DominaCZ DominaCZ komentáře u knih

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

SPOILERY.
Válečná knížka, takže to rovná se vlezeme tomu všichni už předem raději do sedínky žejo.

On uteče jednomu stavení a hned padne do rukou dalšímu magoroj, a tak to jde pořád a pořád.
Mi říkejte, že je celý Polsko, nějaký ty lesy, složený jen z magorů!

Je to silně přeceněný, nadnesený a trapně přeháněný v těch komentech i ději samotném.

Ta kniha nemá na čem stát - na malým utíkajícím zmetkovi, kterej by si mnohé mohl ulehčit, ale pořád kope kolem sebe no tak co uděláte- no dáte mu s chutí po hubě žejo.

Jak by se mohl někdo něčemu divit ??
Spojit válku a děcko je sice sázka na jistotu, ale protože už není možný nic ověřit, je z toho prostě jedna matlanice a lidi mu na to skočili.
Většina teda, já ne. Pro mě to je snůška kydů a nedotejká se mě to, je mi líto jen těch zvířat.

Mi řikejte že ho mlátí chlapi, knězi, lid, děcka, prostě VŠICI, kope ho kůň, kouše prase, číhá na něj ve dne v noci pes, prostě by mu každej jen ubližoval... při obřadech v kostele mu podrážej nohy, kněz ho přímo u oltáře štípe a dloube, lid ho hodí do sraček...jako proč?? Všechny a všude by zajímalo jedno snědý děcko?? Víte co takových všude bylo??

No přestala jsem číst v místě kde popisuje jak ÚDAJNĚ píchal s tou poblbanou holkou Evkou - jako v těch deseti letech ji tam tentil a vůbec mu to nepřišlo divný? Tak to číst odmítám.
Jednak ničemu z toho nevěřím a druhak se mi to hnusí i jako snůška nesmyslů.
On totiž nesmysl je- NENÍ TO AUTOBIOGRAFIE!!! Tak nebuďte tak rozcítěný a ze všeho furt podělaný, ale zkuste jednou taky uvažovat.

05.08.2020 odpad!

Mezi námi lháři Mezi námi lháři Caroline England

Nuda jak svině. Nic se tam neděje, natož tak thriller !!!!
To si o té knize někdo moc myslí.

Je to nudnej deníček o dospělých kámoších, kteří jen postávaj se sklenkou v ruce a baby kecaj o bubnu jedné z nich a chlapi vzpomínaj na sportovní úspěchy v kriketu.
Prostě trapas.

04.08.2020 odpad!

Pomněnka v nesnázích Pomněnka v nesnázích Ivana Tereza Konečná

Takže, důvody s trochou SPOILERů:

"Šéf nezvládal to, že někoho mám a žiju pro sebe a pro něj, že mám osobní život." WTF, cože? Výpověď proto, že má chlapa?!

Ubíjely mě ty její zas...aný zdrobnělinky na každé stránce: s červenými TVÁŘIČKAMI od studu...kolegyňka...jsi moje zlobivé kuřátko, klučík s krátkýma nožičkama a ručičkama a velkým bříškem (ONA)
(ON):Zajdeme na ZÁKUSEČEK?...bolí mě bříško, je mi ziminka... TERINEČKO...VÁZIČKO...
Takhle spolu mluvěj lidi před padesátkou?!

Ona trapná s tou nezbedností malý holky, jak je jakože sladká mladistvě: "Poskakovala jsem si do práce jako malá rozverná holčička a on byl uchvácen..." Tak určitě, poskakující stařešina twl...

Taky ty scény, kde ji on happy "nosí v náruči po Staromáku" jsou trapný - jako proč ??

Nesmyslný scény - sedí hodinu a půl ve sněhu na lavce, zase fňuká jak k*áva a pak se zvedne a v pohodě s tou mokrou ři*í sedí v kavárně a drží horkej hrnek??

Štvalo mě neustále používané UŽ TO TU PRO MĚ NENÍ KOMFORTNÍ a místo ho JEJ.

