dom.ini dom.ini komentáře u knih

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Výborný psychologický román, který plyne tak nějak poklidně, ale vy cítíte, že pod povrchem něco bublá a jenom čekáte, až to vybublá na povrch. Moc se mi líbilo jakým stylem byla knížka napsaná, rozhodně dne doporučuji všem, kteří mají rádi psychologické příběhy.

14.03.2018 5 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Bříběh byl zajímavý, jenom byla trošku škoda, že téměř od úplného začátku víte, co se stalo, proč se to stalo a kdo za tím stojí a nezůstává tak místo pro nějaké pochybnosti a větší napětí. Celkově mám pocit, že kolem knihy je zbytečně moc povyku a potenciál příběhu mohl být využitý o trochu lépe. Ale celkově se knížka četla dobře a líbila se mi, i přes určité výhrady.

09.03.2018 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Opravdu tragický příběh z období války, o kterém se podle mě moc neví. Tedy já jsem o této události předtím asi nikdy neslyšela. Je poznat, že je kniha určena pro mladší čtenáře, ale díky tomu se velmi dobře čte a vůbec jí to neubírá na vážnosti. K svižnému čtení přispívají i velmi krátké kapitoly, což se mi moc líbilo. Knížku určitě doporučuji i lidem, kteří stejě jako já běžně nevyhledávají knihy s válečnou tematikou.

11.02.2018 5 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Knížka se mi opravdu moc líbila a od čtení jsem se nemohla vůbec odtrhnout. Moc se mi líbilo, jak se autorce podařilo popsat charakter a psychiku jednotlivých postav, které mi připadaly jako živé. Jediné, co bych knížce trochu vytkla je, že pro mě postrádala takový ten wow efekt, se kterým by byla úplně dokonalá. Rozuzlení pro mě sice bylo poměrně překvapivé, ale přišlo podle mě tak nejak mimochodem. Četla jsem, četla jsem a najednou bylo po všem. Ale určitě stojí za přečtení.

07.02.2018 4 z 5

Můj (téměř) dokonalý život Můj (téměř) dokonalý život Sophie Kinsella (p)

Jsem trochu zklamaná. Knížka se nečetla špatně, to vůbec ne. Chápu jakou myšlenku se snažila předat a vím, že v dnešní době sociálních sítí se mnoho holek může cítit jako hlavní hrdinka. Snažíme se světu ukazovat svou tvář v tom nejlepším světle a vytváříme tak falešný obraz sami sebe, ale to jak byla Katie přesvědčená že všichni okolo ní mají naprosto dokonalý život a vůbec žádné problémy mě straně rozčilovalo a připadalo mi, že neustále eší jenom sebe. A ten idylický růžový konec mi k celé myšlence knihy vůbec neseděl. Ale zase se mi moc líbilo sledovat kemp, tomu jsem moc fandila a možná bych si přečetla knížku o tom jaké tam mají příhody s hosty, to by se mi docela líbilo :)

13.01.2018 3 z 5

Slaďák Slaďák Philippa Rice

Moc milá knížečka :) U některých situací, jsem se usmívala od ucha k uchu. Já bych ale byla radši, kdyby knížka byla delší. Doufala jsem, že tam bude více věnováno takovým těm roztomilým začátkům vztahu, na které jsem se těšila a chtěla jsem si je tak "připomenou". Ale k prolistování je tahle knížka určitě fajn, jen podle mě rozhodně ne pro každého.

01.01.2018 4 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Byla jsem strašně moc zvědavá na ten způsob zpracování a bylo to vážně super, ještě lepší než jsem si představovala! Opravdu ryhle se četla, takže se určitě nenechte odradit počtem stran, já nejsem žádný rychločtenář a přečetla jsem ji za dva dny. Co mě jenom trochu mrzí, je že to není vyloženě "dospělácká" knížka, čemuž podle mě odpovídá konec. Já jem doufala v trochu drsnější. Ale rozhodně ji za to nechci ubírat hvězdičky, protože to si opravdu nezaslouží. Už se těším na další díl! :)

28.12.2017 5 z 5

Umět milovat Umět milovat Katie Cotugno

No dostala sem sice trochu něco jiného než jsem očekávala, ale zklamaná asi nejsem. Byl to takový příjemný dívčí románek, který se dobře četl, i když je celý děj dost předvídatelný a ani jeden z hlavních hrdnů mi nebyl nijak zvlášť sympatický. Ale špatná knížka určtě nebyla a kdybych mohla dala bych ji asi 3,5*.

17.12.2017 3 z 5

Zahrada splněných přání Zahrada splněných přání Katie Fforde

Příjemné odpočinkové čtení pro ženy. Moc se mi líbilo téma zahradničení, o kterém jsem ještě v žádné knize nečetla a bylo příjemným zpestřením. Celkově pohodová knížka, na kterou si však po nějaké čase už zřejmě nevzpomenu, a tak bych knihu ohodnotila na 3,75*. :)

13.12.2017 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Super, vážně super. Neříkám že nemám nejednu připomínku, ale proč si s nimi zbytečně kazit ten celkový dojem z nádherného, kouzelného, napínavého a propracovaného pohádkového příběhu, který autorka dokázala vytvořit. Rozhodně stojí za přečtení.

