doktorking Online doktorking komentáře u knih

První kniha krve První kniha krve Clive Barker

Povídka pulnoční vlak je vynikající a ostatní povídky pruměr,pro mě o dost horší než druhý díl krve.

16.01.2013 3 z 5

Druhá kniha krve Druhá kniha krve Clive Barker

Dávám čtyři hvězdičky,kromě hříchy otcu jsou všechny povídky skvělé,vrcholem je povídka STRACH kterou bych zařadil mezi top ze všech knih krve.

Knihy krve I-III Knihy krve I-III Clive Barker

Barker,Simmons,King,Matheson,-co mají všichni společné?Jsou mistři v psaní povídek.Barkerovi knihy krve jako by autora samy charakterizovali,jsou temné,brutální až sadistické,plné krve a sexu.Jasně najde se mezi nimi i slabší ale to u každého autora,jako celek výborné.

Věčné zatracení Věčné zatracení Clive Barker

Pro Barkera je peklo domovem,neskutečně výborný a temný román který brnká na nervy.

Velké a tajné show Velké a tajné show Clive Barker

Tak se přiznám že tohle jsem ani nedočetl což mě v případě Barkera kterého mám rád mrzí,takže po famozních knihách jako Hellraiser, Coldheart Canyon,Večně zatracení a všech knihách krve je tohle pro mě OBROVSKÉ ZKLAMÁNÍ.

16.01.2013 1 z 5

Cabal - noční rasa Cabal - noční rasa Clive Barker

Souhlasím s věčinou v rámci Barkerovi tvorby slabší kousek,nicméně po delší uvaze pořád skvělé,řadím se mezi ty fanoušky Barkera kteří mají rádi jeho horory,ale fantasy i když talent CLIVE má,mě prostě nebere,jinak musím přiznat že jsem viděl film který si Barker jako vždy sám režíroval a ten mě bavil hodně,béčko ale VÝBORNÉ.

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Jedno z nejlepších děl co kdy mistr napsal.Vynikající děj má i politický odkaz,JOHN SMITH je jednou z nejsmutnějších postav kterou King vymyslel,když jsem to tenkrát poprvé četl,všiml jsem si že mám další stejnou zálibu s KINGEM a to je muzika viz králové punkrocku RAMONES.

Žhářka Žhářka Stephen King

Kingovska pecka z 80.let tedy obdobi kdy mistr nejvic valel.Skvele napsany roman a vyborne tema ktere bylo v USA koncem 60 let velmi diskutovane..Tohle je stary dobry mistr King.Film byl propadak a priznam se ze by mu jako jednomu z mala slusel remake ale museli by zachovat tu atmosferu osumdesatek.

Temná půle Temná půle Stephen King

Knížku považuji za mistrovské dílo,jak dějově tak postavami.George Starka prostě zbožnuju, je to jedna z nejlepších a nejbrutálnějších postav kterou KING stvořil.Jeho chladnost s jakou vraždí a jeho smysl pro humor nemá chybu a i filmová podoba je naprosto dokonalá.Scéna kde Geoge Stark chce zabít jednoho z agentu,ten křičí o pomoc,otevřou se dveře a jakýsi soused vykoukne ven a zeptá se..Co se děje?Na to Stark odpoví VRAŽDA-CHCEŠ TAKY?To fakt nemá chybu.PRO MĚ JEDNO Z NEJLEPŠÍCH DĚL KINGA

Temné vize Temné vize Stephen King

Je pravda že nevím kdo za mistra tyhle povídky vybíral jestli on sám-o tom dost pochybuji nebo nakladatelství každopádně nebyla to štastná volba,Kingovy povídky zde jsou pruměrné stejně tak jako Simmonse-ten ale alespon zaujmul povídkou METASTÁZE která je skvělá a G.R.R.Martin a jeho PROMĚNĚNÁ KUŽE je rovněž skvělá.Takže bud tu King neměl vubec být nebo měl být reprezentován jinými kousky a že těch skvělích má dost všichni víme.Takže za Kinga tři za ostatní pět výsledná čtyři hvězdy.

12.01.2013 4 z 5

Z Buicku 8 Z Buicku 8 Stephen King

Nedávno jsem ho četl znova a musím říct že se mi líbil víc než když jsem tuto knihu četl poprvé,na Christinu tomu sice pořád dost schází ale tady jde spíš o psychologické dílo než horor a na to že to King napsal po nehodě když ještě uplně nevěděl jak to s psaním vubec bude,je knížka velmi kvalitní takže za čtyři hvezdy milý Stephene.

12.01.2013 4 z 5

Pátá čtvrtina (11 povídek) Pátá čtvrtina (11 povídek) Stephen King

Noční můry a snové výjevy jsou nejslabší povídky mistra jaké kdy napsal,Páta čtvrtina je ještě horší než Dollanuv cadillac protože zde nevyniká snad možná kromě právě páté čtvrtiny žádná povídka takže čistý pruměr.

