DK197 DK197 komentáře u knih

Tajemství Elly a Michaela Tajemství Elly a Michaela Jessica Sorensen

Milá oddechovka. Mladší čtenáře asi osloví ještě malinko víc, ale mě prostě zas tak ne. A to i přes evidentní snahu o hlubší zápletky - viz Ellina matka, nebo Michaelův otec.

Protkané erotickou linkou a přikrášlené prostředím pouličních závodů to však skutečně víc než obstojně zůstává milou oddechovkou. Ke které ovšem zatím nutně nepotřebuji druhý díl. Možná jednou...

19.03.2016 3 z 5

Nebezpečná zóna Nebezpečná zóna Joy Fielding

Jelikož se mi moc líbily vyykreslené charaktery postav, dávám 4 hvězdičky, ale příběh sám o sobě to trochu shazuje. Nevím, na kolik mi celá spletitot příběhu přijde uvěřitelná... Trošku přimhouřím oči a možná...

Ale každopádně jazyk a vykreslenost charakterů mě unesly. A některé pasáže nutily číst a číst a číst... Tom byl pro mě skutečně exponát. Jeff typický záletník. A Will? Will by si možná zasloužil šťastnější konec. Ale odkdy je život fér, že?

Pustím se určitě do dalších autorčiných knih.

15.03.2016 4 z 5

Tvá Tvá Claudia Piñeiro

Přečteno za jediný den. Čte se to vážně rychle. Navíc povaha hlavní hrdinky byla opravdu zajímavá. Zajímavě nesympatická. Děsná.

Ale i přesto knížka neurazí, nenadchne. Možná za to může styl psaní, nevím. Ale nějak netoužím po dalších dílech této autorky.

12.03.2016 3 z 5

Jak svést ostýchavou dámu Jak svést ostýchavou dámu Sabrina Jeffries

Nevzpomínám si, kdy naposledy jsem měla v ruce historický román. A s danou dávkou erotiky jsem si tu změnu náležitě užila. Víc než jsem čekala. Kde jsou ty doby, kdy muži jihli při pohledu na ženin odhalený kotník?

Hrozně se mi líbil vztah hlavních hrdinů - ona miluje jeho, ale popírá to a myslí si, že on nemiluje ji. On miluje ji, ale popírá to a myslí si, že ona nemiluje jeho. Jak z toho ven? Babička zavelí - tak si ho vezmi! Ale víc už prozrazovat nebudu... :-) K tomu trochu té detektivní zápletky a fajn čtivo je na světě. :-)

12.03.2016 4 z 5

Holky z internátu - Příjezd Holky z internátu - Příjezd Enid Blyton

Sérii Holek z internátu jsem milovala. Četla jsem ji dávno a pamatuji si knížky jen matně (proto nehodnotím), ale ten pocit tehdejšího nadšení a večery, kdy jsem ty příběhy hltala, mluví za vše...

11.03.2016

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Přečetla jsem 2. - 4. díl.
A tenhle díl?

Upřímně mě filmové zpracování čtyřky neštve tolik jako knižní podoba. Možná už jsem tenkrát byla přemeyerovaná, ale já měla pocit, že to snad v životě nedočtu... Bláboly, bláboly, nula akce.
Ještěže tam byla milá Bellina holčička. :-)

2 hvězdičky.

05.03.2016 2 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Přečetla jsem 2. - 4. díl.
A tenhle díl?

Tenhle díl je postavený na milostném troúhelníku. Na nerozhodnoti a nejistotě. Koho chci? Jeho, nebo onoho? Je to smůla milovat dva najednou... A nepřiznat si to. Pořád mám výhrady k Belle, ale i tenhle díl mě kdysi přesvědčil, abych četla dál... 3 hvězdičky - pokud sečtu výhrady dneška s nadšením z minulosti.

05.03.2016 3 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Přečetla jsem 2. - 4. díl. A tenhle díl?

Tenkrát mě přesvědčil číst další, takže tenkrát se mi to líbilo. Ačkoliv dnes mám silné výhrady. Hlavně k Belle. Nový měsíc je postavený na silných emocích. Na extrémech. A možná to ho dělá pro cílovou skupinu čtenářů přitažlivé.

Sečtu-li své výhrady s někdejším nadšením - jsem na 3 hvězdičkách.

05.03.2016 3 z 5

Co vám tahle kniha prozradí?
"Neberte drogy, neberte drogy, pokud nechcete klesnout na dno."
Pro mě osobně dost silný odstrašující příklad.
A další důkaz toho, že série Holky na vodítku se víc než povedla.

