DickBach DickBach komentáře u knih

Temnější než noc Temnější než noc Michael Connelly

Nebylo to špatné, ale nebyla to Harryho série, Harryho kniha ani Harryho vražda.
Propojení více policajtů z jednoho okrsku se mi velmi líbilo, bylo by zajímavé mít další knihu třeba o Tafferovi, ale...
Terror není špatný hrdina, jen je trochu moc neuvěřitelný. Trochu moc "navzdory všem a všemu". Trochu moc šťastných náhod v pravou chvíli.
Takže za mně dobré, čtivé, ale na plný počet to nemá.

18.07.2016 3 z 5

Andělský let Andělský let Michael Connelly

Velmi dobré čtení, napínavé.
Za mně ale ne plný počet, protože konec v policejním autě při demonstraci byl ... no... zcela neuvěřitelný - to by se prostě stát nemohlo, takže mi to maličko pokazilo dojem, nicméně jako kniha výborné.

18.07.2016 4 z 5

Dvanáctá oběť Dvanáctá oběť Michael Connelly

Perfektní. Rychlé, akční, dějové... Velmi dobře čtoucí. Sice jsem vraha odhalila celkem brzy, ale o to více mně zajímalo a napínalo jak k němu pan Connelly "dojde".

18.07.2016 5 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Tady prostě není co dodat. Luxusní, strhující, mrazivé a... nebojím se říci ďábelské. Děkuji a velmi vřele doporučuji k bezesným a strašidelným nočním.

18.07.2016 5 z 5

Černý led Černý led Michael Connelly

Rychlé, akční, nabité zbraněmi, pár drog. Spousta lží polopravd a odhadů. Nakonec se to všechno obrátí naruby a milý čtenáři poper se s tím. Tak asi tak. Opět plný počet.

28.06.2016 5 z 5

Červený drak Červený drak Thomas Harris

Velmi povedené, skvěle vymyšlené a výborně napsané. Není co dodat.
Film nebyl špatný, i když za knihou tradičně pokulhával, uznávám, že hlavně kvůli výběru herců. E. Norton mi nesedl, podle mně je příliš mladý na "takový post".
Audiokniha v podání Filipa Sychry je strašidelná. Filipův hlas prostě k Dolarhydovi sedne jak zadek na nočník. Malilinkatá výtka vůči příliš dlouhým prodlevám mezi kapitolami - pokaždé jsem kontrolovala vybití baterií v MP3, případně hledala poruchu....

28.06.2016 5 z 5

Černá ozvěna Černá ozvěna Michael Connelly

Velmi dobrá kniha, rychlý děj, žádná nuda, akce... fajn. Nazvala bych to "oddechová detektivka", kdy jeden zvrat stíhá druhý. Bohužel nečtu sérii chronologicky, takže jsem od začátku "věděla" jak to celé vlastně je, nicméně i tak bylo zajímavé načíst jak to pan Connelly zakroutí. Takže děkuji a jdu "k ledu" tedy černému. :o)

25.06.2016 5 z 5

Poslední kojot Poslední kojot Michael Connelly

Jedním slovem dobré. :o) Rychlé, intenzivní, dramatické. Harry opět nezklamal.

17.06.2016 5 z 5

Výherkyně Výherkyně David Baldacci

Bylo to svižné, rychlé, dějové, velmi čtivé.
Ale... "přeslazené". Na můj vkus strašně moc správných náhod v pravou chvíli. Tak trošku jako bondovka, kdy hrdina visí na přetrhávajícím se laně nad ohromnou propastí. Nikde nikdo, kdo by mu pomohl.... vy s napětím čekáte jak to dopadne. Tají se vám dech, ježí se vlasy na zátylku, natahujete ruku, aby jste svého miláčka zachytli za klopy nažehleného sáčka... Když tu náhle začne hořet. Plameny olizují podrážky naleštěných lakýrek... a ejhle, není támhleto náhodou hasičské auto s perfektní plošinou, co vás sundá dolů?
Dobré, ale nikoli výborné.
No, takže tak....

