Doubravka1975 Doubravka1975 komentáře u knih

Myš Bláža na cestě za blahobytem (Malované čtení) Myš Bláža na cestě za blahobytem (Malované čtení) Jarmila Léblová

Autorka této na první pohled pěkné dětské knížky na straně 20 popisuje sebevraždu hlavní hrdinky myši Bláže.... si dělá srandu nebo co to má jako být.....
Za mě NE !!!
NEDOPORUČUJI !!!
ODPAD !!!

26.08.2022 odpad!

Jedna z pěti Jedna z pěti Dagmar Digma Čechová

Skvělé, čtivé, ze života a k zamyšlení. Moc se mi to líbilo. Konec překvapení, pachatele jsem opět neuhádla :):)

26.08.2022 5 z 5

Před povodní Před povodní Anna Bolavá (p)

Třetí a závěrečný díl trilogie Do tmy. Před povodní tentokrát opravdu navazuje na předešlý díl Ke dnu, ale opět depresivní a smutné čtení, postavy psycho + navíc hororové prvky ( a z Milady je Miládka :)).
Dočetla jsem na sílu, jen abych věděla jak to dopadne, jinak jsem se docela ztrácela v ději a v noci měla hrozné sny.
Před spaním si přečtu jak cosi kdosi leze ze studny .... v noci spíme při otevřeném okně, jinak to ani v tomhle období nejde. Okno je v přízemí a vede na dvůr..., takže slyším i to co normálka slyšet nejde :):) A i my máme na dvoře studnu!! Ráno před půl 6 si mám jít okolo studny pod přístřešek pro kolo a jet do práce ...uff, a do práce jedu okolo dvou rybníků..... Další dny , teda noci se mi zdá pořád o vodě, do které asi co nevidět spadnu....
No, v každém případě celou trilogii doporučuji. Je to opravdu zážitek i když jsem to možná moc nepochopila :):)
1.dil Do tmy nejlepší, řadím mezi moje top

21.08.2022 3 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Volné pokračování knihy Do tmy, které se mi moc a moc líbilo, tak tady Ke dnu jsem se vůbec nemohla začíst. Je fakt, že jsem měla pořád plnou hlavu Anny Bartákové a jejího sběru , ale i tak, od začátku temné a depresivní čtení, vlastně celý příběh a všechny postavy. Postav zbytečně moc, těžko se v nich člověk orientuje. Návaznost na předchozí knihu , dohromady žádná.
Docela zklamání. Do dalšího dílu Před povodní se mi moc nechce

17.08.2022 3 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Krásný, úžasně napsaný, ale zároveň strašně smutný příběh Anny Bartákové, která svůj život zasvětila sbíráním léčivých bylin. Od teď když budu sbírat nějakou léčivou bylinku, tak si asi na Annu vždycky vzpomenu. Mám doma celou trilogii, takže jdu hned na volné pokračování Ke dnu.

Sbírání bylin ve velkém není pro slabší povahy. Anna Bartáková

17.08.2022 5 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Divný, smutný, depresivní příběh. Hlavní hrdina Nami mi hodně připomíná Santiega z knihy Alchymista, ale tam bylo aspoň plno filozofování (které moc nemusím:):) , ale tady hnus střídá ještě větší hnus. Poslouchala jsem jako audio a proto jsem vydržela do konce, ale i ten zklamání.
Ale určitě doporučuji a názor si udělejte sami

12.08.2022 2 z 5

Neskákejte z okna, když se zrovna nedaří! Neskákejte z okna, když se zrovna nedaří! Ivan Krejčí

Dobrá oddechová knížka

12.08.2022 4 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

1. díl série Případy Kate Burkholderové a úplně SUPER!!!
Čtivé a napínavé od začátku do konce a dost brutální na ženu autorku.
Kate a její pomocník sympaťáci a pro mě úplně neznámá komunita amišů.
Co nejdřív si musím půjčit následující díly.
PS: zde v zajímavostech čtu, že je i film. Tak to se určitě podívám a jsem zvědavá

09.08.2022 5 z 5

Píseň zítřka Píseň zítřka Alice Peterson

Silný příběh inspirovaný životem zpěvačky Alice Martineau, která se narodila s cystickou fibrózou ( CF). Příběh mě dostal, ale doslov autorky a Luka, Alicina bratra doslova rozsekal.
Alicino motto a vzkaz všem lidem s CF a i všem ostatním: " Tančete, zpívejte, milujte, smějte se, riskujte, nikdy se nevzdávejte, a hlavně, pamatujte, že záleží na každé vteřině."
Doporučuji všemi deseti, není to kniha o umírání, ale o jednou velmi výjimečném životě ️️️