..."čekal, že kadeřnici OŠARMÍ"... he?!!!!!!!!!

Když si rejpnu: Nesnáší ho, ale vždy s ním jde, otevře mu, vždy mu nohy roztahne a NIKDY si nezmění telef. číslo, aby už neprudil. Prostě k*áva.
To se tu pak autorka může rozčilovat jak chce. Ta kniha je otřesná.

A to holD tomu nasadilo korunu :)

31.07.2020 odpad!

Nejjednodušší plán 29 dní Nejjednodušší plán 29 dní Tomáš Kosačík

Mně se to nelíbí, jídla se opakují a každej den polívky 2x denně se mi hnusí už od pohledu.
Ten systém mi přijde ...ne vyloženě nechutný, ale prostě ne chuťově dobrý a zajímavý, proto taky lidi hubnou málo. Já totiž v jeho skupině na facebooku jsem a ty baby tam hubnou za ten jeden měsíc 2-4 kg, což je teda u obézních dost málo. To potom není pro skutečně tlusté, jen pro poněkud plnější. Pokud při tak výrazným omezení stravy zhubnete PRVNÍ MĚSÍC pouze dvě kila, další měsíce se to nehne už vůbec.

Zlatá Kořínková a její Kytičky a zvířátka! Tam najdete tuny dnes už upgradovaných receptů, chutných a mnohem líp kombinovaných, protože přílohy prostě nepotřebujete žejo, ale jako abych žrala 2x denně nechutnou polívku, denně kaše a to, co bylo k obědu i k večeři, to jako nemusim.

Týdnům, kdy byla jednou panenka a jedna sekaná řekl "příliš masové" a že je nutné maso odebrat. To sorry, ale na takovej systém mu kašlu a žrát dva tejdny zas jen rejžu s vařenou cuketou fakt na oběd a večer nebudu.

Na jednu stranu ani za boha nechce sladkost nebo častěji ovoce, ale na druhou stranu k tý povařený rýži nacpe celé cukrem narvané mango, tak jak to?? Tato "jeho cesta" je fakt zvláštní, mně jsou ty pokrmy nechutný už od pohledu a jeho "výsledky" jsou pomalé a nedostačující.

Celý roky jsem odebírala časopis Dieta, takže tam jsem viděla hodně dementních dietních stylů, ale tenhle je nejdebilnější ze všech. Štvou mě i ty jeho kecy a neustálé nucení do 9 000 kroků denně. On, jako takový magistr a odborník by měl vědět, že těch japonských 10 000 kroků vzniklo jako reklama na krokoměr a nemá to reálný lékařský podklad.

A taky že ne každý si může dovolit vyklidit život na to, aby si mohl žrát jen jeho vařenou rýži s cuketou, pít čaj, číst knížku a krokovat v přírodě.
No jak říkám, nesmysl a marketing jako k*áva, kterej zblbl zas slípky na mateřský, který o hubnutí nic neví, tak se holt nechaly opít rohlíkem.

Ale tady, jak jinak nedoporučuju, doporučím jedno: NEZKOUŠEJTE TO.

30.07.2020 odpad!

Devadesátky! Devadesátky! Johana Fundová

Já jsem členkou PureDevadesátek na facebooku, kde to mám raději, protože je nejlepší, když vám nad fotkou ucouraných nohavic obřích džínových zvonáčů heká 80 lidí TO JSEM MĚLA TAKY ! PAMATUJETE KDYŽ PRŠELO JAK TO NASÁKLO A KDYŽ MRZLO, JAK..., než jen na instáči koukat na fotky.

Jasně, sladkosti, skákání přes gumu, nějaký ty hvězdy, reklamy a tv pořady, jasněže ohraná Esmeralda, Bravo a mobily, co jinýho, ale...je to trochu pořád dokola...z toho fcb, kam lidi nahrávaj fotky svých nalezených devadesátkových věcí to dýchá prostě víc a líp.

