DominaCZ DominaCZ komentáře u knih

Jáma Jáma C. J. Tudor

Šmarjapanna. Tak jakýsi náznak stejné linie se Řbitovem tam jakoby je, ale minimální, nesrovnávala bych to na ultimo.

Spíš by mě zajímalo co to je jakože celek. Týpek-dlužník učitel, knížka o tom, jak učí, jaký má vzpomínky na minulej lajf na tom městě, na jeho "kámoše", ségru, na jeho dlužníky, pak trocha flashbacků, ale ta díra pořád nic. Až někde u konce se dozvíme jak to bylo, ale pořád tak mlžně, matně, pořád nic. Až domotané klubko, kde se objeví milovaná ex-kámoška nemocná a detonátor ( jen tak mu ho kámoš sežene, doveze, on umístí a pak zmáčkne, bum, důl vyletí a nikdo se nediví a život jde dál...týjo, fakt nuda tam ...). Teprve pak víme, že vlastně by stačily zase dvě knížky - život učitele a popis života a děje blbých faganů v díře a jejich nehoda, protože o tom, co se dělo po "návratu" z díry, tam toho o proměně holky moc není, jenže mě zajímalo právě to. Co se s ní děje, protože právě na tom King stavěl. Tady se to pomíjí, tady se to prostě stalo, jenže to on prochodil po městě aby před tím utekl. Šlus. No na to Tudorové ale kašlu žejo. Chci vědět co se z toho dolu za proměnu vrací, ne co dělal on po večerech nebo jakou linku prožíval on jak učitel.

A konec alá zjištění Špekoun? Trapas. Najednou ho má v hrsti, najednou se obávaný Špek šokovaně vzdává? ... to snad ne tohle.

Všichni jí lezou do ..... , ale těžko říct proč. Ani jedna knížka mě neuchvátila.
(trošku ještě rýpanec SPOILER !!!!!!!!!!!!
Kluk se vrátí po nehodě a matinka ihned koupí novej barák - z čeho když na nic neměli, když fotr chlastal?? ... mě tohle v těch knížkách prostě vytáčí).
Pardon, prostě ne.

19.01.2020 odpad!

Nechte mě odejít Nechte mě odejít Caitlin Spencer

Pokud jste větší a už o životě něco víte, nutně v tom "pravdivém vyprávění" musíte najít a cítit trhliny.
Nedáte se jen tak ošálit vyprávěníčkem, kterak zavolala na číslíčko, přišel pán, "donutil " ji svléknout, vyfotil a "znásilnil", čemuž se ona nebránila (ona se totiž nikdy nebránila, z čehož nám vychází co? že ve finále nikdy znásilňovaná proti svý vůli nebývala, ale že s nimi do těch taxíků a na schůzky na odpočívadla a do motelů jezdívala dobrovolně, což znásilnění není).

Už ty její hlášky: "...ještě teď bych nasedla do jejich vozu... chodila jsem v Melbourne do jeho pokoje a dělala co chtěl, co taky jiného"... apod.
Když svobodu má, neví co s ní, nudí se a má DEPRESI.

Vrátí se a jakousi náhodou jede okolo taxík s jejím "kámošem" a tak ona nastoupí a oni ji zase někde v motelu otento a tak prostě 11x otěhotní, což ji vždy děsně překvapí, a nikomu není divný že do 19-ti jde 7x na potrat (tady jdete 2x a už jste za vyvrhele a šlapku) a prostě rodiče pohoda a nezájem.
Teda řeknu vám, bejt tak krutě atraktivní, že vás chce denodenně tento tuna chlapů od čtrnácti let, tyjo, to je věc. A ji chtěli VŠICHNI !

No nemusím asi říkat že to je splácanej výcuc z prstu nebo jak sama píše v úvodu, fikce, že?
Sama píše že je to na motivy jejich vzpomínek kterých moc nemá, protože věčně byla v lihu a sjížděla se práškama, když se zkoušela zabít podle návodu z internetu, takže víte jak.