15.06.2016 3 z 5

Temná půle Temná půle Stephen King

Nesnažte se mi vykládat, že tohle napsal Stephen. To vyšlo z Berolky samotného George Starka!!! Luxusní kousek.
Vyjímečně jsem se pustila rovnou do audioknihy (bez předchozího tištěného textu) a musím říci, že to byla skvělá volba. Hlas pana Hyhlíka mně státem Maine provedl tak dokonale, že mi bude běhat mráz po zádech ještě pár dní.
Myslím, že po tomhle kousku budu velice obezřetně pozorovat každého opeřence, a nicotné, prakticky neviditelné vrabčáky obzvlášť pečlivě. Děkuji.

08.06.2016 5 z 5

Slepičí polévka pro pracující mámu Slepičí polévka pro pracující mámu Jack Canfield

Název knihy naprosto přesně koresponduje s obsahem. Je to skutečně oddychová slepičí polévka. Není třeba absolutně o ničem přemýšlet, natož očekávat.
Kdysi jsem některou polévku četla a pamatuju si, že mně docela bavila. Měla humor, vtipné hlášky... Tahle byla jenom a doslova oslavou práce mámy. Jsem taky máma - pracující máma - dvou cácorek, takže by mi kniha měla lichotit a "povznášet". Osobně mně spíše ... já nevím... "ubíjela". Nebo jestli jsou americké maminky tak neschopné? Že všechno dělají "s jazykem na vestě" a sotva zvládají, respektive bez pomoci babiček, kamarádek a sester nezvládají nic. Bože chraň, kdyby náhodou některá z nich měla chlapa, co si dětí alespoň občas všimne....

06.06.2016 1 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

Je to dobré, napínavé, ale... za mně jen dobré. Skvělá myšlenka, velmi zajímavé a jaksi... věrohodné postřehy a "vysvětlení jevů, které se nám dějí" (například kam se nám ztrácejí drobnosti) jen to zpracování mi moc nesedlo. Možná kdyby se třetina vyškrtla.... Možná, těžko soudit. Na můj vkus to bylo příliš surrealistické a hlavně fantasy. Mně více sedí Kingovy horory. I tak čtyři bodíky a díky za pár nocí kdy jsem trpěla nespavostí. :o)

30.05.2016 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Myslím, že až za mnou přijde dcera, že chce na diskotéku, tak ji nikam nepustím dokud si tuto knížku podrobně neprostuduje.
Pro mně velmi silný zážitek. Jen mně maličko zamrzel konec. Nečekala jsem happy end - ten by mně vyloženě naštval, protože by naprosto zkazil jakoukoli autentičnost. Mrzelo mně, že byla jakoby useknutá. Pro mně najednou velký skok v čase. Určitě si přečtu "druhý díl".
O dva dny později:
Po "bouřlivých ovacích", recenzích a cenách, které získal, jsem se koukla i na film. Jsem jím vyloženě zklamaná. S knihou má společný pouze název, nic víc. V knize je pěkně "vidět" destrukce sebeúcty, ničení člověka, upadání do temnoty. To ve filmu úplně chybělo. Zbagatelizuji-li svůj názor pouze na jedinou postavu, tak vezmu-li Babs, v knize je to dvanácti letá holčina s dlouhými plavými vlasy, něžným, dětským obličejem = dítě. Ve filmu ji vidím jako protřelou prostitutku s obličejem dvacítky. Jediné plus oproti knize vidím v začátku filmu, kdy herečka Christianu předvedla ve světle že se bojí vzít první prášky, že sama ze sebou "zápasí" to v knize nebylo takhle výstižně vidět. V knize je do sebe prostě házela po hrstech.

