Svůj kalich hořkosti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nesmírně silný a působivý román, připomínající svým námětem Nabokovovu Lolitu, se snaží dobrat samého dna lidství a kořenů, i těch nejmučivějších, jež svým způsobem poznamenají každý život, zvlášť když utrpení bylo tak velké… Tragický osud slavného filmového umělce z Hollywoodu, který byl nezapomenutelnou hvězdou už v dětství a jenž příliš pozdě a draze platí za svou první opravdovou lásku - lásku bohužel zakázanou, nedovolenou. Pocity strachu, úzkosti, viny a děsivý fakt, jenž nemůže být krásný a čistý, přinášejí všem zúčastněným tohoto dramatu příliš mnoho bolesti. Neuvěřitelný příběh muže, nevěrného manžela, svůdce nezletilé dívky, která mu byla svěřena do výchovy a jež s ním - drahým a milovaným - později čeká dítě…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1833/svuj-kalich-horkosti-1833.jpg 4.4166
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Bis zur bitteren Neige, 1992


více info...
Nahrávám...

Komentáře (33)

Kniha Svůj kalich hořkosti

intelektuálka
15. srpna

Až do dna vypiješ svůj kalich hořkosti ....

Tak jako ve všech svých knihách se zde autor dotýká problémů společnosti ....

Zde je to faleš filmového průmyslu, závislost na alkoholu a hlavně - zakázaný vztah ....

A samozřejmě - jak je u Simmela zvykem - trauma z minulosti a otázka fašismu ....

Protože autor patří do mých oblíbených, kniha mne zaujala ....
Ale některé scény mi do života nezapadly - proto 4 hvězdy ....

Ale kniha určitě stojí za přečtení.

viweb
01.12.2020

Zajímavý román. Ocenila bych více pozornosti od korektora kniha byla plná překlepů. Oceňuji že děj je místy moc roztahaný, ale pointa se neztrácí. Konec mě překvapil, příběh autor najednou utnul.
V každém případě je román k zamyšlení.


padola
11.11.2020

Přemohla jsem se ji dokončit jenom proto, že ji tolik lidí chválí zde na DK. Ve své době možná přelomová, dotýká se společensko-historických otázek, které byly v době vydání citlivé. Bohužel už tolik knih bylo napsáno na téma nacismu a zacházení se Židy během druhé světové války, že mě tato dějová linie nijak nezaujala. Zbytek se zcvrkl na výpověď alkoholika, co má milostné problémy, svět ho "nedoceňuje" a z průšvihů ho tahá "osudová žena".

Poslouchala jsem jako audioknihu v podání Petra Rychlého a to je tedy příšerné. Takové uslintané, umlaskané, pan Rychlý navíc neumí ani anglicky ani italsky, a bohužel se s nikým neporadil na výslovnosti.

soukroma
07.07.2020

Neoriginální téma a víc než nesympatický hlavní hrdina: kombinace alkoholismu a zakázané lásky spolu s "tragickým osudem zapomenuté dětské filmové hvězdy" mi opravdu neseděla.

amigo17
23.03.2020

Knihu so čítal dva mesiace. Tým som asi povedal všetko, čo by som k tomu povedať chcel. Námet ma nezaujal a momentov, kedy som bol spokojný s tým, čo čítam, veľa nebolo.

jprst
27.02.2020

Další kniha, která se autorovi opravdu vydařila. Trochu to svádí k hodnocení "dobrý řemeslník", ale tenhle autor prostě umí, proto se také zabydlel v mé knihovně. Za mě doporučuji.

Marghe24
22.01.2020

Super, netřeba komentovat!!

ddkk
31.08.2019

Velmi dobře! Simmel je velký spisovatel a dokládá to i touto knihou. Osud hrdiny zasazený do poválečného Německa, ale i amerického filmového průmyslu, problém židovství, alkoholismu, neujasněných vztahů...to vše utváří silný příběh, jenž si zaslouží být čten, i když to vůbec není čtení jednoduché.

1