Neříkám že se to někde neděje, ale tohle je moc.
Ten typ, kdy je tý snahy bejt za moc chuděru už MOC.

(navíc název-nikdy nikde zamykaná nebyla, takže ten je o čem? Já myslela že to bude něco o únosu a ne o slepici co se nechává od nácti na tyhle akce vyvážet a její matka o tom ví... takže jako co litovat???)

05.01.2020 odpad!

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Opět pubertální vymývárna palic - jsi nemocná a něco nesmíš dělat? nezájem, když se objeví ON, tak vše stranou, jen abys měla lásečku.

Napřed mne to zaujalo, ale jak čtu dál, tak se to prostě nedá.
Tohle téma je závažné, proč nenapsat o holce, která je touto nemocí logicky okleštěná a tak musí žít i "navzdory" tý nemoci a neohrožovat se jako tady, anebo úplně nerezignovat?
Prostě sonda do života takto nemocné holky, ne do poblázněné pubošky ... mě by to nezaujalo ani jako mladou no.

Ale velký plus za manželovu grafickou práci.

19.08.2019 odpad!

PS: Nesnáším tě PS: Nesnáším tě Winter Renshaw

Ne, nedá se to.
Začíná to tím, že si řeknete "je fajn, že se z něj nepo*ere"....jenže stačí pár stran a jasněže se zamilujou a zároveň se nesnášejí, a těžké životní osudy, a lásky a rozchody, a pak trága a štěstíčko...no klasika no.
Hvězda za obálku.

21.07.2019 1 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Mě to prostě nedojímá a "hrdinka" je mi neskutečně protivná i jako dospělá.
Neovlivnilo mě kladně ani hystericky hojné protláčení této knihy.
Je možná tak šokující fakt že se to dělo v těch letech, ale toť vše.
Dít by se to děckám nemělo, ale co už ...když to začne dobrovolně, musí se to snažit taky dobrovolně přestat ...prostě mi ona nesedí, příběh nepříběh.

31.05.2019 odpad!

Tvář mojí dcery Tvář mojí dcery Kathryn Croft

Hvězda za obálku, jinak tisíckrát omleté téma.
Důvod jejího zmizení víc než trapnej aneb DĚJ.SPOILER studentíci si nereálně zazlobili.
Ddkk má pravdu- recenze stříkají nadšením,ale já na to věčné JE TO ONA-NENÍ TO ONA? ŘÍKÁ VĚCI DÍKY KTERÝM BY TO ONA BÝT MOHLA, ALE JE TO VÁŽNĚ ONA? CO KDYŽ TO NENÍ ONA? POZVU SI JI DOMŮ A UVIDÍM JESTLI JE TO ONA fakt zvědavá nejsem.
Pokud vy taky ne tak to snad ani nečtěte.
Mrazivých nebo dojímavých věcí tam není.

12.05.2019 1 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Zprvu jsem byla docela zaujatá a nutilo mě to číst dál ...poté přišly zmatky, jména byly tři a motalo se to, nej moment byla chvíle, kdy
SPOILER
je vychrtlá na kost, ale obleče si šaty, jež jí kdysi obepínaly smyslnou postavu, a teď na ní visí. I přesto je ale "téměř jako dřív", už na ní neplandají a obepínají ji pořád stejně, i když je vychrtlá...? Trošku nelogika.
O tom, že zaměstnancům nakecá, že ona je ta druhá a vleze do kanclu manžela, přičemž NIKDO nepozná, že to ona není a každý jí to věří, ani nemluvím.

Takže zklamání.
A konec ??? Příliš jednoduché, byť nečekané. To vše kvůli
SPOILER pár sexíků s vlastním prófou ??
.....ale no tak.

30.04.2019 2 z 5

Už nejsem vaše dcera Už nejsem vaše dcera Karin Jäckel

Možná to pravda je , možná ne, každopádně je stylisticky psaná dobře a čtivě.
Vypovídá o hrůzných věcech, takže je "děj" logicky taky hrůzný.

