denisa7430 Online denisa7430 komentáře u knih

Smrtící lék Smrtící lék Mahi Cheshire

Rozhodně to nebylo špatné čtení. Hlavní hrdinka mi lezla malinko krkem, ale rozuzlení celého příběhu je překvapivé a nečekané.

13.09.2022 4 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Vtipné a zároveň nutí k zamyšlení.

08.09.2022 5 z 5

Dům pod jasany Dům pod jasany Stuart Neville

Skvělý thriller.

07.09.2022 5 z 5

Pomerančový háj Pomerančový háj Rosanna Ley

Moc se mi kniha líbila. Výpravná, romantická... takové ideální čtení na konec léta.

01.09.2022 4 z 5

Vyvolení stát se popelem Vyvolení stát se popelem Pavel Hewlit

Nemám slov. Bylo to...tak bolestné a tak jiné než ostatní knihy na toto téma. Klobouk dolů před autorem.

16.08.2022 5 z 5

Začátek nových časů Začátek nových časů Sophie Oliver

Krásný závěrečný díl, jen konec byl uspěchaný a zcela jistě by si zasloužil pokračování v podobě dalšího dílu.

16.08.2022 5 z 5

Lilyin slib Lilyin slib Lily Ebert

„Byl to největší zločin člověka proti člověku, během něhož lidstvo projevilo, že je schopno nepopsatelné nelidskosti zcela nepochopitelného rozsahu. Jména byla nahrazena čísly vytetovanými na předloktí jako věčná připomínka hloubky, do níž lidstvo dokáže klesnout, a zla, které dovede způsobit svému bližnímu.“ (předmluva prince Charlese)

18.07.2022 5 z 5

Žena v bílém kimonu Žena v bílém kimonu Ana Johns

Dechberoucí, srdce drásající...ale tak nádherná!

18.07.2022 5 z 5

Učitelka z Osvětimi Učitelka z Osvětimi Magda Hellinger

Ze svých vzpomínek stvořila Magda naprosto jedinečné svědectví, jež její dcera doplnila o faktografické údaje zpřesňující některé vyprávěné pasáže. Román je to nadmíru čtivý a nebojím se tvrdit, ž je jedním z těch nejlepších, které v poslední době do téma koncentračních táborů vychází.

01.07.2022 5 z 5

Světlo v temnotách Světlo v temnotách Sharon Cameron

„Svět je krásný, ale lidé ho dělají ošklivým.“

01.07.2022 5 z 5

Kniha ztracených jmen Kniha ztracených jmen Kristin Harmel

Odvaha a houževnatost, to jsou hlavní rysy hrdinky románu "Kniha ztracených jmen". Vlastní neštěstí Evu na kolena neporazí, naopak. Zatne zuby a rozhodne se pomáhat těm, kteří jsou na tom v době nacistického běsnění ještě mnohem hůře - opuštěným židovským dětem.

30.04.2022 4 z 5

Vypalování do dřeva - Pyrografie pro každého Vypalování do dřeva - Pyrografie pro každého Lora S. Irish

Skvělá. Moc mi v mých začátcích s pyrografii pomohla.

18.04.2022 5 z 5

Energie! Zdravá cesta z labyrintu únavy Energie! Zdravá cesta z labyrintu únavy Anne Fleck

Obsáhlá kniha a plná přínosných informací. Knihu ocení všichni ti, kteří postupem času ztrácí chuť cokoliv dělat a řešit. Často se navíc cítí unavení a vyčerpaní. Zároveň jim není tato situace lhostejná a hledají cestu k získání nové vitality a celkově se snaží zlepšit kvalitu svého života. Uznávaná německá doktorka Anne Fleck pečlivě zpracovala výsledky lékařského výzkumu a doporučení do podoby této knihy a přináší tak vysvětlení, proč tomu tak může být. Zjistíme, že důvodů je více než dost!

30.03.2022 5 z 5

Jako knihovnici mě podobná díla zajímají i z profesního hlediska. Byla to překrásná kniha.

13.03.2022 5 z 5

Život s panikou Život s panikou Alžběta Bublanová

Panické ataky, úzkostné stavy. Myslela jsem, že je znám. Ale tato kniha mi ukázala, že moje prožívání pro ostatní naprosto běžných věcí a situací, je jen slabým odvarem. Neuvážená panika je neskutečně stresující a neumím si představit, co se v těle „opravdového“ panikáře odehrává.
Kniha otevírá oči i těm, kteří se s takovým člověkem setkají. Měli by vědět, že nejde o blázna, ale nabídnout mu pomocnou ruku formou uklidnění.

02.02.2022 4 z 5

Tajemství Tajemství Tereza Dobiášová

Krásná kniha, plná historických údajů a k tomu jde o téměř umělecké dílo - velmi pěkně zpracované ilustrace. Pastva pro oči.

11.01.2022 5 z 5

999: Příběh žen z prvního transportu do Osvětimi 999: Příběh žen z prvního transportu do Osvětimi Heather Dune Macadam

Jsem dojatá k slzám.
Velmi emotivní a podrobná kniha o ženách z prvního transportu do pekla jménem Osvětim. Mnohé osudy zmiňovaných žen jsou známé již z jiných románů.

25.12.2021 5 z 5

Ernettiho stroj Ernettiho stroj Roland Portiche

Odhalení dalšího z vatikánských tajemství.

18.12.2021 3 z 5

Doktor z Varšavy Doktor z Varšavy Elisabeth Gifford

Silný příběh dle skutečné události. Sledujeme osud oblíbeného židovského doktora Korczaka s dětmi, které opečovává v sirotčinci.
Druhou dějovou linkou je krásný romantický příběh dvou mladých lidí.
Máme možnost pohlédnout na válku jak ze strany nacistů, tak samotných Poláků i Rusů. Doporučuji všemi deseti.

14.12.2021 5 z 5

Soudce čarodějnic: Duši ďáblu, majetek Bohu Soudce čarodějnic: Duši ďáblu, majetek Bohu Jaroslava Černá

Jakoby nové zpracování Kladiva na čarodějnice?

29.11.2021 3 z 5