Návraty

od:


KoupitKoupit eknihu

Epizoda ze života mladé irské ženy, která při autonehodě ztratila manžela a v depresích se vrací do New Yorku, aby posbírala vzpomínky na jejich krátkou lásku a našla novou sílu k životu. Když se seznámí se svým budoucím mužem, má Anna dobré místo v newyorské reklamní agentuře a o ctitele nemá nouzi. Při prvním setkání je však oběma okamžitě jasné, že se narodili jeden pro druhého a tak se sňatkem neotálejí. Po ročním šťastném manželství plném pohody a nejrůznějších plánů dojde k tragické autonehodě, při níž je Anna těžce zraněna a její muž zemře. V Dublinu, obklopena péčí rodiny, myslí žena jen na to, jak se dostat znovu do světa, v němž bývala šťastná a odjíždí zpátky do Ameriky hledat mužovy stopy i když samozřejmě ví, že nežije. Ponoří se zcela do práce, vzpomíná na báječný společný život a její bolest přetrvává. Teprve když pozná manželova malého synka, považuje to za jeho odkaz a postupně se dostává ke smíření s osudem i k nové radosti ze života. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/14925/navraty-14925.jpg 3.928
Série:

Walshovi (4.)

Orig. název:

Anybody out there? (2006)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, BB art
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
Klára90
06.07.2014

Knížka se mi moc líbila.

Artepy
19.08.2013

Ani nedokážu říct, jestli se mi knížka líbila. Je napsaná vtipně a čtivě. I přes smutné téma jsem se několikrát zasmála. Ale právě díky smutnému tématu jsem na rozpacích. Mockrát jsem si říkala, o co lepší by bylo, kdyby to veselejší. Jinak velké uznání zato, jak se autorka dokázala vcítit do kůže člověka, který ztratí někoho důležitého.

hobelka
18.03.2011

O ztrátě blízkého člověka a těžkém vyrovnáváním se s tím. Když si uvědomíte že tohle se může každou chvíli stát i vám a jediné co vám po vaší nejbližší osobě zbyde jsou jen vzpomínky, přinutí vás to začít si užívat věcí kterých si jindy ani nevšimnete.