23.05.2016 5 z 5

Mamon Mamon Martina Cole

No já nevím, ale knížky téhle paní mně přestávají bavit. Jednak jsou dost na jedno brdo, ale hlavně strašně a neskutečně nereálné. Vadí mi styl, který na mně působí, že paní píše docela obyčejný příběh, který prošpikuje vulgárními výrazy čímž se z pohádky rázem stává drsňácká story z drogového podsvětí. Budu si muset znovu přečíst Hanebnou krásku, abych věděla, zda Martina píše hůř, nebo zda jsem se stala náročnějším čtenářem.

19.05.2016 1 z 5

Oběti Oběti Jonathan Kellerman

Motolka přesně vyjádřila i můj názor. Velmi pěkně, svižně napsáno, místy zbytečně dlouhé, ale ne výrazně rušivé. V postavách jsem se občas také maličko ztrácela, takže pro další čtenáře - dejte si pozor jak se kdo jmenuje, aby jste nemuseli vracet stránky zpátky a hledat....

16.05.2016 5 z 5

Svůj kalich hořkosti Svůj kalich hořkosti Johannes Mario Simmel

Knihu jsem četla tolikrát, že ji znám snad zpaměti, zejména proto jsem ji tentokrát "četla" MP3 a ústy Petra Rychlého. Pan Rychlý je podle mně dobrý speaker - huš!!! jsme češi - takže je podle mně dobrý žvanílek, ale tohle bylo... ehm ... špatné. Nejméně polovinu knihy jsem si na přednes musela "zvykat" pak se to buď zlepšilo, nebo jsem "otupěla". Pomíjím rušivé zvuky v pozadí jako časté šustění papíru, cinkání příborů, případně hlasy "z poza dveří". Pan Rychlý určitě neumí anglicky, spoustu slov tedy solidně komolil, nebo kde mohl vypustil úplně - odpouštím taky. Ale co nemohu odpustit, tak časté "přeskakování" zvuku. Evidentně v půli stránky, věty i slova skončilo jedno čtení a začalo další s vyšším zvukem, svěžejším, nebo naopak mdlejším hlasem... Často se stávalo, že "pásek přeskakoval" = pamatujete stařičké kotoučáky? Petře, nezlobte se na mně, ale tohle bylo opravdu made in China. :o)
Jinak kniha jako taková je skvělá, strhující. Pan Simmel mně velmi baví už čtvrt století.

11.05.2016 5 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Přiznám se, že mi také úplně nesedla. Obvykle když Kinga čtu, tak zároveň "koukám na film" = v mysli si jednotlivé scény představuji, vidím hrdiny apod.... Tentokrát nic moc. Spíše sem tam nějaká ta fotografie, případně nástin obrazu. Kniha je psaná svižně, čtenář se nenudí, nechce ji odložit ani když musí do práce, ale... Prostě to nebylo ono,

11.05.2016 3 z 5

Černá skříňka Černá skříňka Michael Connelly

Velice dobrá kniha. Akce, napětí, zvraty, spád. Perfektně vypracované postavy.... Malinko mně zamrzel konec, respektive "berlička" jakou Connelly použil, aby Harryho vysekal z "neřešitelné" situace, ale to už je vyloženě šťourání a hnidopišení. Opravdu stojí za zhltnutí.

01.05.2016 5 z 5

Hořící pokoj Hořící pokoj Michael Connelly

Ahoj, je tady někdo, kdo četl sérii ideálně chronologicky?Já bohužel čtu na přeskáčku a teď "tápu".... Jak starý Harry vlastně je? Mně to vychází na nějakých 70 let??? Prosím, neberte můj koment jako kritiku, nebo dokonce hanlivou kritiku. Je to jen dotaz, jen zvědavost. Díky

29.04.2016 3 z 5

Blaze Blaze Richard Bachman (p)

Palce mám úplně umačkaný a odkrvený, jak pevně jsem je Blazeovi držela.... Konec knížky mně teda dostal.
Sakra, vždyť jsem sama matka, tak bych přece měla popohánět poldy... Tak kde se co zvrtlo?
Nechápu jak pan Král dokáže člověku zpřevracet všechny životní hodnoty... ???
Díky za strhující stránky.

27.04.2016 5 z 5