Ditules Ditules komentáře u knih

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Opět radost nad pěkným českým románem. Dvě časově roviny a i reálné postavy a události. Jsem nadšená.

07.05.2023 5 z 5

Skvělý rozhovor. Vždy mě děsily příběhy vrahů, ale v poslední době jsem doslova zhltla několik podcastů, viděla Případy 1. oddělení, Devadesátky a Legendy kriminalistiky. Pan Mareš je skvělý. Otázky pana Moravce jsou dobře připravené.

08.12.2022 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Opět jsem se nezklamala. Petra Dvořáková je výborná a moc mě baví, že se nebojí otevírat třinácté komnaty.

12.12.2022 4 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

(SPOILER) Zbožňovala jsem ho. Knihu tvoří hlavně vzpomínky na léta 1993 až 2015. Pracovní a osobní živost se v nich mísí a přelívají. Vidíte, že byl skvěle ironický i v reálném životě. Vzpomíná na sledování některých filmů, setkání s herci, filmové večírky a slavnosti spojené s filmem, setkání s královskou rodinou...a hodně cestování po světě... Na účast na pohřbech herců a dalších lidí od fochu.

Hodně na mě zapůsobilo, jak vzpomíná na smrt Natashy Richardson, která byla jeho blízkou přítelkyni. Nebo pak moment, když šel číst dětem do nemocnice a chtěl je všechny obejmout, ale přes hadičky a infuze se bál, aby je nepolámal.

Pottera neglorifikuje. Píše o tom, jak mnohdy bylo natáčení příliš zdlouhavé. Taky o tom, jak pri rozhovorech pořád padalo téma HP a už ho to třeba i vyčerpávalo.

Úvodní slovo v knize má Emma Thompson a je to překrásná vzpomínka.

14.05.2023 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Krátký syrový příběh o dospívající dívce. Musím říci, že ta matka byla na facku.

27.02.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

(SPOILER) Další příjemné překvapení v podobě české autorky. Moc se mi líbí, jak se příběhy jednotlivých postav prolínají. Už se těším na další pokračování.

20.08.2020 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Pan Backman je zkrátka švédský bůh srandy a životního sarkasmu. Miluju jeho hlavní postavy. Britt-Marie je tak trochu zestárlý Sheldon v sukních (musím někdy prubnout tu jedlou sodu!), který se dostane k trénování fotbalu jako slepý k houslím. Velice doufám, že Osoba získá vlastní knihu, protože mi děsně přirostla k srdci.

07.06.2016 5 z 5

Zpěv straky Zpěv straky Dana Beranová

(SPOILER) Tohle bylo příjemné překvapení na poli české fantasy scény. Hlavní hrdinka je čarodějka, ale po setkání s umírající léčitelkou přebírá její schopnosti. Kniha je rozdělená do kapitol, ve kterých se hrdinka setkává s rozličnými postavami, kterým se snaží pomoci. Někdy to vyjde, někdy ne...

27.12.2022 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

(SPOILER) Jeden z těch příběhů, které při čtení prožíváte s postavami doslova naživo. Malé Kye držíte snad všechny palce, aby se o ni už někdo postaral. Bezvadné čtení.

23.05.2021 4 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Opět naprosto skvělý Shusterman. Musím říci, že v některých pasážích mi z postav bylo až fyzicky zle. Zajímavá sonda do chování lidí ve vypjatých situacích.

28.11.2019 5 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Mělo to zůstat na sociálních sítích...

28.08.2018 2 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

Tak pár Sucker :D zakončuje moji cestu s touto ságou. Kdo by řekl, že příběhy svalnatých hokejistů budou tak zajímavé, že? :D :D :D
Ještěže autorka pokračuje v psaní ság a já se nemusím loučit.

11.08.2017 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Vtipné, romantické... A ta obálka je jak za trest! :D

02.09.2016 4 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Po těch desítkách knih o osudech židů v Osvětimi si člověk může říct, že už jej nic nepřekvapí, ale není tomu tak! Měla jsem ji přečtenou za den, protože se skutečně nemůžete odtrhnout od stránek. A stále nechápete, jaká se děla zvěrstva a kde ti lidé (a děti!) v sobě brali tu neuvěřitelnou sílu přežít!

26.06.2015 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Pravdivé a stále aktuální.

11.11.2013 5 z 5

Síla psa Síla psa Thomas Savage

Panečku, tak to byla po dlouhé době zase literární lahůdka. Na knihu jsem narazila při shlédnutí traileru filmu s Benedictem Cumberbatchem. Rozhodla jsem se ji přečíst ještě před filmem. Musíte číst opravdu pomalu a pořádně, protože spoustu je toho řečeno mezi řádky. Já se musela na konci i několikrát vracet, protože jsem si říkala, co že se to tam sakra stalo? Jak to? Každopádně ten závěr je neskutečný!

30.11.2021 4 z 5

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

U této ságy se mi líbí, že nejde prvoplánově o muchlování, ale že za celým příběhem stojí něco navíc. A taky je tam spousta vtipných míst, popkulturních odkazů...

28.06.2018 4 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Scénka s Winstonem nejlepší. :D

01.04.2017 4 z 5

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Perfektní kniha. Střídání časových rovin mě většinou vždy baví. Navíc téma 2. světové války je mou vášní. Přečetla jsem jedním dechem. Obálka je nádherná...i když ten název je poměrně zavádějící...

30.12.2015 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Uf, uf... Jako kdybych sledovala život někoho blízkého. Mnohé momenty jsou tak známé. Bolavá rodinná témata.

01.09.2023 4 z 5