12.01.2013 3 z 5

Rose Madder Rose Madder Stephen King

Jedná o skvělý triller s fantasy prvkem.Skvěle popsaný sadistický policista Norman,jeho scény plné obrovského sadismu a perverzností,děj knihy se hlavně zabývá problémem dneštní doby-domácímu nasilí.ROSSiE je Kingem dokonale popsaná,mistr se umí vcítit do ženské postavy i jejího myšlení,fantasy svět v obraze který pusobí velmi realisticky a velice originální konec který ne káždý zkousne ale podle mě je tohle další mistrovské dílo,zbytečně PODCENOVANÉ.

Nespavost Nespavost Stephen King

Tak tohle je mistrovské dílo,King skvěle popsal vztah mezi dvěma seniory ze začátku se sice dílo rozjíždí pozvolna aby pak následně čtenáře doslova donutilo k NESPAVOSTI,jsou tu odkazy na temnou věž,aury a barvy,spousta nadpřirozených jevu,užasné temné prostory,vidiny a pocity lidí,odkazy na smrt,podivné bytosti dokturků to vše zabalené do mimosmyslového vnímání a existence jiných dimenzí.Podle mě se jedná o NEJSLOŽITĚJŠÍ dílo které STEPHEN KING napsal,ZANECHÁ VE ČTENÁŘÍCH VELMI SILNÝ PROŽITEK.

Tommyknockeři Tommyknockeři Stephen King

Škoda že tak málo lidí dokáže tuhle knihu ocenit,je pravda že je určena hlavně skalním fanouškum,spojení hlavního hrdiny Garda(dokonale popsané stavy deprese a alkoholového opojení,tok myšlenek)s Kingem je v době kdy byla napsana tato kniha více než zřejmé,je to takové Kingovo vtělení,celá knížka se nese v duchu jednoho velkého drogového snu,knížku jsem schválně nečetl střízlivý a o to víc mě bavila,TOMMYKNOCKEŘI PROSTĚ MAJÍ SVOJI ATMOSFÉRU,tohle dílo vás prostě bud chytne a nebo ne a pokud se vám líbí tak už vás pravděpodobně od Kinga nezaskočí nic a MĚ SE ROZHODNĚ LÍBÍ.

12.01.2013 5 z 5

Legendy 1: Nové příběhy ze známých cyklů Legendy 1: Nové příběhy ze známých cyklů Robert Silverberg

S. King,Robert Silverberg, Tad Williams, Terry Goodkind,Ursula K. Le Guinová atd.jedná se o sbírku která obsahuje jen fantasy novely.Všichni zde zmínění autoři tu napsali příběhy tak aby zapadali do jejich serii..Přesto že King není klasický fantasy spisovatel jako jsou zde všichni ostatní,obstál skvěle a zastupuje ho zde novela SESTŘIČKY Z ELURIE která je jako přídavek k TEMNÉ VĚŽI.Tahle novela zde vyniká,je to další mistrovský kousek,ale možná je to tím že mě fantasy nebere a novely zde zmíněných spisovatelu mě vubec neoslovili.Takže tuhle knížku bych si určitě nekoupil už jenom proto že tahle bezvadná Kingova novela vyšla v souboru VŠECHNO JE DEFINITIVNÍ TAKŽE ZA KINGA PĚT HVĚZDIČEK ZA OSTATNÍ DVĚ A MÍN DÁVÁM PRUMĚR.

11.01.2013 3 z 5

Jedná se o opravdu krátký román,jeho čtení vám zabere jen pár hodin.Výborně popsané bloudění devítileté Tristy lesem,jejíž SPOLEČNOST obstarává imaginární přítel T. GORDON nadhazovač Kingových oblíbených RED SOX.Dívka uniká před netvorem který ji je neustále v patách,King finále zakončí v podobě nadpřirozena a objeví se zde tzv.termín deus ex machina v tomto případě lovec,myslím že to není špatné ale rozhodně si s tím NETVOREM mohl KING poradit lépe.

Hodina děsu Hodina děsu Stephen King

Nevím podle čeho tenkrát čeští vydavatelé těch pět povídek vybírali ale ještě že vyšel už celek MLHA.Jinak zde z toho mála vyniká především NONA a PRÁM.

11.01.2013 4 z 5

Dračí oči Dračí oči Stephen King

Taková krásná pohádka pro,,dospělé" krásný příklad toho jak moc je King ovlivněn svoji vrcholnou ságou TEMNÁ VĚŽ,tady nečekejte žádný zázračný děj ale moc dobře se to čte.

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Dálší Kingovka kde je z minima vytěžené maximum,perfektně zvládnutá psychologická postava jedné zoufalé ženy.

11.01.2013 4 z 5