Když vám tam nahrajou nalezenej Alcatel, Tamagoči nebo leták od Family Frostu, fotku starý kuchyně nebo starej časák, je to prostě nej.
Tohle je takový suchý a ...pubertálně...namachrovaný?...(sorry autorko, ale zníš, jako bys tu dobu právěže nezažila a protiřečíš si.)

V oddíle SLADKOSTI mluví něco o fackách od rodičů za zkažený zuby pomocí Jardovy sladký žvýkačky a Kindervajec, aby záhy napsala, že když jsme byli nemocní, rozmazlovali nás tunou sladkostí. O tom jednak nic nevím (když je vám zle, kašlete i na to Kindervajco), a pak ...je to divný prostě...

Boura mega machruje, že mělo Rande sledování každej díl víc jak milion diváků? To odkdy, když je to dodnes braný jako mega brak, a Vabank to samý? Vždyť to bylo panoptikum, trapas a směšnost nejhrubšího zrna. Vůbec šíleně machruje, jak vytížení a trendy a na rozervání byli, ale to i Wolfová. On vůbec každej tam z těch moderátorů machruje jak vylezl ze školy a teď ho vzali někam do rádia a stala se z něj hvězda...Šmucler taky.

"Bez šusťáků jsme nesměli vůbec vyrazit ven nebo na výlet." - wtf? u nás na sev.Mor. se teda nijak enormně nenosily, a ven už vůbec...nevim teda jak v tom Práglu, ale tady na horách fakt ne no.

Má opakovaný zmatek v i/y - tak jako buď my děti zažilY, nebo my všichni jsme zažilI. Ujasni si to, autorko!

"Kdo si nasadil omylem lyžař. helmu, byl jak z Marsu"- to zase kde se nenosily VŮBEC ?!

A nářek na odpornost hnědých punčoch jsem nepobrala vůbec - prostě jsme je oblíkli a hotovo, šlo se. Jaký přemýšlení na ODPORNOU HNĚDÍ té barvy, nebo přilnavostí matroše, asi měla autorka příliš malé, její mínus. Hlavně ale zapomněla napsat že se vytahaly šlapky a tahaly se za sebou, tedy zapomněla na to nejdůležitější.
A o tom ta kniha je - že napíše heslo a dva řádky o ničem k tomu. TO NESTAČÍ !!

A o výběru "hvězd", které tu dobu pamatují, ani nemluvím - jako Aleš z AZ KVÍZU ?? Nějaký neznámý slepice z food blogu? Jako fakt??
Takže zklamání, oceňuju leda ty vzpomínkový fotky a doporučuju všem ten facebook.

(a jen tak mezi náma- ledvinky se zase vrátily, jen se nosej na hrudi, což je ještě debilnější než na tom pase anebo, když by se nosily tam, kde patřej - otočený na zádech. To autorce asi uniklo.)
Takže hodnocení měním na odpad, protože to nevyvolalo euforii, ale spíš těma kydama to dělá z národa křupany a buranismus. To jsme v těch nezkušených dobách asi byli, ale jinak to byly nej časy. No nicméně hořela dobře.

29.07.2020 odpad!

Paní plukovníková Paní plukovníková Rosa Liksom (p)

* za obálku, jinak odpad jak prase.
Příliš válečné a vulgární.

"Vytáhl z batohu dva ruční granáty a jeden mi zasunul do vlněných podvlíkaček přímo na PIN*U, druhý mezi rty a nařídil mi pojistku stisknout zuby."

28.07.2020 1 z 5

Zodiac - nejnebezpečnější ze všech zvířat Zodiac - nejnebezpečnější ze všech zvířat Gary Stewart

Oceňuju obrazovou dokumentaci, ale jinak...moc řečí okolo.
Je to spíš takový zpola nářek na to, že nějaký hajzel ho nechal na těch schodech, a dobří lidé si ho vzali - o lásce k nim a o nich je taky velká část knihy, což jako pardon, má to být o ZODIAKOVI, ne o jeho adoptivní rodině.
Porovnávání písem bylo zajímavé, i jakoby v něm tu podobu taky vidím, ale jinak ...by mě fakt nenapadlo po tomhle pátrat.
Asi viděl, že s tím bůhví jakou šou nenadělal, takže ve finále ... A CO JAKO?