13.04.2019 5 z 5

Něco jako láska Něco jako láska Tracy Brogan

Jedna hvězda za obálku. Obálky z týhle edice jsou luxusní.
No, takže...čtivý to je a padaj tam i hlášky. Např:
"Polehávám na pláži. Protože nastal soumrak a není tolik vidět, jsem i docela atraktivní."

Zabíjely to však hlášky, které se opakovaly celou dobu, a to například že při jeho spatření se "mi začaly kalhotky lepit v rozkroku."
Ano, hrdinka je od té doby, co ho viděla běžet na pláži, celá ulepená a hrdě to hlásí.
Lepí se i u krájení zeleniny, kdy se tisíckrát řízne, protože týpek sedí u stolu u večeře, ale vůbec nekrvácí, nekřičí, v podstatě se nezranila a nepotřebovala ošetření, hrdinka se prostě umí řezat během nadrženosti zcela báječně. (proto se k svýmu úžasňákovi tolik hodí, to dá rozum.)

A vo tom to je. O týhle klasický ženský debilitě. O tom, že je to klasicky nabušenej tmavovlasej úžasňák, kterej si všechny okamžitě získá, děcka, tetu, teplýho bratránka, prostě VŠECHNY. Krásně se chová, jí, spí, pracuje, pije kafe, prostě je krásnej jistě i na záchodě.

(teta byla trapná.)
Jak píše eorin, připomínky o SUV byly vážně blbé, stejně jako narážky na to, že vysoudila barák, kde má jen ložnic pět. Wáu!
Za pět ložnic ten rozvod rozhodně stojí!

Nejhorší je, že i když mě to tímto s*alo, pořád mě to jakoby nabádalo číst dál ... ale odolala jsem. Za to zasloužím obdiv a potlesk.

10.04.2019 1 z 5

Taková normální rodinka se vrací Taková normální rodinka se vrací Fan Vavřincová (p)

Nesnáším novodobě dopisovaný, přiživovací pokusy na ověřených dílech ...(viz Kája Mařík nebo filmové natahování pův. úspěšných dílů).
Děsný.

09.04.2019 1 z 5

Město ztracených Město ztracených Kelley Armstrong

Jak píšete - suché, nijak.
Casey je taková jakože koza, hrající si na drsnýho místního šerifa, kterej je taky odpornej.

(nesmíme zapomenout, že je to týpka, jíž rodiče odkázali peníze se sedmimístnou částkou, čili hustých pár milionů. Prostě nudná částka pro nudnej life žejo.)
Divočina tu představuje pár pochůzek do lesů a popisy přeběhnuvších svišťů nebo lišek přes cestu.
Atmo tam znamená dva bary, ožralé osadníky a pár zmínek o tom lese, kde žijí "lidožrouti", kteří ale ve finále nikoho prý nežerou...
Čekala jsem městečko chudáků, jež unikli před hrůzou, jenže ona je to osada šlapek (šlapou za peníze i tam) , vrahů a drogařů, prostě odpadu.
Navíc to rozsekala ona, když se při projížďkách lesíkem ptá na šerifovo oznámení "to je tetřev" - "To je pták, viďte??? "
.....sorry, prostě debil.
Jsem v půlce a dál to nedávám.
(jediný co se mi líbilo bylo spaní a sezení na balkoně ...to mít jakousi atmo za noci při ječení pářících se lišek mít mohlo).

03.04.2019 1 z 5

Kotrmelce Kotrmelce Jana Maternová

Vše bylo již řečeno.
Je to kniha pro matky.
Je to životní, reálná kniha, ano to je.
Jak ale píšete, je psána čtivě, ale ...dětinsky bych ani neřekla, spíš...jednoduše.
Jako z deníčku. Ale nevadí, stačí to.

Mě víc vytáčelo, že je to jako okopírovaný blogísek a statusíky bydlenek.
I v mužské verzi jsou tam plurály a zdrobnělinky.
Nehorázně mě točilo oslovení KATEŘINKO.
Ona už první kapitola byla o jeho zdrobnělém nadšeníčku a její otrávenosti.
Byla hnusná, sorry paní autorko.

