Lilyin slib

Jak jsem přežila Osvětim a našla sílu žít. Románové zpracování příběhu, který v roce pandemie zaplnil titulky britských novin Když Lily deportovali do Osvětimi, slíbila si, že jednou bude šířit pravdu o koncentračních táborech. Na konci války jí po osvobození dal židovsko-americký voják bankovku, na kterou napsal „hodně štěstí“. V roce 2020 se Lilyin vnuk rozhodl použít sociální sítě, aby vyhledal rodinu tohoto vojáka. Tak se ve svých 96 letech Lily dostala do titulků médií – a svět konečně mohl poznat výjimečný osud, který formovaly hrůzy historie i odhodlání přežít....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480997/big_lilyin-slib-G0m-480997.jpg 4.636
Literatura světová, Romány, Válečné

Vydáno: , CPress

Lily's Promise, 2021

Kniha Lilyin slib

Princezna22

Srdcervouci a dechberouci knížka. Četla se dobře. Moc krásně napsaná a spravována. Doporučuju

denisa7430

„Byl to největší zločin člověka proti člověku, během něhož lidstvo projevilo, že je schopno nepopsatelné nelidskosti zcela nepochopitelného rozsahu. Jména byla nahrazena čísly vytetovanými na předloktí jako věčná připomínka hloubky, do níž lidstvo dokáže klesnout, a zla, které dovede způsobit svému bližnímu.“ (předmluva prince Charlese)

evask

Zajímavá knížka, podobná ostatním, které jsem o holokaustu a Osvětimi četla. Snad poprvé jsem se ale setkala s tím, že přeživší autor se hlásí k aktivnímu ortodoxnímu židovství. Dosud všichni autoři (většinou čeští Židé), jejichž knížky jsem četla, psali, že ani nevěděli, že jsou z židovské rodiny, nebo věděli, ale židovské svátky doma neslavili. Tak tohle bylo zajímavé: nepřestali věřit v Boží pomoc, a také mně připadá, že Židé pořád slaví nějaké svátky. A každý svátek je spojený s určitým tradičním jídlem. Prostě mají hluboké tradice a mají si co připomínat.

josska

Lilyin slib:skutečný příběh plný bolesti ale i naděje,,,už jsem přečetla pár knih o holocaustu ale ty skutečné,prožité jsou jiné,doopravdické,,lidi nesmí zapomenout co se stalo a opět se dějí takové hruzy,bohužel...

ještěrka38

Určitě zajímavý příběh, ale zase ne tak výjimečný. Těchto knih je na trhu dnes opravdu hodně. Půlka knihy mě nadchla, druhou jsem se už jen tak tak prokousala.

agatha2

LILYIN SLIB je dalším z velmi silných příběhů, skutečných příběhů, příběhů přeživších holocaust... Jsem strašně šťastná, že Lily si dokázala najít štěstí po tom, co zažila. A že se rozhodla vykládat svůj příběh mladým lidem, kteří už tato zvěrstva nezažili, aby věděli a nezapomněli... Protože skutečně nesmíme zapomínat, lidstvo je bohužel nepoučitelné... Knihu není moc vidět a je to, dle mého názoru, velká škoda. Máte-li rádi skutečné příběhy lidí, kteří si prošli koncentračními tábory, určitě byste tuto knihu neměli minout.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Monkas1

Doporučuji

alexis818

Další z mnoha knih z 2.sv.v. a Strašnice konc.taboru.Tato je moc pěkná,plná bolesti,strachu ale i naděje.