Martin Šonka: Můj let do nebes

Martin Šonka: Můj let do nebes https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507355/bmid_muj-let-do-nebes-aQP-507355.jpg 5 17 6

Inspirativní příběh akrobatického pilota Martina Šonky, jenž se v roce 2018 stal mistrem světa respektované letecké série Air Race. Jeho cesta k absolutní světové špičce ale zároveň ukazuje, jak se vyplácí snít, protože i zdánlivě nereálné touhy mohou být - pokud tvrdě pracujete a jdete si za nimi - jednou naplněny. Obyčejný kluk ze Sezimova Ústí, jak o sobě rád říká, se prosadil v odvětví, v němž často rozhodují peníze. Navzdory tomu, že jeho maminka byla samoživitelka, on s bratrem spával v kamrlíku na košťata a Česko není pro velké sponzory atraktivní lokací, z něj vyrostl elitní světový pilot. A z anonymního muže se v tuzemsku stala respektovaná sportovní osobnost. Zpověď otce tří dětí zároveň doplňují rozhovory s jeho nejbližšími i s jeho velkými soupeři.... celý text

Pepa0216
Pepa0216
23.02.2024 4 z 5

Nejsem fanouškem leteckého sportu, ani letadel. Tento příběh je však hodně inspirativní a moc mě bavil. Sérii Red Bull Air race jsem sledoval poměrně často. Bylo to něco naprosto nevšedního a mít tam našeho pilota bylo skvělé. Kniha je inspirujicí pro každého, který chce v životě něčeho dosáhnout a má své sny a cíle. Škoda že už tato letecká série skončila, ale Martin Šonka září i v letecké akrobacii.

LenkaV.1
LenkaV.1
16.09.2023 5 z 5

Skvěle a čtivě napsaný příběh kluka, co vzhlížel k nebesům. Pílí, tvrdou prací a vírou ve svůj sen se nebes dnes a denně dotýká jako špičkový akrobatický pilot světového jména. Doplněno krásnými fotkami. Knížka (nejen) pro každého leteckého fandu i pro ty, kdo hledají inspirativní čtení. Mám ráda životní příběhy výjimečných lidí, tento nezklamal!

Doubravka1975
Doubravka1975
09.05.2023 5 z 5

Opravdu moc pěkný, životní, inspirující příběh

Svatoboj
Svatoboj
15.03.2023 5 z 5

Mix sebevědomí, dřiny, pokory, profesionality.. Fanoušek Martina v knize najde zajímavé postřehy a věci, které jinde nezazněly. I pro laika čtivé a se skvělými fotkami.

WexxAr-ka
WexxAr-ka
24.02.2023 5 z 5

Prijemne cteni, kde Martin vypravi svuj zivotni pribeh. Nekdy ma clovek smulu, nekdy jsou k nemu lidi nefer a jindy se vse zas obrati... Kazdopadne je dulezity jit si za svym snem :)

iveta3689
iveta3689
11.02.2023 4 z 5

Pěkné povídání. Na Martinu Šonkovi je vidět, jak se vypracoval po celoživotní práci. Netají se tím, že je hrdý na to, co dokázal, ale přesto je skromný a na vše kouká s nadhledem. Z knihy působí jako fajn parťák. Autor odvedl dobrou práci, že je text čtivý, snadno hltáte každé slovo.

Robert Sára
česká, 1980