Marina

Američan Mariani přijíždí na studijní stáž do Gorbačovova Sovětského svazu, kde se seznámí s půvabnou dívkou Marinou. V její společnosti poznává i moskevskou zlatou mládež, která se za časů perestrojky prohání po městě v západních autech a nic jí není svaté. Dramatické vyvrcholení jednoho večírku, na němž hlavní roli sehraje Garry Ardanjanc, syn významného komunistického funkcionáře, ovlivní Marianiho budoucnost víc, než se zpočátku mohlo zdát. Kam se vyvine Američanův příběh, který hrdina prožívá ve společnosti své lásky Mariny a tajemné bytosti Čching v Rusku, Římě a na nejmenovaném ostrově v asijských tropech? Minulost nikdy nekončí, a tedy vlastně neexistuje; cokoliv, co se událo, nás může nečekaně zasáhnout. Z kulis politického a mediálního divadla posledního dvacetiletí vystupuje příběh lásky, dekadence a frustrované pomsty s odkazy na Edmonda Dantese a Botticelliho obraz La Primavera, v jehož originálně zpracovaném mytickém tématu nalezneme jeden z klíčů k románovému příběhu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/95_/95027/marina-95027.jpg 35
Novely, Literatura česká
Vydáno:, Paseka

Kniha Marina

Dita333
23.11.2018

Docela poutavý příběh. Marina mi občas lezla svým chováním na nervy... a Mariani vlastně taky svým lehce ufňukaným přístupem. Konec bych si predstavovala také jiný, zdál se mi zbytečně pritažený za vlasy. Ale v celkovém měřítku kvalitně napsaná kniha se spoustou zvratů a zajímavých zápletek.

Hecuba
01.07.2018

Cela kniha se velmi dobře cte, pribeh je to intenzivni. I snove faze nakonec strukturu knihy velmi dobře doplnuji a tak trochu predestiraji jakym smerem se pribeh zvrati… i když je to dost neuveritelne. Konec knihy me neuspokojil, spis rozladil. Celek hodnotim nicmene dobře a rozhodne doporucuji k precteni.

pipetka5566
08.11.2017

Po několika stránkách mě příběh totálně vtáhl do děje. Nenáviděla jsem Garryho Ardanjance a fandila Marianimu aby se znovu setkal s krásnou Marinou a hltala stránku po stránce. Za mě 5 hvězdiček :-)

Merlinit
14.10.2014

Zvláštní příběh ztracené lásky a ztraceného života. Najdete v něm politiku, byznys, city i tápání, nejistotu stran vlastní orientace i těžko pochopitelná hnutí mysli, tragédii i odevzdání se osudu. Jak říkám, zvláštní, ale vůbec ne špatný.