Deniska147 Deniska147 komentáře u knih

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Velice průměrná detektivka, žádné veliké haló se nekonalo.

17.02.2020 3 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Nádherné a trpělivé popisy krajiny i zoufalé chování hlavních postav, ze kterého je ale stále cítit naděje. Za mě opravdu perfektní kniha. Thriller nemusí být nutně narvaný psycho manželkami nebo bohatými manžely, násilím ani krveprolitím. Thriller může být i takovýhle. Krásný avšak bolestný.

17.02.2020 5 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Tak to bylo opravdu hodně slabé. Půl knihy plkání o nesmyslech.

09.01.2020 2 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Další skvost od tohoto autora! Dějový přesah od prvního dílu je neskutečný a pouze dokazuje, že Stefan je aktuální král žánru ,severské detektivky,.

13.12.2019 5 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Naprostá bomba. Neskutečná propracovanost. Když se mě někdo zeptal na děj, nedokázala jsem ho skoro ani obsáhnout, jak je to komplikované a propojené. Moc cením to, že to není pouze černobílé, ale určité věci zůstávají nedořešené, Fabian prohrál, ale i vyhrál, Malin vlastně to samé. Dávám 5 hvězd a kdybych mohla, dám ještě víc.

26.11.2019 5 z 5

Anna, Max a Upíří dýka Anna, Max a Upíří dýka Jack Henseleit

S ohledem na to, že se jedná o dětskou knížku, jsem se tedy pěkně bála. Oceňuji především to, že dobro na 100% nezvítězilo, neboť Max si odnesl nezanedbatelnou jizvu a Anna si do dalších dílů bere břímě v podobě dýky.

17.11.2019 4 z 5

Černý kafe Černý kafe Sophie Loubière

Místy náročné, musela jsem některé pasáže číst na vícekrát. V celku ale neuvěřitelně detailně propracovaná kniha, popisy Matky silnic, 66, jsou tak realistické, že jsem chvílemi měla pocit, že je venku 40 stupňů, v dálce slyším chřestýše a právě přicházím k jednomu z opuštěných motorestů. Skvělá kniha. Snad se dočkáme přeložení volného pokračování.

12.11.2019 5 z 5

Nenechám tě odejít Nenechám tě odejít Chevy Stevens (p)

Průměr, vše vyzrazeno v anotaci. Žádné překvapení.

05.11.2019 3 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Naprosto mě kniha odrovnala. Pro mě jedna z nejlepších tento rok!

17.09.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Zase nádherné dílo. Lidské osudy jsou stejně nejkrásnější vyprávění ...

23.08.2019 5 z 5

Krejčí z Osvětimi Krejčí z Osvětimi Martin Greenfield

Nedočteno, protože to vážně nešlo ....

05.08.2019 odpad!

Tlustá tak akorát Tlustá tak akorát Michala Jendruchová

Ač jsem to nečekala, opravdu se mi to líbilo. První polovina možná více. Přece jen pečící odkaz od babičky a recepty byl zajímavější, než milostné klišé. Ale v celku vážně pěkná, odpočinková kniha.

15.07.2019 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

O moc lepší než první díl. Při posledních stránkách jsem vůbec nedýchala, jak mě napětí pohltilo. Vážně skvělá detektivka a sympatické postavy.

03.07.2019 5 z 5

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

Začátek skvělý, po jazykové stránce moc dobře napsané, vedlejší linky zajímavé, ale konec mě nepotěšil. Konec byl nemastný neslaný. Škoda.

15.06.2019 4 z 5

Čtyři roční období: Rok v Římě Čtyři roční období: Rok v Římě Stefan Ulrich

Skvělá kniha!

15.06.2019 5 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Fuuu. To byla jízda. Nic podobného jsem nikdy nečetla. Naprosto mě kniha odrovnala a velice překvapila. Skvělý výkon spisovatelky, která do posledního detailu zvládla vše vysvětlit a díky tomu je kniha tak báječná.

27.05.2019 5 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Opět nádherný díl.

20.05.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Tento díl pro mě byl trochu zklamáním. Zatím nejslabší z celé série. Zbytečně moc vedlejších věcí k řešení zastínilo podstatu samotného případu, který měl parádní potencionál, avšak nebyl bohužel naplno využit. Protentokrát se nekonalo ani žádné WOW! na konci. Autor má ale i nadále moje sympatie a nezanevřu nad ním.

29.04.2019 3 z 5

Krysařovy děti Krysařovy děti Belinda Bauer

Tak tohle mě odrovnalo. Skvělá kniha, kterou jsem koupila v Levných knihách, s kvalitně propacovaným příběhem, skvělou jazykovou stránkou a sympatickými postavami. Škoda, že jsem z trilogie začala zrovna poslením dílem.
Za mě velké doporučení.

10.04.2019 5 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Z počátku se děj poměrně táhl, některé informace zde byly zcela zbytečné, měla jsem pocit, že se v knize nic neděje. Po polovině se to zlomilo a události začaly mít spád. Ovšem pro mě slabší než Hra na lháře.

25.03.2019 4 z 5