28.07.2020

Babičky: Na útěku Babičky: Na útěku Minna Lindgren

Já čekala, že to bude něco jako Hendrik Groen, kterýmu jsem nakonec na chuť přišla, a jako...NENÍ.
Není to filosoficky realistický a životní, je to DEBILNÍ a PŘEHNANÝ.
Proč dneska, když se píše něco "humorného", to je plný debilních a přehnaných nereálných buď dějů a činností, nebo postav a povah ?! Jako že čím větší panoptikum, čím líp ?! Tak na mě to neplatí no.

Je to stejná nuda a nic jako první díl, jen se změnilo okolí.
Takže nelíbilo, trapné.
Hvězda za obálku.

28.07.2020 1 z 5

PS: Chybíš mi PS: Chybíš mi Winter Renshaw

Tady dávám odpad, protože mě naštvalo, že jsem čekala, co zase to bude za číčovinu tentokrát. Čekala jsem, že když je to díl druhý, bude to zas ta Moritz a ten Izajáš...jenže oni jsou úplně jiný lidi, to hvězda dolů poprvé, a hlavně - ona to nemůže být NORMÁLNÍ HOLKA, ona to musí bejt klasická EL EJ pipina navlněná blond s kozama v botech od Vitóna.
Kde na ně vzala, když ničím není ?!
Takže to hvězda dolů podruhé, takže to jsem ani nezkoušela číst třeba sebenásilím.
Takže připočtěme divně rozmazanou rozpitou obálku s našpulencem a máme to zatřetí.
To nám dává hodně hluboké mínus odpad.

28.07.2020 odpad!

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

"Výslech na gestapu byl mírnější, než si představovala. Po několika minutách si uvědomila, že ji považují za příliš něžnou, příliš krásnou a příliš dívčí, než aby se doopravdy zapletla s tak zavrženíhodnou organizací jako Bílá růže."

Ne, věřte tomu, že gestapo s*alo na to, jak kdo vypadá a zda se na to, co domněle spáchal, vizuálně hodí či ne.
To, jak se z toho podvratně vyvlíkla a hodila je přes palubu bylo hnusný a proto mi byla nesympatická. Taky to, že je to vlastně o lásečce a bandě fakanů, jak z ochozu hážou letáčky s nabádáním proti režimu, to mě fakt jakože nebralo.

28.07.2020 odpad!

Byla prý docela hezká Byla prý docela hezká Michel Bussi

To, jak jim všichni chlapi lezli do řiti s tím, jak byly nádherný apod., bylo otravný,
Jinak námět jako takovej ...nic moc.

27.07.2020 1 z 5

Clayův most Clayův most Markus Zusak

Jakési fantasmagorické...

27.07.2020 1 z 5

Zvuky probouzení Zvuky probouzení Petr Třešňák

Děsivá kniha, jíž by neměl číst nikdo, kdo se chystá mít dítě.
Ano, jak psal otec, glorifikuje si činy, jakými je třeba kradení dudlů batolatům, kradení zmrzlin jiným děckám apod., a to hodně.
To, že tohle dělá, sice nikdo nezmění, ale ne, neznamená to, že je NĚŽNÁ.

27.07.2020

Bankéřova žena Bankéřova žena Cristina Alger

Pro TamaruKrejčí: není to neotřepané téma, je to téma uplně stejné jako Manželské lži.
A já si vzala obě knížky společně, aniž bych četla o čem jsou a teď je čtu obě po sobě. No, aspoň mám srovnání.
Asi bych měla začít číst anotace a ne brát to, co se mi líbí dle obálky.
Problémem vždycky je, že čtivý to i je, ale prostě ...buď nuda, nebo demence.
Tady je to taková...tahavá žvejkačka, a navíc: vážně by čtyřiadvacítka zveřejnila tohle všechno a ještě odešla s odměnou padesát mega? Ta už by ležela dávno někde zakopaná, ale jako dobrý no.