Teď pár výtažků:
Ve stejnou dějovou linku:
Ona:Třeba se díky děťátku naučím milovat svého muže.
On: Já svou Kateřinku miluji!
Hlášky JÁ JSEM MÁMA,KDO JE VÍC ?...JSEM BOHYNĚ....JÁ SAMA NEMUSÍM NIC. JSEM ŘÍZENÁ PROGRAMEM NESMRTELNOSTI ŽIVOTA NA ZEMI mohou nedětné štvát.
O tom to totiž je - on je uťáplý zaslepeneček a ona je netýkavá koza, která je prostě bohyní-matkou.

Takový výlevy si můžu přečíst na kdejakém debatním serveru po matky a netřeba se prokousávat téměř 300 stran kecičkama, abych pak došla k tomu, že ji její volba (neustále rodit) vlastně unavuje...
Pak byla ještě odpornější.
Achjo, docela škoda ... čtivý to je, ale ta náplň není moc ok.

Ani nevím jak hodnotit, ale ... pro lítost, kterou jsem k Sabince cítila, jí snad dám pět* nebo co...

24.03.2019

Všichni dospěli Všichni dospěli Jami Attenberg

Máte recht. Úvod se mi líbil, ale poté to šlo do háje.
Je to psaní zoufalý, prázdný, nenapravitelný, otravný, je stejný jako Andrea prostě.

Jde k psychoušce, v křesle ji se*r že tam šla, pak brečí, řekne že už nepřijde a příště přijde zas.
Rozbije bráchovi kapelu tím, že se vychrápe s kámošem-členem. Brácha po letech založí novou, ona se opět vychrápe s jejím členem.
Nechce se jít podívat na děcko kámošky, ale nakonec jde a ňuňá tam nad ním a jeho vlásky.
Dívá se na kámošku a v duchu úpí že jí bude moc scházet...o dva řádky dál je opět otrávená a odporná a říká si že jí nebude vůbec chybět.
Roztáhne nohy kdekomu, vyhulí kde co s kdekým.
Zmiňuje život svůj i okolí negativně, že by člověk až řekl, že je to vše o ho*ně.
A ono vážně je.
Kniha i "život" tý baby.

Háže to tak trochu názor, že přesně takový jsme my, dobro.bezdět. nevdaný / nezadaný. Zapšklý, zoufalý starý krávy.
No panejo.
Špatná kniha.

23.03.2019 1 z 5

Jen jeden svět Jen jeden svět Renata Šindelářová

Monni to vystihla.
Anotace hovoří o Biance - ezoteričce.
Ta tam ale není jediná, jsou tam tuny dalších otravných postav z jednoho kanclíku.
Jedna je d*vka , druhej ojede kde co a třetí ženská se taky nechá ojet každým.
Ten "příběh" je o tuně ezokydů a sexuálních vztahů.

Číst o kozaté bohyni, kterou ojede KAŽDÝ jen co ji uvidí, i v kabince ve Sportissimu, za což ona vyzíská dary v podobě "vip vstupenky na Rihannu" nebo slevy do obchodu či odpuštění pokuty nebo jak "troubením zdraví její minisukni a běhají za ní jak za hárající fenou" tak nějak nepotřebuju.

Tuhle knížku fakt nechápu.
Směs ezokeciček a erotikonu ... to mě nezaujalo no.
(výše uvedenému komentu bych ráda vzkázala že to, že někdo nemusí knihy o nebíčku a dušičkách neznamená, že je TUPÝ.)

18.03.2019 odpad!

Tajemství tří žen Tajemství tří žen Mária Ďuranová

Z divného důvodu se asi neuložil můj koment, takže ve zkratce: malými tajemstvími tu jsou především roztažené hnáty všech zúčastněných žen (matky+obě dcery, očividně mají být po kom), nevěry a i přesto se odevšud sypající miliony.
Je to takový jakože návod pro ženy dneška.
Moc sladké.

