devildeny devildeny komentáře u knih

Druhá šance Druhá šance Marc Levy

Zajímavé zpracování, dobře se četla. Někdy jsem si říkala, že je ten děj trochu zvláštní, ale na konci jsem pochopila proč. Kniha se dotýká tématu krádeže dětí, což bylo asi nejvíce čtivé, vztah Andrew a Valérie, docela nuda.

30.09.2021 4 z 5

Ochránce Ochránce G.X. Todd

Tento žánr mi opravdu sedí, celkově takové typy travel postapo žeru. Hlasy byly zajímavým zpestřením. Kladné postavy z knihy byly sympatické, hodně silné osobnosti. Klidně bych si dokázala představit pokračování.

20.08.2021 5 z 5

Zrcátko Zrcátko Karl Olsberg (p)

Vážně dobře napsané i s ohledem k tomu, že autor je odborník na technologie. Dává tam hodně úvah k zamyšlení a vůbec bych neřekla, že to musí být z nějaké daleké budoucnosti. Obávám se, že odhadl povahu lidí a to, jak se nechávají ovlivňovat technologiemi a médii, takže tento děj nemusí být nereálný. Ale pořád doufám, že do takového stavu se nikdy nedostaneme.

23.06.2021 5 z 5

Smečka Smečka James Patterson

Knihu jsem dostala jako dárek. I když je to trochu jiný žánr, než jaký běžně čtu, překvapilo mě, jak je kniha čtivá. Od tohoto autora to byla moje první kniha a myslím, že nebude poslední. Popisy vyšinutých zvířat se mi líbily, nejvíce o šimpanzovi Atilovi. Dobře, poslední část byla trochu přitažená za vlasy a nebavila mě jako první část, ale myšlenka, že by většina lidí raději zemřela, než se vzdala všech výdobytků dnešní doby, je docela poučná, i když neřešitelná. Myslím si, že nemůžeme po autorovi žádat přesné řešení a odpovědi, protože si myslím, že ani my sami je neznáme, pokud by podobná situace nastala. Proto ten konec k zamyšlení...

09.01.2020 4 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Očekávala jsem trochu jiný děj knihy, resp., že linka o soužití s vlky bude ta hlavní. Jedná se spíše o rodinné drama, ale stejně mě nejvíce bavily pasáže týkající se vlků. Každopádně téma vybrané autorkou respektuji, je to velký doják. Rozhodnutí odpojit někoho z rodiny od přístrojů musí být jedno z nejtěžších v životě.

27.12.2019 4 z 5

V podzemí V podzemí Darren Shan (p)

O chlup lepší a hororovější, než první díl, ale, že bych se nějak bála, to říct nemůžu. Pořádná akce opět, až v závěru knihy.

16.09.2019 3 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Začátek knihy mě opět nechytl. Tři odlišné životy z různé doby a společenských vrstev mi k sobě vůbec neseděly a nechápala jsem, co by mohli mít společného. Samozřejmě se to pak propojilo a bavila mě hlavně linka se Sarah, i když s jejími rozhodnutími jsem ne vždy souhlasila. Podle mě si to udělala zbytečně složité, když nikomu nic neřekla, ale chápu, že to pramenilo z její předchozí zkušenosti a nakonec z toho vzešlo ponaučení pro všechny. Někdy je potřeba, aby se stalo něco zásadního, někdy i zlého, aby se lidem rozsvítilo a uvědomili si, že nic není nezvládnutelné a začali si vážit toho, co mají. Koně mám ráda, ale moc toho o nich nevím, takže se mi líbily vložené výňatky z knihy Xenofóna O jezdectví. Čtvrtou hvězdu dávám za krásný vztah Sarah a koně Booa, který mě dostal, šťastný konec a taky důvod vzniku této knihy.

14.06.2019 4 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

I druhý díl se četl skvěle. Občas jsem si říkala, že tam je moc takových těch načasování na poslední chvíli, jak to mají rádi ve filmech, ale brala jsem to s nadhledem a u čtení jsem si odpočinula.

11.06.2019 4 z 5

Sběratel ztracených věcí Sběratel ztracených věcí Ruth Hogan

Kniha, která neurazí a je vhodná spíše pro ženy. Není to žádné vrcholné dílo, ale jako oddechová a milá kniha OK. Objevuje se tam trochu duchařiny a nadpřirozených jevů, ale tak v rámci mezí. Docela mě iritovalo opakující se krmení psa sladkými zákusky, to by podle mě nezachránilo žádného psa, právě naopak.

