denisa7430 denisa7430 komentáře u knih

Dům, ve kterém jsme vyrůstali Dům, ve kterém jsme vyrůstali Lisa Jewell

Skvělá kniha, podmanivý příběh. S každou kapitolou jsem se nestačila divit, každá přinesla něco nově překvapujícího, až šokujícího. Přitom jde o rodinný příběh se všemi jeho radostmi i starostmi, bohužel navíc poznamenaného velkou tragédii.

27.03.2021 5 z 5

Lov na SS: Dopadení nejhorších válečných zločinců v dějinách Lov na SS: Dopadení nejhorších válečných zločinců v dějinách Bill O'Reilly

Za mě čtivé, napínavé a neuvěřitelné...

18.03.2021 5 z 5

Karel Gott: ilustrovaný životopis Karel Gott: ilustrovaný životopis Jiří Žák

Moc krásně zpracovaná vzpomínková kniha na božského Káju, ilustrace knihu nádherně doplňují.

17.02.2021 4 z 5

Slzy pro Araba Slzy pro Araba Mirka Manáková

Nejprve jsem si myslela, že lze knihu použít jako odstrašující příklad pro mladé dívky, které tak lehce podléhají svodům Arabů, ale kniha je natolik přitažená za vlasy, natolik drastická, že snad ani ne! O autorce si musím něco zjistit, není normální napsat dílo, které vyzařuje tolik negativního a do oči bijící nereálného strachu z muslimského světa.

16.02.2021 1 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Nasmála jsem se a po kulturní stránce rozdílů mezi námi a Japonci, mnoho dozvěděla.

24.01.2021 5 z 5

Najdi Rebeccu Najdi Rebeccu Eoin Dempsey

Na můj vkus velká slaďárna. Autorův druhý román "Růže bílá, černý les" měl své osobité kouzlo. Zde jsem ho bohužel postrádala...

05.01.2021 2 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Nemám slov, která by popsala dokonalost tohoto příběhu. Doporučuji všem!

02.01.2021 5 z 5

Krysy z Ravensbrücku Krysy z Ravensbrücku Anna Ellory

Nádherná, na konci jsem brečela jako malá holka.

28.12.2020 5 z 5

Dívky beze jména Dívky beze jména Martha Hall Kelly

Velmi kvalitně zpracované téma z pohledu 3 žen, které přímo zasáhl koncentrační tábor Ravensbruck - americké bojovnice za práva žen, Kasia, která byla v táboře uvězněna a znetvořena a v neposlední řadě Herta, lékařka v táboře působící a zvěrstva na vězenkyních páchající...

25.12.2020 5 z 5

Už nejsem vaše dcera Už nejsem vaše dcera Karin Jäckel

... Nějak nemám slov... Spíše mě zaráží, že jsem si knihu vypůjčila na dětském oddělení městské knihovny.

22.12.2020 5 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Pohodová četba o běžných životních situacích. Kamila bojuje se zákeřnou nemocí a pomocí silného odhodlání a rodiny, ji porazí. Ilona roky žije v nešťastném manželství, řeší problémy s pubertální dcerou. Naštěstí i z této situace vedou dveře ven.
Poselství knihy spatřuji ve vlastní vůli nic nevzdávat, nepodlehnout ani tomu nejtěžšímu období života.
A to zásadní - být šťastný a spokojený - záleží jen a pouze na nás.

20.12.2020 4 z 5

Prozření Prozření Jessica Shattuck

úžasná, líbí se mi, že je probíráno i téma lebensborn...

15.12.2020 5 z 5

Zvon zrady Zvon zrady P. E. Caquet

Ucelené informace o této zradě českého národa. Kniha se četla velice dobře.

09.12.2020 5 z 5

Agónie a extáze Agónie a extáze Irving Stone (p)

Irvingova kniha se čte sama. Ačkoliv jde o rozsáhlý životopisný román s obrovským množstvím stran, je psán nesmírně čtivou formou, vyprávění je živé, jako by čtenář Michelangelův život sám prožíval s každou obrácenou stránkou. Zcela mě překvapila poznámka, že při malbě Sixtinské kaple strávil čtyři roky vleže na zádech. Kapli ve Vatikánu jsem měla čest navštívit, a tak mohu potvrdit, že malba budí u návštěvníků úžas i ve 21. století.

09.12.2020 5 z 5

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

Autorka mě prozatím nezklamala žádnou knihou. Výborné čtení o životě, kamarádství, dospívání, prvních láskách, nesplněných touhách a přáních, nevydařených manželstvích a pomluvách. Příběh odehrávající se v 70.letech minulého století.

06.12.2020 5 z 5

Ztracené Ztracené Eva Urbaníková

Tuto knihu doporučuji přečíst všem dívkám i ženám, které se bezhlavě zamilují do Araba a plánují s ním žít. Budu pevně doufat, že je jejich slepota, po přečtení této knihy, rychle opustí.
Jiná kultura, jiný mrav a mnohdy to prostě nejde dohromady.
Někdy nechápu, proč si ženy na ty naše české muže tolik stěžují :-).

Přínosná kniha! Děkuji autorce a děkuji rovněž za otevřené zpovědi šesti dotčených žen.

01.12.2020 5 z 5

Útěk z afrického pekla Útěk z afrického pekla Barbora Koudelková

Čtivě napsaná kniha o tom, jak naivita nezná mezí... Hlavní hrdinka pro mne byla na facku od první stránky, avšak její "konečné řešení" bezvýchodné situace, si žádá mou obrovskou poklonu.

01.12.2020 4 z 5

Panská rasa Panská rasa Catrine Clay

Naprosto famózní!

29.11.2020 5 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Pravdivý příběh chlapce, kterého od jisté smrti v plynové komoře zachránila bedna v závodech jistého pana Schindlera.

17.11.2020 4 z 5