dominika2585 - Příspěvky

NaslouchačNaslouchačP. Stehlíková

Čtu většinou detektivky nebo thrillery, ale po přečtení anotace a po tak kladném hodnocení tady, jsem si řekla, že zkusím jednou něco trochu jiného. Ze začatku mi trochu trvalo se začíst a zapamatovat si význam všech nově používaných slov. Ale než jsem se nadála, příběh se mi dostal pořádně pod kůži a já nemohla přestat číst. Autorka dokázala vytvořit úplně nový svět, originální prostředí a postavy, které si zamilujete a během cesty s nimi budete cítit jak strach tak i radost. Hodně mě zklamalo, když jsem zjistila, že už mi zbývá pár posledních stránek a ještě víc jak vlastně příběh neúplně skončil. Už se těším na pokračování! :)

27.04.2017

VolavkaVolavkaS. J. Bolton

U knihy Už mě vidíš mi chvíli trvalo než jsem se začetla, ovšem v tomto případě jsem se do děje dostala hned během několika prvních stránek. Líbilo se mi zasazení příběhu do Cambridgského prostředí i jakým směrem se celý příběh vyvíjel. Sebevraždy studentek, které vyhledávaly až poněkud zvrácené způsoby odchodu. A i přesto, že nemám ráda lásku a romantiku v knihách, tady jsem pořád doufala kdy se ti dva - Lacey a Mark - dají konečně dohromady a přiznají co k sobě cítí. Kdo nakonec stojí za všemi záhadnými sebevraždami jsem netušila ani v nejmenším a tím spíš jsem byla překvapená, když se mezi hlavními aktéry objevila i postava, o které jsme v podstatě vůbec nic nevěděli a v příběhu nám naoko hrála spíše vedlejší roli. Opět poněkud otevřené zakončení příběhu vyžaduje okamžité přečtení dalšího dílu!

08.05.2017

Vzkaz v láhviVzkaz v láhviJ. Adler-Olsen

Pro mě zatím nejlepší díl. Případy, které se týkají zmizení dětí mě vždycky dostanou. Opět se setkáváme s morousem Carlem, s Asadem, který má kolem sebe najednou mnohem více tajemství a s asistentkami Rose a Yrsou, které dokáží pěkně zamotat hlavu. V příběhu nechybí napětí a akce. Na své si přijdou i milovníci super zběsilých jízd noční tmou. Na příběhu se mi hrozně líbilo sledovat minulost našeho vraha, která ho tak silně ovlivňuje i v přítomnosti. Téma náboženských sekt mi není úplně blízké, ale bylo zajímaví si představit, jaký mají tito lidé způsob života. Doporučuji!

05.03.2018

Dvůr mlhy a hněvuDvůr mlhy a hněvuS. J. Maas

Nemám slov. Už dlouho mě nějaký příběh neoslovil jako tento. Myslela jsem si, že první díl byl naprostá bomba, a že bude těžké ho překonat. Nebylo. Dvůr mlhy a hněvu má všechno, co by podle mě skvělá kniha měla mít. I když se v knize najdou i nějaká ta klišé jako milostný trojúhelník, mě to vůbec nevadilo. Musím říct, že ani jednu stránku jsem se nenudila a po téhle jízdě se vrhám na třetí díl.

05.11.2018

Dvanáctá kartaDvanáctá kartaJ. Deaver

Pro mě trochu slabší rhymovka, ale za to vůbec ne špatná. Akorát mě úplně neoslnilo propojení 140 let starého tajemství se zavražděním mladé dívky. Na mě moc překombinované a trochu utahané, ale i tak stojí za přečtení :)

28.11.2016

ZabijáciZabijáciJ. Adler-Olsen

Mnohem lepší díl než Žena v kleci. Zajímavý příběh o školní smetánce, které, jak se zdá, projde úplně všechno. A k tomu jejich bývalá, trochu psychotická spolužačka, která touží po pomstě. Tato kniha má všechno, co by dobrá detektivka měla mít a jako bonus nabručeného Carla, kterého nejde nemilovat.