25.07.2020 1 z 5

Úniková hra Úniková hra Megan Goldin

SPOILERY!
No, takže ve finále se nám šedá myš stává supermankou, která vyrábí aplikace na sken oční duhovky, který si pak nechá vyrobit, nabourává se do výtahů a šachet, které ovládá na dálku a za dvanáct dní objede svět, kde zakládá tajné účty.
Najednou si může vzít v tak narvaném režimu Wall street dovolenou, najednou to lze ... panejo.

Navíc potom odlétá s frajerčinýma DVĚMA milionama dolarů, což není na takovou pozici nic závratnýho, takže jako...nic moc.

Prostě fantasmagorie. Nesnášim tyhle uťápliny, co se pak stanou úžo hrdinkama a hackerkama, který NIKDO nedoběhne.

25.07.2020 odpad!

Manželské lži Manželské lži Kimberly Belle

Zavolat poldy na někoho, s kým právě tentím? ... to mi přijde poněkud ...šlapkoidní.
Líto mi ho nebylo, nebylo proč.
Bylo to čtivý, ale už to tu xkrát bylo a bylo to zdlouhavý a navíc se to lehce za půlkou dozvíme, takže ...pak už je to otrava.
Mně zemřel milý člověk nedávno, ale styděla bych se na někoho pořád takhle ječet jako ona...na ranu fakt.

24.07.2020 3 z 5

Betasamec Betasamec Milan Dohnal

apelttom dovolím si nesouhlasit- kdo každej pátek chlastá a stříká z toho, že byl na Stodolní, JE hospodskej buran.

Proto hodnotím, jak hodnotím. Ráno v podobě kafe a cíga, věčně se dokola opakujícího, byla prostě nuda.

A jak by se nízký konzultant, kterej údajně měl tak málo peněz, že měl jen na ojetý auto z novin, vyšvih do nejvyššího manažérismu? No to mi řekněte.

Vychvalovačka Hartla to r? vulgarisneustálá jebač...pardon, neustálé stys tunnádhernejch kočkterý vlena obtloustlýho blbečka ožralýho, by tomu odpovídaly. Přesně jeho styl.
Špekatce balí i gay na masáži? Další zabijárna...

A jen trošku k bodu č. 2 - za nás se tomu postaru říkalo necking, tak dík za poučení.
Tomu se smát prostě neumim.

Poslušná Poslušná Ema Toulavá

Bejt domácí slípkou, která byla ráda, že se o ni otřel pohlednej chlap a nechala si rychle za sebou nabouchat tři děcka, a byla ráda, že zakotvila v manželství s podnikatelem, znamená bejt POSLUŠNÁ ??? Tak to pak jo.

Že si chlap s někým píše? Normální. Že se zpil a někoho poznal? Normální. Že si volaj? Normální. Že jí dává peníze? To už tak normální není, ale pokud k ní neodejde a ta rodina to nepocítila, nedělala bych z toho humbuk. Kdyby se v tom nezačala rýpat a byla ráda že je ráda, ušetřila by si to.

Co chtěla, věčně vykojená, poblitá, ucouraná rodilko-těhulo-matka?! Takový baby maj v palicích furt jen děcka a pak se divěj, když jde ten chlap tam, kde děcka nejsou.
Takže mě neskutečně iritovala ona a překvapovalo mě, kde ONA, jakási socka bez rodiny, vůbec brala tolik sebevědomí.

A co si budem ...podnikatel by jí buď jednu práskl ať drží hubu, nebo by prostě odešel za mladší a hezčí žejo, a neplazil by se před zrzkou a ještě jí dával svý hesla a piny k messengerům apod. Příliš sweet end.