24.11.2017 5 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Čím dál tím lepší!! Tenhle díl jsem zhltla v rekordním čase a vůbec se nedalo odtrhnout. Jistě je to pohádka a obzvlášť v jedné chvíli jsem si říkala, že je vývoj situace už trochu moc velká šťastná náhoda, ale na čtivosti a napínavosti to celému příběhu vůbec neubíralo. Už se nemůžu dočkat, až se dozvím, jak to celé dopadne.

19.11.2017 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Ani druhý díl mě nezklamal a pořád jsem z celé série příjemně překvapení, protože by mě nikdy nenapadlo, že mě to tak chytne. Ano je to pohádka a určitě t není šálek kávy pro každého, ale zatím se mi zdá že je to výborně vymyšlené a opravdu napínavé tak snad se to v dalších dílech nepokazí. :)

17.11.2017 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Super! Byla jsem dost skeptická, ale říkala jsem si, že tak oblíbené knížce musím dát šanci a rozhodně nelituju! neuvěřitelně promyšlené, čtivé, bez hluchých míst a napínavé od začátku do konce. Jdu se hned vrhnout na další díl.

07.11.2017 5 z 5

Nespoutaní Nespoutaní Sophie Jordan

Druhý díl se mi líbil úplně stejně jako ten první. Pro mě to bylo opravdu čtivé a napínavé odpočinkové čtení. Moc se mi líbil milostný příběh i pocity hlavní hrdinky, které byly popsány tak, že jsem se do ní dokázala vcítit. Taky moc oceňuji to, že příběh nebyl zbytečně natahovaný, jako to u podobných sérií někdy bývá. I přesto,že jsem na začátku čtení čekala, že to bude více o řešení celé situace s nositeli, respektive že v řešení situace hlavní hrdinka bude hrát významnější roli (jak to většinou bývá), tak mě nakonec ubírání příběhu nezklamalo a možná se mi to takto líbilo ještě více. Za sebe tedy jako odpočinkové čtení určitě doporučuji.

03.11.2017 4 z 5

Nevítaní Nevítaní Sophie Jordan

I když to není žánr, který bych běžně četla, tak se mi to opravdu moc líbilo! Námět byl opravdu zajímavý a hodný zamyšlení, postavy sympatické. Jenom škoda, že je příběh rozdělený na více dílů, já mám tak nějak radši když je příběh kompletní v jedné knize. Tak mi hold nezbývá než se hned vrhnout na další díl, ať už vím jak to s nimi dopadne.

31.10.2017 4 z 5

Stůj při mně Stůj při mně Daniela Sacerdoti

Já nejsem úplně moc na takové řekněme spirituální věci, posmrtné životy, stěhování duší apod., ale v této knize mi to, až na jednu scénu, nijak nevadilo. Naopak to celému příbéhu dodávalo zajímavý rozměr. I když samotný příběh nebyl pro mě ničím zvláštní a originální, tak se velmi příjemně četl a bylo to takové velmi něžné odpočinkové čtení. Velmi zajímavá mi připadala postava Fiony, jejíž příběh by podle mého nebylo špatné rozpracovat například v nějaké další knize.

30.10.2017 4 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Super!!!!! První polovinu jsem zhltla na jeden zátah. Druhou už jsem měla kvůli práci trochu rozkouskovanou, ale ani to ji neuškodilo. Knížka byla napínavá, akční a plná zvratů od začátku až do konce! Rozhodně doporučuji!

12.10.2017 5 z 5

Krásné zlo Krásné zlo Rebecca James

Kniha byla dost jiná než jsem čekala. Očekávala jsem napínavý thriller, ale dostala jsem spíše psychologický dívčí román s trochou napětí. Knížka rozhodně nebyla špatná, dobře se četla, hlavní hrdinka mi byla sympatická a držela jsem ji palce, ať se nakonec dobere trochy štěstí. Proto jsem dočtení knihy taky trochu oddalovala, protože jsem tušila špatný konec. Přečtení rozhodně nelituji, ale doporučila bych ji spíše mladším čtenářům.

08.10.2017 4 z 5

Zlatokopka Zlatokopka Lucia Sasková

Zajímavé téma a zajímavé prostředí. Žádnou knížku s podobným námětem jsem ještě nečetla. Během čtení byly chvíle, kdy mě to bavilo hodně a potom chvíle, kdy jsem si říkala, že je to pořád to stejné dokola, ale celkově jsem měla pocity spíše pozitivní. A pak přišel konec, který se mi teda ani trochu nelíbil a připadalo mi, že to autorka prostě celé rychle usekla, aby si nemusela dávat praci s tím, příběh nějak smysluplně uzavřít, což je podle mě strašná škoda.

29.09.2017 3 z 5

Svatební horečka Svatební horečka Paige Toon

Super příjemný odpočinkový holčičí romantický příběh. Neměla jsem pocit že by to bylo zbytečně moc přeslazené, příběh byl svižný a čtivy a moc se mi líbilo jak byl popsaný zmatek, který hlavní hrdinka cítila. Připadalo mi to uvěřitelné a dokázala jsem se do ní vcítit. Jediné co nechápu je obálka a název, které jsou dle mého velmi závadějící a rozhodně by mě kniha na první pohled neupoutala, což by byla škoda, protože podle mě, pokud máte chuť na romantický příběh, kniha za přečtení rozhodně stojí.

24.09.2017 5 z 5