický mladý Čech Milan Devinne

12.06.2023 5 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Tohle že je napsané roku 1936 ? Nechápu ! Akorát mám tentokrát pocit, že se lidstvo nepoučilo a nikdy z historie nepoučí !!!
Úžasné a nadčasové dílo a stále aktuální !!!
Příběh pro mě těžký, vůbec jsem se nemohla začíst a moc to nechápala. Ale já nemám ráda a nečtu sci-fi :):)
Ale zkusila jsem audio verzi a předtím jsem si přečetla rozbor k maturitě na internetu a po poslechu jsem ještě objevila úžasný podcast Na potítku, kde pan David Jirsa mi všechno dovysvětlil
Doporučuji !!!
Rozhodně nemají duši. V tom se shodují s člověkem....

08.06.2023 5 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Velmi hezká a sympatická farářka Martina Viktorie Kopecká mě zaujala v soutěži Star dance a od té doby si chci přečíst tenhle její deník.
Skvělé a zajímavé čtení. Mám ráda tyhle moderní faráře a farářky
Žij teď a tady !!!

08.06.2023 4 z 5

Vražda v ledu Vražda v ledu Catherine Shepherd

3. díl série Julia Schwarzová a Florian Kessler a zase o trošku lepší a tentokrát mrazivější a propracovanější než předešlé díly. Zajímavé prostředí chladu a mrazu, výroba ledových soch.
Mnoho dívek sní o tom, že zazáří ve světle reflektorů. A některým se to splní ...

05.06.2023 4 z 5

Vražda bez soucitu Vražda bez soucitu Catherine Shepherd

2. díl série Julia Schwarzová a Florian Kessler a o trošku lepší a akčnější než 1. díl. Julii trápí noční můry 15 let staré rodinné tragédie a do toho se objeví ve svém autě mrtvá polocistka Kim....
Tak žádné velké zdržování a jdu hned na další díl Vražda v ledu

02.06.2023 4 z 5

Vražda na blatech Vražda na blatech Catherine Shepherd

1.dil série Julia Schwarzová a Florian Kessler. Kriminální komisař Florian Kessler vyšetřuje vraždu mladé dívky nalezené v bažině a patoložka Julia Schwarzová spolupracuje s policií a nejen, že mrtvoly pitvá a tím pomáhá dopadnout pachatele, tak se ráda plete do vyšetřování i mimo svoji pitevnu :)
Je to čtivé a zajímavé téma mayské kultury. . Duo Julia a Florian sympaťáci, tak jdu hned na druhý díl.
Série mě zaujala pěknými obálkami a že má jen 5 dílů

26.05.2023 4 z 5

Otec Otec Alois Jirásek

Skvělé rodinné drama o chamtivosti a hrabivosti

26.05.2023 5 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Psychologické drama ze života na malém městečku Jilemnice ( autorovo rodné město) odehrávající se na přelomu 19. a 20. století.
V Jilemnici jsem byla na výletě. Moc pěkné městečko. Nelíbí se mi tady ta filmová obálka. Nemám ráda Petra Čepka a ten jeho kukuč. Filmové zpracování jsem neviděla, ale obsadit Ivu Janžurovou do rolí Štěpky? Jsem si ji představovala úplně jinak. Zde je teda úplně obludně popsaná. Mě byla naopak Štěpka sympatická a fandila jsem ji a bylo mi jí líto.

19.05.2023 5 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Další skvělý, čtivý a napínavý příběh z pera mé oblíbené autorky. Podezřelí úplně všichni a pachatele jsem opět neuhádla.
Z těch terapeutických vsuvek psaných kurzívou jsem byla dokonale zmatená,
Super

14.05.2023 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Jestli je komunismus ráj, k čemu potřebujeme zdi, ploty a zákony, aby lidé neutíkali?

