Svůj kalich hořkosti

od:

Svůj kalich hořkosti

Nesmírně silný a působivý román, připomínající svým námětem Nabokovovu Lolitu, se snaží dobrat samého dna lidství a kořenů, i těch nejmučivějších, jež svým způsobem poznamenají každý život, zvlášť když utrpení bylo tak velké… Tragický osud slavného filmového umělce z Hollywoodu, který byl nezapomenutelnou hvězdou už ... celý text

Nesmírně silný a působivý román, připomínající svým námětem Nabokovovu Lolitu, se snaží dobrat samého dna lidství a kořenů, i těch nejmučivějších, jež svým způsobem poznamenají každý život, zvlášť když utrpení bylo tak velké…
Tragický osud slavného filmového umělce z Hollywoodu, který byl nezapomenutelnou hvězdou už v dětství a jenž příliš pozdě a draze platí za svou první opravdovou lásku - lásku bohužel zakázanou, nedovolenou. Pocity strachu, úzkosti, viny a děsivý fakt, jenž nemůže být krásný a čistý, přinášejí všem zúčastněným tohoto dramatu příliš mnoho bolesti.
Neuvěřitelný příběh muže, nevěrného manžela, svůdce nezletilé dívky, která mu byla svěřena do výchovy a jež s ním - drahým a milovaným - později čeká dítě… méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/1833/svuj-kalich-horkosti-1833.jpg 4.4100
Originální název:

Bis zur bitteren Neige (1992)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (19)

Přidat komentář
jana5843
07. června

Tato kniha mě neoslovila ani jsem ji nedočetla do konce možná to byla chyba ale přišlo mě to nudné a nedalo se to překonat

Babo
11.07.2016

Kdo čeká příběh pedofila,bude zklamaný.
I když v americe se člověk stává plnoletý ve 21 letech , nemyslím,že v 18 letech kdy zřejmě došlo k prvnímu intimnímu styku hlavního hrdiny s nevlasní dcerou , by se jednalo o podobnost s Lolitou .
Jistě podle zákona to bylo špatně ,ale s Nabokovem bych tento problém nespojovala.Zřejmě to mělo působit jako lákadlo.
Měla jsem spíš dojem,že autor řešil problém alkoholika .A tento zakázaný vztah byl jedním z důvodů proč se bývalé dětské hvězdičce nedařilo úspěšně bojovat s tímto démonem .
Nebyl jediný , ale to už tak u Simmela bývá.
Příběh je bohatý na zvraty , někdy uvěřitelnější někdy méně.
Všichni lidé bratry jsou se mi líbila víc.To je ale věc názoru ,,,,

DickBach
11.05.2016

Knihu jsem četla tolikrát, že ji znám snad zpaměti, zejména proto jsem ji tentokrát "četla" MP3 a ústy Petra Rychlého. Pan Rychlý je podle mně dobrý speaker - huš!!! jsme češi - takže je podle mně dobrý žvanílek, ale tohle bylo... ehm ... špatné. Nejméně polovinu knihy jsem si na přednes musela "zvykat" pak se to buď zlepšilo, nebo jsem "otupěla". Pomíjím rušivé zvuky v pozadí jako časté šustění papíru, cinkání příborů, případně hlasy "z poza dveří". Pan Rychlý určitě neumí anglicky, spoustu slov tedy solidně komolil, nebo kde mohl vypustil úplně - odpouštím taky. Ale co nemohu odpustit, tak časté "přeskakování" zvuku. Evidentně v půli stránky, věty i slova skončilo jedno čtení a začalo další s vyšším zvukem, svěžejším, nebo naopak mdlejším hlasem... Často se stávalo, že "pásek přeskakoval" = pamatujete stařičké kotoučáky? Petře, nezlobte se na mně, ale tohle bylo opravdu made in China. :o)
Jinak kniha jako taková je skvělá, strhující. Pan Simmel mně velmi baví už čtvrt století.

