Dominika13 Dominika13 komentáře u knih

Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu Hana Parkánová-Whitton

V celku dobré počtení na odreagování, snadné, obsahující i kousek historie ovšem bez složitých historických údajů a dat. Avšak žádný top. Průměr. (Spíše dva a půl hvězdy, tři se zaokrouhlením.)

09.01.2019 3 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Velmi netradiční námět. Záhadný příběh, který vede k zamyšlení se v průběhu četby, v závěru i dlouho po přečtení knihy. Zprvu mi vadila hovorová čeština v popisu dění a v dialozích mezi postavami, i když se hodila k charakteru jednotlivých postav a situací. Avšak nosnost příběhu a postupná změna samotné hlavní postavy tento můj problém vyvážila.

Oproti Zlodějce knih o něco málo slabší, ale i tak velmi dobré čtení. Samozřejmě se chystám i na další knihy od Zusaka. :-)

09.01.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tuto knihu jsem si vybrala náhodně, jelikož jsem již dlouho nečetla nic od českých autorů. A konečně jsem zažila ten pocit! Po první knize jsem věděla, že si chci přečíst všechny knihy, které autorka napsala a napíše. Neuvěřitelně detailně přesná charakteristika postav nezáleže na věku či pohlaví. Velmi oceňuji postupné objasňování situace zpětně, popř. až na konci knihy a střídání časových linií.

Navíc jsou pro mě příběhy z 2. sv. války velmi zajímavé a poučné. Velká síla lásky a energie, kterou jsou lidé schopni vlastnit a předat v takových životních situacích, je opravdu inspirující. Děkuji autorce za zkušenost s její KNIHOU.

09.01.2019 5 z 5

Síla Síla Siri Pettersen

Celá trilogie je opravdu senzační! Už se velmi těším na filmové zpracování! Síla byla už jen takovou třešničkou na dortu celé série. Konec pravda trošku více romantický, ale pal to čert. Havraní kruhy a všechny světy v něm mě baví si představovat, baví mě je žít. :-))

17.11.2018 5 z 5

Samota Samota Andrew Michael Hurley

Kniha, ve které jsou děj a prostředí společně s pocity, které ve vás vyvolají, úzce spjaté s názvem knihy. Už dlouho jsem nezažila takový pocit. Vše, co ve vás Samota jako pocit, stav či místo může vyvolat, tam opravdu bylo. Navíc pro mě osobně také obrovsky prožitý strach, který dovedou vyvolat náboženští fanatici. A soucítění nejen s Hannym, ale i se zdravým bratrem.

17.11.2018 3 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Nesbo mě zase nezklamal! Jeho důmyslné a spletité příběhy jsou skvělé! Zajímalo by mě, kam chodí na nápady svých méně obvyklých vraždících nástrojů. Pro mě opět obrovské překvapení. Smekám a děkuji.

17.11.2018 5 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Musím přiznat, že na trilogii od Larssona to nemá. Avšak v knize se objevují opravdu zajímavé oblasti, o kterých stojí za to číst. Pokusy na dvojčatech, náboženství (postavení mužů a žen), šikana ve věznici atd. Nehodnotím plným počtem, ale kniha k zahození to není. :-)

17.11.2018 4 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

I druhý díl je super! Spousta akce, nenadálých výkyvů, tajemno a podivno, které se vám dostává pod kůži. Navíc černobílé fotografie, které dokreslují děj.

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Dášeňku mám moc ráda, četla jsem ji snad čtyřikrát a už od mala. Pravda, Karel Čapek není zrovna můj šálek kávy, ale u této dětské knížky mi jeho styl psaní a humoru nevadil. Srdcovka. :-))

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Završení trilogie, jak má být!! Opět jsem jen četla a četla a vydávala spoustu citoslovcí: "jaj, hmm, ach, uff, aj, eh, baf!" :-D

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Úžasné! Miluji povídky, které se dají číst, jelikož mám pocit, že se v poslední době buď častokrát zanedbávají nebo kazí. Podivnost příběhů a postav skloubená s krutostí a brutalitou. Zase něco jiného a vskutku dobrého! :-) Velmi oceňuji také ilustrace!!

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

Hezké pokračování prvního dílu. Z počátku sice trošku nudné, ale rychle se vše rozjelo. Posléze jsem knihu projela s daleko větší rychlostí, než jsem chtěla. Srovnání našeho světa (plného zkaženosti) s Hirčiným (krásným a svěžím) nebylo sice žádné překvapení, jelikož málokdy je náš svět stavěn v pozitivním světle.. Ale zápletka a spoustu fantasy "věcí" a schopností oceňuji. Úžasné popisy pro mou fantazii, dokázala jsem si vše barvitě představit!

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

Nebyla jsem příliš spokojená. Od autora jsem čekala daleko více, vzhledem k románu Jsou světla, která nevidíme.. Některé povídky mě sice zaujaly, ale rozhodně jich bylo méně než těch, které nezaujaly. Děj příběhů se pomalu táhl, konce byly poněkud zvláštní, jakoby ani sám autor nevěděl, jak má skončit. Proto jsem byla ráda, když už jsem skončila já s knihou! :-D

21.08.2018 2 z 5

Opravdu se mi líbí styl knihy - text prokládaný fotografiemi dětí a dalších podivností. Je pravdou, že příběhy podivných dětí se objevují jako téma knih a komiksů velmi často. Avšak děj je poutavý a o anomáliích se vždycky dobře čte, proto jsem se nemohla odtrhnout. :-)

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Nádherná klasika. Příběh o duši vlka a člověka.

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Větrná hůrka mě fascinuje a zároveň děsí. Myslím si, že mnoho z nás dává své temné stránky častěji najevo, než-li ty světlé. Autorka vše napsala bez obalu a dle mého názoru i reálně. Ráda se začtu do prostředí knihy.

18.08.2018 5 z 5

Má první naučně populární kniha. Krásně popsané dohody, které velmi usnadní život, když se jimi řídíte. Mnoho problémů si vytváříme samy a mnohdy existují jen v naší hlavě. Což je staré známé a hlavně úsměvné. Obtížnější je se těchto strašáků, kteří nám komplikují život, zbavit. Chystám se na její pročítání znovu. :-)

Chovejte se jako kočka Chovejte se jako kočka Stéphane Garnier

Kniha mi částečně změnila pohled na některé lidské/kočičí vlastnosti - odpočívání/nicnedělání, sebeúcta/sobectví, mít se rád/sebezahleděnost apod. Ne vše v knize mi dává smysl a některé pasáže si malinko protiřečí, ale proč ne. Nic není v životě černé a bílé, dokonalé, čisté a jasné. Motivační literaturu mám ráda nejen z pocitu přidané hodnoty, ale také proto, že mě donutí přemýšlet/přehodnotit. Tato kniha to umí. :-)

18.08.2018 4 z 5

Jasno lepo podstín zhyna Jasno lepo podstín zhyna Sara Baume

Kniha jistě má svou cenu, avšak ne pro mě. Na tak mladou autorku příliš depresivní a krutý příběh. Popisy krajiny byly jediné pozitivní pro mě. Nedokázala jsem se začíst ani na poslední stránce..

23.07.2018 2 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Asi si už připadám směšně, když opět píšu, jak jsem si oblíbila tuto zemi, když jsem v jiných článcích obdivovala zase jinou. Ale proč ne? Místa pro obdiv mám dost! Japonsko a jeho kultura je zde nádherně popsána. A neméně skvělé bylo dozvědět se blíže strasti a malé radosti gejš. Krása! Děkuji autorovi!

23.07.2018 5 z 5