10.11.2017

Za zavřenými dveřmiZa zavřenými dveřmiB. Paris

Četla jsem hodně knih o tématu týraných žen a žádná z nich mě nijak zvlášť neohromila. Za zavřenými dveřmi mě ale příjemně překvapila. Líbí se mi, že se zde téměř vůbec nesetkáváme s fyzickým násilím, ale všechen teror je čistě psychický. Hlavní hrdinku jsem si rychle oblíbila stejně jako její sestru Millie. Příběh i konec je trochu předvídatelný, ale mě to na zážitku ze čtení neubralo. Doporučuji :)

12.03.2018

FajaFajaP. Stehlíková

Knihu jsem četla už před více než 3 měsíci, a myslela jsem si, že mě časem napadne nějaký pořádný komentář ke knize. Bohužel.
Stejně jako Naslouchače jsem i Faju hltala stránku po stránce a byla hodně překvapená, když jsem se dostala na poslední stránku. Doufám, že třetí díl bude stejně tak skvělý a snad se ho dočkáme co nejdříve.

05.04.2018

Dvůr křídel a zmaruDvůr křídel a zmaruS. J. Maas

Mě osobně více zaujal druhý díl, kde jsem mohla sledovat rozvíjející se vztah Rhysanda a Feyre, ale i třetí díl série stál rozhodně za to. Ve třetím pokračování nám autorka zase představila temnější stránku celého příběhu a sice začínající válku mezi Prythianem a Hybernem. Líbilo se mi setkání a spolupráce dvorů a líbil se mi i závěr, který autorka vymyslela. Jsem ráda, že vše dopadlo dobře a snad se můžeme těšit na další pokračování!

13.11.2018

V pasti lžíV pasti lžíB. Paris

Naprosto parádní thriller. Zhruba do poloviny knihy, se pořád řešila jen Cassina paměť a záhadné telefonáty. Už jsem si říkala, že se to nerozjede. Ale stalo se. Závěr byl fantastický, všechno do sebe zapadlo jako puzzle. Autorka mě dokázala udržet v napětí a dokázala ve mně probudit pochybnosti ohledně toho, zda je Cass zdravá nebo ne. Takové knihy mám ráda!

Prázdné křesloPrázdné křesloJ. Deaver

Skvěle vymyšlený příběh, přišlo mi to dokonce o kapku lepší než Sběratel kostí :) Nad událostmi na konci jsem jen nevěřícně kulila oči. Prostě dokonalé zakončení :)

17.08.2016

Svědkyně ohněSvědkyně ohněL. Kepler

Konečně Joona Linna v plné parádě! Mělo to spád, a nechyběla pořádná dávka napětí. Akce se hezky stupňuje a čtenáře vtahuje do děje stále víc a víc. Zatím nejlepší Keplerovka! Zhltnuto za jediný den.

26.03.2017

Písečný mužPísečný mužL. Kepler

Co na to říct. Uzavřené psychiatrické prostředí s chladnokrevným a lstivým Jurkem Walterem mě prostě bavilo. Joona je opět ve své vrcholné formě, ovšem v tomhle díle nám ukázal, že není vševědoucí, a i jemu občas něco nevyjde. Podle mého zatím nejpovedenější díl spolu se Svědkyní ohně. Jsem zvědavá, co si autoři pro Joonu přichystali v dalším dílu.

18.05.2017

V lese visí andělV lese visí andělS. Bjørk (pseudonym)

Do této knihy jsem vkládala velké naděje. Čekala jsem pořádnou pecku, jak to už seveřané umí. A pro mě to pecka opravdu byla. Zajímavý případ vražd malých holčiček nemůže nikoho nechat chladným. Líbily se mi poměrně krátké kapitoly, stránky pak příjemně ubíhaly. Bavila mě spousta vedlejších příběhů, které ale vždycky souviseli s naším hlavním případem. Hlavní vyšetřovatele Miu a Holgera jsem si poměrně rychle zamilovala a těším se na jejich další případ. Je pravdou, že některé části příběhu zůstaly nevysvětlené, ale někdy to není na škodu. Mě to tedy celkový dojem nepokazilo, a kdo ví, třeba autor plánuje něco málo rozuzlit v dalším díle :)

18.11.2017

Dvůr trnů a růžíDvůr trnů a růžíS. J. Maas

Jako čtenář rozhodně nepatřím k milovníkům fantasy, a v knížkách neholduji ani romantice. Podle toho by se mohlo zdát, že tahle knížka by se mi vůbec neměla dostat do rukou. Nicméně jsem překonala své zábrany, a rozhodla se dát tomuto fantasy-romantickému příběhu šanci. Nejvíc mě nalákalo přirovnání Krásky a Zvířete, protože v dětství jsem tuhle pohádku zbožňovala. Vůbec jsem nečekala, že mě příběh tak pohltí. Sledovat Feyre a její nenávist měnící se v oddanou a divokou lásku, její odvahu při záchraně svého milovaného, ale i drtivé porážky a hanbu, kterými si musela projít, bylo prostě dech beroucí. Knihu jsem zhltla během vánočních svátků, a už se nemůžu dočkat, až se vrhnu na další díl!