15.03.2019 1 z 5

Když Anna zmizela Když Anna zmizela Alex Lake

Únosy jsou citovka, jasně. Proto všeobecná hysterie a vnitřní pocity žen / rodiny jsou logické a ani tady nechyběly. Byly ale protkaný neustálým bojem manželů chci rozvod/ nechci, bavíš mě/nebavíš mě, napřed muži řekne že ji on už nezajímá a pak je uražená když on se podle toho zařídí atd.
V podstatě mě zajímala ona a její pochody v ní, než to, kde je holka, kdo jí to udělal a zda se vůbec najde... řešení vztahu s manželem - chci tě/nechci tě mě štvalo a překáželo.

Vyšetřování se téměř nedělo což je ale fajn, já tyhle metódy moc nemusím.
"Zloděj" děcka a jeho myšlenky moc smyslu neměly, i když měly fabulovat, jasně.

Výpisy ze sítí a tweetů byly otravný-ona se díky své situaci stala TRENDEM a na Twitteru se neděje nic jinýho než ONA.
Ne její případ, ale její jméno.
Prostě se každej zajímal jen o ni, však jo.

SPOILER
jen se zmínila kolemjdoucím a opilcům o ztrátě dcery (bylo to pár minut) a oni IHNED šli hledat pěšky i autem. Hm tak určo.
KONEC.

Ta kniha je tím únosem jen jaksi...šmrncnutá. Ta kniha není o holce a o tom co se jí stalo, ale o vztahu muž/žena, matka/syn apod.
Když anotace avizuje ztrátu DĚCKA, asi by ta kniha měla být o tom děcku.

(SPOILER: taky neustálé odpovědi holky ve snaze vyšetřit kde byla- JÁ NEVÍM MAMI NEPTEJ SE MĚ UŽ - jsou na nic - je to odfouknutý nikam a tak to vyšetření logicky nemá jak pokročit.

Hraje tu jistou roli domeček pro panenky, díky kterému můžou policajti únosce nalézt. ale např. starší muž kupující takovou hračku je prý nutně divnej a podezřelej... to jako proč ?!!!!) KONEC.

O dobrovolném rozmašírování si ruky a urputným bojem a během s vlastníma zlomenýma končetinama a pánví a pořezanými zády už ani raději nemluvím, neb bych se musela totál nas**at.
KONEC)

Je to smíchaný, i když čtivý, ale děj je přehuštěnej zbytečnostma.
Ale obálka pěkná.

Rozsek: najdou ji zkrvavenou a dolámanou, poklekne k ní kámoška a zeptá se jí JSI V POŘÁDKU? - tak jako ne asi...

02.03.2019 3 z 5

Sestra Alena Sestra Alena Marie Pujmanová

Je to stará verze moderního Než jsem tě poznala.
Ta kniha má jiného postiženého a jeho pečovatelka je skutečnou sestrou, ale beznadějní a nepříjemní jsou oba stejně... Jen se o této knížce za 7.- kčs neví, nemá prostě to Pí Ár jako ta jistá autorka žeano.

Kniha je maličká, věcná, trocha poezie a úvah, vnitřní monology o lásce a až na konci se mihne smrt ve formě pádu do náruče po sladkých slovech ... díky tomu není kniha až tak bolavá.
Je to jako deníček psaný někým třetím, kdo sleduje život a konání těch dvou.

Silná je tam myšlenka ta, že si člověk neváží zdraví, dokud se mu něco nestane.
A za to pět hvězd.

22.02.2019 5 z 5

V dobrém i zlém V dobrém i zlém Michelle Sacks

Mnozí to skvěle vystihli-námět skvělý, prvotní rozjezd taky fajn, poté začne příprava na to, že tam budou jakési lživé momenty, poté ještě troška hry na dokonalost, ale u které už v ději probíhají myšlenky o jistotě, že je vše vylhané.

Poté jede řada myšlenek jednotlivých postav a dozvídáme se už jen špínu, vnitřní ataky i ataky na druhé a poté ten akt, který je zcela nejasný, asi v zájmu čtenáře.
Udělalas? neudělala-ok. A ona? ...asi jo, ne, nevím...
Tak udělala? Ano, udělala.
Na to nemáme důkaz, i když ses přiznala a byly tam tvý otisky.
(vážně uvěřitelné vyšetřování žeano.)

