dominika2585 dominika2585 komentáře u knih

Vražedné pohádky Vražedné pohádky Andreas Gruber

Tak tohle mě neskutečně bavilo. Na Pieta van Loona odkazoval konec druhé knihy, proto mě nepřekvapilo, že se s ním v tomto díle setkáváme. Geniální Piet je rozhodně při síle, vše má promyšleno do nejmenších detailů a vždy se zdá, že je o krok napřed. Dozvídáme se také něco o Sneijderově minulosti a jeho spojení s Pietem. Podle mě asi nejlepší díl ze série, konec hodně překvapivý, o to víc se těším na další díly.

23.08.2022 5 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

(SPOILER) Začátek knihy byl pro mě takový o ničem. Sabina začíná studovat na akademii, nikdo jí tam moc nebere, v hodinách se učí o neobjasněných případech, které spolu na první pohled vůbec nesouvisí, ale Sabina v nich jistou spojitost vidí. Je ale jediná, a proto začíná zjišťovat informace na vlastní pěst. Vede jí k tomu touha přijít na to, kdo postřelil jejího přítele. Kniha se rozjíždí až v momentě, kdy Sneijder odjíždí vyšetřovat zločin a Sabina se ho rozhodne následovat. Pak už je to jedna velká jízda, případy se začínají propojovat s dalším případem ve Vídni a pachatel je blíž než by se zdálo.

08.08.2022 4 z 5

Polibek vítězů Polibek vítězů Marie Rutkoski

(SPOILER) Závěrečný díl trilogie mě opět nadchnul. Moje srdce poskočilo radostí, když se Arin vydal zachránit Kestrel do vězení, a málem se zastavilo, když Kestrel pronesla větu "Kdo jsi?".
Byla to dlouhá a trnitá cesta za znovuobjevením Kestreliných vzpomínek. Pasáže o válečném tažení a vymýšlení strategie mě moc nebavily, a že jich tam bylo požehnaně. Šťastný konec byl jistotou a já se na něj upřímně těšila. Celou sérii doporučuji.

08.08.2022 5 z 5

Zrada vítězů Zrada vítězů Marie Rutkoski

Tento díl byl za mě trochu slabší a celkově takový vycpávkový. Pletichaření na dvoře mě moc nebavilo. Z nových postav jsem si oblíbila prince Verexe, který na začátku vystupoval jako úplně jiný člověk, než se z něj v průběhu knihy stal. Na závěrečný díl se těším.

08.08.2022 4 z 5

Kletba vítězů Kletba vítězů Marie Rutkoski

Od začátku roku jsem dávala přednost spíše detektivkám, takže toto je letos moje první fantasy kniha. A byla jsem mile překvapená. Přečteno jedním dechem, postavy jsem si zamilovala a hned se pouštím do dalšího dílu.

13.06.2022 5 z 5

Šílenství Šílenství John Lutz

Další skvělá detektivka s Quinnem v hlavní roli. V sérii se sice najdou i lepší díla, ale rozhodně stojí za přečtení. A pokud čtete sérii s Quinnem hezky od začátku, je naprostou nezbytností.

13.06.2022 4 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Skvělá detektivka, šokující mordy a dvojice vyšetřovatelů, která nemohla být víc rozdílná. Kupodivu i přes jeho chování jsem si Sneijdera oblíbila a těším na další pokračování.

13.06.2022 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Přečteno jedním dechem. Odhalení pachatele mě šokovalo, sázela jsem na někoho jiného. Sympatické postavy, příběh byl napínavý, měl spád a nechyběla akce. Určitě se podívám také na seriál natočený podle této knihy a jsem zvědavá na srovnání.

11.04.2022 5 z 5

Šílená hra Šílená hra Sebastian Fitzek

Kniha mě bavila, ale už jsem od autora četla i lepší. Zajímavý námět, příběh má spád a celkem sympatické hlavní postavy.

11.04.2022 4 z 5

Lovec očí Lovec očí Sebastian Fitzek

Úplně bych to nenazvala volným pokračováním. Doporučuji si prvně přečíst Sběratele očí, jinak budete mít v příběhu slepá místa. Kniha se četla jako vždy velmi době, především díky krátkým kapitolám a stupňujícímu se napětí. Závěr mě šokoval. Tohle Fitzek umí.

10.01.2022 5 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

Další kniha od autora, kterou nemohu ohodnotit jinak než plným počtem hvězd. Přečteno během jednoho odpoledne. Příběh je o to víc mrazivý, jelikož cílem zabijáka jsou malé děti. Pachatele jsem ze začátku neodhadla, začalo mi to být jasné až na posledních stránkách.

08.01.2022 5 z 5

Zvrat Zvrat John Lutz

Náš pachatel byl tentokrát opravdu zvrácený. Čtení mě bavilo, knihu řadím zatím k těm nejlepším ze série. K Lutzovým knihám mám jen jednu výtku. Moc mordů za sebou, téměř žádné důkazy, a pak najednou, jakoby zázrakem, dopadení pachatele. Je to něco, na co je potřeba si zvyknout. Mezi jednotlivými díly si raději dávám vetší pauzy.