27.12.2017

SovaSovaS. Bjørk (pseudonym)

Druhý díl ze série byl o něco slabší než předchozí. Příběh byl originální, trochu psychotický co se opeřeného pachatele týče, ale rozhodně zajímavý. Trochu mi lezla na nervy věčně opilá a prášky nadrogovaná Mia, celkově jsem doufala, že ji autor ve druhém díle nechá víc se předvést, a že konečně upustí od těch sebevražedných řečí. Zapojení dalšího člena Holgerovi rodiny mi přišlo už trochu moc, doufala bych, že máma od dítěte, které před nedávnem unesli, si bude trochu dávat pozor. Pachatel se vynořuje odnikud, vyšetřování založené čistě na základě domněnek a výsleších svědků. Trochu postrádám technickou stránku věci, jako sběr a analýzu důkazů (Deaverovská fanynka se pozná). I přes spoustu negativních věcí se mi příběh líbil, kniha se četla dobře, a určitě si přečtu 3. díl, ovšem raději nebudu předem nic velkého očekávat. Uvidíme, jestli nás autor překvapí!

09.01.2018

Má ji rád, nemá ji rádMá ji rád, nemá ji rádS. J. Bolton

Od autorky jsem dosud četla pouze sérii s Lacey Flintovou, která byla a je naprosto skvělá. Proto jsem vsadila na jistotu, a koupila si i autorčinu další knihu Má ji rád, nemá ji rád. A sázka se vyplatila. Kniha se hezky rozjíždí, poměrně rychle jsem si zamilovala hlavní postavy - advokátku Maggie i detektiva Westona. Jediné co mi trochu nešlo dohromady bylo takové to jiskření mezi Maggie a Petem. No upřímně, ona vždy tak spisovná, vážná, a on pravý opak.
Jinak kniha má spád, akci, a jak jinak než parádní a naprosto nečekané rozuzlení. Snad se brzo dočkáme další knihy od této skvělé autorky!

15.02.2018

Hrob mé sestryHrob mé sestryR. Dugoni

Přesně takové příběhy miluju. Sympatická vyšetřovatelka Tracy, ještě sympatičtější právník/kamarád z dětství, a tragédie, která zasáhla celé město. Napínavé od začátku dokonce, průběh vyšetřování nutí člověka uvažovat nad tím, jestli je pachatel opravdu vinný či ne. Doufám, že se u nás brzy objeví další díly.

30.04.2018

Dvůr mrazu a hvězdDvůr mrazu a hvězdS. J. Maas

Já jsem si tuto knížku užila. I když se nedočkáme žádného příběhu, líbilo se mi sledovat dění z pohledu všech hlavních postav. Autorka nám mohla trochu více přiblížit nebo rozvinout vztahy mezi Nestou a Cassianem a nebo Elain a Lucienem, ale třeba se dočkáme v dalším díle :)

13.11.2018

CizinecCizinecA. Strobel

Já jsem spokojená. Kniha mě velmi bavila, něco mě nutilo číst pořád dál a dál, a zjistit co se vlastně děje. Dlouho jsem netušila komu z postav mám vlastně věřit. Ke konci už mi začínalo svítat, a závěr knihy moje domněnky potvrdil. Přečteno během jediné noci, což svědčí samo o sobě :)

14.11.2018

PětPětU. Poznanski

Originální námět! Děj se hezky stupňuje a s ním i napětí, není tam místo, kde by se nic nedělo, nebo pasáž, která by byla nějakým způsobem nezajímavá. Jsem moc ráda, že kniha nepatří k těm, kde jméno vraha už tušíte po prvních 10 stránkách, ale vrah se odhaluje až v samém závěru knihy, a z jeho identity jsem byla velmi překvapená. Mohu jen doporučit :)

03.02.2016

SpouštěčSpouštěčW. Dorn

Opět další skvělá kniha od Dorna s dokonale promyšleným příběhem. Důvěrně známé prostředí lesní kliniky, s velmi sympatickou doktorkou Ellen. Opravdu skoro do samého konce jsem čekala kde se objeví ona zmizelá pacientka, a výsledek mě opravdu šokoval. Výborný thriller! :)

19.04.2016

KyticeKyticeK. J. Erben

Knížka se skládá z nádherných básní, pro mě od malička nejoblíbenější Vodník nebo Zlatý kolovrat. Velmi mě bavil i film, i když je škoda, že zfilmování se dočkalo pouze 7 básní.