A pokud autorce přijde, že živelná lvice znamená pohazovat si vlasama v ordinaci, tak na to nemám slov vůbec. Já čekala otroka dle anotace, a ne uječenou slepici...to ne totok.

Je tohle vůbec láska? Je tohle vůbec láska? Ellen Berg

Opravdu jak píše aydam.
Poté, co jsem kdesi na začátku přečetla nabídku vína jako "Dáš si LOČÍK?" (jakože lok), tak končím.

Bezmocná Bezmocná Timea E. Nagy

Spoilery,
Byla oblíbená mezi děckama díky výhrám v recitacích a sboru?? To vždy a všude ale dělá v kolektivu cíl a terč posměchu, ne oblíbenost...to si autorka poněkud spletla.

Že za komančů neměla banány - hm, jaktože my jo?

"Nemohli jsme svobodně mluvit, rozhodovat dle svého, odjet ze země..." ale na tábory jezdila do spolkových zemí, tak jak to??

V 17 se díky tvoření klipu s mikroteňákem přes kameru stali tak trendy s dalšíma puberťákama, že vydělávali fakt hustě?....tu úroveň tvorby hudebních klipů bych ráda viděla.

Kámoška Bianca, call girl, jejíž ex je mafián - proč teda žila v ošuntělým paneláku a ve spíži měla jen dvě konzervy, když vydělávala tak hustě luxusně...?

"Do Kanady se v 98 roce můžeš dostat jen jako exot. tanečnice." WTF ??

Nikdy TO s chlapem nechce, ale nikdy se nebrání a raděj nehnutě leží, hm... tak určo.

A i při výslechu ji otento polda, ať se hne kamkoliv, všude ji každej chce, už od děcka ji chtěli mamini kolegové a strejdové ?!! Zas jedna, kterou chtěli všichni všude twl. So funny, když ji tak vidim.

No, shrnutí: píšete, jak hrozné to bylo. Ne, nebylo. Tohle nic nebylo. Únosy a skutečné obchody vypadají jinak. Naopak na ni byli ještě velmi vlídní a měli velmi dlouho trpělivost. Víte, co se dělá s holkama, který tý mašinérii nějakou dobu žádný prachy nepřinášej?...už je nikdy nikdo nespatří a ,ne že jí jak blbci budou večer co večer opakovat jak má zaujmout, co dělat a mírně vysvětlovat JÁ VÍM ŽE JSI SLUŠNÁ, ALE DLUŽÍŠ NÁM. To opravdu ne.
Já to vidím jinak: já to vidím jako malý, "světovo"-východní pokus v devadesátkách prorazit ve světě, který ale nevyšel a který vyplodil neskutečně naivní blbácký podniček s tupanama (=ochrankou, djem apod.), který nasháněl slepice, který se kroutily buď na tom podiu, nebo teda poskakovaly na jeho klíně JAKO-ŽE-TANČÍ přikrytá ručníkem, aby nebylo vidět, že ho tentí žejo. Bylo to neskutečně naivní a blbé, jako všechno v těch dobách a moc se mi nechce věřit, že by na tohle vyspělí kanaďani letěli. Leda taky burani.
Jak sama psala-všude špína, smrad a nevkus.
Sorry, do toho vám velkej svět prostě nepůjde.
Nic extra se jí nedělo, tohle nebyl obchod s masem, tohle jen bylo to, co avizovali a slibovali a co ona pořád nebyla schopná pochopit.
Toto je hooodně vyhnaná fňukanda, která hodně plive na vládu a systém. Jí jako takhle nic neudělali, nesvázali ji a neodvezli přímo z bytu, šla dobrovolně a tentovat se nechávala dobrovolně, takže jako...co soudit, co litovat?

A taky mě dost štvaly ty narážky na komunistickou zrůdnost těch dob tam. Naši tam byli a v pohodě Budapešť obchody, všude se kouřilo, výběr tun klobás a baget, baby nazdobený, pohodka prostě, tak nevim jako...zas citovka no.

22.07.2020 odpad!