Jeden z nejsilnějších příběhů, co jsem kdy četla. Vůbec nic jsem nevěděla o životě v Rumunsku v letech 1970 - 80. Ani tuhle šílenou část nedávné minulosti. Pád komunistického režimu na konci roku 1989. Doteď jsem žila v domnění, že my Československo jsme byli poslední a po nás už jen Jugoslávie a Sovětský svaz. A že to probíhalo nějak podobně jako u nás. Celou dobu čtení mě mrazilo a hned na začátku jsem si musela na internetu vyhledat fakta ohledně situace roku 1989 v Rumunsku.
Vynikající obálka, poznámka autorky i obrazová příloha.
Toho jednoho informátora jsem tušila, ale i tak mi z toho zjištění na konci spadla brada a i slzy byly...a je mi jaksi těžko....
Doporučuji a navrhuji jako povinnou četbu úplně všem!!!

Neprozkoumaný život nestojí za to žít. Někdy je potřeba vyjít ven, když se chceme dostat dovnitř

10.05.2023 5 z 5

Martin Šonka: Můj let do nebes Martin Šonka: Můj let do nebes Robert Sára

Opravdu moc pěkný, životní, inspirující příběh

09.05.2023 5 z 5

Robinsonka Robinsonka Marie Majerová

Pěkný příběh. Moc se mi líbí to přirovnání k Robinsonovi. Robinson - Robinsonka.
Robinsonka byla v mládí moje hrdinka. Stejně jako já, tak i Bláža obdivovala Robinsona Crusoe, jak si musel poradit, aby přežil. Ona se bohužel ocitla v těžké životní situaci a musela si poradit, tak jako Robinson na pustém ostrově

09.05.2023 5 z 5

Moc pěkně a poutavě převyprávěn J.V. Plevou příběh Robinsona Crusoe, který ztroskotal na pustém ostrově

08.05.2023 5 z 5

Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli 2 Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli 2 Michaela Učňová

Pěkné druhé pokračování opět plné moudrých rad a mouder našich předků

05.05.2023 4 z 5

Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli Michaela Učňová

Dědeček a babička, to jsou králíci, slepice, sbíráni a hledání vajíček po celé stodole , husy, prase, pes, kočky, chození na trávu a do sena, trhání rybízu... a samozdřejmě vynikající štrúdl a vlastně všechno, no, prostě pohoda
Moc pěkně zpracovaná knížka plná dobrých rad a mouder, která se přenášejí z generace na generaci a je škoda na ně zapomenout. Navíc naši předkové byli samostatnější a soběstatnější, neplýtvali zdroji a žili v souladu s přírodou

05.05.2023 4 z 5

Knihovna mého srdce Knihovna mého srdce Freya Sampson

Moc milý, oddechový knihomolský příběh.
Miluji knihovny a hlavně tu našu !!!

05.05.2023 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Příběh je od začátku úplně divný a komplikovaný. Je to příběh o jedné nepovedené bankovní loupeži, prohlídce bytu a zajetí rukojmích a o mostu. Ale hlavně o lidech a jejich úzkostech a smutcích, ale i o lásce a naději i jak si pomoci navzájem.
Postupně do sebe všechno zapadá až po autorova slova poděkování. Ty mě teda úplně dostaly. Takže nakonec SUPER a doporučuji.
I kdybych věděl, že zítra bude konec světa, ještě dnes bych šel a zasadil jabloň.
Martin Luther

01.05.2023 5 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

V minulé knížce od autora a moje první čtená od něho Každé ráno je cesta domů delší a delší jsem se totálně ztrácela, ale pak jsem pochopila, že je to účelem knihy..... Ale tady jsem ztracená ještě víc a moc tomu nerozumím. Hrozně zvláštní příběh. Plno myšlenek a spíš filozofování o životě a smrti. Jak píše autor v úvodu je to prý příběh o záchraně života, jeho úvaha kvůli komu by byl ochoten zemřít a pro koho by byl ochotný obětovat život a jaký je v tom rozdíl. Mě to teda k žádnému přemýšlení nevede a žádné životní terno se nekoná, pardon

30.04.2023 2 z 5