03.03.2016 5 z 5

Teď neplač Teď neplač Joy Fielding

S ohledem na předchozí Fieldingovky musím říct, že tahle byla opravdu super. Sice se napětí buduje dost táhle, ale ten zmatek, strach hlavní hrdinky a nedůvěra snad ke všem okolo (oprávněná) je tak dobře vykreslená, že do poslední chvilky netušíte, kdo hlavní hrdince usiluje o život. A navíc vás na konci čeká pár nečekaných překvapení...
Vyloženě jsem byla popuzena pokaždé, kdy jsem musela přestat číst. Jen víc takových děl. :-)

03.03.2016 5 z 5

Všichni mí pacienti kopou a koušou Všichni mí pacienti kopou a koušou Jeff Wells

Není to vyprávění, které vás smíchy povalí na zem, ale špetka humoru tam je. A občas i neuvěřitelných situací, které zažije jen veterinář. Mám tyhle náhledy do cizích profesí ráda a jsem ráda, že vzniknou, ačkoli se třeba některá dílka nikdy nestanou hitem. Příjemná oddychovka po posledních dvou přečtených knihách. :-)

27.02.2016 3 z 5

Pekelný spasitel Pekelný spasitel Hana Kavurová

Dopředu se přiznám, že tohle nebyl můj šálek čaje. Možná být mladší, alespoň mi bude sympatičtější hrdinka, ale já ji kolikrát chtěla praštit. Jelikož ale tvrdím, že dobrá kniha nestojí na sympatiích, či antipatiích k hrdinovi (když čtete o masovém vrahovi, taky s ním asi v lecčems nesouhlasíte), pokusím se udat jiný výčet důvodů, proč tomu tak je.

1. zmatený děj na prvních sto stránkách
2. nezáživné dialogy
3. překombinovanost

Skoro jsem to prostě nezvádla číst. Nebýt těch několika pozitiv jako: téma sebepoškozování, filosofické debaty o špatných vlastnostech lidi a snaha o netradiční milostný trojúhelník i jeho průběh.

Kam zařadit pocit, že kniha je občas snad i parodií na upírské ságy, nemám tušení, ale párkrát jsem kroutila hlavou a musela se smát...

Tedy zkušenost, která mě nenadchla, ale nelituji.

27.02.2016 2 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Knížka mého dětství. Která se každým příběhem snaží dětem něco předat. A doufám, že předá i mým dětem... jednou.
Nejlepší je - jak myli podlahu a pekli dort. :-)

25.02.2016 4 z 5

Poslední rituál Poslední rituál Yrsa Sigurðardóttir

Celkově mě to oslovilo o něco méně, než Ohnivý anděl, ale stále jsem se spisovatelčinou prací spokojena. :-)

Líbila se mi linka Tóra a Matthias. Ti dva jsou dvojka k pohledání. Přestřelka slov mezi Tórou a jejím ex mě rozesmála (skvělá scéna) a jejich syn tomu dal korunu. :-)

Případ se vyvinul zajímavě, jen nespočet letopočtů roku 1505 apod. mi lezlo na mozek, na to nemám hlavu. A jako vždy byl konec to, co teprve všechno zasadí na své místo.

Napadá mě, jak byste se chovali v kůži Haraldových rodičů? Já nemám tušení...

23.02.2016 4 z 5

Pohádky o vílách Pohádky o vílách kolektiv autorů

Knížka určená hlavně mladším dětem, ale je tak sladce psaná, že správně nalaěný dospělý bude volat samé: "Je a jů, to je tak kouzelný!" Protože je. A určitě z nich něco vyberu pro své děti... :-)

20.02.2016 5 z 5

Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Ivona Březinová

Ester krásně popisuje závislost na automatech. Nemůžu jinak, než 5 hvězdiček. Příběh byl vážně poutavý, rychle se to četlo a je to určitě i pro poněkud starší čtenáře.

20.02.2016 5 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Všehovšudy tři silné scény, ale celkově super atmosféra.
Děj poněkud plný náhod a jasnozřivosti.
Ale úplně špatné to nebylo.
50%?

18.02.2016 3 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytici jsem četla na střední a musím říct, že nejspíš do konce života budu mít pod kůží zaryté úryvky z Vodníka, Svatbní košile a mnoha jiných!

16.02.2016 4 z 5

Šepoty a lži Šepoty a lži Joy Fielding

Kniha, jejíchž několik závěrečných kapitol ve mně bude rezonovat ještě asi hodně dlouho. Ten zvrat byl jako jízda po dálnici 200 km za hodinu. Super.

Ano, kniha by měla o dost vyšší hodnocení, kdyby to, co závěru předcházelo, nebylo psáno tak plitce a nezáživně. Povídání o tom, jak jedné osamnělé ženě obrátila život naruby parta podivných existencí... Přiiznávám, že i tato část knihy mohla být čtenářským zážitkem. V podání Fieldingové tomu tak pro mě bohužel nebylo a měla jsem problém se stránkami prokousat k už tolik opěvovaným závěrečným kapitolám, které knize vynesly onu třetí hvězdičku v hodnocení.

Jaká to škoda.

16.02.2016 3 z 5

Posedlá romantikou Posedlá romantikou Beth Orsoff

Kniha, která neurazí, ani nenadchne. Alespoň mě.

Kniha, která měla jeden vyloženě zábavný moment a několik milých, zajímavých a usmevných. Zbytek mi splynul v mlhu. A to je na dobrou knihu dost málo, když ty lepší části se povětšinou vyskytly na posledních sto stranách z více než 300.

Ani konec nebyl kdoví jak mimořádný. Prostě to ušlo. Neurazí, nenadchne.

03.02.2016 3 z 5