Faktura

Práce na částečný úvazek ve videopůjčovně, občasná setkání s hrstkou přátel a nenápadná každodenní rutina zakončená ve většině případů pojídáním pizzy a sledováním filmů v jednopokojovém bytě na stockholmském Södermalmu – tak vypadá život hlavního představitele a vypravěče až do okamžiku, kdy mu v poštovní schránce přistane záhadná faktura na astronomickou částku 5,7 milionů švédských korun. Právě taková je cena za veškeré jeho zážitky a štěstí, které ho kdy potkalo. Jak mohli tomuto nenáročnému filmovému fanouškovi, jenž se spokojí s málem a nemá žádné velké sny či plány, naúčtovat tolik? Nebo je to celé jen mystifikace?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/254332/big_faktura-7Q6-254332.jpg 3.6146

Vydáno: , Kniha Zlín

Fakturan, 2011

Kniha Faktura

kuruteku
08. listopadu

Nápad, který Josefu Pecinovskému vystačí na několik povídek (Hazím ti laso; Index vitality; ...) je tady rozepsán do celé novely. Na doporučení jsem se do toho pustil, ale přišlo mi to mdlé a nedodělané. Nápad dobrý, ale přidaná hodnota k nápadu příliš malá.

Verrrunka

Hodně zajímavý námět, který donutí člověka zamyslet se nad hodnotou vlastního života. Ale přišlo mi, že příběh se jen motal v kruzích, hlavní hrdina jen udivený nad výší své částky a závěr dost uspěchaný a vlastně pro mě bez nějaké velké pointy. Velká škoda, protože jako námět knihy mi to přišlo skvostné!

freejazz
12.09.2020

príjemná oddychovka, ale nakopne aj na premýšľanie o obyčajných veciach a momentoch, ktoré s odstupom času a z pohľadu iných ľudí dostávajú úplne inú váhu.

Solette
11.07.2020

Prečítané rýchlo, na dva krát. Našťastie. Za mňa, nie.

blackoutzuzi
14.05.2020

Hlavní hrdina příběhu žije obyčejný život. Pracuje ve videopůjčovně, ve svém životě má pár přátel a radost mu udělá dobrá pizza. Jeho každodenní rutinu naruší moment, kdy ve své schránce najde nečekaně fakturu na 5,7 milionů švédských korun. Tolik mu naúčtovali za jeho dosavadní zážitky a životní štěstí..
Za mě nesmírně originální námět, i když zpracování by mohlo být malinko lepší. První dvě třetiny byly pecka - ta poslední byla zbytečně uspěchaná a závěr na můj vkus příliš strohý a useknutý. Rozhodně však tato útlá kniha stojí za přečtení. Donutí vás přemýšlet nad vlastním životem - docela by mě zajímalo, jak vysokou částku by vyúčtovali mně :D

IvaKo
01.03.2020

Útlá knížečka s originálním námětem, který nám připomíná, že často nevnímáme chvilky obyčejného štěstí a že by nám neměl život protéci mezi prsty. Nechybí ani jemně nastíněný příběh náklonnosti, možná lásky. Rozhodně zajímavý autor.

Dita333
19.11.2018

Velmi zajímavý námět knihy, ale zasloužil by lepší zpracování. I tak byla kniha čtivá a některé myšlenky zajímavé. Ovšem jsem rada, že jsem do ní neinvestovala, nýbrž si ji zapůjčila v knihovně:-)

adorjas
04.07.2018

Námet super, prežívanie hlavnej postavy takisto. Ale kým strohosť v talianskych dielach je reálne, surová, naturálna, tak v severských dielach mi to príde nereálne, hrozne vzdialené, neprenikajúce ku mne.