Idol žen

Idol žen https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24028/idol-zen-24028.jpg 4 36 8

Ve vyprávění příběhu se střídají čtyři různé hlasy. Zatímco první z nich patří módní stylistce Lole, druhý hlas ztělesňuje novinářka Grace. Třetí hlas reprezentuje pracující manželka a matka dvou dcer Marnie a poslední, čtvrtý hlas zastupuje Alicie. Hlasy hrdinek se vzájemně prolínají a postupně nám odhalují, co spojuje všechny čtyři vypravěčky dohromady. Průsečík jejich životních osudů se jmenuje Paddy de Courcy. Na první pohled se zdá, že tento okouzlující muž, kterému přezdívají irský J. F. Kennedy, nemá jedinou chybu. Naše čtyři vypravěčky však znají tajemství ukrytá za jeho dokonalým úsměvem i nebezpečný účinek jeho skutečného šarmu. Jakkoli se autorka románu nevyhýbá bolestnému tématu domácího násilí a alkoholismu, najdeme v něm i spoustu humoru, především na stránkách deníku Loly, která je v šoku, když se z novin doví, že její milenec Paddy se zasnoubil s Alicií. Prostřednictvím příběhu novinářky Grace poznáváme zákoutí milostného vztahu, zatímco osud jejího dvojčete Marnie slouží jako důkaz velké ženské síly. Celé vyprávění je nakonec završeno nečekaným triumfem. ... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , BB art

This Charming Man , 2008

Ira13
22.10.2023 3 z 5

Docela dobře se kniha četla, většinou měla spád. Každá žena byla něčím zajímavá, ale z Marnie mě opravdu mrazilo.
Paddy byl pěkný hajzl a štval mě od samého začátku.

Dita333
07.12.2018 3 z 5

Přestože má kniha (v angličtině) téměř 900 stran, četla se dobře a příběh byl poměrně dynamický.

Klára90
12.05.2017 4 z 5

na knížce se mi nejvíce líbilo to,že i když byla odpočinková,tak příběhy měly hlubší smysl,byly o něčem.

LaCoccinelle
09.02.2017 5 z 5

Fajn knížka. Poutavý příběh, hezky napsáno, rychle přečteno. A hlavně, i přesto, že má knížka 636 stránek, tak to nebylo nudné a zdlouhavé.

bookcase
03.09.2016 5 z 5

četla jsem dvakrát, super.

monula101
03.02.2015 4 z 5

fajn knizka

kklarysek
05.03.2013 5 z 5

I když mě kniha (obal) na první pohled nezaujala, obsahově mě velmi bavila. Zatím asi nejlepší román, co jsem četla.

jasmína
30.11.-0001 5 z 5

Na první pohled se zdá, že to bude blbost, ale skvělá kniha, o tom, jací chlapi dokážou být a ženy jim naivně věří a odpouští.. kdysi jsem takovou taky byla, ale už ne !! Poučila jsem se !

Marian Keyes
irská, 1963