domi88 domi88 komentáře u knih

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Naposledy jsem brečela u Goetheho :) Tohle nemělo chybu a těch posledních sto stran...Nemám slov.

09.08.2014 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Líbí se mi, že je to bajka a antibajka zároveň a dobrá alegorie, ale jinak mi to přijde surové a nepěkné.

06.08.2014 3 z 5

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Na Vernea jsem se vrhla takřka z povinnosti, že jsem od něj nic nečetla. Bylo to fajn, oddych a u vody super, obrázky, kapitoly. Jinak perfektní ponorky, skafandry, lampy... Velmi nadčasové, pěkné.

23.07.2014 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Mě se líbí Remarquova myšlenka, že hrdina musí být vždy " na scéně", bez něho přestává kniha existovat. Taky se mi moc líbí prostý a jednoduchý způsob , jak autor vyjadřuje myšlenky, nálady a zkušenosti. Co se týče příběhu, tak mi chvíli trvalo, než jsem se začetla. Mám oblíbenější knihy od Remarqua.

09.07.2014 4 z 5

Hodina mrtvých očí Hodina mrtvých očí Harry Thürk

Já snad začnu číst i válečné romány :) Řadím k oblíbeným a určitě ji budu číst víckrát. Moc hezky vystižené chápání vojáků, žádná ideologie, prostě jsem voják, konám úkol, chci přežít. Taky bych srovnala s Remarquem, mám ho moc ráda, tohle je více realističtější.

03.07.2014 5 z 5

Židovka z Toleda Židovka z Toleda Lion Feuchtwanger

Záleží jen na Vás, jestli si vyberete milostný příběh, poezii a úvahy nebo historii. Vše je krásně a nenásilně propojené.

27.06.2014 4 z 5

Když nastaly deště Když nastaly deště Louis Bromfield

Úplně by mi stačilo posledních 100 stran :( Postavy mě vůbec nezaujaly a ze začátku bylo vše domotané, vůbec jsem nevěděla kdo je kdo a nijak jsem si ani nepředstavila Indii. Doufala jsem , že to bude hezčí. Nic extra.

16.06.2014 2 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Asi neumím číst mezi řádky. Trošku jsem se posmála a závidím Holdenovi,že nic neřeší... Ono to dopadne. Ale jinak nic moc.

30.05.2014 3 z 5

Jih proti Severu 2 Jih proti Severu 2 Margaret Mitchell

Nejspíš mi bude po všech smutno,když jsem knihu dočetla. Je mi líto, že pýcha zvítězila nad láskou, ale charakter postav a celý příběh je velmi silný.

27.05.2014 5 z 5

Jih proti Severu 1 Jih proti Severu 1 Margaret Mitchell

Zatím mám za sebou první díl. A určitě je to můj zamilovaný příběh. Postavy jsou úžasné a příběh jedinečný.

14.05.2014 5 z 5

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

Joan jsem začala mít ráda až na konci a vůbec až potom jsem pochopila její jednání. Příběh je zvláštní, jakoby se postavy vznášely někde ve vakuu. Celou knihu jsem cítila jakoby něco zlého doznívalo a něco zlého se blížilo. Meziválečné období je vystiženo moc dobře.

06.05.2014 3 z 5

Červený a černý Červený a černý Stendhal (p)

Příběh byl takový roztahaný, v salónech jsem se nudila úplně a zůstává mi rozum stát nad tím, jak může být někdo takhle pyšný. Úvahy Juliána, paní de Renal i Matyldy jsou strašné - miluje mě, tak já ji ne,...

28.04.2014 2 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Moc pěkné a smutné. Ester asi opravdu "umřela strachem".

15.04.2014 4 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Tenhle příběh je nádherný. Úplně jako bych byla s nimi v jejich době. A ta láska, no krásné. Akorát ty poslední tři strany bych vynechala a domylsela,že zažili ještě jedno léto. A Gottfrieda je škoda.

09.04.2014 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

09.04.2014 5 z 5

Jsem ráda, že se na začátku hodně zopakovalo, četla jsem díly během jednoho roku, tak mi to aspoň připomnělo. Nejvíce mě bavilo, jak Annika rozsekala Teleboriana :) Jinak Lisbeth byla nějáká jiná. Ale fakt se čte sama.

02.04.2014 4 z 5

Noc v Lisabonu Noc v Lisabonu Erich Maria Remarque (p)

Tak jsem si asi zamilovala dalšího autora. Pěkná balada o lásce. Ani se mi nechce věřit, kolik měl hrdina štěstí. A jak to je pěkně vymyšleno, s tím odkazem obrazů :) Pěkné.

26.03.2014 4 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Knížka je napsána velmi hezky, je místy docela napínavá. Je velmi hezké propojení mezi osudy hrdinů, baví mě, že to nejsou samostatné kapitoly, ale krásně spolu souvisí.Co mě nebavilo byly pasáže o politice a hospodářství. Hlavní hrdinové opravdu vystihují " 2 odlišné podoby lásky". Annu jsem od první chvíle neměla ráda, je egocentrická, nerozhodná a psychiatrická. Zato Levina a Kitty jsem si hnedka oblíbila.

20.03.2014 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Tož dobré to bylo :) Nepřeplácané, promyšlené, propletené a velmi čtivé.

04.03.2014 4 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Velmi jemná hranice mezi realitou a fantazií. Postavy jsou moc milé. Líbí se mi odkaz na Kafku ve smyslu Proměny.

26.02.2014 4 z 5