07.12.2016

HypnotizérHypnotizérL. Kepler

Moje první Keplerovka, na kterou jsem se opravdu těšila a musím říct, že nejsem zklamaná. Možná až na trochu pomalejší rozjezd mě kniha bavila od začátku do konce, a bylo těžké jí odložit. Jediné co mě trochu překvapilo, bylo to, že detektiv Linna byl v knize spíše jako vedlejší postava. Přestože se série jmenuje Detektiv Joona Linna, přijde mi, že zrovna v tomto díle mu autoři nedali dostatek prostoru. Spíše jsem přilnula k postavě doktora Erika, a už teď si nejsem jistá, jestli se mi další díl bez něj bude líbit jako tento :)

16.01.2017

FarmaFarmaT. R. Smith

Kniha se mi moc líbila, byla čtivá, vyprávění matky velmi poutavé. Bavilo mě, že jsem až do konce knihy nevěděla co si mám o událostech na farmě myslet. Možná konec bych si představovala jinak. Přišlo mi to trochu neukončené - ráda bych věděla jak to vlastně s Tilde celé dopadlo.
Od autora moje první kniha, ale určitě se mi brzy dostane do rukou další, jiná, možná ještě lepší :)

03.02.2017

Lovec králíkůLovec králíkůL. Kepler

Knihu hodnotím plným počtem hvězd, protože to byl opravdu nářez, ale pro mě pořád na prvním místě zůstává Písečný muž. Příběh pomstychtivého Lovce králíků mě bavil, musím ale přiznat, že tak od poloviny příběhu jsem již tušila jakým směrem se příběh bude odvíjet - což se mi u Keplera stalo poprvé. Co se týče akce v loděnici, tak souhlasím s předchozími komentáři. Tuhle pasáž jsem přelouskala, ale nijak zvlášť jsem si ji neužila. Občas obsahovala trochu chaotický popis situace, takže jsem se i ztrácela a nakonec to s dějem nemělo nic moc společného. Pouze nám to trochu vysvětlilo linku se Salímem Ratjenem., bez čehož bych se já obešla. Ale nic to nemění na tom, že šlo o kvalitní thriller, který je pro milovníky Keplera nezbytností. A kdo ví, možná se dočkáme i dalšího dílu.

08.08.2017

Tak to je, tak to budeTak to je, tak to budeS. J. Bolton

Asi nejlepší díl celé série. V předchozích dílech byly vždy části, které byly méně čtivé, tady jsem žádnou neobjevila. Opět pěkně propletený příběh, který udržuje čtenáře v napětí. Jediné co mě mrzelo, a trochu štvalo, bylo to, že autorka pořád ne a ne dát Joesburyho a Lacey dohromady. Myslím, že na to čeká snad každý, kdo čte tuhle sérii. Jinak doufám, že se brzy dočkáme dalšího dílu.

11.10.2017

Poslední hodinaPoslední hodinaJ. Deaver

Poslední hodinu řadím mezi slabší díly ze série. Na mě trochu moc překombinované. Ani nevím, proč jsem čekala hon na psychotického a chladnokrevného vraha, když se Deaver v posledních knihách ubírá spíše směrem politických komplotů a spiknutí. I přesto jsem knihu četla s chutí, a bavila mě. Navíc nové neznámé prostředí spolu s nepřístupnými Italy bylo vzrušující a zajímavé.

27.12.2017

Projekt KronosProjekt KronosP. Bareš

Ani ve snu by mě nenapadlo, že mě jednoho dne začne bavit sci-fi. Ale stalo se. Velmi detailně promyšlený nevšední příběh. Občas mi vadilo neustále přeskakování z jedné postavy na druhou, ale dojem z příběhu mi to nezkazilo. Smekám před autorem, že dokázal vymyslet něco tak poutavého, zajímavého a originálního. Konec mi přišel trochu otevřený, takže doufám, že se brzy dočkáme dalšího dílu!

18.07.2018

Temné říční proudyTemné říční proudyS. J. Bolton

Boltonová snad nikdy nezklame. Opět promyšlený thriller, i když už je trochu otravné jak do toho pachatelé vždycky zatáhnou Lacey. Ale každopádně se těším na další díl.

1 2 3 4