08.01.2022 5 z 5

Poslední důkaz Poslední důkaz Jeffery Deaver

Nebylo to špatné čtení. Jsem ráda, že jsem mohla poznat Russella a že se Shawem navázali alespoň nějaký vztah. Každopádně mě více baví když Colter pátrá po pohřešovaných osobách jako lovec odměn. Toho jsem v tomto díle tedy také dočkala, ale bylo to jaksi posunuto do pozadí.

05.01.2022 4 z 5

Ani mrtvá, ani živá Ani mrtvá, ani živá Ursula Poznanski

Za mě byla tato kniha o ničem. Mnohem raději bych četla o gangu, kterého se Carolin tak obávala. To by podle mě bylo mnohem poutavější.

01.01.2022 2 z 5

Bohové a monstra Bohové a monstra Shelby Mahurin

Třetí díl je hvězdným zakončením skvělé série. Když mi na konci druhého dílu došlo, co se stalo s Lou, byla jsem naštvaná a doufala jsem, že to nebude trvat dlouho než Reidovi a ostatním dojde, že je něco hodně špatně. Naneštěstí, když byl jeden problém vyřešen, objevil se další. To co následovalo po tom, kdy Reid použil při setkání s Morgan magii, aby Lou ochránil, mi zlomilo srdce. V této sérii jsem měla tento pocit už podruhé. Konec knihy mě potěšil, přesně v takový jsem doufala.

31.12.2021 5 z 5

Krev a med Krev a med Shelby Mahurin

Kvůli negativním recenzím tady jsem se druhého dílu trochu obávala. Nakonec mě ale bavil, jen ne tak moc jako ten první. Podle mě byla kniha jakousi výplní této série. Hlavním úkolem bylo sehnat spojence, kteří s našimi hrdiny budou bojovat ve válce proti Morgan. Nejvíce mě asi bavilo setkání s vlkodlaky. Líbilo se mi, že spojenectví nebyla zadarmo, ale Lou a Reid si je museli nejdříve zasloužit a vybojovat.

31.12.2021 4 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

(SPOILER) Kde jen začít. Louino vyjadřování mě ze začátku dost štvalo. To jak byla neustále sprostá se mi k ní z počátku vůbec nehodilo. Potom, když už jsem jí trochu víc poznala mi to k ní naopak sedlo a dost jsem se u čtení i nasmála. Co se týče manželství mezi Lou a Reidem. Jak se říká, protiklady se přitahují. Bavilo mě sledovat, jak se z nevraživosti a nenávisti stává láska. Když se Reid dozví, že je Lou čarodějnice a zlomí jí srdce, zlomil tím kus i toho mého. Doufala jsem v dobrý konec, kterého se mi nakonec dostalo. Hned se pouštím do druhého dílu.

15.12.2021 5 z 5

Pět temných osudů Pět temných osudů Kendare Blake

Ze začátku jsem měla trochu problém si vzpomenout jak to přesně končilo v minulém díle a kdo je kdo z vedlejších postav, protože už je to nějakou dobu co jsem četla třetí díl. Netrvalo to ale dlouho a za chvíli se mi vše vybavilo. Ve třetím díle mě nejvíce bavily kapitoly s Jules. V tomto díle mě naopak nejvíce bavila Mirabella a její pátrání po tom, co se stalo její sestřičce. Celá série je super a moc jsem si ji užila.

15.12.2021 5 z 5

Dárek Dárek Sebastian Fitzek

Zajímavé téma, zatím jsem nečetla žádnou knihu, kde by byl hlavní postavou analfabet. Bavilo mě postupné rozkrývání Milanovy minulosti. Myslím, že i proto, že byl Milan tak zajímavá a zvláštní postava, jsem knihu zhltla na jeden zátah. Autorův styl psaní mi moc vyhovuje, krátké kapitoly vnímám jako velké plus. Musím ale přiznat, že Fitzekovi knihy z psychiatrického prostředí jako byly Pacient nebo Terapie mě bavily o chlup více.

22.11.2021 4 z 5

Komunita truchlících Komunita truchlících Jeffery Deaver

V Deaverově případě je to snad poprvé, co jsem zklamaná. Nezačalo to špatně, ale v momentě, kdy začal Colterův pobyt v nadaci, se příběh začal natahovat. Eli a jeho přívrženci mi lezli celou knihu na nervy, trocha akce nakonec můj dojem z knihy mírně vylepšila. Nejvíc překvapivým momentem pro mě byla proměna postavy Victorie. Další díl si přečtu, ale už teď je jasné, že na sérii s Lincolnem Rhymem Colter nedosáhne. Deaver si nastavil laťku příliš vysoko a teď jí sám nemůže přeskočit.

18.11.2021 3 z 5