Je to navíc spojeno s vnitřní závistí a nechutí ke druhému, kterému ale roztáhneme nohy a pak nás to štve. (Viníme z toho chlapa a ne sebe žeano.)
Co je nám do života a zklamání dokonalé "kámošky", kterou nenávidíme po celý život, ale dělám jako že ne ??
To tam nemělo co dělat !!!!

Spousta nedůvěry a manželská bitka, kterou hrdinka, ač zkrvavená, dodrápaná a s ruplou lebkou, zvládá zcela ok a jde sedět ven s kafem v ruce.

Napřed nenávist, vulgarity...a poté zase objetíčko a vzhledem k poslední větě taky patrně ojetíčko...

No a pak jaksi jen tak mimochodem v pár větách to skončilo, aby se to poté zkusilo začít znova...

Ale jo.
Matky by to ale asi číst neměly. Neustále zmiňovaná vykulená očička, teplé tělíčko, vůně pudru a chováníčko by je mohlo rozbít. (to samé těhule).
(zmatený komentář? Ano, protože přesně taková ta kniha je!)

21.01.2019 3 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Jak píše ave55 - taky jsem to četla bez potíží a tak to znamená, že ta knížka je dobrá !!!
I když víc mne zajímal příběh Ilony.
Když jsem tu knihu uviděla v regále tak na mě zcela zařvala, protože mi přišlo, že jméno autorky odněkud znám a že je zárukou kvality...doteď nemůžu přijít za koho jsem ji měla ale jsem ráda, že mne tušení nezklamalo.

Tuhle doporučuju, ale asi ne pokud zrovna máte nějakej živ. problém ... jen by vám to přivodilo depresi a beznaděj ...nebo uspokojení že někdo je na tom hůř ...?
Však uvidíte sami.

31.12.2018 5 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

První povídka neměla ani za mák smyslu.
Ty vulgarity byly zcela přebytečné a nelogické. Měly zaujmout či šokovat? ...spíš otravovaly.
To o ultráči v šedesátkách nebo umění vaření v pěti letech, kdy zvládal polévky a celé chody, ani nemluvě.

Povídka číslo dvě byla ... silně hrána mužskou rukou na postavu sexice.
Autor se snažil vžít do postavy krásky, kterou VŠICHNI A VŠUDE A VŽDYCKY (na svatbě..na ulici,,,ve vlaku...při jednání v práci..prostě všude... "nezažila jsem, aby se kvůli mně nějaký rozhodčí cestou na stadion nezastavil". Tak určitě), chtějí, ale vzniklo z toho cosi jako... naříkání stydlivky a zároveň nabubřelé sebevědomé ujišťování se o vlastní dokonalosti, jež se místy rozchází ( str.221- " v jeho hlavě si přečtu, že jsem trochu BUCLATÁ, ale hezká..." Vážně je člověk s mírami 92-60-90 buclatý?-.-.-.takže to nevím co si z toho vzít).
Neustále upozorňuje na to, že má "kulatou prdelku a prsa trojky" a že by ji chtěly osahávat statisíce chlapů napříč celým světem. To je skromné tak až se úží dech, to ženy potěší. ♥

Povídka o tom malém pánovi mne nezaujala a fakt, že se autor sám popsal jako tlusté macho ve vytahaných hadrech, jež je promiskuitním alkoholikem, asi mělo vyznít vtipně anebo že si sype popel na hlavu za předchozí činy, nevím, ale ... hlavní je, že se stal v ději celebritou. (protože víme že tím myslí sebe žeano).
To on zde zdůraznil mockrát a já jsem za to ráda, protože ten, kdo píše tyhle věci, bezesporu celebrita je.

(dodatek: pane V., kdybyste u vysloveného počtu sex. partnerek, jež zní 40, přidal nulu, pak by to šokující bylo..ale takhle vážně ne.)

31.12.2018 odpad!