Dita333 Dita333 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jiní tu píší, že četli i lepší knihy na toto téma. Také jsem četla spoustu skvělých knih s válečnou tématikou, ale ještě nikdy jsem válku a všechny strasti s ní spojené neprožila na vlastní kůži. Tato kniha vás vrhne přímo do děje a nechá vás prožít útlaky Židů, strach a peklo koncentráku.
Rozhodně stojí za přečtení. Člověk si znovu pořádně uvědomí, jak moc dobře se dnes máme.

07.12.2018 5 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Kniha je relativně čtivá, ovšem dost (až dětsky) předvídatelná. Hlavní postava mě neskutečně iritovala svou věčnou negativitou, schopností vše pokazit, zachovat se v každé situaci nevhodně a být protivná vždy a na všechny. Tenhle dojem ještě umocňovala autorčina snaha být za každou cenu vtipná (což vyznívalo spíše trapně a vlezle).
Autorčin styl psaní mi velmi nápadně připomínal Třeštíkovou a její Bábovky. Tahle kniha se aspoň, narozdíl od Bábovek, dala dočíst až do konce.

15.01.2020 2 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Skvělá Kniha! Pohltila mě hned na první straně a nešla odložit. Na začátku jsem si říkala, ze je tady něco špatně, ale s každou další stranou jsem byla šokovaná, kam až věci mohou zajít.
Konec bych bývala uvítala trochu rozvláčnější, ale i tak to byla prostě pecka.
Dlouho mě kniha takhle nevtáhla.

19.01.2020 5 z 5

Protože stejně jako hlavní hrdina Allan Karlsson, nemám ráda politické řeči a kniha je jich plná, strašně mě nudila.

Zápletka byla překombinovaná, nelogická a těžko uvěřitelná

Allan byl takový Švédský Forest Gump. Všude jsem byl, všechny znám a všechno jsem zažil.

Allan měl ohromující schopnost vše pokazit, aby to mohl následně zázračně vyřešit.

V knize je pár docela vtipných okamžiků, které mi bohužel ani trochu nevynahradily sáhodlouhé nudné pasáže, které jsem musela přelouskat.

Dočetla jsem ji jen s nadějí, že třeba konečně nabere alespoň nějaký spád, což se bohužel nekonalo.

03.02.2019 2 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Skvělá kniha. Začetla jsem se hned na prvních stránkách a místy ji nechtěla odložit. Možná bych ji vytkla konec, ten by asi býval zasloužil trochu více promyslet. Ale i tak je to na plný počet hvězd.

19.11.2018 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Další skvělá kniha od této autorky. Čtivá kniha, kterou nelze odložit.

03.07.2020 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Rosamund Lupton

Prvních 200 srtran poměrně nudných. Příběh přitažený za vlasy. Nicméně zbytek knihy docela odsýpal a bylo to čtivé, pokud si odmyslíte nereálnost situací.
Za co hodnotím velmi kladně je navození zimní arktické atmosféry.
Dobré oddychové čtení pro zimní měsíce.

31.01.2020 3 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Skvělý příběh, který chytne za srdce.
Byla to první kniha, kterou jsem od této autorky četla a rozhodně si chci přečíst další :-).

19.11.2018 5 z 5

Jeden plus jeden Jeden plus jeden Jojo Moyes

Nevtahla mě hned na prvních stranách jako Než jsem tě poznala nebo Poslední dopis od tvé lásky , přesto se příběh hezký rozjel a kniha byla čtivá. Od autorky trochu slabší kus, přesto ale skvělé oddychove čtení.

24.01.2019 4 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Zezačátku mi moc nevyhovoval způsob vyprávění malým chlapcem a jeho omezená slovní zásoba. Za chvíli jsem si ale zvykla a uznala, že prave tímto způsobem může vyprávění získat tu pravou atmosféru.

19.01.2019 4 z 5

Kde končí duha Kde končí duha Cecelia Ahern

Pro mě úžasný dojemný příběh o tom, jak roky míjejí rychleji, než bychom si přáli a pár nevyřčených slov může se životem pěkně zamíchat.

Uznávám, že je knížka psána trochu naivně, ale to je vlastně přesně to, co mám na Ceceliiných knihách tak ráda.

23.11.2018 5 z 5

Mimo hranice Mimo hranice Val McDermid

Detektivka, která má spád A obejde se bez zbytečných krvavých a přehnaně násilných scén. Za mě perfektní oddychove čtení.

19.11.2018 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Asi trochu slabší z autorových knih, ale přesto jsem se skvěle bavila a děj se rychle odvíjel. Na začátku jsem se trochu zalekla spousty sprostých slov a chaotickeho nástupu nepřehledného množství postav, to se ale naštěstí po cca 20 stránkách usadilo a byl to klasický čtivý Hartl.

15.02.2019 4 z 5

Řasnatci Řasnatci Dana Kellnerová

Námět zajímavý, zpracování mizerné. Připadalo mi, jako bych četla nekonečnou slohovou práci žákyně druhého stupně základní školy. (Dokonce tam bylo i tolik pravopisných chyb)
Hlavní hrdinka byla tak primitivní, že tomu skutečně nešlo věřit..
Dějí se různé věci a spousta ženských dokáže snášet nesnesitelné, ale tady bylo splácáno tolik nereálných a nekombinovatelných situací.
Zanechala ve mě stejný dojem jako Bábovky od Třeštíkové = slátanina bez logiky, ale tahle kniha přeci jen alespoň nějaký děj měla a dala se dočíst, za to jedna hvězdička navíc..

18.01.2019 2 z 5

Idol žen Idol žen Marian Keyes

Přestože má kniha (v angličtině) téměř 900 stran, četla se dobře a příběh byl poměrně dynamický.

07.12.2018 3 z 5

Krájení snů Krájení snů Aida Brumovská

Omlouvám se autorce za nehezká slova, ale tohle je vážně nejhorší kniha, kterou jsem kdy četla. (A nebýt toho, že jsem na dovolené s sebou jinou knihu neměla - velká chyba!, ani bych jí nedočetla - a to se považuji za velmi tolerantniho čtenáře). Kniha nemá absolutně žádný děj. Doteď nevím, o čem vlastně byla. O bláznivé ženské, která dovolenou na Kypru vnímá jako svůj životní zážitek? O ignorantském manželovi? O praštené tchýni? Autorka zřejmě skládala slova, která ji náhodně napadala. V knize nebyla ani jedna srozumitelná věta.

Jedno se jí ovšem musí nechat - zanechala ve mně velmi silný dojem - dojem, že autorka ani vydavatel nemohli být při smyslech, když tohle pustili do tisku..

23.11.2018 odpad!

Faktura Faktura Jonas Karlsson

Velmi zajímavý námět knihy, ale zasloužil by lepší zpracování. I tak byla kniha čtivá a některé myšlenky zajímavé. Ovšem jsem rada, že jsem do ní neinvestovala, nýbrž si ji zapůjčila v knihovně:-)

19.11.2018 3 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Zezačátku mě kniha příliš nebavila, ale na konci jsem byla opravdu ráda, ze jsem ve čtení vytrvala.

15.04.2019 4 z 5

Marina Marina Tomáš Klvaňa

Docela poutavý příběh. Marina mi občas lezla svým chováním na nervy... a Mariani vlastně taky svým lehce ufňukaným přístupem. Konec bych si predstavovala také jiný, zdál se mi zbytečně pritažený za vlasy. Ale v celkovém měřítku kvalitně napsaná kniha se spoustou zvratů a zajímavých zápletek.

23.11.2018 3 z 5