30.07.2022 5 z 5

Třešně v rumu Třešně v rumu Michaela Janečková

Zajímavé čtení plné ironie, sarkasmu a absurdit o jedné cestě na Kubu. Autorka Míša - ročník 1988 a její děda ročník 1947 spolu + ještě 6 dalších důchodců jedou skoro na měsíční dovolenou na Kubu. Děda je navíc zarytý komunista a přes to nejede vlak a navíc cholerik.
Celou dobu čtení mě zajímalo jestli děda tuhle knížku četl a co na to říká a dostala jsem tip od jedné knihomolky z fb na podcast Jedno procento Miloše Čermáka a tak, teď už to vím a ani se nedivím.....:):):)
Doporučuji
Nakonec mě ještě zaujala myšlenka pochopení generace , která pořád tíhne k socialismu

30.07.2022 4 z 5

Muž z hodin aneb Proč se na podzim mění čas Muž z hodin aneb Proč se na podzim mění čas Vratislav Maňák

Kniha mě zaujala v knihovně na hromádce k zařazení do regálu a jelikož už nějaký čas dělám do hodin, tak to bylo jasné :):)
Super počtení a relax a lůžkovadlo by se mi moc hodilo a díky Leně vím, že nepřesný čas může někdy prospět

26.07.2022 5 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Obálka a anotace slibovala thriller se silným tématem, no, ale tentokrát teda nic moc. Už na začátku ( hned v první kapitole a i na obálce uvnitř je to napsané) se dozvíte jak to s padouchem dopadne. Pak se to docela táhne, nastávají trapné, nepravděpodobné a naivní situace. Ale tak na sílu jsem to dočetla, ne abych tentokrát věděla jak to dopadne, protože to už víme od samého začátku, ale jak to ta společná trojka vyřeší....no a ono se to vyřešilo samo, pane joo
Zklamání a ztráta času, možná jako oddechovka dobrý.

26.07.2022 2 z 5

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Kniha objevena v knihobudce. Hoši od Bobří řeky mě v dětství a mládí minuli. Já vyrostla na Timurovi a jeho partě. Skauti byli tenkrát zrušeni a nahradila je jiskra a pionýr, ale ono je to v podstatě to stejný. Zde Rikitan a jeho parta správných hochů a nesmrtelné lovení bobříků. Ti se lovili za každého režimu.
3x Lovu Zdar !!!

15.07.2022 5 z 5

Paměti kata Mydláře Paměti kata Mydláře Josef Svátek

Skvělé, zajímavé, poučné historické čtení .
Doporučuji

15.07.2022 5 z 5

Já už budu hodná Já už budu hodná Clara Weiss

Skvělé a napínavé a celé zamotané, že jsem až do konce normálka vůbec netušila . Možná trochu zbytečné a zdlouhavé pasáže o horkém počasí.
Pěkná obálka

10.07.2022 5 z 5

Opilé banány Opilé banány Petr Šabach

Oddechové čtení, příběh popisuje život v Československu v 80. letech 20. století. Vůbec jsem netušila, že kniha se stala předlohou filmu Pupendo, ale jak jsem četla, tak jsem si říkala "to už jsem asi někde viděla" nebo "to už jsem asi někde slyšela " :):):)
Moje první od autora a určitě ne poslední.
Na zadní straně knížky je recept na opilé banány, který určitě vyzkouším, akorát místo toho krému uvařím pudink:):)

10.07.2022 4 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Taková dobrá knižní mini jednohubka, ale určitě bych to nenazvala hororovou povídkou, ale bylo to čtivé a i napínavé a pro mě takový úvod Gillian Flynn před Ostrými předměty, Tmavými kouty a Zmizelou.
Člověk věří tomu čemu věřit chce a knížky jsou na chvíli, ptáci jsou tu napořád....

08.07.2022 4 z 5

Coura Coura Jana Bernášková

Začátek teda hrozný i jsem chtěla knížku odložit. Hlavní hrdinka Lucie a její Šedivka děs běs. Kiki neumí snad všechna písmena kromě R, ale jen ve slově prdel. Holky a jejich mluva plná vulgarismů docela síla. No a Karel jak oslovuje Lu raději bez komentáře atd.atd. Ale jak jsem četla pořád dál a dál, tak jsem si asi zvykla a dočetla až do konce. A přes tohle všechno je to čtivé a oddechové a nakonec se mi to líbilo. Autorka je známá herečka, já ji teda moc neznám, jen trochu ze seriálu Vyprávěj a docela mě tím vyjadřováním překvapila, ale příběh je to zajímavý a čtivý, takže Doporučuji

08.07.2022 4 z 5

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

Romantický příběh, ale na konci mi doslova spadla brada. Julianovo tajemství pro mě hodně silné téma.
Na konci vynikající doslov, ale POZOR číst až po dočtení příběhu, obsahuje spoilery, ale je tam upozornění

29.06.2022 5 z 5

Začátek Začátek Lenka Chalupová

Šest vynikajících, ale hodně silných povídek. Nejdrsnější pro mě byla a po přečtení zůstává první příběh Inky Majerové - Holka z krabice

29.06.2022 5 z 5