Deniska147 Deniska147 komentáře u knih

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Za mě kniha roku. Skvěle napsané, výborný příběh.

19.09.2022 5 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Námět skvělý, zpracování horší. Kniha vlastně nemá skoro žádný děj, ve výčtu se jedná o přehled všech hrůz, které Shelly během života chrlila na ostatní. V knize se mnohdy přeskakuje nebo neustále opakuje to samé. Kdyby byla kniha o polovinu kratší, vůbec by to neuškodilo. Všechna zvěrstva jsou vylíčena do detailů, ale bohužel nejsou zasazena do příběhu, vyprávění.
3,5 hvězdy.

27.03.2022 3 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Jedna z nejlepších knih, které jsem četla.

26.10.2021 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem kdy vůbec četla... Tragický konec kterému přecházel krásný příběh.

17.07.2021 5 z 5

Byla jednou jedna neděle Byla jednou jedna neděle Jarmila Cmíralová

Krásná i když útlá kniha plná vzpomínek nejen na Hradec Králové. Milé a příjemné vyprávění plné humoru ale i sentimentu. Doporučuji :) i dnes!

22.06.2021 5 z 5

Odpusť, že jsem se vrátil Odpusť, že jsem se vrátil Iva Tajovská

Nádherný a laskavý příběh plný smutku ale i naděje. Neotřepané téma návratu z první světové války.

21.06.2021 5 z 5

55 55 James Delargy

Jedna z nejhorších detektivek. Naprosto jiný děj než slibuje anotace. Zmatené, divná slovní spojení, příšerné postavy... Dávám do knihobudky a lituji toho, kdo ji bude číst....

03.04.2021 odpad!

Vřesoviště Vřesoviště Belinda Bauer

Neotřelá zápletka, děj má spád, žádná hluchá místa ani vycpávky. Postavy jsou parádně vykreslené a oceňuji i jazyk.

21.03.2021 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Super počin autora. Věřím, že svou odborností a místy pasážemi jak učebnice, nenadchne každého, ale vidět tu proměnu Thea je pecka. Z pohrkaného vědce je ostříleným lovcem zločinců.

31.12.2020 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Velice průměrný trhiller, který mě teda v ničem neupoutal. Banální zápletka, hlavní hrdinka je nudná žena bez zájmů a kdo je hlavní zaporák je jasné asi po dvou stránkách.

31.10.2020 2 z 5

Tichá odplata Tichá odplata Hania Allen

Tohle byl moc fajn, nenáročný knižní počin od neznámé autorky. Doporučuji pokud se Vám líbil Brynzda a jeho Erika.

26.10.2020 5 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Obrovské zklamání. První kniha od autorky byla top, za mě jeden z nejlepších thrillerů ale toto byl krok vedle. V knize nebyla jediná aspoň trochu zajimavá postava a tentokrát mě ani prostředí nijak nezaujalo. Děj byl nijaký, téměř vše řečeno hned na začátku a žádný zvrat nebyl.

18.10.2020 3 z 5

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Škoda závěrečného plkání o Fany. Jinak je kniha opravdu povedená.

07.10.2020 4 z 5

...a naposled konvalinky ...a naposled konvalinky Jarmila Pospíšilová

Poměrně jednoduchý a odhalitelný příběh. Nenáročné čtení.

22.09.2020 3 z 5

Marie a Magdalény Marie a Magdalény Lenka Horňáková-Civade

Velice intimně napsaný příběh několika generací žen, které si předávají nechtěné dědictví.

06.09.2020 5 z 5

Pohlednice (z) minulosti Pohlednice (z) minulosti Petra Kousková

Kniha je typická oddechovka. Současná linka je v některých místech až moc přeslazená ( :D nebo jsem jen nepotkala muže jako je Tom) avšak právě toto mi po dočtení zanechalo úsměv na rtech! Ve výsledku jsem trochu zklamaná z historické dějové linky, neboť celou knihu mě víceméně mátly skoky v kapitolách a nakonec jsem si některé události nedokázala spojit, proto pro mě určité postavy zůstaly tajemstvím :(. Celkový dojem z knihy hodnotím ale pozitivně. Jednou za čas je super proložit čtení něčím nenáročným.

15.08.2020 4 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Z počátku jsem byla v rozpacích ze zvláštního stylu psaní - typu ,,Květa to ještě neví.. Kdyby jen Květa věděla,, ale když jsem si zvykla na tyto poznámky, které mají zřejmě čtenáře naladit na další události, vzala jsem knihu na milost a to zejména díky nevyzpytatelným osudům, které já tak hrozně baštím. Nakonec hodnotím 4* a o Haně Podolské jsem přečetla i několik dalších článků.

09.07.2020 4 z 5

Krátký proces Krátký proces Richard Sklář

Opět autorův skvělý počin. Za mě snad nejlepší z celé trilogie s Bo. Při posledních stránkách mě za víčky pálily slzy. Ale bylo to opravdu vydařené zakončení celé série, plné skvělých glosů a hlášek!

30.06.2020 5 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Nejslabší kniha od této autorky.

02.05.2020 3 z 5

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Dobrý příběh, známé postavy, příprava na další díl. Nezklamalo, ale Šest vran bylo lepší.

22.04.2020 4 z 5