Joges
06.02.2016

Úvod knihy s příběhem novodobé Lolity mě nijak neohromil. Sotva však autor začal rozvíjet děj a linky mnohovrstevnatého románu se začaly projovat, stávala se kniha zajímavější a lepší, pro mně ovšem asi jen do poloviny knihy. Pak už příběh tolik netáhl, potom už přicházely jen vlny nadšení a nezájmu, což je škoda, protože ty lepší okamžiky románu byly výborné, ba přímo geniální. Jinak autorovu stylu psaní nemám co vytknout, je to výborný a na úrovni psaný text s nápaditými pohledy a slovními obraty. Mistr „slova a věty“ Simmel si mě nakonec získal, určitě si od něj přečtu další knihy.

evisek
28.01.2016

Knižka na reálné téma, ale to je v pořádku, člověk při čtení zůstane na zemi. Pěkné zpracování časových rovin.

gossipavlina
23.08.2015

Pod 20 letech jsem se k Simmelovi vrátila, tenkrát jsem jeho knihy četla moc ráda. Ale už to není ono. Ne, pan spisovatel za to nemůže, to já, já jsem se za tu dobu změnila. Přečetla jsem spoustu jiných knížek, které mě zformovaly.
První polovina knihy byla zdlouhavá, rozvláčná. Druhá polovina mě docela bavila.

Beruska18
15.06.2015

Silný příběh ze života, jen škoda, že jsem se pořádně začetla až od poloviny knihy. Něco mě však nutilo číst dál a dál. Takže určitě stojí za přečtení!

Beruska18
15.06.2015

Silný příběh ze života, jen škoda, že jsem se pořádně začetla až od poloviny knihy. Něco mě však nutilo číst dál a dál. Takže určitě stojí za přečtení!

irling
07.05.2015

Úžasný styl, slovní obraty,ironie,hluboce a bez skrupulí odhalená lidskost - její pravdivost se vším všudy. Kéž bychom toto dokázali všichni. Strhující příběh. Čtu ji po třetí a znovu objevuji cosi nového. A opět smekám...

ritz
22.07.2014

Simmel je Simmel a tím je řečeno vše, obdivuji jeho styl psaní i fantazii.

dasi
25.04.2014

Krásná kniha, doporučuji přečíst.

ToVy
29.03.2014

Sedmá kniha JMS Svůj kalich hořkosti je určitou srdcovkou. Dalo by se napsat Svůj kalich hořkosti aneb jak jsem se zařekl, že budu číst jen JMS. Ano touto knihou to začalo...
...je další knihou, která mě dostala znovu do kolena...
Svůj kalich hořkosti vás pořád nechává v napětí. Právě, a tady bych skutečně řekl typickým, přeskakováním děje se to JMS daří. Chcete číst dál a dál, podaří se Peterovi natočit film? Podaří se Shirly pomoci od dítěte? Nezemře Peter? Ví všechno Joan? Jakou roli hraje Nataša? Bude film, když se ho podaří dotočit úspěšný? Začne Peter s Shirly pak svůj šťastný společný život? Dožene Petera jeho minulost? Bude vůbec schopen začít znova?
Mnoho otázek, které ale všechny budou zodpovězeny i přes veškeré slzy.

princesse
07.09.2013

Krásná a čtivá kniha. Další úžasná kniha od pana Simmela, která nezklamala. Dojemný a silný příběh. Rozhodně stojí za přečtení. Doporučuji nejen milovníkům knih tohoto skvělého autora. Mimochodem, ctu prave ted (brezen 2015) po druhe.

kika 13
18.01.2013

Nádherná knížka není co dodat.

mysterygirl
15.01.2012

Při čtení knihy jsem se přistihla, že ten děj mám v hlavě celý den, že nad tím přemýšlím i v práci..Pěkná kniha,
ale jako v "Kaviáru" mi to přišlo docela zdlouhavý. Četla jsem od něj lepší knihy.

Adriana.82
18.03.2011

Naprostá BOMBA :))))

Val
02.02.2011

SUPER,SUPER,SUPER !!!!!!!!!!

Cajda

Nejlepší kniha hned po "Kaviáru". Fakt super. Vřele doporučuju. Není náročná, skvěle se čte!

MaaaR@

Pro mě jedna z nejlepších knih ze života vůbec :)