03.05.2019 3 z 5

100 dní štěstí 100 dní štěstí Fausto Brizzi

Po 177 stránce odkládám. Možná se k ní ještě někdy vrátím, až nebudu mít co ke čtení. Teď mám zálusk na tolik knih, že mi tato připadala jako ztráta času. Chápu, že se autor snažil trochu odlehčit téma rakoviny, ale bohužel mi nesedl styl humoru, který používá. Po anotaci jsem očekávala něco jiného.

05.09.2018 1 z 5

Válka hluku Válka hluku Patrick Ness

Jelikož jsem prvnímu dílu dala 4 hvězdy, tady musím dát 3. Některé pasáže se starostou mi připadaly až zbytečné, jako by se opakovalo, což již bylo řečeno. Vůbec by mi nevadilo, kdyby byl děj shrnut tak do poloviny knihy. Naopak perfektní bylo vyprávění z pohledu Sádráků, to mě v knize oslovilo nejvíce. Avšak vůbec nelituji, že jsem si tuto trilogii mohla přečíst.

25.06.2018 3 z 5

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Zaujal mě námět knihy, který mi připomněl film 50x a stále poprvé. Tady se ovšem nejedná o žádnou komedii,ale psychologický thriller. Bavilo mě to postupné rozkrývání pravdy,někomu to po nějaké době může připadat trochu nezáživné,ale myslím,že svůj účel to splnilo. Vždy, když jsem si myslela,že tuším jak to je,to nakonec bylo úplně jinak a závěr knihy byl opravdu překvapivý.

05.05.2018 4 z 5

Strom lží Strom lží Frances Hardinge

Po knize jsem sáhla v knihovně spíše náhodou, neboť mě zaujal obal. Historické romány běžně nevyhledávám, ale v této knize mě způsoby té doby velmi zaujaly a předpokládám, že autorka čerpala ze skutečných informací ohledně chování, pověr a víry v oblasti Anglie v 19. století. I když pořád doufám, že ženy nebyly považovány až za tak hloupé, jak je zde uváděno :) Cca v polovině knihy se děj zvrhne v napínavou fantasy detektivku a mě se to líbilo. Jako útěk od reality super.

27.03.2018 4 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Originální, zábavné, dojemné a jako stvořené pro pejskaře. Tentokrát se povedlo i filmové zpracování, ale kniha je jako vždy lepší.

29.12.2017 5 z 5

Vykoupená Vykoupená Kristin Cast

Celou sérii jsem četla již před několika lety a nyní na ni náhodou narazila. Pamatuji si, že jsem Školou noci byla v té době úplně pohlcená. Mladší generaci milovníků fantasy mohu jen doporučit, nevylučuji, že se k ní ještě někdy vrátím :)

28.12.2017 5 z 5

Sexy strategie Sexy strategie Sylva Lauerová

Některé pasáže byly vtipné a někdy i trochu poučné, některé tedy méně. Co ty otřesné názvy z atlasu mužů? Vážně nesnáším škatulkování.

28.12.2017 2 z 5

Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola Veronika Kašáková

Ukázka toho, jak se i člověk s nelehkým dětstvím může vydat jiným směrem, nevzdávat se a vypracovat se. Jak již bylo uvedeno níže, kniha je psána spíše jednodušeji, formou deníku, ale vypráví příběh jednoho opravdového života a za to si hvězdy zaslouží.

28.12.2017 3 z 5

Afrika, má láska Afrika, má láska Corinne Hofmann

Příběhy ze života lidí se slumech mě zasáhly. Za mě, stojí za přečtení.

21.11.2017 5 z 5

Včera tě budu milovat Včera tě budu milovat Cristin Terrill

Kniha se četla sama, velmi zajímavý vývoj děje. Akorát ten konec mi stále vrtá v hlavě, asi jsem fungování času úplně nepochopila :)

21.11.2017 4 z 5

Krásné zlo Krásné zlo Rebecca James

Velmi silný příběh, sice trochu morbidní, ale zároveň i poučný. Děj se odehrává ve třech časových liniích a když jsem se v tom zorientovala, chtěla jsem mít vždy kapitolu rychle za sebou, abych věděla co se stalo před a potom. Potkat člověka typu Alice by byla noční můra asi pro každého. Děj dokáže čtenáře rychle vtáhnout, takže pozor, abyste se odtrhli.

06.09.2017 5 z 5